Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin nakazuje podanie cen za wystawiany zegarek/zegarki. Prawdziwej ceny zaznaczam inaczej obowiązuje cena podana nawet jeśli to żart. W przeciwnym razie usuwam ogłoszenia.

 

Ale że co ?  Że nieprawdziwe podałem?  Jakby co mogę podwyższyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co ?  Że nieprawdziwe podałem?  Jakby co mogę podwyższyć :)

Broń boże to nie do Ciebie Krzysztof :) Poprzednia sytuacja której być może nie widziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - więcej luzu i dystansu.

Obrażę się za chwilę bo nie kupię 55g za stówkę ;)

Na pierwszy rzut oka widać że coś nie zagrało w tej ofercie. Sprzedający jest znany na forum - to poważny facet. Jeśli zrobił zart to traktujmy to jako żart, jeśli się pomylił to uznajmy że to pomyłka.

Po co się napinać?

Życzę wszystkim miłej niedzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Tylko dziwi mnie to, że zrobił to użytkownik, który zawsze poważnie traktował forumową społeczność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobra to pożartowali teraz bym coś ciekawego kupił za stówkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie i Panie - jeżeli mój żart kogoś uraził to najmocniej przepraszam ....

 

.... nie mniej dziwi mnie to bardzo, że tacy starzy wyjadacze znający się na cenach lepiej ode mnie to łyknęli ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jasne wszystko.

Za mało w tym naszym dziale luzu i żartów, za dużo jakiejs "sztywnej etykiety" proponuję żeby każdy się uśmiechnął z tego co wirtualnie kupił za stówkę :)

Nie bójmy się śmiać z samych siebie :)

 

Don - następnym razem jak coś wystawisz w ten Sposób to robię Ci od razu przelew i czekam na przesyłkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jasne wszystko.

Za mało w tym naszym dziale luzu i żartów, za dużo jakiejs "sztywnej etykiety" proponuję żeby każdy się uśmiechnął z tego co wirtualnie kupił za stówkę :)

Nie bójmy się śmiać z samych siebie :)

 

Don - następnym razem jak coś wystawisz w ten Sposób to robię Ci od razu przelew i czekam na przesyłkę :D

Wszyscy zróbmy przelew Haha

Dobre jaja

Gorączka złota ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, umówmy się, albo dopiszmy do regulaminu jeden punkt.

Jeśli użytkownik złoży ofertę sprzedaży, a po czasie zorientuje się, że podał za niską cenę (albo na privie ktoś go uświadomi), to należy dopisać "Hehe żartowałem". Taki dopisek anuluje wszelkie oferty i kończy spory.

Wszystkim pasuje? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ja również uważam, że dział handlowy na tym forum nie jest miejscem na żarciki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o pieniądze.

Żarty nie idą w parze z forsą, zbyt ciężko się na nią pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na starociach znalazłem 3133 a sprzedawca mi mówi: Panie, ten ruski badziew to za 10 oddam - mało kieszeni od spodni nie rozerwałem tak szybko po portfel sięgałem, po czym facet spojrzał na mnie z politowaniem i tylko pokiwał głową... ;). Trochę mnie to nauczyło podchodzenia do takich okazji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytacie to co piszecie?

Też bym chętnie kupił 7 fajnych zegarków za 100 zł ale wiem że to nie jest możliwe.

Wojciech - Tobie dziwię się najbardziej.

To nie było oferta każdy po 100 tylko "cena 100zl"

Zakładanie że to nie jest żart albo pomyłka to ... żart albo pomyłka.

 

Edycja

Mike S masz +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Sami wiecie że okazję trafiają się, wiec nie ma co się dziwić że wielu dało się nabrać.

 

Chociażby Rakieta WT za 40zl jakiś czas temu...

 

A tak jak mówił kolega, jak chodzi o pieniądze to żarty nie są mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko taki żarcik powoduje to że ludzie poświęcą czas na pisanie bezsensownego priv o doprecyzowanie transakcji. Mnie się po prostu nie chce tracić czasu na takie pisaniny. Widzę cenę, interesuje mnie lub nie, lub choć zbliża się do ceny którą mógłbym wynegocjować wtedy się angażuję.

Po to zresztą jest wymóg podania ceny żeby się do tego stosować. A jeśli nie to ja za te zegarki to ja daję milion pięćset sto dziewięćset ;)

Podchodzę o takich żartów ja do sprzedaży bez ceny gdzie po pytaniu o cenę dostaję odpowiedź "a ile dasz?". Kończę taki temat. Prosta zasada: kto sprzedaje podaje cenę, nawet jeśli do negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasna sprawa. Żarciki i pomyłki w wycenie i ofertach są w pełni akceptowane. Zdanie dwóch moderatorów chyba kończy dyskusję.

 

A z drugiej strony, czy stoi coś na przeszkodzie zrobić dział forum z licytacjami? Oferuję jakiś zegarek, licytację zaczynam od stówki, kto na forum złoży wyższą ofertę w ciągu np. 24 godzin, temu sprzedam. Wtedy sam rynek zweryfikuje nasze oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Pomyślcie co by było gdyby każdy wpadł na pomysł robienie sobie żartów z kolegów. Tez może wystawie jakiś rzadki zegarek o dla żartu podam niska cenę, która będzie stanowić ułamek ceny prawdziwej.

 

Panowie, szanujmy siebie nawzajem... bo szkoda naszego czasu na pisanie pw i rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasna sprawa. Żarciki i pomyłki w wycenie i ofertach są w pełni akceptowane. Zdanie dwóch moderatorów chyba kończy dyskusję.

 

A z drugiej strony, czy stoi coś na przeszkodzie zrobić dział forum z licytacjami? Oferuję jakiś zegarek, licytację zaczynam od stówki, kto na forum złoży wyższą ofertę w ciągu np. 24 godzin, temu sprzedam. Wtedy sam rynek zweryfikuje nasze oczekiwania.

Pomyłki są wybaczalne, mogą się zdarzyć, ale raczej nie żartujmy z transakcji kupna-sprzedaż. Szanujmy się Panowie....

 

Edit. Wojciech czytasz mi w myślach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Dokładnie, tutaj chodzi o wzajemny szacunek do siebie, innych użytkowników oraz regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz zaproponuje więcej luzu i dystansu :)

Nie napinania się za mocno, śmiech jest dobry.

 

Krzysiek - też myślałeś że doświadczony sprzedający chce pchnąć 7 dość ciekawych zegarków za stówkę? To by wyszło jakieś 14 zł za sztukę :)

 

Pewnie że okazję się trafiają. Doświadczenie jednak uczy że ZAWSZE jak trafia się okazja to sprzedający nie do końca wie co sprzedaje. I na takich okazjach korzystamy.

 

Edycja

Licytacji na forum nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejne forum, gdzie regulamin można sobie wsadzić. Znacie jakieś forum dla miłośników zegarków, gdzie można miło i kulturalnie pogadać o zegarkach? Gdzie się użytkownicy szanują i stosują do regulaminu? Jak oficjalnie nie można reklamować konkurencji, to proszę na priv :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejne forum, gdzie regulamin można sobie wsadzić. Znacie jakieś forum dla miłośników zegarków, gdzie można miło i kulturalnie pogadać o zegarkach? Gdzie się użytkownicy szanują i stosują do regulaminu? Jak oficjalnie nie można reklamować konkurencji, to proszę na priv :-)

Gdzie widzisz naruszenie regulaminu?

Jak gdzies widzisz to zgłoś - jak nie to nie pisz głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.