Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
metius

SEIKO SARB017

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ma podrobionych Alpinistów - chodziło pewnie ogólnie o sprzedawcę.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie wiem też, czy są one podrabiane. aczkolwiek sprzedawca ukrywający swój adres i któremu zdarza się sprzedaż podróbek, powinien budzić wątpliwości.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o podróbkach Alpinist'ów, ale nigdy nie wiadomo i ostrożności nigdy nie za wiele to fakt ...teraz to mam taki kłopot, że przelałem kase w funtach z kantoru Aliora na Paypal i kasa od dwóch dni gdzieś krąży  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, by temat trochę odżył, tak, jak i odżył mój Alpinista po zmianie ubranka. Tym razem, eksperymentalna skórka od WG (prototyp) - bardziej miękka, niż zjechany trochę już przeze mnie Hirsch Liberty. Skutkuje to jeszcze lepszym ułożeniem koperty na nadgarstku.  Odważyłem się wziąć jaśniejszy odcień brązu i szczerze mówiąc - podoba mi się w tej odsłonie. Zresztą - czy to ciemny brąz, jasny, czy zielona oliwka - temu Alpiniście we wszystkim jest do twarzy :).  SARB017 to wciąż jeden z mojej świętej trójcy zegarkowej i obok SARXA019, to właśnie tego SARBa zabieram jutro w podróż. 

 

P.S. Ma ktoś z Was inne modele Alpinisty? Jakieś starsze może? Bo mam wielką ochotę właśnie na któryś ze starszych modeli, a z dostępnością bardzo krucho.

 

hQHwKJM.jpg

PJX9G1f.jpg

zc7QgUN.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zestawienie również sie podoba. Coraz bardziej ten sarb do mnie gada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gripen,

 

To nie ma co się zastanawiać, tylko usiąść i pogadać z nim dłużej :) To naprawdę świetnie wykonany model i jeśli ktoś jest fanem zielonego (ja jestem) do tego ten "vintage" wygląd i całkiem sporo bajerów, jak na tę cenę...nie ma co się opierać, ten zegarek daje masę radochy i jest idealny na jesień :)


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podoba mi sie coraz bardziej, juz niemalże sie zdecydowałem, ale przeczytałem ten temat. Kusiła mnie atrakcyjna oferta od "gizmo-outlets" na e-bay'u.

Fajny kurs funta, wysyła z UK (?) az zbyt fajnie.

emiel  podważa ową wysyłke z UK.

Ma ktoś jakieś konkretne informacje, doswiadczenia? (to co napisał "emiel " w tym wątki, to przeczytałem ) ;)

Kiedyś kupiłem obiektyw Olympusa, duuużo taniej niz w katalogu i z wysyłką UK - czyli mozna. Jedyny minus to iluzoryczna gwarancja.

Także wciąz sie waham.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podoba mi sie coraz bardziej, juz niemalże sie zdecydowałem, ale przeczytałem ten temat. Kusiła mnie atrakcyjna oferta od "gizmo-outlets" na e-bay'u.

Fajny kurs funta, wysyła z UK (?) az zbyt fajnie.

emiel  podważa ową wysyłke z UK.

Ma ktoś jakieś konkretne informacje, doswiadczenia? (to co napisał "emiel " w tym wątki, to przeczytałem ) ;)

Kiedyś kupiłem obiektyw Olympusa, duuużo taniej niz w katalogu i z wysyłką UK - czyli mozna. Jedyny minus to iluzoryczna gwarancja.

Także wciąz sie waham.......

 

Ja kupiłem u tego sprzedawcy i wszystko poszło bez problemów. Z tego co pamiętam to od wysłania zegarka do doręczenia upłynęło ok 10 dni. Obyło się bez jakichkolwiek dodatkowych opłat, paczka szła przez pocztę holenderską. Fakt, że gwarancja jest określana jako gwarancja sprzedawcy 12 miesięcy, ale ja doszedłem do wniosku, że tak świetny zegarek się nie zepsuje przez najbliższe 10 lat :))))). To ten zegarek post wyżej, oczywiście już jest na skórzanym nato bo oryginalny pasek jest na nadgarstek góra 18 cm.

1e22f5197b535a2cmed.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Gościu ma same pozytywy, również od nabywców alpinista. Decyzja juz prawie podjęta :) Ciekawe, że jak  pierwszy raz zobaczyłęm ten zegarek (kilka lat temu),

to mi sie wcale nie podobał....hehehe.

Dzieki i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zaawansowaną przymiarkę do kupna tego zegarka. Ostatecznie się nie zdecydowałem.

Mam następujące uwagi. Po pierwsze tarcza jest ciemniejsza niż na zdjęciach i na filmach,

jeśli ktoś poszukuje bardzo czytelnego tła dla wskazówek, to niech szuka innego zegarka.

Po drugie jest to mały zegarek czyli na dużej łapie wygląda groteskowo, co ciekawe SARB 033/35 

choć  jest tej samej średnicy optycznie wygląda na większy.

Po trzecie pasek jest od razu do wymiany (co nie znaczy, że jest beznadziejny). Jest sztywny!

 

Generalnie, jeśli pominąć moje prywatne zastrzeżenia, to Alpinist 017 jest jak najbardziej OK.

Z całą pewnością mechanizm jest znacznie lepszy niż mogłaby to wskazywać cena. Mam dwa

razy droższego Sarx033, który chodzi na tym samym werku 6R15c. Bez najmniejszych zastrzeżeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zegar jest mały optycznie, to sie zgodzę, ale absolutnie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że tarcza jest ciemniejsza w rzeczywistości niż na zdjęciach. IMO jest zupełnie odwrotnie. Ale jam nieobuektywny jest, bo posiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ,,,małością" tego zegarka to taka dziwna sprawa :), też miałem takie odczucie, ale tylko przez chwilę :). Wystarczyło go ponosić pół dnia, żeby przyzwyczaić się do tego rozmiaru. Mam nadgarstek ok 20 cm i rozmiar Alpinista naprawdę mi pasuje, a tarcza również wydaje mi się jaśniejsza niż na zdjęciach i filmach w necie. Zegarek jest na rynek japoński i może dlatego pasek jest za mały i robiony pod inne gusty niż europejskie. Mam go na skórzanym nato i bardzo mi taki pach pasuje, a i na innych ten komplet robi bardzo dobre wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam sarb017 od kilku lat, generalnie należy do moich ulubionych - ale fakt, jest trochę na japońską rączkę. Po zastanowieniu zakupiłem citizena grand classic sygnature collection ( jak na fotce http://www.citizenwatch.com/eco-sig/watches/watch-detail/?model=NB3016-05E).

Jest trochę większy, no i też ulubiony:)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, by temat trochę odżył, tak, jak i odżył mój Alpinista po zmianie ubranka. Tym razem, eksperymentalna skórka od WG (prototyp) - bardziej miękka, niż zjechany trochę już przeze mnie Hirsch Liberty. Skutkuje to jeszcze lepszym ułożeniem koperty na nadgarstku.  Odważyłem się wziąć jaśniejszy odcień brązu i szczerze mówiąc - podoba mi się w tej odsłonie. Zresztą - czy to ciemny brąz, jasny, czy zielona oliwka - temu Alpiniście we wszystkim jest do twarzy :).  SARB017 to wciąż jeden z mojej świętej trójcy zegarkowej i obok SARXA019, to właśnie tego SARBa zabieram jutro w podróż. 

 

P.S. Ma ktoś z Was inne modele Alpinisty? Jakieś starsze może? Bo mam wielką ochotę właśnie na któryś ze starszych modeli, a z dostępnością bardzo krucho.

 

 

 

 

Ja posiadam 59 ale nie mam zamiaru się z nim rozstawać ;) Swego czasu myśłałem nad zakupem również 17 ale niestety wskazówkowy rolex go ostatecznie skreślił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i padło i na mnie... Nie wiem ile lat minęło, może pięć, może siedem, kiedy widziałem ten zegarek po raz pierwszy. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zainteresowała mnie cała linia SARB, ale 017 chyba najmniej z nich. Przez te parę lat zdążyłem "przerobić" kilka zegarków, kupiłem nawet 065, który ma nieciekawą kopertę i najpiękniejszą tarczę jaką widziałem. Alpinist jednak cały czas siedział gdzieś w tyle głowy i "rósł we mnie", pozwólcie że posłużę się tą kalką językową.

W tym tygodniu poddałem się, stwierdziłem że nie mam już siły walczyć z uczuciem, które ten zegarek u mnie wywołuje. Zakupy zrobione, kupiłem od Gizmo, czekam na przesyłkę, dam znać jeśli coś będzie nie tak.  


Do pełni chwilowego szczęścia, bo ta choroba nigdy nie ma końca, będzie mi już tylko brakowało SARB 033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, to jeden z tych moich zegarków, który daje radość nawet nie z noszenia, a już z samego jego posiadania  :) . Na codzień noszę Recrafta i gdy zakładam Alpinista , to wydaje się dość mały, ale tylko przez chwilę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Orzeł wylądował", na razie poznajemy się... :)

Apropo's sprzedawcy prawie wszystko w najlepszym porządku, tzn. zegarek oryginalny, nowy bez uszkodzeń czy zadrapań. Zabezpieczenie do transportu mogłoby być jednak trochę lepsze, tektura nasuwana na pudełko własciwe trochę sie pomięła i to w zasadzie moja jedyna uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i niech się nosi, a zwłaszcza po wymianie paska  :lol: Mój był bardzo dobrze zapakowany, w folię i spore pudełko, nie miałem żadnych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj z Japonii przybył ten cudak.
 sam nie wiem co napisać o nim. jednej chwili bardzo mi się podoba, drugiej niekoniecznie - może do sprzedaży. Jednak najgorszą robotę robi tu pasek. Jako nowy, całkowicie nie współpracuje z nadgarstkiem. i ta kolorystyka.

jak zmienię na inny pasek to dopiero zdecyduję, czy alpinist podoba mi się czy nie. (nie wykluczam sprzedaży po kosztach). z pewnością wyróżnia się z tłumu. 

kilka zdjęć na szybko z oryginalnym paskiem

 

post-92558-0-84507500-1482001609_thumb.jpg


post-92558-0-86129600-1482001700_thumb.jpg


post-92558-0-57561000-1482001746_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie, że... lepiej wygląda na zdjęciach

 

napaliłem się na 017 jak wiewiór na orzecha - w kwietniu byłem w Tokio, następnego dnia po przybyciu tylko otworzyli sklepy pognałem na zakupy, szybka przymiarka i ... mi przeszło, jakoś nie przekonał mnie na żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz. Ja mam zupełnie na odwrót. Nie łatwo jest dobrze sfotografować ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj z Japonii przybył ten cudak.

.... (nie wykluczam sprzedaży po kosztach)....

 

jednak nie zaiskrzyło między nami...


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.