Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic do handlu jako takiego, ale tu sytuacja wygląda jak na giełdzie samochodowej: handlarz kupuje samochód nawet mu się nie chce kartki zmienić tylko przekreśla ceną i wpisuje półtora raza wyższą. Jeszcze chwilę o będziemy dawać ogłoszenie sprzedam, ktoś na piszę biorę i i dwa posty niżej wystawi znowu. Litości! Trochę subtelności! Dlatego napisałem żeby wystawił na alle  a nie tu bo połowa forum pamięta link i śmiech ich bierze że ktoś ledwo pocztę odebrał i chce od razu tu sprzedać za 180%. No nie wiem jak Wy ale ja mam mały niesmak.

Paweł wiele razy ujmowałeś się za handlującymi i ja to rozumiem, ale jeśli sprzedałbyś komuś jak koledze po kosztach albo i poniżej, a ten za drzwiami odsprzedaje bo "to nie to" to jak byś się czuł? Ja bym więcej takiej osobie nie sprzedał.

Nie raz i nie dwa kupiłem zegarek żeby zarobić, ale zawsze wystawiam na alle, a nie tutaj. Allegro jest dla zarabiania, a tutaj jestem dla kolekcjonowania.

 

 

A pomijając wszystko johndeacon jak będziesz sprzedawał Balticę to jestem pierwszy zainteresowany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlarz , handlarzyna zegarkami to osoba nikczemna , podła nie mająca za grosz honoru i godności zarabiając na biednych kolekcjonerach - to jak nazwać osobę sprzedającą np chleb i mięso która żeruje na głodzie innych ? to dopiero ku....a bez honoru 

No dobra, chyba sformułowanie Pilota353- "handlarzyna" nie było trafione. Jest tu kilku sprzedawców zegarków, m. in. również Ty Pawle Bury, ale musisz przyznać że zakupy poprzedzone czyimś linkiem, jako dobra oferta dla późniejszej odsprzedaży z zyskiem tu na forum, nie jest dobrą drogą do zjednania tutaj sobie znajomych. Jeżeli się mylę to mnie popraw, ale w Twojej ofercie nawet na Allegro nie widziałem zegarków z forum. Więc nie wiem dlaczego się tak uniosłeś? Co innego zakupy na np. giełdach, bazarach gdzie poświęcasz swój czas i w  mniejszym lub większym stopniu z tego się utrzymujesz, a co innego kupić coś dzięki forum, by potem to chcieć sprzedać na tym samym forum z drobnym, ale zyskiem. Wydaje mi się odpowiedniejsze wystawienie tego na allegro, olx czy czymkolwiek innym. Nie krytykuję przynajmniej ja, chęci zarobku na okazji, ale krytykuję korzystanie z okazji wyłowionych na tym forum, dla późniejszych zysków znów na tym forum. Aby zakończyć swoje OT.

Przypomnę się: Szukam takiej i tylko takiej tarczy.

post-44737-0-13055000-1427817215_thumb.jpg


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakbyś chciał go sprzedać, daj znać na pw. Ustawiam się pierwszy w kolejce :)

 

 

 
Poczekam aż Baltika wróci z serwisu. Jeśli będę jednak ją sprzedawał, odezwę się do Ciebie jako pierwszego. Będziemy rozmawiać o cenie bo nie mam bladego pojęcia ile za to chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz i nie dwa kupiłem zegarek żeby zarobić, ale zawsze wystawiam na alle, a nie tutaj. Allegro jest dla zarabiania, a tutaj jestem dla kolekcjonowania.

 

 

 

Dobrze napisane i to właśnie trzeba zapamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek kupiony poza bazarkiem może być do dyspozycji posiadacza wedle jego uznania, to on decyduje co z nim zrobi- oczywiście w granicach rozsądku.. już parę razy widziałem na bazarku Soviety warte może 30zł max, za które taki czy inny forumowicz winszował sobie a i ze 150zł ;) natomiast inaczej IMO wygląda sytuacja, gdy ktoś kupił na bazarku po czym wystawia też na bazarku, ale radyklanie drożej.. wtedy jest to zaprzeczenie pewnym niepisanym zasadom postępowania między forumowiczami/ kolekcjonerami/ miłośnikami. Jesteśmy grupą miłośników, dlatego bądźmy sobie pomocni i życzliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek kupiony poza bazarkiem może być do dyspozycji posiadacza wedle jego uznania, to on decyduje co z nim zrobi- oczywiście w granicach rozsądku.. już parę razy widziałem na bazarku Soviety warte może 30zł max, za które taki czy inny forumowicz winszował sobie a i ze 150zł ;) natomiast inaczej IMO wygląda sytuacja, gdy ktoś kupił na bazarku po czym wystawia też na bazarku, ale radyklanie drożej.. wtedy jest to zaprzeczenie pewnym niepisanym zasadom postępowania między forumowiczami/ kolekcjonerami/ miłośnikami. Jesteśmy grupą miłośników, dlatego bądźmy sobie pomocni i życzliwi.

 

Dokładnie,

 

Tym razem jak i poprzednim gdy parę osób mnie posądziło od najgorszych handlarzy, wyzyskiwaczy i szkodników społecznych- zakupiłem zegarek z poza forum (allegro).

 

A że było to z linków wskazanych poprzez użytkownika kchrapek i co z tego? Zawsze grzecznie podziękowałem w temacie:) Równie dobrze mogłem własnoręcznie znaleźć te zegarki na allegro i wylicytować. Tak jak każdy. Te aukcje nie są ukryte w żaden sposób.

 

Tak jak ktoś wcześniej napisał, nikt nikogo nie zmusza do kupna i nikt nikogo nie zmusza do zamieszczania linków w dziale okazji. A jeśli takie linki się zamieszcza, to trzeba się liczyć z tym, że kupujący ma prawo do dysponowania zegarkiem w jakikolwiek sposób.

 

Dlatego jednak zamieszczam zegarek na naszym bazarku. Jeśli komuś nie w smak co do ceny, to już jego prywatna sprawa. Ja nie uważam bym zarabiał na kolegach z forum, gdyż zegarek nie pochodzi od nikogo z forum. EOT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak z przyzwyczajenia , może ktoś ma na sprzedaż Czajkę pancerną lub Slavę na 3050 ./ kwarcową /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę inaczej. Jednak kupiłeś go dzięki mojemu linkowi bo za to podziękowałeś. Wrzucam tu okazje po to żeby ktoś kupił dla siebie, a nie na handel. Jak tak handlowo do tego podchodzimy to chyba by mi się należała prowizja za pośrednictwo i włożony wkład w wyszukanie :ph34r:  Żart oczywiście, ale z kolei wiem jak czasem złości gdy ktoś po cichu obserwuje aukcję żeby coś wyłowić dla siebie, a ktoś wrzuci do okazji..Dlatego ostatnio chyba po minucie zdjąłem link gdy się okazało że kolega forumowy chce kupić ten zegarek z linka. Zdjąłem bo to już wtedy raczej nie byłaby okazja, a kupić chciał kolega! Bo tak się tu powinniśmy traktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję tylko zegarki, które mogą zasilić moją kolekcję. Czasem kupię coś, co już mam, ale w lepszym stanie, wtedy sprzedaję. Niestety ja zawsze sprzedaję ze stratą...

Praktyka zaprezentowana przez kolegę dla mnie jest nie do zaakceptowania, ale nie jest to jedyny użytkownik, który tak postępuje.

Ciekawe, które nożyce się teraz odezwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, które nożyce się teraz odezwą

 

Będzie kolejne  EOT  :P .

 

Powiem tylko tyle- jak nie znałem cen zegarków to się sugerowałem cenami z forum. Jeśli "cena rynkowa" to ok. 50 zł, ktoś kupi na alle za 30 zł i sprzeda za 50 zł to nie uważam tego za coś złego. Natomiast jeśli wystawi za 100 zł to już kręcę nosem jeśli wiem, że dany zegarek można z łatwością wyłapać taniej.

 

Przecież jeśli ktoś kupi powiedzmy 10 zegarków sporo taniej i później sprzeda 9 z nich na forum (w "normalnych" pieniądzach) z małą przebitką tak, że ten 10ty ma za darmo to już nie jest miłośnikiem? A może jest jeszcze większym bo już mu się skończyły fundusze, a zdecydował się poświęcić czas żeby dołożyć do kolejnej sztuki w swojej kolekcji!

 

Kwotę po sprzedaży zegarków dokładam do swojej miesięcznej puli zakupowej. Żona zawsze wie, że coś tam dokładam, ale do plików excela jeszcze się nie dobrała ]:-> .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości zegarek prawdopodobnie w realizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Dajcie sobie po razie i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja coś skrobnę od siebie , skoro i tak offtop na dwie strony..

Nie wiem czy jestem tu uważany za handlarza czy też nie, jednak faktem jest, że często coś sprzedaję, i raczej nigdy poniżej kosztów zakupu. Tylko raz wydałem na zegarki pieniądze z własnej wypłaty/pensji; i natychmiast sprzedałem większość z nich by pieniądze odzyskać z zarobkiem, za zarobione kupiłem inne itd. itd.... Przyczyna jest prosta- jak wielu polaków zarabiam tylko tyle aby nie umrzeć i jeżeli chcę "kolekcjonować" zegarki muszę na to sobie zarobić. Nie wiem co jeszcze dodać - lubię zegarki jeżeli chcę jakiś kupić to często muszę inny sprzedać i czasem mi trochę potem żal, obecnie szukam kilku sztuk które kiedyś puściłem by wyrównać saldo...

To tyle z mej strony, dziękuję każdemu kto poświęcił uwagę ;)

Pozdrawiam Przemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze moje "handlarzyna" budzi emocje, jeśli uraziłem, przepraszam. Kupić taniej, sprzedać drożej to jest chyba normalna sprawa i nie o to tu chodzi. Wszak większość zegarków z alle kupujemy od handlarzy. Mi i kol kchrapkowi chodzi chyba tylko i wyłącznie o temat okazji na allegro. Każdy i tak zrobi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Czytam to forum od pewnego czasu i mam wrażenie, że jednak obowiązuje fala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje racje.. nie bez słuszności być może.. ale jednak uszanujmy forum jako miejsce wzajemnej pomocy, dyskusji i współpracy, nie róbmy z niego bezceremonialnego targowiska, z nastawieniem na gruby zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Jestem za a nawet przeciw, pozdrawiam wszystkich, dzięki wam mam inne spojrzenie na te małe cuda techniki, pokochałem je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam to forum od pewnego czasu i mam wrażenie, że jednak obowiązuje fala
co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dekla do takiej Pobiedki. Ten, który przyszedł jest jakby za mały, bo odskakuje i nie mogę do docisnąć. Próbowałem od innej Pobiedy, ale też nie bardzo chce się nacisnąć. A przy okazji...nie ma ktoś czasem oryginalnego, płaskiego szkła do tej ładnej sztuki?

post-60883-0-93444200-1427825423_thumb.jpeg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paweł wiele razy ujmowałeś się za handlującymi i ja to rozumiem, ale jeśli sprzedałbyś komuś jak koledze po kosztach albo i poniżej, a ten za drzwiami odsprzedaje bo "to nie to" to jak byś się czuł? Ja bym więcej takiej osobie nie sprzedał.

 

Wiem wiem Krzysztof spokojnie masz rację ja tylko odniosłem się do słowa "Handlarzyna" które gdzieś tam padło a powiedziane o ludziach tym się zajmujących jako o podgatunku.

Co do waszej waśni to toczcie sobie mnie nic do tego i nie będę się w to wciągał.

Chwała naszej koleżance która jako osoba o obniżonym poziomie testosteronu zawsze z dystansem podchodzi to wszelkich kłótni na tym dziale i wprowadza a bynajmniej próbuje trochę zdrowego rozsądku  ;)

Co by nie było warto zakończyć spory bo ciągną się jak grypa jelitowa i jedyne czym się skończą to odwodnieniem 

Ja was lubię a większość nawet bardziej niż moich niewirtualnych kolegów cenię sobie dyskusje w tematach jak i na PW gdyby było inaczej to nie udzielałbym się tu ani chwili 

 

- Coby nie było nie na temat ..... to kupię Pawła Bure najlepiej w stanie NOS z metką 

Pozdrawiam tych co mnie lubią i tych co NIE  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam...możemy wrócić do tematu???? Szukam szkła i dekla do Pobiedy, z powodow, jakie opisałem dwa posty wyżej, ale oczywiście za chwilę wszystko zniknie, bo znowu ktoś ruszy temat handlu. Skończcie to Panowie.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny zegarków:

1. Pobieda 54, czarna tarcza, na dobrym chodzie, bardzo dobra koperta, jakieś plamki widoczne pod światło obok indeksów.

Cena 50zł + wysyłka

gallery_46829_2225_1381835.jpg

 

 

 

Przypominam się ! Cena 50zł + 5zł wysyłka pasek gratis!


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam...możemy wrócić do tematu???? Szukam szkła i dekla do Pobiedy, z powodow, jakie opisałem dwa posty wyżej, ale oczywiście za chwilę wszystko zniknie, bo znowu ktoś ruszy temat handlu. Skończcie to Panowie.

Zawsze myślałem, że pobiedy mają zwykle wypukłe szkła? Daj fotkę poglądową czego szukasz i rozmiar szkła, popatrzę co mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To chodzi o wypukłe szkło, ale bardziej płaskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.