Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
metius

SEIKO SARB017

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do właścicieli Sarba017: czy dokręcaniu koronki towarzyszy jakiś wyraźny dźwięk, czy raczej trzeba wytężyć słuch? Wiem, pytanie wygląda na "od czapy", ale w swoim Seiko zauważyłem taką rzecz, która mnie zastanawia. Kiedy po raz pierwszy dokręcałem mechanizm, wydawało mi się, że obracam koronkę w próżni - zero oporu i zero dźwięku. Od wczoraj zmiana o 180 stopni - koronka stawia lekki opór, a przy obracaniu (oraz jej zakręcaniu) słychać dźwięk podobny do tego, jakie wydają mechanizmy z naciągiem ręcznym. Byłem dziś u zegarmistrza. Ten otworzył zegarek i nie stwierdził żadnej usterki -żadnych luzów, tarć etc. "Mechanizm zachowuje się prawidłowo i jest OK". Nie mam powodu, żeby mu nie ufać ponieważ jest to sprawdzony i często polecany na Forum zegarmistrz. Mimo to, ta nagła zmiana w pracy mechanizmu nie daje mi spokoju.

Pomożecie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

 

Odkręcasz koronkę - zero dźwięku.

Odskakuje do pozycji pierwszej - przy obracaniu dźwięk towarzyszący ręcznemu nakręcaniu mechanizmu.

Po lekkim dociśnięciu koronki i w trakcie zakręcania - ten sam dźwięk jak przy nakręcaniu ręcznym powyżej.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

 

Odkręcasz koronkę - zero dźwięku.

Odskakuje do pozycji pierwszej - przy obracaniu dźwięk towarzyszący ręcznemu nakręcaniu mechanizmu.

Po lekkim dociśnięciu koronki i w trakcie zakręcania - ten sam dźwięk jak przy nakręcaniu ręcznym powyżej.

O to! To! :D Ufff no, to wychodzi na to, że się czepiam i wymyślam problemy :D

 

@poiuyt

Zapewniam, że nie :D Ale wstyd i tak pozostał -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, czasem lepiej się dopytać dla pewności niż coś zepsuć przez zaniedbanie. Tym bardziej że np. w innych zegarkach zakręcanie koronki jest bezdźwięczne. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka stawia lekki opór, a przy obracaniu (oraz jej zakręcaniu) słychać dźwięk podobny do tego, jakie wydają mechanizmy z naciągiem ręcznym.

Tak jest i tak ma być w tym mechanizmie, niepotrzebnie go otwierałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoje usprawiedliwienie - ta koronka naprawdę inaczej chodziła za pierwszym razem :) Nikt mi nie wierzy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Tobie uwierzyć. Możliwe że coś się wysprzegliło - koronka nie wskakiwała w pozycję 0 i pozostawała w pozycji 1. Na wałku jest kilka płaszczyzn. Coś źle oszlifowane. Wałek nie zaskoczył dobrze podczas montażu i udało mu się to dopiero za którymś razem gdy ustawiłeś czas.

A mechanizm Seiko terkocze podczas zakręcania koronki na gwint bo cały czas działa ręczny naciąg. Jest tak zaprojektowany, że nie ma w nim sprzęgła, które rozłącza tą funkcję...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo,kolega Burns ma rację po prostu po dociśnięciu koronki działa ręczny naciąg przez chwilę aż do całkowitego dokręcenia. Nie ma powodu do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Sarb znowu się zbiesił. Koronka po jej odkręceniu znowu obraca się "w próżni" i cicho jak mysz pod miotłą. Mechanizm startuje po dwóch-trzech ruchach nadgarstkiem i dalej już śmiga, ale ręczne dokręcanie nie przechodzi. Szczerze powiem, że z praktycznego punktu widzenia jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale gdzieś tam głęboko rodzi się już mała obsesja na tym punkcie ;)  Przeczekać tę chorobę wieku dziecięcego w oczekiwaniu na dotarcie czy oddać do zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się pod temat, by nie zakładać nowego.

Kilka dni temu sprzedawałem swojego sarba17 i dostałem mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy chcieli go kupić, dlatego chciałem Wam podpowiedzieć, że wrócił ten zegarek na stan w sklepach:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-automatic-watch-sarb017-sarb017j.htm

http://www.watchhubs.net/japan-domestic-model/100-seiko-mechanical-automatic-alpinist-japan-6r15-sarb017.html

 

Oba sklepy sprawdzone, robiłem u nich zakupy, a z opłatami tradycyjnie loteria ;)

Pozdrawiam :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co raz rzadziej z tą loterią. WER Zabrze brylował w cleniu i vatowaniu przesyłek, a ostatnio dostaję od znajomych sygnały, że także WER Warszawa nie przepuszcza już tak łatwo przesyłek. A podejrzewam że będzie tylko gorzej (efekt 500+) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy posiadacz SARB017 mam jedno pytanie. Może głupie ale trochę zaniepokojony jestem

W trakcie poruszania ręką wiadomo że pracuje wahnik. Czy u Was pracuje bezgłośnie, czy jednak słychać jak pracuje.

U mnie czuć że pracuje raczej płynnie ale wydaje przy tym delikatny dźwięk jakby leciutko ocierał o coś. Też tak macie ?

W Monsterze pracował bezgłośnie i stąd moje zaniepokojenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, monster ma grubsze wszystko, ale nie oczekuj, że ktoś Ci z opisu wywróży czy nie jest coś z wachnikiem. Wyjdzie w praniu, rezerwa chodu spadnie, ale zegarka raczej nie uszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta inspiracja wygląda mi na Hirsch Liberty, tylko kolor jakiś taki zbyt czerwony...też używam tego paska do Alpinisty (w ciemnym brązie), na zmianę z oliwkowym Colareb Venezia. Obydwa współgrają z tym zegarkiem idealnie. Gratuluję, bo ten SARB to taki "mały książę" wśród zegarków. Chyba wiem, czyja robota, ten pasek - pierwsza klasa. Powinno powstać jakieś kółko miłośników Alpinisty :D


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwkowy tez mam na oku, ale najpierw musze się obyć z obecnym :) Zresztą wstępnie jestem już po słowie z strapmakerem na właśnie taki oliwkowy :)

Swoją drogą jestem zdziwiony że takie kółko przyjaciół nie powstało jeszcze. Zegar na to zasługuje :)

Zdjęcia sa trochę przebarwione. W realu pasek nie jest aż tak czerwony.

Edytowane przez Doczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda realna rezerwa chodu w Waszych Alpinistach? Niby mialo być około 50, ale mi się nigdy nie udało osiągnąć takiego wyniku. Ostatnio, jak sprawdzałem, to było bardziej w okolicach 40. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dokręcania u mnie wyszło ok 43h. 

Może spróbuj dokręcić przed próbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga próba bez dokręcania: 57 h. Imponująco :). Nie było to jednak zwykłe noszenie. Przeciągalem maksymalnie moment zdjęcia zegarka wieczorem i dużo nim machałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za powstaniem klubu miłośników Alpinista, a tu fotka wakacyjna Alpinista.

post-91454-0-56652300-1473718400_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chętnie zapiszę, ale najpierw muszę go mieć :), a wszystko stoi temu na przeszkodzie  :angry: , szukam dobrej ceny i sprzedawcy, ale jakoś słabo mi idzie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chętnie zapiszę, ale najpierw muszę go mieć :), a wszystko stoi temu na przeszkodzie  :angry: , szukam dobrej ceny i sprzedawcy, ale jakoś słabo mi idzie  ;)

Może za wysokie wymagania? ;) Zawsze można kupić samemu prosto z Japonii i na nikogo narzekać nie będzie trzeba, że chce za dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma się co wahać, trzeba kupować, kupować..... taniej raczej trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macmac, przestrzegam przed tym sprzedawcą, raz, że wysyła z HK, a nie z Irlandii jak deklaruje, a dwa - niektóre zegarki są podróbkami (nie twierdzę, że wszystkie, ale znajomy z UK natknął się na nieoryginalne Casio).

 

Alpinista chyba nie ma wielu fanów w Polsce, gdzie preferuje się większe koperty. Ja jednak należę do ludzi, którzy go kochają miłością bezgraniczną, przy okazji nie oszczędamy się - pływał już w morzu i łaził po górach. Mimo tego, po przetarciu szmatką wciąż wygląda znakomicie (tutaj po kąpieli w wodzie morskiej, w domu oczywiście płukanka z osadu i czyszczenie) :D

 

1VyBZrVh.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.