Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DUBHEAD

Zakup zegarka na watchuseek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam pytanie, chce kupić zegarek na wyżej wspomnianym forum, chciałbym wiedzieć jak najbezpieczniej do tego podejść, paypal? Aukcja na ebay i wtedy płatność paypal? Zegarek jest w Irlandii, także koszta typu vat/cło odpadają, zegarek ma być wysłany kurierem po zaksięgowaniu kwoty na koncie u sprzedającego, tak to wygląda w skrócie. Z góry dzięki za pomoc.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sprzedającego o adres PayPal,płacisz i tyle.,Możesz się ewentualnie dogadać co do formy płatności.,Jeżeli płacisz za towar w formie "Pay for goods or services" to sprzedawca będzie miał potraconą commision,jeżeli wyślesz przez "Send money to friends and family" to wtedy sprzedający dostanie całą kwotę bez potrąceń.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość napisał, że paypal nie jest bezpieczny dla sprzedających, a ja jestem świeżym użytkownikiem i preferuje tylko klasyczny przelew bankowy... Czy jest na forum ktoś, kto ma tam jakiś dłuższy staż i pomógł by mi w zakupie zegarka?


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko paypal. On jest bezpieczny dla obu stron. Jak naciska na przelew na konto, to ja bym sie nie bawil w ogole.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paypal chroni kupującego dlatego sprzedawcy boją się bo mogą zostać stosunkowo łatwo oszukani.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odpuszczę, sprzedający ma 1 transakcje na koncie o której piszę, a że ja zarejestrowałem się tylko po to by kupić zegarek to jestem niewiarygodny, rozumiem go w sumie, pozostaje polowanie na ebay.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sprzedającego o adres PayPal,płacisz i tyle.,Możesz się ewentualnie dogadać co do formy płatności.,Jeżeli płacisz za towar w formie "Pay for goods or services" to sprzedawca będzie miał potraconą commision,jeżeli wyślesz przez "Send money to friends and family" to wtedy sprzedający dostanie całą kwotę bez potrąceń.,

O ile dobrze pamiętam przy "Send money to friends and family" nie ma ochrony kupującego. No bo i po co skoro wysyłamy pieniądze dla znajomych/rodziny. Przy takich transakcjach lepiej zaznaczyć że kupujemy.

 

"Send money to friends and family" <- to można zrobić tylko w walucie PLN na inny PayPal w PLN jak się mieszka w Polsce.

Wysyłałem pieniądze w obcej walucie wymienionej na PP do obcego kraju w tej opcji i przeszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się niestety nie da zrobić. Zostaje zwykły przelew za granicę, ale ani to nie będzie bezpieczne, ani tanie.

Jeżeli masz kartę płatniczą do tego konta to za pośrednictwem PP możesz tylko przekazać pieniądze na czyjegoś PP, ale nie bezpośrednio na jego rachunek bankowy (i tylko w płatnej opcji "zapłaty za towary lub uslugi" - przekaz "dla znajomych lub rodziny" można wykonać tylko z salda PP). Odbiorca sam sobie musi to wysłać ze swojego PP na swój rachunek bankowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można zmienić waluty konta PP - wpłacać można tylko w złotówkach.

Jedyną możliwością jest tak jak wspomniałem - przekazanie środków z podpiętej karty walutowej opcją "zapłata za towary lub uslugi" z prowizją za ochronę (płacone domyślnie przez "sprzedającego", ale można wybrać kto płaci prowizję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać w tym temacie jak się dowiesz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo PayPala to we pod uwage , że płacąc tym sposobem dostaniesz zwrot gotówki jeśli sprzedający wogóle nie wysle paczki. Jeśli wyśle Ci cegłe zapomnij o zwrocie kasy chyba, że będziesz w stanie udowodnić , że zegarka w środku nie było. Wchodzi w grę może przesyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości przy kurierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kupując z Watchuseek z USA zawsze jest doliczone cło/VAT?

Jest tu ktoś, kto już kupował poprzez Watchuseek z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy kupujesz na watchuseek czy na innym forum bo to są zwykłe ogłoszenia sprzedaży jak na kmziz, portal w żaden sposób nie jest pośrednikiem. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych ustaleń ze sprzedawcą.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustalać, żeby było bez dodatkowych opłat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiąłem do pp kartę w dolarach i płaciłem bez przewalutowania. Mam też podpiętą kartę prepaid w euro. Trzeba uważać płacąc bo PayPal proponuje i tak zapłatę w PLN więc chwila nieuwagi i PayPal przewalutuje 2 razy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.