Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie, z racji tego ,ze posiadam bardzo małą wiedze na temat marki Jaeger LeCoultre, zwracam sie do osób o większej wiedzy na ten temat niż ja.

 

Dostałem ostatnio ofertę zamiany za zegarek.

Znajomy proponuje mi Jaeger LeCoultre Grand Reveil, w wersji na bransolecie, cały ze złota poniżej załącze 2 zdjęcia.

Natomiast z mojej strony, chce Submarinera model sultan.

 

Co sądzicie o takiej wymianie ?

 

 

Oba zegarki mi sie nie podobaja, wiec osobiscie podszedlbym do tego transakcyjnie i wymienil Serti na JLC, a potem znow zamienil na cos innego. Patrzac jednak na Twoja kolekcje, zostawilbym Suba - Twoj AP moim zdaniem spelnia funkcje zegarka na zlotej bransolecie lepiej niz ten JLC (ktory chyba lepiej wyglada na pasku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho ? Skromne marzenie :)

post-3989-0-95792900-1563459069_thumb.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wsparcia i byłbym wdzięczny za kilka słów o Duometre 6012521 na werku 380. Nie ukrywam, że delikatnie się zastanawiam nad nim  :). Oczywiście trochę poszperałem w sieci ale jak wiadomo jest tu wielu ekspertów i będę wdzięczny jak podzielicie się koledzy wiedzą, spostrzeżeniami przede wszystkim o mechanizmie. Wczoraj go mierzyłem i tak luźno myślę.... dwa bębny,  nakręcanie koronką w obie strony, jak ten mechanizm się zachowuje w czasie itp.

Bardzo dziękuję

Zdjęcie wrzucam z sieci.

post-99839-0-87058600-1564913939_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można przymierzyć dokładnie to Reverso w Polsce? Parokrotnie pytałem o ten model w Aparcie, zero odpowiedzi z ich strony :(

 

Referencja Q2438520, ew. 2438522.

42281497252_e789d4595a_b.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można przymierzyć dokładnie to Reverso w Polsce? Parokrotnie pytałem o ten model w Aparcie, zero odpowiedzi z ich strony :(

 

Referencja Q2438520, ew. 2438522.

 

Jak znajdziesz daj znać, mi do tej pory nie udało się znlezc

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowe Reverso za 6 tyś euro niedostępne ? Cyżby Apart zmęczył się już handlem zegarkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni egzemplarz tego dokładnie modelu był dostępny ponoć na początku tego roku.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, gdzie można przymierzyć dokładnie to Reverso w Polsce? Parokrotnie pytałem o ten model w Aparcie, zero odpowiedzi z ich strony :(

 

Referencja Q2438520, ew. 2438522.

 

Na wycieczce do jakiejś Europejskiej Stolicy gdzie rynek jest większy a więc i popyt na mierzenie także.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie ze ostatnio popyt na JLC się znacząco zwiększył. Niedawno szukałem kolejnego zegarka do kolekcji i zastanawiałem się nad master Control date (wersja ze zdjęcia)

 

Nigdzie w Nowym Jorku nie ma, dzwoniąc do JLC dowiedziałem się że jest wyprzedany...a to nie była nawet limitka.

 

post-63031-0-71093200-1574613425_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten model się Wam podoba?

 

Gdyby nie było napisu "Automatique", to były piękny. A tak - jest OK. Wiem, że złoty i nowszy, ale ja wolę mój model (MUT 38mm). 

Ja mam wrażenie ze ostatnio popyt na JLC się znacząco zwiększył. Niedawno szukałem kolejnego zegarka do kolekcji i zastanawiałem się nad master Control date (wersja ze zdjęcia)

 

Nigdzie w Nowym Jorku nie ma, dzwoniąc do JLC dowiedziałem się że jest wyprzedany...a to nie była nawet limitka.

 

 

 

To jeden z niewielu modeli JLC, przy którym serce mi nie przyspiesza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta, gusta. W MUT nie mogłem przeboleć tarczy w kolorze kogel mogel a malowana sector dial mnie nie rusza, niezależnie od producenta . Może dlatego wszyscy w tego typu zegarkach zachwycają się mechanizmami ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grande Sun Moon 8 Days - zwany także Uberreverso :)post-357-1574617634,2689_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz miałem okazje przymierzyć jakiegoś JLC. Świetny jest :)

 

5-CEF2411-CF90-47-AA-852-B-8798-FDB68-D9

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umów się na piwo to przymierzysz ciekawszego ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umów się na piwo to przymierzysz ciekawszego ;)

Chętnie, chętnie, ale po świętach jakoś ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ten pasek już 5 lat na nim siedzi. Nowy czeka, aż ten się zużyje ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooh boy... biedny jlc.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji komentowania Polarisa Date kol. McIntosha padła 17.05.2019 r. o 6.33 informacja o braku możliwości przerzucenia go na pasek, mój przedmówca zauważył cyt. "Zegarek został tak zaprojektowany aby nie można było do niego założyć (na oryginalnych teleskopach) żadnego z pasków skórzanych - prosty teleskop dotyka koperty nie pozostawiając przestrzeni na pasek (guma ma wzmocnienie z tworzywa w tym miejscu oraz dziurę aby teleskop dotykał koperty przez gumę)."

Czy to dotyczy też "zwykłego" Automatica ? Przecież one występują w wersji paska skórzanego, mają nawet specjalne teleskopy ułatwiające zmianę. Czy też trzeba (o ile można) instalować te teleskopy do nowego, specjalnie pod nie robionego, paska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.