Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja z wycieczki po fabryce pewnego popularnego jutubera.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rNh1cR3tMm8

 

Jakieś to takie staroświeckie wszystko . Chyba ten JLC lekko nie nadąża już .

Czy nie przemawia do kolegów bardziej obraz hiper nowoczesnej  manufaktury (!) Pama ( przedstawionej sprawnie w reportażu Chronosa24 ) , wykorzystującej w montażu  m.in. system klocków Lego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba taki "staroświecki" sposób produkcji. Dużo bardziej doceniam takie manufaktury od firm ktore taśmowo za pomocą maszyn produkują kilkaset tysięcy sztuk rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , może masz rację ?

Ale król Rolek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba taki "staroświecki" sposób produkcji. Dużo bardziej doceniam takie manufaktury od firm ktore taśmowo za pomocą maszyn produkują kilkaset tysięcy sztuk rocznie.

Eeee tam - maszyny teraz wszedzie... niestety -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę taki sposób produkcji w JLC. A Rolexa przecież nie za zdobne mechanizmy cenimy :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad JLC Reverso Classique jako nastepny zakup; aktualna kolekcja to Rolex Sub 14060m i Rolex Date 15200. Najczesciej jestem w ubiorze formalnym, takze prosty Reverso wydawal mi sie dobrym wyborem. Co myslicie? Czy Classique nie jest nieco maly jak na "dzisiejsze" standardy, czy moze prezentuje sie OK na moim (nota bene malym) nadgarstku? Biore pod uwage model z manualnym naciagiem ref. 252.8.86, na czarnym albo brazowym pasku. 

post-80849-0-33509800-1512306662_thumb.jpg

post-80849-0-82366000-1512306691_thumb.jpg

post-80849-0-94228300-1512306782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuje prawie całą szerokość nadgarstka - jest OK. Dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuje prawie całą szerokość nadgarstka - jest OK. Dobry wybór.

 

Dzieki - chyba jestem przyzwyczajony do Sub'a, bo jak zalozylem Classique to czulem sie jak z damskim zegarkiem. Na razie zarezerwowalem Reverso i jeszcze przez kilka dni sie zastanowie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest starsza referencja. Współczesny Classic Medium ma 1,5-2 mm więcej w obydwu wymiarach. A są jeszcze Small i Large.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest starsza referencja. Współczesny Classic Medium ma 1,5-2 mm więcej w obydwu wymiarach. A są jeszcze Small i Large.

 

Zgadza sie, przymierzalem tez nowy Medium i byl nieco wiekszy i grubszy. Mimo wszystko chyba wybiore starszy model ze wzgledu na manual wind (nowy jest chyba tylko w automacie?) i oczywiscie cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos wtrącić od siebie. Jestem szczęśliwym posiadaczem JLC Reverso cal. 854 duoface z manualnym naciągiem. Mam raczej przeciętny nadgarstek - 18 cm i wg mnie zegarek na nim wyglada subtelnie "z klasa" a nie na zasadzie zegarkow marek "majtkowych" czyli koniecznie zobacz co mam na ręku.... Z czystym sumieniem polecam Ci i Reverso i ten rozmiar. 87e11059c5621ae78ad1a9569aed443c.jpg2fb0d21ab3100c6bf9b075b5421c9b0b.jpeg790e6ea4ef8a2407b21512708fcd7384.jpg0344743cf3b7d39e447488155fb9cbd3.jpg042241a8d274dfe760d7c693714afc91.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos wtrącić od siebie. Jestem szczęśliwym posiadaczem JLC Reverso cal. 854 duoface z manualnym naciągiem. Mam raczej przeciętny nadgarstek - 18 cm i wg mnie zegarek na nim wyglada subtelnie "z klasa" a nie na zasadzie zegarkow marek "majtkowych" czyli koniecznie zobacz co mam na ręku.... Z czystym sumieniem polecam Ci i Reverso i ten rozmiar. 

Dzieki! Twoj duoface prezentuje sie swietnie i ladnie komponuje sie z tym paskiem. Nosisz glownie do koszuli czy sprawdza sie OK w semi-casual?

Edytowane przez amatsukaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ref. 271.84.10

Generalnie Reverso to zegarek od 1931 ikona JLC i ikona designu w stylu Art Deco - przez duże "D". Lubie go zakładać nie tylko do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Kolegow za zamieszczanie ciagle tych samych zdjec mojego Reverso ale zegarek jest w serwisie i dopiero pod koniec miesiaca do mnie wroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko człowiek z klasą mógł tak napisać:

 zegarek na nim wyglada subtelnie "z klasa" a nie na zasadzie zegarkow marek "majtkowych" czyli koniecznie zobacz co mam na ręku.... 

 

 

 

Jestem pewien, że jest to przyszłość, na pewnym poziomie blichtr nie jest pożądany. Niech cieszą się nim cieszą inni.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten zegarek nie musi być duży, a wręcz mniejszym rozmiarem wraca do czasów gdy zegarki nosiło się mniejsze. I w nowych modelach też jest wersja manualna, dodatkowo z ciekawym akcentem na tarczy.

05f8b391dd2042b93cb9a28a85fa7cfd.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten zegarek nie musi być duży, a wręcz mniejszym rozmiarem wraca do czasów gdy zegarki nosiło się mniejsze. I w nowych modelach też jest wersja manualna, dodatkowo z ciekawym akcentem na tarczy.

 

 

Dzieki - juz jestem zdecydowany takze w tym tygodniu dokonam zakupu. Zmienie tylko pasek - ten egzemplarz jest na non-OEM, wiec sprzedawca zgodzil sie na sprzedaz bez paska w dobrej cenie. Sprawdze dostepnosc paskow w JLC. Jeszcze raz dziekuje za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem ten zegarek nie musi być duży, a wręcz mniejszym rozmiarem wraca do czasów gdy zegarki nosiło się mniejsze. I w nowych modelach też jest wersja manualna

To jest akurat damski model ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego damski? To Classic Medium Thin 2548520. Rozmiar to 40,1 x 24,4 mm, więc i na męskim nadgarstku będzie dobrze wyglądał. Ja mam nadgarstek 17,5 cm i to rozmiar idealny. Większe, które mierzyłem (np. GT) już trochę przytłaczały. Niby nie wystawały, ale jakieś zbyt masywne się wydawały.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok.. dzięki za ref. Ze zdjęcia wygląda identycznie jak damski duetto.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.