Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Według ciebie to norma przy JLC czy akurat trafiony egzemplarz? Moim długoterminowym planem zakupowym stał się JLC Master UltraThin z małą sekundą i szukam każdej rzeczowej opinii i recenzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie to norma przy JLC czy akurat trafiony egzemplarz? Moim długoterminowym planem zakupowym stał się JLC Master UltraThin z małą sekundą i szukam każdej rzeczowej opinii i recenzji :)

Fajny zegarek - rozważałem zakup, ale ostatecznie przegrał z jlc mut 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Napisano (edytowane)

Według ciebie to norma przy JLC czy akurat trafiony egzemplarz? Moim długoterminowym planem zakupowym stał się JLC Master UltraThin z małą sekundą i szukam każdej rzeczowej opinii i recenzji :)

 

Jaeger-LeCoultre chwali się ponad 185-letnią historią w trakcie której zaprojektował i wykonał ponad 1200 własnych mechanizmów, zgłosił ponad 400 patentów, ustanowił wiele rekordów, którymi chętnie chwalą się firmy zaliczane do Haute Horlogerie, jak na przykład Audemars Piguet. Jaeger-LeCoultre wyniósł wielkie komplikacje na nietuzinkowy poziom. Nie wystarczyło przykładowo wykonać tourbillon, tourbillon JLC jest wieloosiowy (Gyrotourbillon). Repetier minutowy? To za mało, minutowa repetycja jest z Grande & Petite Sonnerie, a o poziomie komplikacji świadczy również fakt stosowania karylionów. Wydaje się więc, że Jaeger-LeCoultre wie, co robi. Kaliber 896 to konstrukcja zbieżna z 899, więc powinien działać równie dobrze zwłaszcza, iż wszystkie mechanizmy przechodzą wielogodzinny, trwający 1000 godzin test zanim w postaci zegarków trafią do klientów. Jeżeli z zegarkiem wszystko jest w porządku, to pracownik JLC nakleja oznakowanie w postaci zielonego kółka. Mnie się coś takiego przytrafiło, a że dziadostwo miało mocny klej, to musiałem użyć masła, aby pozbyć się naklejki nie rysując powierzchni polerowanego zapięcia.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, mam przyjemny dylemat co do zakupu kolejnego zegarka no i zastanawiam się co wybrać. Na stole leżą dwie opcje:

 

- A. Lange & Söhne Richard Lange Ref. 232.032

- Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Ref. 1302520 lub Ref. 1612420 (8 dni autonomii chodu)

 

Cena obydwu zegarków jest dokładnie taka sama z tym że JLC ma wieczny kalendarz i daje 8 lat gwarancji. Obu zegarków kupić nie mogę i zastanawiam się co wybrać. Co więcej, JLC ma też Master Ultra Thin Perpetual w stalowej kopercie, a to pozwala istotnie obniżyć cenę zakupu zegarka. Ciekaw jestem koledzy Waszych opinii.

Mi się podobają przede wszystkim zegarki w stalowej kopercie, za to duży plus dla jaegera. Więcej zegarmistrzostwa w tym małym dziele sztuki, a mniej biżuterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jest jeszcze jedna opcja w postaci Duometre. Chyba odpuszczę sobie zegarek Lange.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaeger-LeCoultre chwali się ponad 185-letnią historią w trakcie której zaprojektował i wykonał ponad 1200 własnych mechanizmów, zgłosił ponad 400 patentów, ustanowił wiele rekordów, którymi chętnie chwalą się firmy zaliczane do Haute Horlogerie, jak na przykład Audemars Piguet. Jaeger-LeCoultre wyniósł wielkie komplikacje na nietuzinkowy poziom. Nie wystarczyło przykładowo wykonać tourbillon, tourbillon JLC jest wieloosiowy (Gyrotourbillon). Repetier minutowy? To za mało, minutowa repetycja jest z Grande & Petite Sonnerie, a o poziomie komplikacji świadczy również fakt stosowania karylionów. Wydaje się więc, że Jaeger-LeCoultre wie, co robi. Kaliber 896 to konstrukcja zbieżna z 899, więc powinien działać równie dobrze zwłaszcza, iż wszystkie mechanizmy przechodzą wielogodzinny, trwający 1000 godzin test zanim w postaci zegarków trafią do klientów. Jeżeli z zegarkiem wszystko jest w porządku, to pracownik JLC nakleja oznakowanie w postaci zielonego kółka. Mnie się coś takiego przytrafiło, a że dziadostwo miało mocny klej, to musiałem użyć masła, aby pozbyć się naklejki nie rysując powierzchni polerowanego zapięcia.

 

Właśnie takich opinii mi trzeba aby być w 100% przekonany. Nie wątpię w osiągnięcia tej manufaktury i historia jej działalności jest mi trochę znana. Natomiast to utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze kieruję się w planach na przyszły zegarek :D

Dzięki McIntosh za odpowiedź i merytoryczne podejście do tematu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jaki upust Polski dystrybutor może dać na jlc? Mam w planach zakup i chciałbym wiedzieć czy kroki kierować w kierunku chrono24 czy do polskiej dystrybucji.


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to przecena danego modelu, można liczyć tak na ok. 20% od ceny z metki. Droższe modele - indywidualne negocjacje ceny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informację.


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeżeli nie jest to przecena danego modelu, można liczyć tak na ok. 20% od ceny z metki. Droższe modele - indywidualne negocjacje ceny.

 

Ja na Polaris Date dostałem 12% rabatu, więc mam chyba słabe zdolności negocjacyjne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na Polaris Date dostałem 12% rabatu, więc mam chyba słabe zdolności negocjacyjne. :)

A kto bogatemu zabroni? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Ja na Polaris Date dostałem 12% rabatu, więc mam chyba słabe zdolności negocjacyjne. :)

 

Może negocjowałeś z PP na nadgarstku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A kto bogatemu zabroni? ;)

Może negocjowałeś z PP na nadgarstku ;)

Nikt w Aparcie nawet nie zająknął się na temat 20% rabatu. Maksymalnie zaproponowali 15%, ale tylko w sytuacji posiadania karty stałego klienta. Może na inne modele JLC są wyższe rabaty? Tego nie wiem. Być może Jaeger-LeCoultre ogranicza też produkcję Polaris Date, bo na Chrono24 jest tylko 17 ofert sprzedaży. Różnica w cenie pomiędzy Chrono24, a Apartem wynosi około 2400 zł - dystrybucja niemiecka, uwzględniony 12% rabat Apartu. Uznałem, że dla 2000 zł nie będę zawracał sobie głowy zakupami na Chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt w Aparcie nawet nie zająknął się na temat 20% rabatu. Maksymalnie zaproponowali 15%, ale tylko w sytuacji posiadania karty stałego klienta. Może na inne modele JLC są wyższe rabaty? Tego nie wiem. Być może Jaeger-LeCoultre ogranicza też produkcję Polaris Date, bo na Chrono24 jest tylko 17 ofert sprzedaży. Różnica w cenie pomiędzy Chrono24, a Apartem wynosi około 2400 zł - dystrybucja niemiecka, uwzględniony 12% rabat Apartu. Uznałem, że dla 2000 zł nie będę zawracał sobie głowy zakupami na Chrono24.

Ja też uważam, że jak się podoba, to trza brać i tyle :) Mówię serio :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja też uważam, że jak się podoba, to trza brać i tyle :) Mówię serio :)

Też tak myślę.  :) A poza tym, gwarancja na zegarek przedłużona do 2027 roku i takie podejście to ja rozumiem oraz szanuję.  Patek Philippe, Vacheron Constantin, a także A. Lange & Söhne dają tylko 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 lat gwarancji to juz jest argument. Fakt. Musza byc b. pewni niezawodnosci swoich mechanizmow, ze tak istotnie wydluzyli gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy tak wysoce posunietej technologii wykorzystywanej do produkcji podzespolow jedynym slabym ogniwem jest czlowiek je skladajacy a jak sie okaze, ze cos nie do konca dobrze zlozyl, to dla prestizowej marki nie jest to wielki koszt poprawic/naprawic, a takie podejscie do klienta wzbudza zaufanie. Wg mnie wiekszosc marek luksusowych powinno pojsc tym sladem.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

8 lat gwarancji to juz jest argument. Fakt. Musza byc b. pewni niezawodnosci swoich mechanizmow, ze tak istotnie wydluzyli gwarancje.

 

Czas pokaże jak to jest z niezawodnością. Na tę chwilę zdecydowanie pozytywnie odbieram precyzję działania mechanizmu. Czas stabilizacji pracy werku trwał tydzień czyli podobnie jak w przypadku Roleksa 3235. JLC zaczynał od niedokładności dobowych rzędu 7 sekund, po jakimś czasie odchyłka wynosiła 3 sekundy. Aktualnie, po dwóch tygodniach regularnego użytkowania, nie przekracza 1 sekundy, choć nie testowałem jeszcze wszystkich pozycji ułożenia zegarka po ustabilizowaniu mechanizmu.

Przy tak wysoce posunietej technologii wykorzystywanej do produkcji podzespolow jedynym slabym ogniwem jest czlowiek je skladajacy a jak sie okaze, ze cos nie do konca dobrze zlozyl, to dla prestizowej marki nie jest to wielki koszt poprawic/naprawic, a takie podejscie do klienta wzbudza zaufanie. Wg mnie wiekszosc marek luksusowych powinno pojsc tym sladem.

Dla firmy nie jest to duży koszt. Co innego dla klienta końcowego, gdy już gwarancja się skończy. Jak sobie przypomnę ile serwis Audemars Piguet skasował mnie za wymianę nastawnika w kalibrze 3120 to...  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 8 lat na cały mechanizm ? Czy jak przyjdzie co do czego to znajdą 500 powodów, aby uznac to za usługę pozagwarancyjną. Czytałeś wszystkie * ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
Napisano (edytowane)

Ja w końcu się wybrałem obejrzeć Polarisa w wersji bez daty i spore rozczarowanie. Miałem wrażenie, że wersja na bransolecie gubi trochę proporcje. Tarcza wypada blado, tutaj największe zaskoczenie bo spodziewałem się ciekawego efektu trzech różnych powierzchni, a było plastikowo. Zakładam się, że tutaj duży udział miło oświetlenie salonu. Zegarek był zaskakująco lekki i całość robiła wrażenie z niższej półki niż Explorer, którego miałem na ręku. Powinno być przecież odwrotnie. Całość efektu jeszcze psuły folie na zegarku. Dziwny sposób prezentacji z foliami... Chętnie kiedyś bym go zobaczył na żywo, w normalnych warunkach, bo mam wrażenie, że urok tego zegarka zabił salon i jego otoczenie. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Galeria Mokotów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale 8 lat na cały mechanizm ? Czy jak przyjdzie co do czego to znajdą 500 powodów, aby uznac to za usługę pozagwarancyjną. Czytałeś wszystkie * ?

Przeczytałem regulamin usługi. 8 lat faktycznie obejmuje cały mechanizm dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku standardowej gwarancji. Oczywiście nie brakuje obostrzeń uczestnictwa w programie, jednakże ja spełniłem wszystkie wymagania określone przez Jaeger-LeCoultre. Jednym z nich jest wyrażenie zgody na otrzymywanie wiadomości od producenta. Pierwsza z nich jaka do mnie dotarła okazała się dość użyteczna. Firma wysłała mi przygotowany przez zegarmistrzów zestaw porad dotyczący dbania o zegarek. Najbardziej zaciekawił mnie rozdział odnoszący do nakręcania zegarka ze względu na niezbyt imponującą autonomię chodu (zaledwie 38 godzin). Z informacji przekazanych przez producenta wynika, że zegarek można nakręcać koronką bez obawy o uszkodzenie (lub szybsze zużycie) części mechanizmu. Oznacza to, iż przekładnia automatycznego naciągu musi być odpowiednio zabezpieczona przed tego typu działaniem. Nie dysponuję co prawda schematem konstrukcyjnym kalibru 899, ale mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że Jaeger-LeCoultre zastosował rozwiązanie znane między innymi z werku 972.

 

jlccalibre972.jpg

 

Na powyższym zdjęciu jak na dłoni widać wyłącznik rozłączający przekładnię automatycznego naciągu w momencie naciągania sprężyny napędowej bębna przy użyciu koronki.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

jlccalibre972_wylacznik.jpg

W związku z tym, że grafika może nie dla wszystkich być czytelna, oznaczyłem wyłącznik strzałką. Poza tym, Polaris Date nadal perfekcyjnie odmierza czas odznaczając się wysoką dokładnością działania. Dzisiaj porównałem wskazywany czas przez zegarek do wzorca czasu i wyszło 0 sekund odchyłki. Zegarek w piątek odłożyłem na półkę, a dzisiaj tylko nakręciłem koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym mechanizmie aż szkoda, że nie posiada przeszklonego dekla.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przy tym mechanizmie aż szkoda, że nie posiada przeszklonego dekla.

Fakt, wygląda bardzo dobrze jak na swoją klasę cenową i działa jak marzenie.

 

20017233_copy.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto

 

Zbliżenie na detale.

 

jlc_gif.gif?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&c

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.