Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
metius

SEIKO SARB017

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 dniach "walki" zamówiony - do 19.04 powinien być :) Można zamawiać zielony paseczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niedziela z Alpinistem...

post-34987-0-00899900-1523173147_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to dobra niedziela ;)

 

PS. Pojawił się Alpinist na bazarku. Sądząc po cenie, zrobiliśmy złoty interes :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

... to dobra niedziela ;)

 

PS. Pojawił się Alpinist na bazarku. Sądząc po cenie, zrobiliśmy złoty interes :D

Widziałem i przez tą cenę dwa razy czytałem to ogłoszenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to dobra niedziela ;)

 

PS. Pojawił się Alpinist na bazarku. Sądząc po cenie, zrobiliśmy złoty interes :D

Łohoho O_o

Współczuję każdemu kto najarał się na ten zegarek i nie zdążył jeszcze kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym z popularnych portali O pojawił się w dobrej jak na obecne czasy cenie można kupić go w zestawie z SBDC031 i wychodzi na prawdę nieźle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Faktycznie, niezła cena za komplet :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce jest cały czas w cenie duuuzo lepszej niż na naszym bazarku. Oczywiście nie to poziom ze stycznia, niemniej nie "dwa pińcet".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce jest cały czas w cenie duuuzo lepszej niż na naszym bazarku. Oczywiście nie to poziom ze stycznia, niemniej nie "dwa pińcet".

za „dwa pincet” raczej nikt nie kupi. Skoro ktos trafia na forum i na bazarek, to potrafi tez chyba trafic na strone uzytkownikow tego zegarka. Jest jeszcze kilka ofert w necie gdzie srednio 700 zl taniej mozna kupic. Zupelnie tego nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łohoho O_o

Współczuję każdemu kto najarał się na ten zegarek i nie zdążył jeszcze kupić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przyznaję się, jestem na niego strasznie najarany. A jak mu jest w mesh-u ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do mnie to nie gada... Ja generalnie bransoletom różnego rodzaju mówię nie, jednak do Alpinista jakoś szczególnie mi one nie pasują ;-) Ale, z drugiej strony, co kto lubi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się, jestem na niego strasznie najarany. A jak mu jest w mesh-u ?

To szybko mija po zakupie :D

Przerobiłem już temat - po roku sprzedałem Alpinista.

Ale ja generalnie staram się nie przywiązywać do zegarka.

Wyjątkiem jest mój wół roboczy Roamer kwarc i złoty Poljot - tych nie oddam :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie nie zanosi się na to, żeby cokolwiek minęło. Co jakiś czas zastanawiam się, jakie zegarki bym sobie zostawił, gdybym musiał zredukować kolekcję i Alpinist zawsze zostawał ;-) IMO to bardzo uniwersalny zegarek, który lubi zabawy z paskami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szybko mija po zakupie :D

Przerobiłem już temat - po roku sprzedałem Alpinista.

Ale ja generalnie staram się nie przywiązywać do zegarka.

Wyjątkiem jest mój wół roboczy Roamer kwarc i złoty Poljot - tych nie oddam :P

Pochwal się Rosjaninem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie jest źle, chociaż brązowa przetarta skóra faktycznie wygląda świetnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, trudno byłoby się rozstać

 

 

 

Ma oryginalny paszport i pudełeczko z epoki,szkoda oddawać za grosze :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma oryginalny paszport i pudełeczko z epoki,szkoda oddawać za grosze :)

No to tym bardziej budzi szacunek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 2500 jakkolwiek wysoka i nieadekwatna do wartości zegarka wcale nie jest przez sprzedającego wyśrubowana.

Jeżeli uwzględnimy, że zegarek w sklepach japońskich kosztuje minimum 500 USD a często trzeba jeszcze doliczyć wysyłkę za około 2200-2700 jenów to już mamy ponad 1800 złotych. Do tego opłaty i prowizje za przewalutowania i przelew bo sklepy japońskie często rozliczają transakcję w jenach a mało kto ma kartę w tej walucie.(przez PP pewnie około 90 zł). UC doliczy 23 VAT plus opłaty. Finalnie zegarek z japońskiego sklepu legalnie wprowadzony do Polski będzie kosztował  około 2200-2400. zysk na poziomie 200 złotych to wcale nie Eldorado.

Nie można jednocześnie porównywać takiej oferty z zegarkiem kupionym na ebayu za 1600-1700 zł od sprzedawcy z HK (nawet jeśli oficjalnie jest on z UK czy DE). Taki zegarek to "szary import". i nie jest legalnie wprowadzony do obrotu. Mimo że wysłany np. z UK to przychodzi pocztą holenderską z adresem nadawcy na MailBox. Sprzedawcą nie jest firma z UE a z HK i taki też przysyła rachunek-invoice. Nikt tego zegarka oficjalnie do obrotu w UE nie wprowadził i nikt Vatu nie zapłacił wiec obowiązek podatkowy spoczywa na nabywcy. Nie mówię już o ewentualnej reklamacji czy zwrocie które też trzeba kierować do HK.

Reasumując w mojej ocenie nie jest nadużyciem oferowanie za 2500 PLN legalnie sprowadzonego z japońskiego sklepu Alpinista. Głęboko niemoralne jest natomiast oferowanie w podobnej cenie zegarka kupionego za 1600-1700zł na ebayu w HK ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handel czyli wzajemna wymiana dóbr to w istocie rodzaj relacji między dwojgiem ludzi. W każdą relację obie trony wnoszą jakieś wartości. Jeśli taka wymiana opiera się na zaufaniu i szacunku dla drugiego człowieka to jest to handel uczciwy. Jeśli natomiast  wykorzystuje naiwność, niewiedzę, czy niezaradność to jest to wyzysk. W mojej ocenie handel nie jest aksjologicznie neutralny i jak najbardziej można go rozpatrywać w kategoriach etycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

handel to handel, co moralność ma do tego

 

A jak kupisz zegarek uszkodzony o czym cię sprzedawca nie uprzedził, to też nie będzie relacji?

 

Niezależnie od Waszych opinii, przedmiot sprzedaży jest wart tyle ile skłonny jest zapłacić za niego nabywca.

Nikt nikomu nie zabrania wystawienia na sprzedaż Alpinista za ceną jaka mu się podoba. To rynek weryfikuje poprawność tej oferty.

 

Sprowokowałem dyskusję i proponuję skończyć ten OT bo to wątek o pięknym zegarku ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.