Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wues89

Zenith.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Około rok temu kupiłem na aukcji zegarek Zenith, którego zdjęcia załączam poniżej.

Czy byłby ktoś na forum kto mógłby coś powiedzieć mi o tym zegarku? Co to za model z którego może być roku etc...

Sprzedający sugerował lata 30, ale nie wiem czy to może być prawda. 

 

Zegarek pomimo wizualnie fatalnego stanu jest na chodzie i spisuje się dobrze.

Kopertę odrestaurowałem samodzielnie, pracuję na galwanizerni. Tarczę też bym chciał wyczyścić  tylko za bardzo nie wiem jak. Odtłuścić się boję, tak samo wyczyścić ją acetonem gdyż boję się ze farba z niej zejdzie. Próbował ktoś kiedyś domowymi sposobami dokonywać takich zabiegów? Jeśli tak to poprosiłbym o jakieś wskazówki. 

 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

 

post-83344-0-90340900-1459098794_thumb.jpg

post-83344-0-42369300-1459098804_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdjęcie mechanizmu. 

 

post-83344-0-42054100-1459099556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie - tylko to nie jest Zenith  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie - tylko to nie jest Zenith  :)

A co to w taki razie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to AS - jaki kaliber to nie wiem bo się nie znam ale na pewno nie jest to ZENITH - jakaś podróbka tej firmy 

Jaki to konkretnie caliber poczekaj znawcy mechanizmów podpowiedzą - sygnaturę masz pod tarczą 

 

AS (im Schild) bildmarke_aschild9.jpgAdolph Schild SA EbauchesSA Grenchen, Schweiz; gegründet 1850; registriert am 24.3.1937

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo

Czyli to, że ma sygnowany napis na mechanizmie nie świadczy o tym, że to Zenith. 

Rozumie, że pewnie mechanizm nie jest "Zenith-owy"?

Dokładnie po czym Panowie to stwierdzają?

A co do tarczy mogą Panowie coś powiedzieć, czy chociaż ona jest od Zenith-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mechanizm to AS - jaki kaliber to nie wiem bo się nie znam ale na pewno nie jest to ZENITH - jakaś podróbka tej firmy 

Jaki to konkretnie caliber poczekaj znawcy mechanizmów podpowiedzą - sygnaturę masz pod tarczą 

 

AS (im Schild) bildmarke_aschild9.jpgAdolph Schild SA EbauchesSA Grenchen, Schweiz; gegründet 1850; registriert am 24.3.1937

 

To przyznam jestem zaskoczony. 

Dziękuje za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, że ma sygnowany napis na mechanizmie nie świadczy o tym, że to Zenith. 

Rozumie, że pewnie mechanizm nie jest "Zenith-owy"?

Dokładnie po czym Panowie to stwierdzają?

A co do tarczy mogą Panowie coś powiedzieć, czy chociaż ona jest od Zenith-a?

Mechanizm nie jest ZENITHa - sygnatury nabite niedbale, nie taką czcionką, nie w tym miejscu co trzeba itd... firma Zenith od początku dbała o jakość wyrobów między innymi sposobu wykończeń mechanizmów a także samych napisów - ten odbiega znacznie od przyjętych norm - jest po prostu nabity jakimś wybijakiem nierówno i brzydko 

Tarcza to samo - nierówne napisy, różna grubość czcionki, nierówne odstępy między literami - jednym słowem nic nie pasuje 

Przykro mi kolego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm nie jest ZENITHa - sygnatury nabite niedbale, nie taką czcionką, nie w tym miejscu co trzeba itd... firma Zenith od początku dbała o jakość wyrobów między innymi sposobu wykończeń mechanizmów a także samych napisów - ten odbiega znacznie od przyjętych norm - jest po prostu nabity jakimś wybijakiem nierówno i brzydko 

Tarcza to samo - nierówne napisy, różna grubość czcionki, nierówne odstępy między literami - jednym słowem nic nie pasuje 

Przykro mi kolego 

no trudno w takim razie. 

Dobrze, że nie podjąłem się renowacji tej tarczy i czyszczenia mechanizmu:P

Wtedy by to dopiero bolało;)

Po zakupie udałem się z Nim do dwóch zegarmistrzów u mnie w mieście twierdzili, że oryginał. Potem trochę poleżał w między czasie koperta przeszła proces obróbki galwanicznej. 

Mogłem odrazu pisać do Was na forum, tak to bym chociaż wiedział...

 

 A wracając do tarczy to da się ją jakość wyczyścić, aby farba nie zeszła?

Ten mechanizm mnie zastanawia, bo chyba nie jest to jakaś totalna lipa skoro pracuje i to jeszcze tyle lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AS cal. 1002

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi%3F10%26ranfft%26%262uswk%26AS_1002&ved=0ahUKEwiy39SVyuHLAhUHvXIKHd_HA2sQFggaMAA&usg=AFQjCNE6LRxecAHj9MSi455rfYonTY8fxg

To dość popularny, budżetowej klasy mechanizm.

Zostaleś oszukany, a zegarmistrze którzy wydali opinię ze to oryginał powinni poddać się do dyspozycji premiera...

;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że się fjutowi chciało no, no


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AS cal. 1002

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi%3F10%26ranfft%26%262uswk%26AS_1002&ved=0ahUKEwiy39SVyuHLAhUHvXIKHd_HA2sQFggaMAA&usg=AFQjCNE6LRxecAHj9MSi455rfYonTY8fxg

To dość popularny, budżetowej klasy mechanizm.

Zostaleś oszukany, a zegarmistrze którzy wydali opinię ze to oryginał powinni poddać się do dyspozycji premiera...

;)

Może po prostu chcieli zarobić na przeczyszczeniu mechanizmu i dlatego tak powiedzieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że się fjutowi chciało no, no

Gdybyś mógł jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszerzowi, fałszerzowi się chciało...ile na tym zarobił?  B)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.