Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

themad1

"Nietypowa"? awaria mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ciekawą sprawę, która być może dla znawców tematu będzie bardzo łatwą zagadką do rozwiązania.

 

Dostałem w prezencie kwarcową Bulovę (model 96a133) - prosty, klasyczny zegarek. Niestety mechanizm nie działa poprawnie i nie mogę wpaść na pomysł jak to się dzieje.

 

Kwarc ma tendencję do "zacinania się" i potrafi nagle w ciągu dnia przestać chodzić, a potem się włącza sam (po kilku lub kilkudziesięciu minutach).

Zdarza mi się też zauważyć, że zegarek stoi i po wyjęciu i włożeniu koronki ponownie chodzi.

 

Ale co ciekawe, to samo nie dzieje się, gdy zegarek leży na półce. Sprawdzałem kilka godzin, kilka dni - zawsze chodzi równo z moimi innymi zegarkami (no, tymi kwarcowymi).

 

Jak to możliwe? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowka haczy?

Bateria?

Awaria mechanizmu?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Zawsze zaczyna sie od zmiany baterii na nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to może być bateria. Miałem podobną sytuację z moją Grovaną i wymiana baterii pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm służący do odłączania baterii, gdy się odciąga koronkę może mieć jakiś lekki luz itp. i podczas wstrząsów przy noszeniu odłącza prąd i zatrzymuje na jakiś czas zegarek, aż się znowu włączy.. Oczywiście może tak, a może nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna moze tez byc blaha jak np drobinka kurzu lub inny mikroskopijny paproch blokujacy zebatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.