Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Borealis Bull Shark

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na taką propozycję. Na papierze projekt wygląda całkiem zachęcająco. Ceramiczny bezel na 120 klików pokryty niebieską lumą BGW9, wypukłe szafirowe szkło z wewnętrznym AR, wewnątrz Miyota 9015, WR 2000m (czyli można spokojnie myć ręce nawet w głębokiej misce), do tego bransoleta z ciekawym, regulowanym zapięciem. Obecnie dostępny w pre-orderze w dobrej cenie.

 

Warto, czy dać sobie spokój?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys tu na bazarku kopie tudor black bay. W reku nie mialem ale jak to kopie chyba nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sekunda, jak w Omedze Spectre.

 

Miałeś sobie dać spokój ze skorupiakami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Bolearis'aFrancis Drake - wykonanie na poziomie Steinhart'a Doxy itp.

Całkiem przyjemny w odbiorze, Moim zdaniem jak się podoba to warto przygarnąć.

 

nn9r1l.jpg

311wefq.jpg

5ug5c1.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, w takim wyglądem i parametrami sam bym się skusił. Całkiem ładniutki. Widzisz za co płacisz, nie ma lipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A sekunda, jak w Omedze Spectre.

 

Tak naprawdę, ani Tudor BB, ani Omega Spectre - a staruszek Rolex 6204 jest wzorem dla tego Borealisa:

 

6204.jpg

 

I to jest look który ostatnio mnie kręci. Rolexowy, ale w mniej oczywisty sposób niż Tisell Marine Dive. Przy okazji tańszy niż MKII Kingston i Nassau lub Raven 40mm Vintage (pomijając kwestię dostępności).

 

Zastanawiam się głównie nad jakością wykonania. Ponoć z każdym projektem jest coraz lepiej. Z tego co napisał Daito jest całkiem przyzwoicie.

 

 

Miałeś sobie dać spokój ze skorupiakami.  :D

 

Pierwsze słyszę :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo zegarków z mikro-brand'ów i mogę powiedzieć że bardzo rzadko mi się zdarzyło żeby taki zegarek ustępował jakością wykonania popularnym i dużo droższym "budżetowym" producentom z napisem swiss made na tarczy - z reguły jest odwrotnie... czyli proporcje jakości do ceny są rewelacyjne ;)

W tym Borealis'ie jedyna wadą był 60-cio klikowy bezel który miał delikatny luz, z tym że przy zakupie było to powiedziane.

Dość poważnie zastanawiałem się czy nie "sprawdzić" jeszcze modelu Scout Sniper ze względu na tryt, choć biala data mnie nieco odrzuca, ale zastanawianie dość długo mi zeszło i ten model "nieco" podskoczył cenowo, a dodatkowo kurs $ też nie rozpieszcza wiec odpuściłem... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jestem posiadaczem dwóch Borealisów. Scorpionfisha i Batiala.

Wiadomo zegarki micro brandowych firm czerpią z popularnych drogich zegarków stylistykę( nie wszystkie ). Ale ja nie nazwał bym tego podróbkami jak gdzieś czytałem na jakimś forum.

Patenty wzorów wygasają po 25 latach ( jeśli się mylę proszę o poprawę ) i mogą stanowić wzór do tego rodzaju zegarków.

Scorpion fish jest hołdem w strone zegarków ZRC - ma podobną kopertę- z koronką po prawej stronie a jak w orginale na dole zegarka. Batial czerpie wzor z Anonimo. Co do wykonania - moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić. Dobra proporcja ceny do jakości.

Co do Bull Sharka, podoba mi sie ten projekt i nawet chcialem się zapisać na pre order ale nie chce mi się czekać do listopada ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, ani Tudor BB, ani Omega Spectre - a staruszek Rolex 6204 jest wzorem dla tego Borealisa:

 

 

 

I to jest look który ostatnio mnie kręci. Rolexowy, ale w mniej oczywisty sposób niż Tisell Marine Dive. Przy okazji tańszy niż MKII Kingston i Nassau lub Raven 40mm Vintage (pomijając kwestię dostępności).

 

Zastanawiam się głównie nad jakością wykonania. Ponoć z każdym projektem jest coraz lepiej. Z tego co napisał Daito jest całkiem przyzwoicie.

 

 
 

 

Pierwsze słyszę :D

Mimo wszystko prezentowany przez Ciebie Borealis bardziej nawiązuje do Tudora.

Co do historycznego nawiązania do Rolexa 6204 i Tudora 7922 można rzec że maja wspólna historię .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego by nie nawiązywał to galanty jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zamówieniem. Akurat  w tym projekcie podoba mi się wskazówka godzinowa, nie jest to merc jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.