Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh
Dziękuję za tę opinię.
Miałem JLC, mam Zenitha ElPrimero - uważam oba zegarki za solidnie i dobrze wykonane.
Portugalczyki są dla mnie niestety za duże, tak samo jak Pam-y. Pozostałych nie oglądałem jeszcze na żywo, zwłaszcza Arnold&Son. Ale postaram się zobaczyć.
 

Zachęcam Cię do spojrzenia na północ od Szwajcarii. Jak wybierasz sercem, to nie pożałujesz. Lange, Glashutte Original, Moritz Grossmann, a jeżeli większy budżet pozwoli to Lang & Heyne i przede wszystkim Urban Jürgensen, chociaż UJ obecnie ma swoją siedzibę w Szwajcarii. O Kari Voutilainenie nie ma co wspominać, bo to już poziom cenowy wiatru, który hula na szczycie Mount Everest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urban Jürgensen robi piękne zegarki. Voutilainen także.5fb9af5ba6b2f18a71d55849a29434ee.jpgcd02e16cb9a2331cdba3e3e7aab13e0b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam z czystej ciekawosci.
Jak maja sie ww. marki do zegarkowego topu czyli Patka. Prezentuja one podobna cxy wyzsza/nizsza jakosc wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
W dniu 13.07.2020 o 10:19, maariusz napisał:

Pytam z czystej ciekawosci.
Jak maja sie ww. marki do zegarkowego topu czyli Patka. Prezentuja one podobna cxy wyzsza/nizsza jakosc wykonania?

 

Trzeba pamiętać, iż Patek Philippe wyróżnia się też innowacyjnością oraz dokładnością działania mechanizmów. Całościowo chyba tylko A. Lange & Söhne prezentuje poziom porównywalny z Patkiem z tą różnicą, że Lange ma lepszą relację jakości do ceny ze względu na duże upusty cenowe, których nie uświadczymy w przypadku genewskiej "manufaktury". Warto również zaznaczyć, że nie ma sensu idealizować, bo każdej firmie zdarzają się wtopy w jakości wykonania, jednakże ogólnie zdecydowanej większości wymienionych przeze mnie producentów jeszcze dużo brakuje do Patka.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość od JLC - limitowany do 100 szt.
4,25mm wysokości...
f09f7ca994b9a5b43d48b6fceaac99be.jpg
7bc487a560d33a377dd1e23fdf64bbed.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
12 godzin temu, lukebor napisał:

Nowość od JLC - limitowany do 100 szt.

 

Czyli standard. Ładny zegarek limitowany, natomiast nudnawe wzornictwo z niezbyt precyzyjnie wykończoną tarczą (szczególnie dotyczy Master Control) w regularnej ofercie. Cały JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny - szkoda, ze limitka... 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny.

Ja postanowiłem zostawić sobie tylko jednego garniturowca i oczywiście pozostał JLC.

Odpowiada mi ten rodzaj ich elegancji z połączeniem mechanicznej perfekcji.

Wiele modeli ma podobne detale, co wytycza ich rozpoznawalność.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety nie jest Ultra Slim  ale za to mogę go nosić zarówno do garnituru jak i jeansów i koszuli. Jaki masz model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memovox-a. Jego dodatkowym atutem jest budzik, co mnie urzekło. W manufakturze musieli upchnąć ten mechanizm do koperty i dali radę. Podziwiam ten ich kunszt, by bodajże 297 elementów wykonać tak precyzyjnie, że wszystko pięknie działa. A dźwięk mechanicznego budzika na ręce - bezcenny 😁😁 To nie rzemiosło, to sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LAIK1972 napisał:

Memovox-a. Jego dodatkowym atutem jest budzik, co mnie urzekło. W manufakturze musieli upchnąć ten mechanizm do koperty i dali radę. Podziwiam ten ich kunszt, by bodajże 297 elementów wykonać tak precyzyjnie, że wszystko pięknie działa. A dźwięk mechanicznego budzika na ręce - bezcenny 😁😁 To nie rzemiosło, to sztuka.

Bez foto nadgarstkowego się nie liczy... 😉

Myślałem kiedyś o memo, a teraz znowu reverso kołacze się po głowie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szuwi napisał:

Bez foto nadgarstkowego się nie liczy... 😉

Myślałem kiedyś o memo, a teraz znowu reverso kołacze się po głowie... 

To coś będzie musiało wypaść. Tylko co?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

To coś będzie musiało wypaść. Tylko co?

Miotam się standardowo... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szuwi napisał:

Bez foto nadgarstkowego się nie liczy... 😉

Myślałem kiedyś o memo, a teraz znowu reverso kołacze się po głowie... 

Może nie na nadgarstku, ale zawsze coś 🙂 Takie kiedyś miałem fotograficzne zabawy.

memov1.jpg

momov3.jpg

memov2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o nim kiedyś myślałem. Tylko trzeba przywyknąć do niestandardowej  grubości, wymuszonej komplikacją i małej czytelności tej tarczy.  Za to bardziej casualowej wersji, proponowanej w butikowej limitce, nie odmówiłby bym nawet mimo daty.

BAA85127-9021-474C-97A5-A9A0DB96C24E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem na ważnym spotkaniu z właścicielem firmy produkcyjnej w Niemczech. Inżynierem. On miał takiego czarnego memovoxa. Ja założyłem swojego. Spojrzeliśmy na nadgarstki, uśmiechnelismy się i nie poruszalismy tego tematu, a spotkanie było bardzo udane.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał:

Wygląda trochę kuriozalnie na twoim nadgarstku. 

 

Może być też obiektyw za blisko i zegarek na zdjęciu wygląda na większy niż w rzeczywistości jest. Ale fakt - na podstawie tej foty to dużo za duży :(


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reverso nie jest łatwym modelem do noszenia - dlatego ja dość długo wybierałem odpowiedniego dla siebie i wziąłem DuoFace Slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.