Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

SEIKO SARB017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
797 odpowiedzi w tym temacie

#41 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 29 październik 2016 - 20:37

Z tą ,,,małością" tego zegarka to taka dziwna sprawa :), też miałem takie odczucie, ale tylko przez chwilę :). Wystarczyło go ponosić pół dnia, żeby przyzwyczaić się do tego rozmiaru. Mam nadgarstek ok 20 cm i rozmiar Alpinista naprawdę mi pasuje, a tarcza również wydaje mi się jaśniejsza niż na zdjęciach i filmach w necie. Zegarek jest na rynek japoński i może dlatego pasek jest za mały i robiony pod inne gusty niż europejskie. Mam go na skórzanym nato i bardzo mi taki pach pasuje, a i na innych ten komplet robi bardzo dobre wrażenie :)

• 0

#42 wieslaws

wieslaws
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 18:42

Witam,

mam sarb017 od kilku lat, generalnie należy do moich ulubionych - ale fakt, jest trochę na japońską rączkę. Po zastanowieniu zakupiłem citizena grand classic sygnature collection ( jak na fotce http://www.citizenwa...el=NB3016-05E).

Jest trochę większy, no i też ulubiony:)

pozdr

• 0

#43 daagonet

daagonet
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 11:32

Odświeżam, by temat trochę odżył, tak, jak i odżył mój Alpinista po zmianie ubranka. Tym razem, eksperymentalna skórka od WG (prototyp) - bardziej miękka, niż zjechany trochę już przeze mnie Hirsch Liberty. Skutkuje to jeszcze lepszym ułożeniem koperty na nadgarstku.  Odważyłem się wziąć jaśniejszy odcień brązu i szczerze mówiąc - podoba mi się w tej odsłonie. Zresztą - czy to ciemny brąz, jasny, czy zielona oliwka - temu Alpiniście we wszystkim jest do twarzy :).  SARB017 to wciąż jeden z mojej świętej trójcy zegarkowej i obok SARXA019, to właśnie tego SARBa zabieram jutro w podróż. 

P.S. Ma ktoś z Was inne modele Alpinisty? Jakieś starsze może? Bo mam wielką ochotę właśnie na któryś ze starszych modeli, a z dostępnością bardzo krucho.

Ja posiadam 59 ale nie mam zamiaru się z nim rozstawać ;) Swego czasu myśłałem nad zakupem również 17 ale niestety wskazówkowy rolex go ostatecznie skreślił...

• 0

#44 zak

zak
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:46

No i padło i na mnie... Nie wiem ile lat minęło, może pięć, może siedem, kiedy widziałem ten zegarek po raz pierwszy. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zainteresowała mnie cała linia SARB, ale 017 chyba najmniej z nich. Przez te parę lat zdążyłem "przerobić" kilka zegarków, kupiłem nawet 065, który ma nieciekawą kopertę i najpiękniejszą tarczę jaką widziałem. Alpinist jednak cały czas siedział gdzieś w tyle głowy i "rósł we mnie", pozwólcie że posłużę się tą kalką językową.

W tym tygodniu poddałem się, stwierdziłem że nie mam już siły walczyć z uczuciem, które ten zegarek u mnie wywołuje. Zakupy zrobione, kupiłem od Gizmo, czekam na przesyłkę, dam znać jeśli coś będzie nie tak.  

Do pełni chwilowego szczęścia, bo ta choroba nigdy nie ma końca, będzie mi już tylko brakowało SARB 033.

• 0

#45 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:48

Gratuluję zakupu, to jeden z tych moich zegarków, który daje radość nawet nie z noszenia, a już z samego jego posiadania  :) . Na codzień noszę Recrafta i gdy zakładam Alpinista , to wydaje się dość mały, ale tylko przez chwilę :)

• 0

#46 zak

zak
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 22:55

"Orzeł wylądował", na razie poznajemy się... :)

Apropo's sprzedawcy prawie wszystko w najlepszym porządku, tzn. zegarek oryginalny, nowy bez uszkodzeń czy zadrapań. Zabezpieczenie do transportu mogłoby być jednak trochę lepsze, tektura nasuwana na pudełko własciwe trochę sie pomięła i to w zasadzie moja jedyna uwaga.

• 0

#47 Macmac

Macmac
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 23:08

Gratuluję i niech się nosi, a zwłaszcza po wymianie paska  :lol: Mój był bardzo dobrze zapakowany, w folię i spore pudełko, nie miałem żadnych uwag.

• 0

#48 abir

abir
  • Użytkownik
  • 1940 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 20:09

wczoraj z Japonii przybył ten cudak.
 sam nie wiem co napisać o nim. jednej chwili bardzo mi się podoba, drugiej niekoniecznie - może do sprzedaży. Jednak najgorszą robotę robi tu pasek. Jako nowy, całkowicie nie współpracuje z nadgarstkiem. i ta kolorystyka.

jak zmienię na inny pasek to dopiero zdecyduję, czy alpinist podoba mi się czy nie. (nie wykluczam sprzedaży po kosztach). z pewnością wyróżnia się z tłumu. 

kilka zdjęć na szybko z oryginalnym paskiem

N72A9947.jpg

N72A9938.jpg

N72A9948.jpg

• 0

#49 Merve

Merve
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 11:31

moje zdanie jest takie, że... lepiej wygląda na zdjęciach

napaliłem się na 017 jak wiewiór na orzecha - w kwietniu byłem w Tokio, następnego dnia po przybyciu tylko otworzyli sklepy pognałem na zakupy, szybka przymiarka i ... mi przeszło, jakoś nie przekonał mnie na żywca

• 0

#50 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 3513 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 11:50

A no widzisz. Ja mam zupełnie na odwrót. Nie łatwo jest dobrze sfotografować ten zegarek.

• 0

#51 abir

abir
  • Użytkownik
  • 1940 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 11:30

wczoraj z Japonii przybył ten cudak.

.... (nie wykluczam sprzedaży po kosztach)....

jednak nie zaiskrzyło między nami...

• 0

#52 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3366 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 16:46

Może pokombinuj z innymi paskami?

gallery_65341_2677_372706.jpg

Na bransolecie też zupełnie inaczej się ten zegarek nosi.

gallery_65341_2677_467834.jpg

Ja też pierwszego Alpinista sprzedałem, po czym w krótkim czasie do niego wróciłem.

• 0

#53 abir

abir
  • Użytkownik
  • 1940 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 19:20

bransolety odpadają u mnie.

z tym paskiem rzeczywiście ładniej

być może ze mną będzie tak jak z Tobą :)

generalnie nie chodzi o to, że zegarek mi się nie podoba. On raz mi się podoba, a raz nie. dlatego obecnie jest w cenniku.

może za miesiąc go ubiorę, spodoba się bardziej i zrezygnuję ze sprzedaży. zobaczymy

dzięki za sugestie

• 0

#54 MasterMind

MasterMind

• Użytkownik
  • 3366 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 20:28

Z tym podobaniem się miałem tak samo. Ja lubię np. dopasowywać wszystko kolorystycznie, a zielony, powiedzmy szczerze, nie jest najbardziej uniwersalnym kolorem. Miałem też tak, że podobał mi się bardzo, gdy leżał na stoliku i robiłem mu zdjęcia, a mniej, gdy zakładałem go na rękę (znów przez kolor i fakturę tarczy).

Później jednak, parę dni po sprzedaży, doszedłem do wniosku, że ten zegarek jest po prostu wyjątkowy, ma indywidualny charakter i nie muszę do niego niczego dopasowywać, ani na odwrót. Od tego momentu zupełnie inaczej mi się go nosi.

• 1

#55 abir

abir
  • Użytkownik
  • 1940 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:13

cały czas staram się o względy SARBA, B)

kupiłem mu prezent, takiego brosa:

bros.JPG

jednak nadal nie odwzajemnia uczuć. obawiam się, że nawet braweran nie pomoże :D

• 0

#56 MasterMind

MasterMind

• Użytkownik
  • 3366 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 22:24

Jakieś foto na tym pasku?

• 0

#57 abir

abir
  • Użytkownik