Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy forumowicze - mam ogromną prośbę - poszukuję srebrnej koronki z wałkiem do Poljota na mechanizmie 2614.2H

taki jak tutaj:

 

Werk%20Poljot%202614.2H%20m.jpg

Do takiego Poljota jak ten:

PoljotJlt_1_zpseda02097.jpg

 

Poratujecie? Albo jakiś namiar do kogoś kto mógłby mieć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne gablotki na zegarki, nikt nie chce?

Wstrzymaj się do maja.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Koledzy forumowicze - mam ogromną prośbę - poszukuję srebrnej koronki z wałkiem do Poljota na mechanizmie 2614.2H

taki jak tutaj:

...

Poratujecie? Albo jakiś namiar do kogoś kto mógłby mieć? :)

Trup z Alle. Znaczy to nie jest nick sprzedawcy z Alle ;)

Po prostu szukał bym trupka za kilka zł.

I nie tylko 2614.2H, wcześniejsze modyfikacje też się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trup z Alle. Znaczy to nie jest nick sprzedawcy z Alle ;)

Po prostu szukał bym trupka za kilka zł.

I nie tylko 2614.2H, wcześniejsze modyfikacje też się nadają.

 

Właśnie ciężko o takiego na tym werku... Chyba, żeby osobno sprawić wałek, bo jeżeli się nie mylę 2614 / 2609 i 2623 będą takie same + do tego koronkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do zegarmistrza, za 10 zł dobierze ci i założy nową koronkę. Jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do zegarmistrza, za 10 zł dobierze ci i założy nową koronkę. Jak

 

Właśnie byłem u zegarmistrza i nie miał takowej...

Zastanawiam się czy ten nie byłby dobry jako dawca:

http://allegro.pl/meski-zegarek-mechaniczny-poljot-i6124691232.html#thumb/3

Tylko ktoś musiałby mi potwierdzić czy wałek z 2609 (chyba taki jest w tym powyżej) będzie nadawał się do 2614H

+ istotna jest jeszcze długość wałka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wysyłałem cię do zegarmistrza. W trzech takich samych zegarkach może występować :

-różna długość wałka, a więc i koronki - czym krótszy wałek, tym dłuższa rurka gwintowana koronki;

-różna grubość gwintu na wałku, a więc i w koronce;

-koperta może mieć tulejkę a więc koronka, na nią rowek, lub koperta może zostać tulejki pozbawiona i koronką założona zwykła.

Nie jest możliwe, rzucenie okiem na fotkę zegarka i stwierdzenie, że ta koronka jest cacy i będzie dobra, bo koronka, jak i wałek mogła być wymieniona osiem razy w czasie gdy używano zegarek i był oddawany do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil wszystko wyjaśnił... Więc edytuję swój post i potwierdzam to co jest w poście wyżej. Mam kilkadziesiąt różnych koronek i zawsze długo się męczę zanim dobiorę prawidłową...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz zmienić samą koronkę z dawcy a nie cały wałek...

 

Właśnie potrzebuje również wałka, ponieważ obecny jest też jakiś dorabiany...

 

Właśnie dlatego wysyłałem cię do zegarmistrza. W trzech takich samych zegarkach może występować :

-różna długość wałka, a więc i koronki - czym krótszy wałek, tym dłuższa rurka gwintowana koronki;

-różna grubość gwintu na wałku, a więc i w koronce;

-koperta może mieć tulejkę a więc koronka, na nią rowek, lub koperta może zostać tulejki pozbawiona i koronką założona zwykła.

Nie jest możliwe, rzucenie okiem na fotkę zegarka i stwierdzenie, że ta koronka jest cacy i będzie dobra, bo koronka, jak i wałek mogła być wymieniona osiem razy w czasie gdy używano zegarek i był oddawany do serwisu.

 

Dziękuję za odpowiedź w takim razie muszę poszukać innego zegarmistrza...

Oczywiście jakby ktoś tutaj miał z forum wałek do 2614H to jestem chętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiś trupek w takiej samej kopercie to wałek z koronką będzie na 100% pasował. Z każdego poljota 26XX, zarówno 17 kamieni jak i automat na 23 kamienie ma ten sam wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiś trupek w takiej samej kopercie to wałek z koronką będzie na 100% pasował. Z każdego poljota 26XX, zarówno 17 kamieni jak i automat na 23 kamienie ma ten sam wałek.

 

Ok dziękuję za radę - w takim razie albo trupka znajdę z taką samą kopertą albo w międzyczasie jakiegoś zegarmistrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy znacie jakiś link o tej samej tematyce tylko dotyczący szwajcarów, bo szukam tarczy do Lanco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damki dla dam :)

 

Rakieta, datownik sprawny, tarcza ideał, koperta i szkiełko w bardzo dobrym stanie, trzyma czas.

 

Zaria, stan dobry, szkiełko do ewentualnej polerki, koperta w dobrym stanie, na punktualnym chodzie.

 

attachicon.gifIMG_1040.JPG

 

Więcej zdjęć na PW. Preferowana zamiana obydwu za jakiegoś ruska. Sprzedaż w komplecie 80 zł. Osobno Rakieta 60 zł, Zaria 30 zł. Do tego wysyłka 6 zł.

Rakietka ładna, jednak dla mnie zbyt nowa a piszę dlatego, że raczej damką nie jest. Ładny klasyczny męski zegareczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Rakiet  telewizorek .

Zegarek sprawny z mojej kolekcji szkło spolerowane bez pajęczynek i pęknięć .

Tarcza z lekkimi odbarwieniami lakieru , koperta z widocznymi sladami użytkowania , nie skatowany dekiel .

Werk bez sladów rdzy i podmoczeń , wybieranie kalendarza sprawne 

Uszczelki deka i szkła b/u 

Bransoleta taki limitowany wynalazek :) obwód razem z zegarkiem ciut ponad 18 cm.

Cena z przesyłką po mojej stronie 150 pln .

Kontakt na pracownie 721-330-232 

post-22241-0-03397400-1460799880_thumb.jpg

post-22241-0-03229800-1460799886_thumb.jpg

post-22241-0-15566600-1460799892_thumb.jpg

post-22241-0-84476900-1460799898_thumb.jpg

post-22241-0-81859200-1460799922_thumb.jpg


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabieda wersja z zakrecanym deklem i koronką ? tubus jest gwintowany i wlutowany w koperte , nigdzie nie wyszperałem info o tym zegarku , nie znalazłem tez koronek o takich parametrach ?

Brak innych oznaczeń na tarczy. stan tarczy 3+ tak samo wskazowek koperta -4 szklo b/u

Mechanizm sprawny bez sladów podmoczeń.

Zegarek ten otrzymałem jako niesprawny w bazie nurków na Gdynskim Oksywiu na początku lat 90-ych wtedy kiedy byłem jeszcze sztyftem zegarmistrzostwa ;)

Srednica zegarka 31 mm z koronką 34 mm 

Cena 100 pln przesyłka po mojej stronie. 

post-22241-0-55925400-1460807487_thumb.jpg

post-22241-0-03629200-1460807479_thumb.jpg

post-22241-0-66129300-1460807469_thumb.jpg


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAMIENIĘ Rakietę rezonator kwarcowy w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, z pięknym, oryginalnym, wielopłaszczyznowym szkiełkiem (co ładnie widać na zdjęciach):

post-31719-0-96208600-1460808224_thumb.jpgpost-31719-0-80040500-1460808330_thumb.jpgpost-31719-0-59601900-1460808546_thumb.jpg

 

 

na jeden z następujących modeli Komandirów/Amfibii (również w stanie bardzo dobrym):

post-31719-0-86884000-1460808563.jpgpost-31719-0-45974000-1460808569.jpg

zdjęcia zaczerpnięte z sieci WWW

 

Rozważę, również inne modele Komandirów/Amfibii jeśli ktos będzie miał coś ciekawego.

 

Rakieta:

- w uszkach 20 mm

- wymiary koperty 43 x 38 mm

 

Zapraszam na PW. Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię radziecką damkę w formie wisiorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wstawiam przed wstawką na allegro - pomyślałem, że może jednak komuś z Was się przydadzą. Mam do sprzedania/na zamianę "Mira z mirami" i zwykłego Mira. Taki "pokojowy" zestaw.

(1) zegarek na chodzie, przeglądał go ostatnio zegarmistrz. Niestety tarcza została wymyta przez jakiegoś barbarzyńcę. Koperta złocona, ale z przetarciami. Pasek skórzany z epoki gratis.
(2) zegarek chodzi, ale ewidentnie coś nie tak z naciągiem, przyjmijmy, że jest niesprawny. Koperta chromowana, z ryskami, ale bez wżerów, przetarć. Oryginalne szkiełko do lekkiej polerki.

gallery_84140_2787_77878.jpggallery_84140_2787_299835.jpg

PW
50zł+wysyłka albo ewentualna wymiana - interesują mnie tylko wyroby pierwszej moskiewskiej Fabryki Zegarków (kirowskie, stare pobiedy, moskwy, stoliczne, sportiwnyje, rodiny, poljoty etc.) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię radziecką damkę w formie wisiorka ;)

Jak interesuje Cię taka Sława to za zestaw  z elektroniką 72 +poczta.

Sama Sława 62 + poczta.

Elektroniki samej za 10 zł nie sprzedaje  :D

 

img-20160202-140201.jpg
 
img-20160202-140151.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nakręciłem się na radziecki zegarek, więc: kupie jakiś radziecki zegarek.

Mechaniczny, z datownikiem i centralną wskazówką sekundową. Najchętniej prostokątny lub w kwadracie (ale niekoniecznie).

Ważne żebym po zakupie mógł go założyć od razu na rękę i i mógł się nim cieszyć. 

W związku z tym, że ostatni radziecki zegarek miałem ponad 30 lat temu, to nie wiem jak organizm zaakceptuje ten fakt. Dlatego celuję raczej w budżetowe pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię kopertę do takiej rakety, najlepiej z wałkiem i koronką.post-75949-0-59353800-1460880452.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię tarczę do takiego Poljota, przy okazji, czy były różne rozmiary tarczy? Zegarmistrz powiedział, że średnica powinna być 318-320 mm... Znalazłem 315mm to możliwe? 03b9da5fbe078ced4121b6c3363a61cf.jpgf475e9b875a0ed8a5c5c9f52a9a258b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię tarczę do takiego Poljota, przy okazji, czy były różne rozmiary tarczy? Zegarmistrz powiedział, że średnica powinna być 318-320 mm... Znalazłem 315mm to możliwe?

Chyba raczej tarczę do Łucza, bo to co pokazujesz to raczej  Łucz z tarczą od P. deluxiaka.  (no chyba że się mylę i koperta jest stalowa)

 

Przy okazji:

post-41508-0-30790300-1460888667_thumb.jpg

 

Rakiety 24h ( numery na paszportach prawidłowe , gdzieś się znajdą pudełka) po 350 , Rakieta rzymianka 120 , Sława 120 , Poljot 100 - wszytko na chodzie lecz nie wiem kiedy były smarowane i zapewne przydała by się kapka oleju.

 

Zwiezda 30 - niesprawna, Rakieta niebieska  25 niesprawna   ,  Komandirski 60 - chodzi jak chce , Rakieta 21 kamieni - 120 na chodzie

 

 

Wysyłka 5 zł.

 

pytania itd... na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.