Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
to tamto

Klub Miłośników Zegarków DAMASKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

   Z racji posiadania od jakiegoś czasu modelu DA36, a wcześniej mając już do czynienia z produktami wspomnianej firmy pozwoliłem sobie założyć wątek dla miłośników firmy DAMASKO. 

Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat marki, modeli, dzielenia się spostrzeżeniami i Waszymi doświadczeniami.

 

Nieco z historii firmy (z racji niezbyt mocnej znajomości języka angielskiego nie pokuszę się o tłumaczenie)

The history of Damasko Ltd. begins with a childhood dream of Konrad Damasko to construct a mechanical watch to require very little maintenance while being extremely robust.

Konrad Damasko realized this dream together with his wife Petra Damasko with the establishment of the Damasko Collection in1994. In the meantime, they are also supported by their children - Nadja, Christoph and Isabella. From the very beginning, the focus was on the creation of meaningful innovations through a profound and uncompromising re-design of the timepiece with all its control elements.

Right at the outset Konrad Damasko filed the first groundbreaking patent for hardenable stainless steels. The story runs its course from this moment on and can be read as a small miracle showing how the love for precision engineering evolved into a leading technology company with countless technical inventions to its name. Konrad Damasko developed a lubricant-free escapement by means of nano-technology based coatings using DLC (Diamond Like Carbon), a double eccentric ratchet winding system with low-friction ceramic ball bearings. This increases the longevity of the winding while also making it extremely low-maintenance. To fulfill the wish that the watch speed be made as accurate as possible, he tested oils for extreme temperature ranges so as to withstand both freezing temperatures and Sahara-like conditions. With the development of a spring and an escapement of polycrystalline silicon, the watch has become even more accurate and possesses its own protective shield against shocks, centrifugal- and gravitational forces. The grand finale is the midsize company’s start and successful completion of its own movement.

The year 2010 sees the completion of the first DAMASKO automatic movement named A35 – 1, integrating all previous technologies. From this point on, the family business ascends into the circle of manufacturers and boasts a vertical range of manufacture up to 90% for manufactory models. To do justice to this title, yet another masterpiece, the manual winding movement H35, ensued. Both movements boast beautiful decorative finishing – cock and bridges are provided with Geneva stripes. The base plate is circular-grained and also rhodium-plated. The winding wheels shine with a sun-brushed finish.

Since 2013, DAMASKO Collection and DAMASKO Metallverarbeitung are now called DAMASKO GmbH, with the registered trademark “Damasko Uhrenmanufaktur”.

DAMASKO GmbH strives to be one of the leading companies in the fields of research and implementation of new materials, processes and individual solutions in the watch industry.


Na dobry początek  :D

20160318_092021.jpg20160330_115834.jpg20160318_091905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć nie posiadam w chwili obecnej, to do miłośników chętnie dołączę, miałem przyjemność jakiś czas temu poobcować z zegarkami tej marki

i bardzo sobie chwaliłem.

Może ciut te 40mm przeszkadzało, w sensie, że za mało, ale to taki detal, generalnie świetne zegarki, świetny antyrefleks, piękna czerń.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ciut te 40mm przeszkadzało, w sensie, że za mało, ale to taki detal, generalnie świetne zegarki, świetny antyrefleks, piękna czerń.

Zgadzam się, dla mnie własnie 40 mm to niemal ideał (mam 16,5cm nadgarstek) dlatego mi osobiście bardzo pasuje a reszta jak pisałeś dobrze wykonany zegar. W mojej opinie może się komuś podobać lub nie ta surowość stylizacji, jak to mawia moja żona "prostak" taki, i taka jest wada i zaleta za razem tego modelu w zależności co się komu podoba.

Z racji obecnego upodobania do marki bardzo przypadł mi do gustu model DC58

de--modelle--chronographen--sportlich--d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do garniaka się nie nadają, ale to pewnie wynika z procesu produkcji stali, 

tak się kiedyś zastanawiałem, czy można by trzasnąć polerkę na tej stali  :rolleyes: .

warto też ich pochwalić za swój manufakturowy mechanizm.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mi m.in. podoba się właśnie to że nie poddają się trendom, tylko tworzą swój własny wizerunek poprzez wykorzystywanie własnych rozwiązań (oczywiście nie zawsze) jednak jest coś co można nazwać niszowością w ich modelach a co sprawia że wyróżniają się na tle konkurencji. Patrząc globalnie marka warta uwagi, "ładnie" się rozwija a projekty i rozwiązania zasługują na uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

dopisuje się do klubu jako już prawie 4 letni posiadacz DC56 ;)


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem, ale cudo... to bym nie powiedział.

Czy ktoś prócz mnie pokusi się o zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już wklejam :)

 

Na pasku PATTINI z szaro białym wykończeniem pasującym do koperty i indeksów

 

Huawei P8

post-33408-0-72779900-1463647002_thumb.jpg

post-33408-0-43511500-1463647070_thumb.jpg

Edytowane przez BraWo100

Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

55c803ef6773f3dc.jpgfe1fa16582f5a645.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne modele koledzy pokazali. Damasko ma coś w sobie mimo prostoty formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno to nie zaglądałem, ale jestem  ;)

Zwolennikiem pasków nato nie jestem ale przyznaję że ten model wyjątkowo wpasował się w design zegara.

02.0616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się będąc nie dawno w Californii do A34 Black i teraz  oczywiście żałuję, że mam węża w kieszeni bo cena mocno  schodziła już poniżej 900 USD. 

No cóż dołączę platonicznie do tego wątku i może jednak niedługo też coś wkleję  :)

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy w kraju można gdzieś zobaczyć Damasko?

 

Nie


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety, ale Państwu Damasko średnio zależy na naszym rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy w kraju można gdzieś zobaczyć Damasko?

Łukasz przecież wczoraj oglądałeś w Łodzi Da46 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaime

Tak, i dziękuję za taką możliwość, zapytałem, ponieważ miałem na myśli oficjalną dystrybucję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaime

Tak, i dziękuję za taką możliwość, zapytałem, ponieważ miałem na myśli oficjalną dystrybucję.

Pozdrawiam

Wiem, że szukałeś oficjalnego źródła ale niestety w Polsce brakuje wielu fajnych firm :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Państwu Damasko średnio zależy na naszym rynku ;)

Nie do końca. Bardzo chętnie podejmą współprace. Pytałem kilka miesięcy temu, nie mają żadnych przeciwskazań, bierzesz pakiet i działasz.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem takie coś, trochę zawiodła mnie ta branzoleta. Nie podoba mi się zapinanie jej, trochę uciążliwe. Bezel też ciężko chodził, ale za to bardzo solidnie, zero luzów.

 

f91ae769e6377f60b65f9df067fce0d0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.