Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię jeszcze inne radzieckie zegarki naręczne sprzed 1950 roku. Szczegóły bardzo proszę na PW.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jeszcze inne radzieckie zegarki naręczne sprzed 1950 roku. Szczegóły bardzo proszę na PW.

Dzięki :)

Obawiam się, że oprócz czerwonej dwunastki, nie było innych zegarków naręcznych, wyprodukowanych przed 1950 :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że oprócz czerwonej dwunastki, nie było innych zegarków naręcznych, wyprodukowanych przed 1950 :P.

 

Wczesne Zwiezdy, żeby daleko nie szukać. Inne Pobiedy chyba też robiono przed 1950, chociaż tu pewny nie jestem (w 1950 na pewno już były inne wzory). No i naręczne Mołnie/Saljuty pod koniec lat '40 (nie pasówki). Dużo tego nie ma, ale zawsze...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naręczne Mołnie/Saljuty to chyba pasówki, choć zdania są podzielone.

 

Na pewno były Zwiezdy i ZIF, no i "czerwona dwunastka". Temat ogólnie jest bardzo ciekawy, może ktoś zna jeszcze inne naręczne z lat 40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze naręczne K-43 conajmniej w kilku odmianach  :)

Wychodzi na to że jest sporo do kupienia aczkolwiek wszystkie wymienione raczej rzadko dają się kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię :

 

Rakieta multikalendarz - w złoconej kopecie,

tarcza obojętnie jaki kolor.

 

Czajka stadion

 

Rakieta Ufo złocona

 

Rakieta Kopernik

 

Slava Lodówka najlepiej żółta

 

Rakieta World Time

 

Wostok Gajowego

 

Slava z Migiem

 

Poljot jajo olimpijski

 

 

Jeżeli ktoś z Was ma coś z tego co wypisałem powyżej i mogłby sprzedać/zamienić się za inny zegarek, paski to proszę o PW !


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naręczne Mołnie/Saljuty to chyba pasówki, choć zdania są podzielone.

 

I tak i nie. Jestem przekonany że były "fabryczne pasówki" produkowane w latach 1948-1952 (zarówno Mołnie jak i Saljuty, prawdopodobnie dla lotnictwa, z długim paskiem do przypięcia do uda) oraz dość podobne "rzemieślnicze" (te od końca lat '40 do końca lat '50, różne wzory).

Fabryczne mają dość charakterystyczne wcięcie przy dolutowanych uszach i ślady tylko jednokrotnego chromowania całości.

 

K-43 to podobna historia, zdaje się że również robiono "fabryczne pasówki", ale znam zbyt skromny materiał porównawczy żeby się definitywnie wypowiadać. Mam co najmniej jedną kopertę z K-43 z 1939 wyglądającą wiarygodnie, niestety tarcza przemalowana.

Generalnie trzeba szukać tego typu produkcji z Drugiej Moskiewskiej (K-43, no i oczywiście Mołnia/Saljut też), bo u Kirowa chyba takich numerów nie robili.

 

Za to znawców Pobiedek proszę o wypowiedź, czy przed 1950 były inne wzory tarcz niż "czerwona dwunastka", bo to ciekawe.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przed 1950 były inne wzory tarcz niż "czerwona dwunastka", bo to ciekawe.

 

Pobiedy z lat 40. są bardzo rzadkie. Jeśli już ktoś ma, chętnie się chwali i powiem szczerze, że nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby werk 4-49 lub wcześniejszy wystąpił poza "czerwoną dwunastką". Opracowując tłumaczenie katalogu sam również przejrzałem pewnie z kilkaset zdjęć Pobied z tamtego okresu i nie zauważyłem, aby którykolwiek model był wcześniejszy niż rok 1950. Wydaje mi się, że "czerwona dwunastka" jest jedyną Pobiedą z lat 40. ale też jestem ciekaw, czy aby na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta. Nie do końca sprawna. Chodzi, ale raczej nie punktualnie. Aby ją ruszyć po nakręceniu trzeba energicznie potrząsnąć. Wymaga standardowej ingerencji fachowca. Cena 35zł z wysyłką. Mam wątpliwości czy koronka jest oryginalna. Pasek to wytarty szmelc założony do zdjęcia. Sprzedaje sam zegarek.

DSCF1406_zps4d66e5d2.jpgDSCF1408_zpsa48d30d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedane :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a czy to czasem nie jest dział "kupię, sprzedam"?? :ph34r:  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toż ludzie wiedzę sprzedają a inni czyli moi ją kupują ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a naręczne zimy to nie są lata 40-te?

 

Nie, w zakładach imienia Maslennikowa (ZiM) od 1951 roku były produkowane Pobiedy. Zegarki ZiM dużo, dużo później, dopiero od lat 70, może końca 60.

A dyskusję rzeczywiście moderator mógłby przenieść, np. tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w zakładach imienia Maslennikowa (ZiM) od 1951 roku były produkowane Pobiedy. Zegarki ZiM dużo, dużo później, dopiero od lat 70, może końca 60.

 

A widział ktoś kieszonkowe ZiMy w wersji naręcznej? Ja chyba nawet pasówek nie widziałem.

Kieszonkowe ZiMy były oczywiście produkowane już w latach '40.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś kieszonkowe ZiMy w wersji naręcznej? Ja chyba nawet pasówek nie widziałem.

 

Narfas - jak gregch nas zabije to będzie na Ciebie... pamiętaj..

 

U majstra leży bo się robi - twierdzi on, że koperta jest oryginalna od tego zegarka, stare zdjęcia więc słabe:

cdde2acf-4aa9-4f39-88c3-2a0a447b5251_zps

 

To jest bite na deklu

 

IMG_0998_zpsa06a8a69.jpg

 

I serducho

IMG_0996_zps9c2a2365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię oryginalne szkiełko do automatycznego Poljota 55g.

 

Jeśli ktoś ma na zbyciu, proszę o info na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś kieszonkowe ZiMy w wersji naręcznej? Ja chyba nawet pasówek nie widziałem.

Kieszonkowe ZiMy były oczywiście produkowane już w latach '40.

 

pozdrawiam

Narfas

Taki jest na aukro.ua

post-49869-0-37576500-1404946541_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Narfas - jak gregch nas zabije to będzie na Ciebie... pamiętaj..

Absolutnie nie mam takich zamiarów  :lol: Chętnie i z zainteresowaniem bezkosztowo przyjmuję wiedzę którą tu "oddajecie"  :P 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że OT ale z tymi Zimami to ciekawa sprawa.

Kieszonkowe były produkowane do 1950r (chyba) ale mozna podejrzewać ze były nie tylko pasówki ale też naręczne wersje fabryczne.

Sygnatura na deklu nie daje jednoznacznej odpowiedzi bo to świadczy tylko że dekiel jest oryginalny.

Mam nadzieję niedługo pokazać coś intrygującego (mnie) w kwestii oryginalności wersji naręcznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wymienię taką rakietę w ładnym stanie na dobrym chodzie na inny radziecki zegarek.

 

73cafb008698bf96med.jpg

 

Do tego poljot automat kostka, nie chodzi, ale balans ok, szkło bez pęknięć. cena 30zł 

Zapraszam, ważny do soboty, w niedziele  na cześci a koperta na złom :)

 

b12f126b746270aemed.jpg

 

e01d279305878613med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie Niedrogo

- wskazówki do komandierskiego (łódź podwodna niebieska tarcza)

- bezle w bardzo dobrym stanie(może nawet jakieś czarne jak w seiko) oraz tradycyjne.

- No i jakby ktoś miał szkiełko zbrojone odsprzedać tez byłoby fajnie.- tak to się chyba nazywa? chodzi mi o szkiełko z metalowym ringiem wokoło. albo szkiełko pasujące do takiego ringu(bo ring mam) te szkiełka z allegro po 12 zł nie pasują :( ani ringu się nie upcha, ani nie wchodzi do koperty) :(
NIEDROGO nabędę zatem wskazówki, szkiełko ewentualnie bezel jakiś przygarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam lub zamienię Pobede na sprawny werk do slavy ze zdjecia poniżej.

 

Koperta w bdb stanie, tarcza tak samo czytelna, wskazówki niebieskie oryginalne. Na werku nabite 1-52.

Do wymiany balans. Cena 30 zł z wysyłka.

 

Oto Pobeda:

No to spóźniłem się :/ Kupię tarczę (trupka) do takiej pobiedy:

ucBWm6T.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.