Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anger76

Sarb 033 krawędzie wskazówek

Rekomendowane odpowiedzi

hej, sarb 033 to dla wielu ludzi z małym nadgarstkiem zegarek idealny. Do wykończenia, poza bransoletą, nie ma się do czego przyczepić. Poza wskazówkami. Chodzi mi o ich krawędzie. Efekt widoczny na zdjęciu. Jak to wygaląda w waszych sarbach? Przy piątym/szóstym sarbie, który przeszedł przez moje ręce udało mi się trafić na egzemplarz, ze wskazówkami niemal idealnymi.

 

Jeśli chodzi o wskazówki to chodzi mi o taki efekt (górna krawędź wskazówki minutowej)

 

post-90297-0-15636200-1460055389_thumb.jpg:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany mankament Sarb033. Większość recenzji jakie czytałem/oglądałem wymienia niechlujne wykończenie wskazówek jako minus tego modelu. Trochę to dziwne, że się do tego bardziej nie przyłożyli po jakimś czasie w odpowiedzi na narzekania użytkowników. Dla porównania wskazówki w Sarb017 idealne i bez "defektów".


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą po kosztach, ale czy to naprawdę byłby dla nich taki problem?

Cóż okazuje się, że zegarkowa gorączka i powracanie wciąż do tego samego modelu może mieć sens, w końcu trafi sie egzemplarz, zrobiony przez przypadek bez zarzutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim nie mogę się dopatrzeć tej wady. Na szczęście ;). Za to na jednej płaszczyźnie wskazówki minutowej mam zarysowania. Można je dostrzec gołym okiem, ale dopiero pod lupą dobrze je widać. Oprócz tego w wykonaniu można się przyczepić jeszcze do innych rzeczy, ale to nie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że kolega studiuje po lupą zegarki! A do czego byś się jeszcze przyczepił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje Seiko na odzień (raczej te tańsze modele) i naprawdę rzadko który jest w 100% bez uchybień typu paproch, niedomalowana tarcza, ubytek jakiegoś zdobienia itp. Trzeba mieć świadomość że nie zawsze wszystko jest idealne. Cena z czegoś wynika. Piszę to przy całym moim zachwycie nad Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o najtańszych piątkach, czy tych nieco wyższych modelach jak SRP np? Czy masz w sklepie  modele Made in Japan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anger76, chyba najbardziej rzucające się w oczy jest jakby wybrakowanie materiału na wierzchu ucha, widać że światło się inaczej załamuje, nie ma takiego ładnego zaokrąglenia, tylko jest jakby odciśnięte. Wygląda jakby było puknięte, trochę może jakby wgniotka, trudno mi to opisać. Chociaż ta powierzchnia jest wyszczotkowana normalnie. Kolejny mankament, to szczotkowanie z lewej strony nie jest tak dopracowane, jak z prawej. Nie dochodzi dokładnie do końca tej powierzchni i nie jest takie równe. Jednak wszystko to są wady, których na pierwszy rzut oka nie widać. Jak ktoś nie wie na co patrzeć, to nic nie zauważy. Co innego, że takiego czegoś jak na tym uchu, to nie widziałem na żadnej Seiko 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wywodzie o uszach kopara mi opadła. pokazałeś mi moje miejsce w szeregu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań ;p. To by trzeba najlepiej zobaczyć. Dla mnie te krawędzie wskazówek są trochę ciężką do wyobrażenia wadą. Widać to na żywo, czy tylko na zdjęciach i filmikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, na żywo pod odpowiednim kątem też widać, oto jeden z moich sarbów, w sumie ta sama krawędź co na pierwszym zdjeciu:

 

post-90297-0-29152100-1460292969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie dzięki temu tematowi wyzbyłem się chęci posiadania Sarba33 :)

A miał to być priorytet zakupowy na 2016 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moze akurat Tobie nie trafi się zegarek ze wskazówką piłą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wady tutaj opisane dla większości przeciętnych użytkowników nie są zauważalne ;)

Edycja: to komentarz do kolegi @rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Przemku, widywałem takie wskazówki w świajcarach za trzy tysie, tudzież nawet więcej. A my byśmy chcieli żeby japończyki zrobili wszystko idealnie za 1500. Rozpuściły nas kitajce, oj rozpuściły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie dzięki temu tematowi wyzbyłem się chęci posiadania Sarba33 :)

A miał to być priorytet zakupowy na 2016 :)

Nie zniechęcaj się ;). Co lepszego chcesz kupić za 1500? Ja jestem bardzo zadowolony.

IMG_20160207_164333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz do kupienia nawet za 1400 na ebay z terenu Europy, ja też jestem przekonany, że jeśli stylistyka pasuje to nie ma nic lepszego... Super fota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wady tutaj opisane dla większości przeciętnych użytkowników nie są zauważalne ;)

Edycja: to komentarz do kolegi @rinkazki

 

 

Nie zniechęcaj się ;). Co lepszego chcesz kupić za 1500? Ja jestem bardzo zadowolony.

 

 

Rzeczywiście nie popadajmy w skrajność :) Tylko teraz będę miał tę świadomość, że te wskazówki takie są - pewnie z normalnego użytkowania bym nawet nie zauważył... W każdym razie liczę chociaż na to, że jak już przyjdzie do zakupu to poszczęści mi się z modelem o super jakości tak jak pisał kolega anger76.

Tak poza tym po samym zdjęciu - zegarek jest piękny i pięknie się prezentuje a co dopiero na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 035 wskazówki wydają się lepiej zrobione niż 033 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja kupiłem SARB033 podczas wycieczki do Japonii (upolowałem też SNKL23J1) i w moim wszystko wygląda OK, ale nie od razu tak było.

 

Kupiłem zegarek w sieci sklepów Yodobashi. Niby obejrzałem itd, zadowolony wracam do hotelu i wieczorem ponownie oglądam nowy nabytek i dopiero wtedy zauważyłem rysę na szkiełku (szafirowym) w okolicy datownika. Nie wiem jak to przeoczyłem, ale zdarzyło się. Następnego dnia poszedłem reklamować zegarek. Nie było problemu - powiedzieli, że wymienią. Po pół godziny czekania wreszcie przynieśli inny model po czym od razu go zabrali, bo sami zauważyli, że litera i w napisie „Automatic” nie ma odstępu między kreską, a kropką u góry :) Przynieśli trzeci i z nim już było wszystko OK. Inna sprawa, że gwarancji mi nie podmienili, więc jeszcze w tej sprawie musiałem się z nimi kontaktować, ale wysłali mi do hotelu wraz z gratisami typu ściereczka Seiko i pokrowiec na telefon Seiko (taki bardziej silikonowy „worek” na telefon do zawieszenia na szyi… :P).

 

Zegarek schowałem więc ładnie do oryginalnego pudełka, do walizki i kontynuowałem podróż po Japonii. Kilka dni później zauważyłem, że bezel delikatnie otarł się o napis Seiko po wewnętrznej stronie pudełka… Pewnie da się to jakoś spolerować, ale trochę się obawiam co by dalej go nie uszkodzić.

 

https://i.imgur.com/50qbTJs.jpg

 

W każdym razie puenta jest taka, że mój model zakupiłem bez żadnych defektów, ale dopiero przy trzeciej próbie. Mając już go na ręce, ciężko mi wzrok oderwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Abaddon184
      Witam
      Pacjent: G-Shock GG-B100
      Problem: wskazówki godziny i minut zatrzymały się, w trybie kompasu widać jedynie symbol stopni, w trybie termometru widać jedynie jednostkę, nie działa podświetlenie.
      Zegarek zakupiony w sklepie stacjonarnym dokładnie rok temu. Trzy dni temu zauważyłem różnicę między czasem analogowym i cyfrowym. Wskazówki godziny i minut zatrzymały się. Zegarek nie chciał połączyć się z aplikacją. Reset i anulowanie sparowania nic nie dały. Gdzieś znalazłem informację, że to prawdopodobnie wyczerpana bateria. Udałem się do sklepu, w którym go kupiłem i zegarmistrz na miejscu mi ją wymienił. Spakowałem go do pudełka i dopiero w domu zacząłem go konfigurować. Zauważyłem, że nie wskazuje temperatury i kierunku, ale już bez problemu łączy się z aplikacją. Sądziłem, że to kwestia kalibracji i odłożyłem temat na później. Dzisiaj zauważyłem, że wskazówki znów się zatrzymały i do tego nie działa podświetlenie. Podczas ręcznej regulacji wskazówek przyciski działają tylko na sekundniku. Ktoś wie co mogło się stać? Czy zegarmistrz mógł coś spieprzyć czy to jednak ja? Trochę się tego obawiam, bo mocno średnio zamontował osłony teleskopów.
       
    • Przez RysiekOchodzki
      Na sprzedaż kultowy już Seiko SARB033. Od ponad roku leży nieużywany w pudełku, niech cieszy kogoś innego. Jestem drugim właścicielem, według poprzedniego zegarek jest z 2016 roku, na karcie gwarancyjnej nie ma wpisanej daty zakupu. 
      Stan zegarka oceniam na bezpieczne 8/10 - posiada niewielkie zarysowania na bransolecie i zapięciu powstałe przy normalnym użytkowaniu.
      Bransoleta skrócona na nadgarstek 17,5-18 cm - dwa dodatkowe ogniwa w zestawie. Sprzedaję zestaw, który jest widoczny na zdjęciu.
      Cena powiedzmy 2200 PLN. Za oferty typu "chłopie, przecież ten sikor jest wart max. 1k" z góry dziękuję .
      Preferowany odbiór osobisty w Warszawie lub okolicach. Opcjonalnie wysyłka do paczkomatu po przedpłacie na konto.
       
       





    • Przez kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • Przez 1qwer1
      Witam wszystkich,
       
      Czy posiada ktoś na sprzedaż wskazówki do zegarka kieszonkowego Tissot Antimagnetique cal 43 wskazówki ?
      Średnice otworów wskazówek to:
      -godzinowa 2mm
      -minutowa 1,15mm
       
      Ewentualnie czy ktoś posiada inne wskazówki ale o wielkości otwór takich ja podałem ?
       
      Oryginalny numer katalogowy wskazówek to 43042.


    • Przez kruka
      Dzień dobry,
      W zakupionym na początku sierpnia br. zegarku pojawiło się coś w rodzaju zacieku (chyba) na spodniej str. szkiełka. Jakby ślad po wyschnięciu czy odparowaniu (przy krawędzi szkiełka, w okolicy indeksów 7-8). Postaram się po południu załączyć jakieś zdjęcia, choć nie wiem czy da się to pokazać przez szkło - ja na pierwszy rzut byłem przekonany, że to jakiś odblask albo ślad po kropli na zewnątrz. Mocno mnie to zaniepokoiło, bo żadnym aktywnościom wodnym go nie poddawałem, co najwyżej deszcz - tu niby WR100, a w wysłużonym Atlanticu Seabase (WR30) nic takiego mi się do tej pory nie przytrafiło. Czy ktoś miał takie przypadki z SARBem? Co może być przyczyną? Czy w ramach gwarancji (zegarek zakupiony z poleconego źródła: https://m.ebay.pl/it...BwAAOSwWLBaHNTP) da się z tym coś zrobić u nas?
      Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w tym temacie, pozdrawiam,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.