Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
to tamto

Klub Miłośników Zegarków DAMASKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
1 godzinę temu, tomking napisał(-a):

Co to za mechanizm? Eta ale jaka? Top chyba nie?
I tu jest jak widać Novodiac, a nie Incabloc.

 

Nie pamiętam od którego roku, ale Eta zastąpiła Incablocka w mechanizmach z rodziny Eta 28XX systemem Nivachoc własnej produkcji, a ten właśnie wizualnie wygląda jak Novodiac, więc może to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomking napisał(-a):

Co to za mechanizm? Eta ale jaka? Top chyba nie?
I tu jest jak widać Novodiac, a nie Incabloc.

Jeśli o moim mowa to proszę bardzo. 

Mam nadzieję że widać w miarę 

IMG_20211025_185351.jpg

IMG_20211025_185408.jpg

IMG_20211025_185434.jpg

IMG_20211025_185601.jpg

3 godziny temu, Jash napisał(-a):

 

Nie pamiętam od którego roku, ale Eta zastąpiła Incablocka w mechanizmach z rodziny Eta 28XX systemem Nivachoc własnej produkcji, a ten właśnie wizualnie wygląda jak Novodiac, więc może to to?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jash napisał(-a):

 

Nie pamiętam od którego roku, ale Eta zastąpiła Incablocka w mechanizmach z rodziny Eta 28XX systemem Nivachoc własnej produkcji, a ten właśnie wizualnie wygląda jak Novodiac, więc może to to?


ABEF67BF-5505-4C33-9AD5-E8E345CF3390.png.2f1b83e7134940e43930e63dab0c56ba.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, PKS napisał(-a):

Ale jakiś grawerek na wahniku to mogli zrobić.

 

Mie bardzo rozumiem w jakim celu?

Interesuję się Damasko od jakiś 12 lat i pierwszy raz widzę aby ktoś go otworzył.

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

Mie bardzo rozumiem w jakim celu?

Interesuję się Damasko od jakiś 12 lat i pierwszy raz widzę aby ktoś go otworzył.

Dzięki mnie wiesz jak wygląda w środku 

Mam nadzieję że się podobało ?

Byłem po prostu ciekaw, a że wiem jak to zrobić bez uszczerbku to zrobiłem.

Pozdrawiam Pawełek  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

Mie bardzo rozumiem w jakim celu?

Interesuję się Damasko od jakiś 12 lat i pierwszy raz widzę aby ktoś go otworzył.

 

Ja tez wole jak kasa idzie w jakosc mechanizmu i regulacje niz w jego zdobienie, zwlaszcza przy pelnym deklu.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

Mie bardzo rozumiem w jakim celu?

 

A w jakim celu zrobiono pasy genewskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PKS napisał(-a):

 

A w jakim celu zrobiono pasy genewskie?

 

Pasy genewskie to raczej standard dekoracyjny werków robiony przez producenta werku, natomiast zdobienie wahnika to już bardziej taki "custom" prodcenta zegarka a nie producenta werku.

Dlatego nie bardzo rozumiem jego zdobienie w zegarkach, które od środka widzi tylko zegarmistrz podczas serwisu i to raz na 7-10 lat.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sens widzę taki, że przynajmniej może sprawdzić, czy w środku masz to, co włożył producent, czy jakiegoś składaka. Sinn zdobi, Doxa zdobi, Oris zdobi w modelach z pełnym deklem. Niewiele to kosztuje, a cieszy (mimo że nie widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Damasko i dołączam się do grupy ;)
Zamówiony 8 czerwca, dzisiaj w końcu przyszedł! Strasznie długo ale warto było czekać.

IMG_20211026_130440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2021 o 23:03, Paweł Bury. napisał(-a):

Zegarek z maja 2010 roku normalnie używany, dwukrotnie wymieniany pasek, drugi też się wykończył a zegarek jak widać. Porządna stal o twardości 60HRC.

No i coś na co wielu ma ochotę ale nie ma odwagi - czyli sesja rozbierana. 

 

 

Napiszę tylko jeszcze, że szacun za wiwisekcję oraz gratki tej fajniejszej wersji tj. bez tego szpetnego napisu Made In Germany wykonanego tą grubą czcionką!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku,  czy mógłbyś zrobić zbliżenie (chyba, że już zamknąłeś) na śrubki mechanizmu?

Wygląda jakby śrubki były zniszczone. 

Robiłeś coś, czy TAK to z fabryki przyszło? 

 

 

Screenshot_20211027-063413_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211027-063225_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zadra napisał(-a):

Pawełku,  czy mógłbyś zrobić zbliżenie (chyba, że już zamknąłeś) na śrubki mechanizmu?

Wygląda jakby śrubki były zniszczone. 

Robiłeś coś, czy TAK to z fabryki przyszło? 

 

 

Screenshot_20211027-063413_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211027-063225_Samsung Internet.jpg

Zegarek wyszedł z fabryki w maju 2010 roku nie znam histori serwisowej ale wiem, bo jest to w papierach że nawet pasek ktoś wymieniał w serwisie za 65 euro więc jest bardzo prawdopodobne że serwis jakiś też przeszedł w między czasie. Każdy serwis ślady zostawia niestety 

W dniu 23.10.2021 o 23:03, Paweł Bury. napisał(-a):

Zegarek z maja 2010 roku normalnie używany, dwukrotnie wymieniany pasek, drugi też się wykończył a zegarek jak widać. Porządna stal o twardości 60HRC.

No i coś na co wielu ma ochotę ale nie ma odwagi - czyli sesja rozbierana. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z autopsji potwierdzam, że serwis Damasko zostawia ślady. Niestety. I nie, moim zdaniem nie jest to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - czy udało się Wam kupić część bezpośrednio od Damasko?

 

Byłem zainteresowany wymianą szafiru na taki z jednostronnym AR do DA36 (dla zainteresowanych cena za szkło to 65 EUR, montaż kolejne 90 EUR). 

 

Pracownik Damasko potwierdził w rozmowie możliwość zakupu u nich samej części i montażu na własną rękę poza ich serwisem, ale żeby sfinalizować transakcję musi się z nimi skontaktować mój zegarmistrz bądź "repair center", a niespecjalnie chciałbym człowieka angażować w korespondencję i robienie zagranicznych przelewów.

 

Nie mam wielu doświadczeń z oficjalnymi serwisami, stąd pytanie: czy to jest standardowa praktyka w branży?

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja szkło wymieniałem u nich, ale faktycznie dziwne z tym kontaktem przez zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gdyby chcieli zniechęcić do siebie klienta... W mojej ocenie są na dobrej drodze. Zegarki ładne, ciekawy design, cena powiedzmy, że do przełknięcia, ale serwis widzę, że jakby był z innej zupełnie epoki;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to chyba domena niemieckich firm. Ja jak kupowałem zegarek to najpierw był kontakt e-mailowy z Damasko, bo coś tam chciałem dopytać. Miesiąc cisza. Zadzwoniłem to się tłumaczyli, że są mało komputerowi, ale ktoś sprawdzi i odpisze. Czekałem kolejne dwa tygodnie. Generalnie 3 pytania trwały ze 3 miesiące odpowiadanie na nie, a przez telefon nikt nie miał czasu rozmawiać. Jeszcze wcześniej, jak z kolegą chcieliśmy wziąć Damasko w dystrybucje to negocjacje jak z epoki kamienia łupanego i generalnie czuć było, że im się nie chce. Z Sinnem było dokładnie tak samo jeśli chodzi o kontakt.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash jak to czytam to średniowiecze przy tym to był rozkwit marketingu i PR :)

Jakiś dramat, jak ktoś po takim info chce wogole z nimi się zadawać...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbają o to aby ich zegarki były właściwie serwisowane i w sytuacji gdy ktoś naciska na serwis czy wymianę części u siebie, to ta naprawa, wymiana, serwis była właściwie wykonana i aby ich zegarki sprzedane kolejnym osobom działały właściwie a nie były zdrutowanym szrotem, bo jak wiadomo ktoś kupuje 10 letnią renówkę z cofniętym o 300 tyś licznikiem, połową nieoryginalnych części i płacze że renófki są do d*py idzie fama i jest szkoda dla reputacji firmy. 

 

 

 

 

PS:Akurat z renófką to może zły przykład - one są do d*py 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe- dotyczy przykładu;)

 

Wszystko rozumiem,  chodzi mi tylko o podejście do klienta, kontakt z nim;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kontakt mailowy był sprawny.

 

Nie mam problemu z tą sytuacją, ale gdybym na ich miejscu chciał uszczelnić to, kto i gdzie stosuje oryginalne części, to po prostu bym tej części nie odsprzedawał losowemu zegarmistrzowi ("[...] your watchmaker can contact us and we would sell him the crystal"), a oferował serwis wyłącznie u siebie bądź w autoryzowanych przez nich serwisach. Teraz nie widzę logiki w działaniu.

 

 

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jash napisał(-a):

Ja szkło wymieniałem u nich, ale faktycznie dziwne z tym kontaktem przez zegarmistrza.

W Nomosie, zakup części też realizowałem za pośrednictwem zegarmistrza. 

Wszystko poszło szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.