Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
daktarin

Blonex - pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nas polskim forum. Taki Blonex wpadł. Chciałem zapytać szanownych kolegów czy ten zegarek jest w pełni oryginalny? Jaka może być potencjalna data produkcji? Jeśli pytanie zadałem w złym wątku z góry przepraszam.

 

post-31719-1459003584,6345_thumb.jpgpost-31719-1459003591,2206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawilnie wyglada;) rok produkcji to jak zawsze w błoniach mocna zagadka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawilnie wyglada;) rok produkcji to jak zawsze w błoniach mocna zagadka:)

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta tarcza nie powinna występować z kopertą rodzaju drugiego? Tutaj mamy zestaw z kopertą rodz. siódmego. 

Jeżeli ta tarcza ma 30,8 mm jest od koperty rodz. drugiego, jeżeli 31,75 mm to pod kopertę rodz. siódmego. Mi osobiście wydaje się, że jest w niewłaściwej kopercie.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i reszta może oprócz koronki jest ok. To późniejszy model z drugiej połowy okresu produkcji. Te w kopercie typ 2 miały mechanizm 16 kamieni i nacięcia na godzinie 3,6,9,12 trochę innego kształtu - prostokątne a nie zaostrzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te naciecia (takie zwezane) plus 17kamieni to koperta typ 7- jedyne takie zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Wintergreen juz napisał;) no koronki i szkiełka to jak zawsze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za uświadomienie. Po plusiku leci :)

Zasugerowałem się książką, tam przy kopercie typu 7 jest tarcza z podwójnymi nacięciami. 

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie o autentyczność modelu jak na foto. Miał być oryginalny, nie poddawany renowacji... :) ( w temacie zegarków jestem zielony... ) Z góry dzięki wielkie za podpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie

 

post-90378-0-05832200-1459425800_thumb.jpg

post-90378-0-87492800-1459425806_thumb.jpg

post-90378-0-95621100-1459425813_thumb.jpg

post-90378-0-61206700-1459425818_thumb.jpg

post-90378-0-44885000-1459425823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błonie stosowało dwie złote koperty, obie import z ZSRR.

Twoja jest kopertą IV rodzaju, nazywaną lekki krab. W kopertach tych montowane były (jak podają źródła) wyłącznie tarcze modelu Bałtyk, która była giloszowana z nakładanymi znacznikami.

Natomiast Twoja tarcza Blonex (też z ZSRR) pochodzi od koperty rodzaju V, też złotej, ale mającej rozstaw uszu 16mm.

 

Wskazówki są nieoryginalne, Błonie stosowało proste, cienkie, bez żadnych zdobień, grotów, itp (z wyjątkiem rodzaju I).

 

Generalnie masz rzadko spotykaną kopertę, bo w komunie zdejmowano z nich złoto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak rzeczową odpowiedź. Własnie na coś takiego liczyłem  :) - teraz wiem przynajmniej co kupiłem... Czuję się nieco rozczarowany, bo licytując ten zegarek byłem przekonany, że licytuję oryginał... tak jak zapewniał sprzedawca...i rzuca mi się to cieniem na radochę z zakupu... Mógłbym próbować zwrotu, ale sam nie wiem - mnie się tam podoba..., no i ta rzadko spotykana koperta... ;) Zegarek ma być prezentem dla syna generalnie, który wchodzi w dorosłość, a któremu bliska jest szeroko rozumiana historia Polski - stąd pomysł na taki prezent...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu u dołu widzę szczelinę między tarczą a kopertą. Tak jest, czy to złudzenie przez zakrzywienie szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś może podpowiedzieć w jakich radzieckich zegarkach była stosowana koperta, montowana w Błoniu jako rodz. V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś może podpowiedzieć w jakich radzieckich zegarkach była stosowana koperta, montowana w Błoniu jako rodz. V.

 

W poljotach


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy czy z ten Wars jest poprawny (oryginał)?

 

http://allegro.pl/wars-blonex-i6756088454.html#thumb/1

Tarcza i koperta 100% oryginał koronka też tak jak wskazówki minutowa i godzinowa - sekundnik albo nie oryginalny albo podmalowany bo powinien być złotego koloru

Jedyne czego nie wiem to czy tarcza powinna być w tej kopercie być może tak to trzeba sprawdzić bo ja tego nigdy nie zgłębiałem na pamięć a zgodność sprawdzisz w książce Pana Władka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich świątecznie - potrzebna pilna pomoc w identyfikacji czy jest prawilny ? Od razu dodam że nie mam innych bardziej wyraźnycj zdjęć. Na tarczy napis Blonie 16 rubis ( podobno :) ) z góry dziękuję za pomoc.

8b67cf5edb27adb633325bfa42f8bdcf.jpgb07ab9b6ce7956b94faf43c5f952ae4d.jpg63c4635dcbd31591e56302d81137916d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o by tam nie było napisane jest to tarcza Warszawska czyli Polski zamiennik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź i potwierdzenie przypuszczeń.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy występował taki wariant tarczy? Był Blonex z takimi indeksami ale czy również Błonie Super? Wskazówki napewno wymienione ale jak z resztą. Wg Was czy to malowanka?post-22779-0-68104100-1497844366_thumb.jpg


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Czy występował taki wariant tarczy? Był Blonex z takimi indeksami ale czy również Błonie Super? Wskazówki napewno wymienione ale jak z resztą. Wg Was czy to malowanka?attachicon.gife965f6534eb689cb41f6b3b40f8e.jpg

Pare dni temu poszedł ten zegarek na allegro - pewnie dlatego nie chciałeś podać linka.

Teraz mam pytanie. Nigdy takiego, z takimi indeksami nie widziałem.

Ale to nie znaczy że nie jest oryginalny, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.