Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cancan

Zegarkowe fobie i dziwactwa

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są sprawy o których normalnie mogę mówić głośno, niezbyt często spotykam się bowiem ze zrozumieniem ogółu ;)

 

Nie znoszę zegarków w których wskazówka sekundnika nie trafia w indeksy. To główny powód dla którego mój jedyny kwarc leży głęboko w szufladzie a uzywam jedynie dwóch zegarków automatycznych.

 

Lubię kiedy zegarek "cyka" - przez co również sam skazałem się na zegarki mechaniczne.

 

Jeśli macie swoje zegarkowe dziwactwa to proszę o komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nigdy nie założę zegarka, który ma cyfry na cyferblacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem: jak juz kupie jakis zegarek to nie potrafie go sprzedac, nawet jak go rzadko nosze. Po prostu ciezko mi go oddac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem: jak juz kupie jakis zegarek to nie potrafie go sprzedac, nawet jak go rzadko nosze. Po prostu ciezko mi go oddac :/

to akurat nie dziwi mnie wcale, sam też przyzwyczajam się do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawy temat :) 

Ze swojej strony mogę powiedzieć że nie potrafię nosić zegarków bez datownika. Choć w niedługim czasie będę starał się z tym walczyć.

Druga sprawa to brązowe paski. Nie mogę za nic się do nich przyzwyczaić.

 

Jak widać gdy człowiek się zastanowi to ma jakieś "zegarkowe dziwactwa" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawy temat :)

Ze swojej strony mogę powiedzieć że nie potrafię nosić zegarków bez datownika. Choć w niedługim czasie będę starał się z tym walczyć.

Druga sprawa to brązowe paski. Nie mogę za nic się do nich przyzwyczaić.

 

Jak widać gdy człowiek się zastanowi to ma jakieś "zegarkowe dziwactwa" :)

 

przy stroju wizytowym czarny pasek od zegarka pod brazowe buty troche nie bardzo.

ja w moim tez nie zmieniam ale tylko z takiego powodu ze za bardzo gryzie mi sie z czarna tarcza.

 

wlasnie mi uswiadomiles ze chyba potrzebuje garniturowca z jasna tarcza i brazowym paskiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znoszę, gdy wskazówka minutowa w momencie kiedy sekundowa mija 12-tą nie trafia idealnie w indeks. Nastawiam po kilka razy aż będzie trafiać!

Codziennie wieczorem po całodziennym noszeniu zegarka czyszczę go do stanu wręcz sterylnego. Nie założę rano zegarka, który nie został wyczyszczony.

Nie lubię, jak ktoś dotyka mój zegarek. Musze go potem wyczyścić, choćby nawet ta osoba była chirurgiem przed operacją świeżo po dezynfekcji rąk.

Moje zegarki muszą spędzać noc albo w pudełku na zegarki albo w jednym z 2 akceptowanych przeze mnie miejsc w domu. Jeżeli pozostawię je gdzie indziej, nie mogę zasnąć, niepokojąc się o nie.

Mam też inne fobie, ale puki co rodzina jeszcze ode mnie nie odeszła.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem: jak juz kupie jakis zegarek to nie potrafie go sprzedac, nawet jak go rzadko nosze. Po prostu ciezko mi go oddac :/

 

Codziennie wieczorem po całodziennym noszeniu zegarka czyszczę go do stanu wręcz sterylnego. Nie założę rano zegarka, który nie został wyczyszczony.

Nie lubię, jak ktoś dotyka mój zegarek. Musze go potem wyczyścić, choćby nawet ta osoba była chirurgiem przed operacją świeżo po dezynfekcji rąk.

 

U mnie mniej więcej podobnie :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "męczę" się niemiłosiernie zakładając zegarek z czarnym paskiem do białej koszuli. Biała koszula = brązowy pasek.......czarny pasek = niebieska koszula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znoszę, gdy wskazówka minutowa w momencie kiedy sekundowa mija 12-tą nie trafia idealnie w indeks. Nastawiam po kilka razy aż będzie trafiać!

Codziennie wieczorem po całodziennym noszeniu zegarka czyszczę go do stanu wręcz sterylnego. Nie założę rano zegarka, który nie został wyczyszczony.

Nie lubię, jak ktoś dotyka mój zegarek. Musze go potem wyczyścić, choćby nawet ta osoba była chirurgiem przed operacją świeżo po dezynfekcji rąk.

Moje zegarki muszą spędzać noc albo w pudełku na zegarki albo w jednym z 2 akceptowanych przeze mnie miejsc w domu. Jeżeli pozostawię je gdzie indziej, nie mogę zasnąć, niepokojąc się o nie.

Mam też inne fobie, ale puki co rodzina jeszcze ode mnie nie odeszła.

 

ja tez myje mako codziennie ale to dlatego zeby pozbyc sie soli morskiej wiec czuje sie usprawiedliwiony ;)

Ja "męczę" się niemiłosiernie zakładając zegarek z czarnym paskiem do białej koszuli. Biała koszula = brązowy pasek.......czarny pasek = niebieska koszula :)

 

Oo, tego nie slyszalem, ja bardziej staram sie zgrac kolor butow/paska do spodni/paska od zegarka ale juz nie pasek/koszula.

To Twoje czy to jakas nieznana mi zasada zegarkowego savoir vivre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany! Czułem, że temat ma potencjał. Ale. . CZY LECI Z NAMI LEKARZ :) :) :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Ja nie znoszę, gdy wskazówka minutowa w momencie kiedy sekundowa mija 12-tą nie trafia idealnie w indeks. Nastawiam po kilka razy aż będzie trafiać!

Codziennie wieczorem po całodziennym noszeniu zegarka czyszczę go do stanu wręcz sterylnego. Nie założę rano zegarka, który nie został wyczyszczony.

Nie lubię, jak ktoś dotyka mój zegarek. Musze go potem wyczyścić, choćby nawet ta osoba była chirurgiem przed operacją świeżo po dezynfekcji rąk.

 

 

Bardzo podobnie. A juz myslalem, ze tylko ja jestem nienormalny.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat!

 

Ja nienawidzę Certin. Z powodu tej KRETYŃSKIEJ NAZWY! Cer-ti-na - przecież to kłuje w język, podniebienie i nadgarstek  :blink:


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znoszę, gdy wskazówka minutowa w momencie kiedy sekundowa mija 12-tą nie trafia idealnie w indeks. Nastawiam po kilka razy aż będzie trafiać!

Mam tak samo  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Z_bych mi przypomniał o jeszcze jednej rzeczy:

 

Ja raczej nie kupie Festiny - zle mi sie kojarzy nazwa - "festina" czyli "śpieszyć się" - wyjątkowo słaba nazwa dla zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Z_bych mi przypomniał o jeszcze jednej rzeczy:

 

Ja raczej nie kupie Festiny - zle mi sie kojarzy nazwa - "festina" czyli "śpieszyć się" - wyjątkowo słaba nazwa dla zegarka ;)

Chyba bardziej "festyn"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej "festyn"  :D

 

A chce w dziób taborkiem za "festyn"?:> To niech do Pabianic przyjedzie w maju  B)

A w ogóle to Festyny całkiem fajne zegarki są :P


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znoszę, gdy wskazówka minutowa w momencie kiedy sekundowa mija 12-tą nie trafia idealnie w indeks. Nastawiam po kilka razy aż będzie trafiać!

 

 

W grupie raźniej.

 

Cześć, jestem rmak, też nastawiam wielokrotnie zegarek, aż ta chol...a wskazówka będzie trafiała idealnie. Prz większej liczbie zegarków i zmianie czasu to czasochłonne hobby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami lubię sobie wieczorem naświetlić zegarek i patrzeć jak ładnie świeci leżąc na szafce nocnej.  Oczywiscie śa zegarki, które odpadają z tej konkurencji. Przy dużej ilości światła żonę widać bez makijażu i strach zasnąc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie lubię jak zegarek nie ma nakładanych indeksów, wprost nie cierpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez myje mako codziennie ale to dlatego zeby pozbyc sie soli morskiej wiec czuje sie usprawiedliwiony ;)

 

Oo, tego nie slyszalem, ja bardziej staram sie zgrac kolor butow/paska do spodni/paska od zegarka ale juz nie pasek/koszula.

To Twoje czy to jakas nieznana mi zasada zegarkowego savoir vivre?

Panie... ja tu sie ze swoich fobii zwierzam :)

Edytowane przez kwadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tym trafianiem minutowej w indeks gdy sekundowa na 12 to żadna fobia. :) :) :) . Po prostu porządek !!! musi być i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu "po drodze" wpadłem do dużego centrum handlowego, po zrealizowaniu zakupów wychodząc niechcąco natrafiłem na ciąg sklepów z zegarkami... i zacząłem przyglądać się wystawionym okazom. Musiałem wyglądać na dziwaka, bo stałem przy szybie z dziwnym wyrazem twarzy i uśmiechem ze zdziwienia... faktycznie. I takie niby renomowane firmy, a wskazówka sekundowa nie trafia w indeksy. Ja rozumiem troszkę, ale prawie pół sekundy ?????  :D  No i tak chodziłem...patrzałem...szczerzyłem zęby... 

Upewniłem się na swoich zegarkach - u mnie aż tak nie ma :) szlag by mnie trafił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nigdy nie założę zegarka, który ma cyfry na cyferblacie :)

Mam tak samo, lecz z małym wyjątkiem bo mam jeden (Citek Nighthawk) zegar który ma tylko 2 cyfry arabskie na cyferblacie - 12 w i 6 i aż tak mi to nie przeszkadza. Innych opcji nie toleruje, także cyfr rzymskich.

Nie uznaję także okrągłych indeksów oraz połączenia analogowo - cyfrowego oraz przekombinowanych dziwacznych wskazówek.

Poza tym jak wracam do domu conajmniej po kilkudniowej nieobecności czy urlopie witam się z moją ekipą i mówię "Cześć chłopaki" Jak tego nie uczynię to żona wręcz zwraca mi uwagę że nie przywitałem się z moim zegareczkami.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Diego to masz fajnie. Mniejszy wybór mniej rozterek. :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.