Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
daktarin

Blonex - pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem go - wygląda bardzo wiarygodnie ale to lipa niestety (według mnie oczywiście) 

Napis "made in poland"  nie jest równo względem indeksów minutowych - cały napis jest przesunięty w lewo ale trzeba przyznać te roboty wychodzą coraz lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go - wygląda bardzo wiarygodnie ale to lipa niestety (według mnie oczywiście) 

Napis "made in poland"  nie jest równo względem indeksów minutowych - cały napis jest przesunięty w lewo ale trzeba przyznać te roboty wychodzą coraz lepiej 

To jak już wdałeś się Paweł w dyskusje to, to wykorzystam.

Kiedyś widziałem bałtyka jak ten który pokazuje. Wtedy myślałem, że to malowanka ale po jakims czasie znowu taka tarcza się pojawiła.

Z książki wynika,że takie tarcze były ale nie weszły do produkcji (choć indeksy trochę inne) a ten wygląda staro i jak już malowanka to bardzo stara, no i widziałem takie z dwie.

Co myślicie?

 

Ps. wiem, że koperta nie ta itp. ale mi tutaj chodzi o samą tarczę. Czy ktoś pare lat temu zadał by sobie trud aby wysmarować niedochodowego bałtyka?post-85793-0-30247800-1498762363_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No daj spokój !! przecież gorzej tej tarczy zrobić już nie można - farba wlewa się do nacięć indeksów najbardziej 3,5,9 reszta nie lepsze - na godzinie 8,9,10,11  nacięcia nie pokrywają się z malowaną podziałką minutową jest spore przesunięcie minut w górę poza tym jakaś dodatkowa minuta pod godziną 6 - napisy krzywe itd... bardzo niedokładnie zrobiona słaba renowacja 

A może jest kilka bo jakiś zegarmistrz zrobił tego więcej no i są 

Malowanka bez dwóch zdań - tarcze z Błonia nie były idealne ale takich szankli na pewno nikt by nie wypuścił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim cudem ta tarcza zmieściła się tej kopercie? Przecież ona jest standardowo za duża do tej koperty. Czy może takie wychodziło?

 

post-81333-0-81132000-1518526763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Poszukaj na forum, było dość sporo o tym juz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o tej Alfie. Napis 16 rubis i Made in Poland . W książce jest inaczej. Zegarek jest orginalny?post-101945-0-78835100-1519304904_thumb.png

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zodiak na lokalnym bazarku, ciekawe jaką techniką zrobiony? grawer ręczny? maszynowy? laser?

post-92884-0-63617400-1528031926_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie podepnę się pod temat żeby nie zakładac nowego. Zastanawiam się nad zakupem tego zegarka: post-97743-0-33571000-1531298634_thumb.jpg

post-97743-0-42018900-1531298635_thumb.jpg

post-97743-0-33708000-1531298633_thumb.jpg

Według książki "Przystanek zegarek..." koperta rodzaju VII nie występowała z tarczą Błonie czy ten zegarek może być autentyczny czy jest to "składak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak, tarcza malowana


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio jeden Pan na grupie Błonia na FB. Szaleje z zegarkami co w takich opcjach widzę je pierwszy raz.

Nie twierdzę, że to nie oryginały ale trochę to dziwne:

- blonex kratka co zawsze był na 17 kamieniach, teraz na 21 i dziwne zamazanie akurat na cyfrach. Dla mnie to poljot z przełożoną tarczą,

- blonex antymagnetyczny z złotej kopercie itp.

Co o tym myślicie?

Załączam zdjęcia - nie są moje.

post-85793-0-29644000-1536522070_thumb.jpg

post-85793-0-40477400-1536522077_thumb.jpg

post-85793-0-91637300-1536522087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzy unikaty na potrzeby rynku, Błoniaczki z datownikami itp... 

 

Na etykiecie rok prodókcji przez "ó" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ją na oku, ale to malowanka. Z resztą sprzedający jak z nim rozmawiałem wcale tego nie ukrywał. Czasami warto napisać i zapytać czy tarcza, wskazówki są oryginalne. Kilka razy uniknąłem wtopienia kasy w ten sposób.

 

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie Błonie. Zegarek jest w bardzo ładnym stanie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam. Praktycznie go nie noszę, niech posłuży komuś kto go doceni na co dzień. Według mnie i zegarmistrza, który kiedyś robił przegląd i wymieniał szkiełko - jest oryginalny. Co sądzicie?

https://www.olx.pl/oferta/blonie-baltyk-polski-zegarek-pozlacany-CID87-IDvUj3s.html 

Edytowane przez Dezo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że musisz wykasować 1 zero ,czekać i mieć nadzieje ze ktoś to kupi w co wątpię. Bez obrazy ale nie mogłem się powstrzymać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc.Ile mozna zaplacic za ten zegarek?To jest oferta na ktora trafilem i sie zastanawiam...Piękny i oryginalny polski zegarek Bałtyk marki Błonie. Pozłacana koperta. Naciąg mechaniczny. Nowy skórzany pasek. Zegarek sprawny, na chodzie. 

Klasyka stylu z wczesnego PRL. Bardzo dobry stan zachowania.

post-102289-0-27538300-1540804509_thumb.jpg

post-102289-0-85114900-1540804526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyceniamy zegarków. Jak Ci się podoba i uważasz że cena jest ok to kupuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-100150-0-92085400-1541106826_thumb.jpgpost-100150-0-94478900-1541106842_thumb.jpgpost-100150-0-56160300-1541106880_thumb.jpgProszę o informację dotyczącą oryginalności dukata. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki nie te , mechanizm tez przelozony - powinien byc 16 kamieniowy a wlozona 17...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki nie te , mechanizm tez przelozony - powinien byc 16 kamieniowy a wlozona 17...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Dziękuję bardzo. O tym, że powinna być 16 to wiem. Zastanawiam się jednak skąd tak niski numer 014070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki co wpadl przypadkiem to chyba w miare kompletny jest? Co znawcy mysla o nim?[attachment

Edytowane przez molar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę. Sekundnik nie jest oryginalny, koronkę słabo widać na tych zdjęciach. Dodaj zdjęcie werku, to ocenimy dalej.

A wogóle to tzw blonex junior, najmniejszy błoniak


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.