Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

SEIKO SARB017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
797 odpowiedzi w tym temacie

#21 timegoesby

timegoesby
  • Użytkownik
  • 412 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 23:14

Jestem za powstaniem klubu miłośników Alpinista, a tu fotka wakacyjna Alpinista.

Załączone miniatury

• dzis1 002.JPG

• 0

#22 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 09:48

Ja się chętnie zapiszę, ale najpierw muszę go mieć :), a wszystko stoi temu na przeszkodzie  :angry: , szukam dobrej ceny i sprzedawcy, ale jakoś słabo mi idzie  ;)

• 0

#23 Jakon

Jakon
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:04

Ja się chętnie zapiszę, ale najpierw muszę go mieć :), a wszystko stoi temu na przeszkodzie  :angry: , szukam dobrej ceny i sprzedawcy, ale jakoś słabo mi idzie  ;)

Może za wysokie wymagania? ;) Zawsze można kupić samemu prosto z Japonii i na nikogo narzekać nie będzie trzeba, że chce za dużo :)

• 0

#24 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:12

kusi mnie kupić tutaj http://www.ebay.pl/i...B4AAOSw7aBVJk95 , ale jeszcze się lekko waham ...

• 0

#25 timegoesby

timegoesby
  • Użytkownik
  • 412 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 20:34

Tu nie ma się co wahać, trzeba kupować, kupować..... taniej raczej trudno.

• 0

#26 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 15:15

@Macmac, przestrzegam przed tym sprzedawcą, raz, że wysyła z HK, a nie z Irlandii jak deklaruje, a dwa - niektóre zegarki są podróbkami (nie twierdzę, że wszystkie, ale znajomy z UK natknął się na nieoryginalne Casio).

Alpinista chyba nie ma wielu fanów w Polsce, gdzie preferuje się większe koperty. Ja jednak należę do ludzi, którzy go kochają miłością bezgraniczną, przy okazji nie oszczędamy się - pływał już w morzu i łaził po górach. Mimo tego, po przetarciu szmatką wciąż wygląda znakomicie (tutaj po kąpieli w wodzie morskiej, w domu oczywiście płukanka z osadu i czyszczenie) :D

1VyBZrVh.jpg

• 0

#27 MacAron

MacAron
  • Użytkownik
  • 738 postów
  • Gadu-Gadu: 6014125

Napisano 14 wrzesień 2016 - 15:36

Emiel, jak poznać podrobionego Alpinista?

• 0

#28 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11529 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 16:07

Raczej nie ma podrobionych Alpinistów - chodziło pewnie ogólnie o sprzedawcę.

Użytkownik Burns edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 16:08

• 0

#29 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 16:09

Nie wiem. Nie wiem też, czy są one podrabiane. aczkolwiek sprzedawca ukrywający swój adres i któremu zdarza się sprzedaż podróbek, powinien budzić wątpliwości.

• 0

#30 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 20:17

nie słyszałem o podróbkach Alpinist'ów, ale nigdy nie wiadomo i ostrożności nigdy nie za wiele to fakt ...teraz to mam taki kłopot, że przelałem kase w funtach z kantoru Aliora na Paypal i kasa od dwóch dni gdzieś krąży  :angry:

• 0

#31 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 13:46

Odświeżam, by temat trochę odżył, tak, jak i odżył mój Alpinista po zmianie ubranka. Tym razem, eksperymentalna skórka od WG (prototyp) - bardziej miękka, niż zjechany trochę już przeze mnie Hirsch Liberty. Skutkuje to jeszcze lepszym ułożeniem koperty na nadgarstku.  Odważyłem się wziąć jaśniejszy odcień brązu i szczerze mówiąc - podoba mi się w tej odsłonie. Zresztą - czy to ciemny brąz, jasny, czy zielona oliwka - temu Alpiniście we wszystkim jest do twarzy :).  SARB017 to wciąż jeden z mojej świętej trójcy zegarkowej i obok SARXA019, to właśnie tego SARBa zabieram jutro w podróż. 

P.S. Ma ktoś z Was inne modele Alpinisty? Jakieś starsze może? Bo mam wielką ochotę właśnie na któryś ze starszych modeli, a z dostępnością bardzo krucho.

hQHwKJM.jpg

PJX9G1f.jpg

zc7QgUN.jpg

• 0

#32 gripen

gripen
  • Użytkownik
  • 364 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 13:55

Mnie to zestawienie również sie podoba. Coraz bardziej ten sarb do mnie gada:)
  • 0

#33 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 21:13

@gripen,

To nie ma co się zastanawiać, tylko usiąść i pogadać z nim dłużej :) To naprawdę świetnie wykonany model i jeśli ktoś jest fanem zielonego (ja jestem) do tego ten "vintage" wygląd i całkiem sporo bajerów, jak na tę cenę...nie ma co się opierać, ten zegarek daje masę radochy i jest idealny na jesień :)

• 0

#34 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:54

Fakt, że duży nie jest ;), ale jest piękny  :)  :)  :)  :)

4d35d89dfe79815dmed.jpg

• 0

#35 an-sus

an-sus
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 23 październik 2016 - 15:35

Cześć.

Podoba mi sie coraz bardziej, juz niemalże sie zdecydowałem, ale przeczytałem ten temat. Kusiła mnie atrakcyjna oferta od "gizmo-outlets" na e-bay'u.

Fajny kurs funta, wysyła z UK (?) az zbyt fajnie.

emiel  podważa ową wysyłke z UK.

Ma ktoś jakieś konkretne informacje, doswiadczenia? (to co napisał "emiel " w tym wątki, to przeczytałem ) ;)

Kiedyś kupiłem obiektyw Olympusa, duuużo taniej niz w katalogu i z wysyłką UK - czyli mozna. Jedyny minus to iluzoryczna gwarancja.

Także wciąz sie waham.......

• 0

#36 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 23 październik 2016 - 16:57

Cześć.

Podoba mi sie coraz bardziej, juz niemalże sie zdecydowałem, ale przeczytałem ten temat. Kusiła mnie atrakcyjna oferta od "gizmo-outlets" na e-bay'u.

Fajny kurs funta, wysyła z UK (?) az zbyt fajnie.

emiel  podważa ową wysyłke z UK.

Ma ktoś jakieś konkretne informacje, doswiadczenia? (to co napisał "emiel " w tym wątki, to przeczytałem ) ;)

Kiedyś kupiłem obiektyw Olympusa, duuużo taniej niz w katalogu i z wysyłką UK - czyli mozna. Jedyny minus to iluzoryczna gwarancja.

Także wciąz sie waham.......

Ja kupiłem u tego sprzedawcy i wszystko poszło bez problemów. Z tego co pamiętam to od wysłania zegarka do doręczenia upłynęło ok 10 dni. Obyło się bez jakichkolwiek dodatkowych opłat, paczka szła przez pocztę holenderską. Fakt, że gwarancja jest określana jako gwarancja sprzedawcy 12 miesięcy, ale ja doszedłem do wniosku, że tak świetny zegarek się nie zepsuje przez najbliższe 10 lat :))))). To ten zegarek post wyżej, oczywiście już jest na skórzanym nato bo oryginalny pasek jest na nadgarstek góra 18 cm.

1e22f5197b535a2cmed.jpg

Użytkownik Macmac edytował ten post 23 październik 2016 - 16:57

• 0

#37 an-sus

an-sus
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 23 październik 2016 - 17:54

Dzięki za informację. Gościu ma same pozytywy, również od nabywców alpinista. Decyzja juz prawie podjęta :) Ciekawe, że jak  pierwszy raz zobaczyłęm ten zegarek (kilka lat temu),

to mi sie wcale nie podobał....hehehe.

Dzieki i pozdrawiam. :)

• 0

#38 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 25 październik 2016 - 09:40

Niech się przewietrzy :)

5681fc9d49941b04med.jpg

189a4204b1fc0e79med.jpg

Użytkownik Macmac edytował ten post 25 październik 2016 - 09:51

• 1

#39 Korbowod

Korbowod
  • Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 29 październik 2016 - 08:45

Zrobiłem zaawansowaną przymiarkę do kupna tego zegarka. Ostatecznie się nie zdecydowałem.

Mam następujące uwagi. Po pierwsze tarcza jest ciemniejsza niż na zdjęciach i na filmach,

jeśli ktoś poszukuje bardzo czytelnego tła dla wskazówek, to niech szuka innego zegarka.

Po drugie jest to mały zegarek czyli na dużej łapie wygląda groteskowo, co ciekawe SARB 033/35 

choć  jest tej samej średnicy optycznie wygląda na większy.

Po trzecie pasek jest od razu do wymiany (co nie znaczy, że jest beznadziejny). Jest sztywny!

Generalnie, jeśli pominąć moje prywatne zastrzeżenia, to Alpinist 017 jest jak najbardziej OK.

Z całą pewnością mechanizm jest znacznie lepszy niż mogłaby to wskazywać cena. Mam dwa

razy droższego Sarx033, który chodzi na tym samym werku 6R15c. Bez najmniejszych zastrzeżeń!

• 0

#40 Doczu

Doczu
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Gadu-Gadu: 72285

Napisano 29 październik 2016 - 09:40

To że zegar jest mały optycznie, to sie zgodzę, ale absolutnie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że tarcza jest ciemniejsza w rzeczywistości niż na zdjęciach. IMO jest zupełnie odwrotnie. Ale jam nieobuektywny jest, bo posiadam :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych