Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
metius

SEIKO SARB017

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Ja do wielkości Alpinista też nie mam najmniejszych uwag, mając na uwadze mój wątły nadgarstek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy prognozach dla nowego Alpinista, to dobrze byłoby by średnicę zwiększyli chociaż do 40-42 mm. Ale nie więcej.

 

Zgadzam się! Mogę nawet pójść dalej tym tropem. Niech ma +42mm, niebieską tarczę i niech wywalą z niego to tandetne, odpustowe złoto.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgadzam się! Mogę nawet pójść dalej tym tropem. Niech ma +42mm, niebieską tarczę i niech wywalą z niego to tandetne, odpustowe złoto.

Ty tak na poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Mogę nawet pójść dalej tym tropem. Niech ma +42mm, niebieską tarczę i niech wywalą z niego to tandetne, odpustowe złoto.

Mnie akurat to "odpustowe" złoto genialnie współgra z zieloną tarczą w "słoneczko" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy prognozach dla nowego Alpinista, to dobrze byłoby by średnicę zwiększyli chociaż do 40-42 mm. Ale nie więcej.

Tylko po co? Żeby odbijać o wszystko zegarek? Duże zegarki pewno są lepiej widoczne, ale nie każdy potrzebuje zegar ,,ścienny" na ręku ;) Ten pęd do dużych zegarków mnie nie przekonuje. Szukałem od jakiegoś czasu prostego zegarka do garnituru (36-38mm) w rozsądnej cenie, i niestety wybór jest kiepski (kupiłem OS SEL05004W0). W rozmowie z zegarmistrzem (i sprzedawcą zarazem) dowiedziałem się również, że ludzie narzekają na obecną modę dużych zegarków. Widać nie wszyscy mają w nagdarstku 20 cm ;) Oby ten nurt w końcu się skończył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie?

 

:)

Niestety tak.

Należę do tego niewielkiego grona hejterów Alpinista :)

Mały, odpustowy, unisex.

To nie jest trolling, to nie jest prowokacja :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triptical - jest cała masa "męskich" zegarków.

Dodają pewności siebie, zwiększają sprawność (tu i tam) i przyciągają kobiety jak magnes.

Nikt ci nie każe nosić małego, uniseksualnego i odpustowego Alpinista :)

 

To nie jest złośliwość ;):P

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage, ze to watek dedykowany alpinist'owi to jednak chyba prowokacja albo trolling :D

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BadSanta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dla mnie jest dobrze tak, jak jest ;-)

Dla mnie byłby idealny Alpinist w takim rozmiarze jak podałem, ale to wszystko jak się mówi kwestia gustu i nadgarstka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę o Alpiniście, cena na e-zatoce jest jeszcze ostatecznie do przyjęcia lecz dziś pod rozważania wziąłem Glyciene Combat Sub i już całkiem zgłupiałem  :blink:. Za dużo ładnych zegarków jest na tym świecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Combat Sub fajny, ale będzie dostępny pewnie zawsze, dość często na MD, więc ja bym za długo się nie zastanawiał i brałbym Alpinista ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To jednak trochę inna bajka :-) Ja przez jakiś czas miałem SARBa 033 i właśnie Alpinista. W pewnym momencie jednego musiałem się pozbyć i wybór był dość oczywisty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SARBa035 więc wiem czego spodziewać się po 017. Pewnie i tak w końcu go kupię ;)

Na Twoim miejscu dokupiłbym Alpinista, a 035 sprzedał. Mimo wszystko spore podobieństwo, ale 017 ładniejsza. A za tamto kup Glycine.

A, że za dużo ładnych to fakt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna jest tylko koperta, ale może ja źle widzę :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Koperta podobna, ale uszy jedbak inne ;-) IMO fajniejsze są w 033/035, ale całokształt na rzecz Alpinista :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna jest tylko koperta, ale może ja źle widzę :)

Ja mam już słaby wzrok, ale mimo wszystko podobieństwa widziałem. Miałem oba.

Zauważyłem też różnice. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podobieństw, to jeszcze mechanizm. No i obydwa zegarki mają po trzy wskazówki, tarcze, koronki... nie no, podobne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo nawet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne są też w tym, że zarówno 017 jaki 035 bardzo dobrze wyglądają na jubilee ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No, na ten temat to raczej nie pogadamy, przez wzgląd na moje zamiłowanie do bransolet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu dokupiłbym Alpinista, a 035 sprzedał. Mimo wszystko spore podobieństwo, ale 017 ładniejsza. A za tamto kup Glycine.

A, że za dużo ładnych to fakt. ;)

 

Nie do końca wiem skąd się wzięła taka ogólna niechęć do 035. Zaobserwowałem że wielu twierdzi że to najgorszy SARB mimo że to dokładnie ten sam zegarek co 033 tylko w innym ubarwieniu. Z resztą podobnie ma się sprawa z jego cenami, które po ogłoszeniu zakończenia produkcji niemal nie drgnęły podczas gdy pozostałe wycofane SARBy mocno zdrożały. Ja swojego 035 nie oddam nigdy, uważam że jest mega uniwersalnym, ponadczasowym i eleganckim zegarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo.

To taki klasyk, który za 30 lat dalej będzie klasyczny.

Piszemy o 035, ale 017 też to dotyczy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.