Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Aż musiałem sprawdzić co tam wrzuciłem 3 i pół miesiąca temu 😁 Dzięki 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was poradzić w sprawie zegarka jaki chciałbym sobie sprawić za kilka miesięcy na 30-te urodziny.

Intensywnie myślę o JLC Master Control w wersji 37mm.

Wiem, że nowszy model ma 39mm i szklany dekiel, jednak tutaj nie starczy mi funduszy.

Widzę, że jest też wersja 40mm z innymi wskazówkami - czy między 37 a 40mm są jeszcze jakieś inne różnice (z tego co widzę mają ten sam mechanizm)?

Nadgarstek to 18.5cm, nie boję się mniejszych zegarków - jednak nie szukam zegarka do garnituru. Bardziej chodzi mi o smart casual/casual (wydaje mi się, że można to osiągnąć przy tym zegarku przy pomocy np.  brązowego strusia).

 

Nie mam doświadczeń względem tego gdzie mógłbym taki zegarek zakupić...

Ebay? Chrono24? Jeśli macie jakieś porady w tej kwestii to chętnie wysłucham bardziej doświadczonych kolegów 😉

Na Allegro jest w tym momencie jeden egzemplarz 37mm za 14.5k (zakładam, że to kupienia za jakieś 13-13.5) - jednak bez dokumentów. Czy brak dokumentów to standard czy jednak w ciągu kilku miesięcy powinienem znaleźć egzemplarz z pudełkiem i dokumentami w takiej cenie?

 

spacer.png

(fot. MyWatchMart)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 18,5 cm nadgarstku jednak sprawdziłbym jak leży 37 i 39 ( ewentualnie 40 mm ) . Choć jeśli chodzi o proporcje to imo są one najlepsze w wersji 37. Następcy mają zbyt szeroki bezel. Inne drobne różnice estetyczne  jak różne fonty czcionek, tryt we wczesnych wersjach czy wskazówki są kwestią gustu. Są jednak jeszcze dwie istotne różnice - mechanizm i dekiel. W przypadku JLC fajnie móc zerknąć na mechanizm choć vintydżowy dekiel z medalionem też ma swój urok. Wersje 37 od późniejszych różni też caliber. 889 zastąpiono 899. Choć obydwa to sprawdzone werki po które sięgali też inni producenci to późniejszy ma kilka „ nowoczesnych” rozwiązań jak swobodny włos balansu zamiast regulatora, czy ceramiczne łożysko wahnika. Ma też naciąg jednostronny. Na ile przekłada się to na praktykę ( precyzja, trwałość ) a na ile to marketing to trzeba by poszperać w necie, tu na forum też kilka dyskusji się odbyło w temacie praktycznych przewag powyższych usprawnień na przykładzie różnych Marek. Może dla kilkunastoletniego zegarka będzie miało to znaczenie. Bo to kryterium byłoby dla mnie najważniejsze. Oczywiście pudełko i papiery trzymane kilkanaście lat mogą pomocniczo wskazywać że ktoś dbał o zegarek ale czynią też cenę co najmniej o 20% wyższą ( tak to teraz wygląda na chrono) . Tego 37 na Allegro nie widzę, są dwa 39 mm ale pamiętam kilka lat temu sprzedawaną w Warszawie sztukę 37 z odbarwioną tarczą. Także lepiej dobrze oglądać. Chrono ma rachunek powierniczy ale w razie jakiś sporów  o stan  oni tylko namawiają do ugody i o ile nie doszło do przestępstwa to nie mają instrumentów do realnej pomocy. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo bardzo Ci dziękuję za wskazówki!

 

Wersja 37mm nie wyskakuje ponieważ w tytule ma "Jaeger" a nie "Jaeger-LeCoultre".

Tutaj link (mam nadzieję, że nie wbrew regulaminowi):

https://allegro.pl/oferta/jaeger-master-control-ultra-thin-st-bdb-sklep-8984681519

Opisany jest jako Ultra Thin - ale rozumiem, że to pomyłka. Sprzedający nie odpowiedział mi jeszcze na pytanie o datę produkcji.

Nie podoba mi się też stan medalionu na deklu - logotyp marki wydaje się wytarty, a numer seryjny nieobecny. Zapytałem też sprzedającego czy numer nie został po prostu zamazany do zdjęć. Sprzedający to jakiś skup zegarków z Łodzi.

 

Odnośnie proporcji zdecydowanie bardziej podoba mi się wersja 37mm - ale przy moim nadgarstku rzeczywiście dobrze byłoby przymierzyć oba. Większa wersja jest też droższa i tutaj niestety może mnie zablokować budżet.

 

W pozostałych dwóch Master Control z Allegro (oba to modele 40mm) nie do końca podobają mi się wskazówki. Chyba wolę Dauphine z wersji 37mm.

Dodatkowo w tym wystawionym przez Le-Sabre nie podoba mi się koło datownika, które wydaje się być nieco pożółkłe.

Co do luminescencji zdecydowanie wolałbym uniknąć trytu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jlc mcd to fajny zegarek, a najfajniejsza wersja to właśnie 37mm. Sam go kiedyś chciałem kupić 🙂

jak pisał @desmo , ma najlepsze proporcje. Te model mają już kilka lat, ale jeszcze kilka lat będą działać, więc wieku bym się nie bał. Umówiłbym się ze sprzedającym i poszedłbym do zegarmistrza - jeżeli wszystko ok i będzie widać, że nie był bardzo polerowany, to bym kupił. Trytu się nie bój. 

Masz rację - to nie jest Ultra Thin. Na garniturowca się nadaje idealnie, choć wg. obecnych jeszcze standardów, przy nadgarstku 18,5 może być "nie za duży" na edc. 🙂

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko z zaaranżowaniem takiego spotkania u zegarmistrza - póki co w Polsce znalazłem tylko jedną sztukę w 37mm. Sprzedający zapewnia swoją 12-miesięczną gwarancję i kupuje się na paragon, ale martwi mnie trochę ten dekiel. Na szczęście nie spieszy mi się i może jeszcze jakieś egzemplarze wypłyną. Rozważam też chrono24. Co do trytu to po prostu widziałem kilka sztuk na chrono gdzie luma po kryła się żółtą patyną, i o ile w innym zegarku byłoby to nawet przeze mnie pożądane, to w takim czystym projekcie trochę mi zaburza odbiór całości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma też ciemnieje, więc jeżeli to Ci nie pasuje, to szukaj bez lumy - np. takiego (38mm i master ultra thin), ale to ponad budżet, albo innego zegarka 😉

 

20201126_111821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo ciekawy film o JLC


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ciemnieje i jest to okej 😉

Chodziło mi o taki  przypadek jak np. ten:

spacer.png

W vintage Omedze wyglądałoby to pięknie, jednak we współczesnym JLC wolałbym jaśniejszą lumę.

 

Ultra Thin przepiękny, a wersja Moonphase to moje małe marzenie 😉

Nawet przez chwilę myślałem o jego tańszym odpowiedniku czyli Longinesie Master Collection Moonphase:

spacer.png

 

Jednak szybko stwierdziłem, że chyba jednak wolę prosty model od JLC zamiast bardziej skomplikowanego od Longinesa 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JLC podwyżej ma tryt na tarczy stąd spatynowany kolor, tryt nie jest już używany w tej formie od ok. 20 lat. 

 

Prawdę mówiąc jak uwielbiam JLC to ten Master Control jest dosyć nijaki imo i wolałbym kupić pięknego Zenitha Elite którego można trafić bez problemu za 7 - 8k.

 

Kiedyś pisałem o nim szerzej:

 

https://ch24.pl/zegarki-czytelnikow-zenith-elite-jakub-filip-szymaniak/

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgoda co do trytu (wrzucona przeze mnie zdjęcie ma tarczę z T SWISS MADE T) jednak widziałem też modele po 2000roku, które nie mają T na tarczy, a również zestarzały się w ten sposób. Jedna osoba na zagranicznym forum próbowała dojść do tego od czego to zależy, ale nie pojawiły się żadne wnioski końcowe 😉

Ciałbym zegarek z centralną sekundą, dlatego nie rozważałem wcześniej tego Zenitha, ale z chęcią poczytam 😉 Z tego samego powodu odpadły Nomosy. Myślę jeszcze o Montblanc, ale może być ciężki do znalezienia. 

Edit: no i w głowie nieprzemijanie siedzi mi też Reverso thin z jasną tarczą. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukałem garniturowca dla siebie też przez jakiś czas przymierzałem się do tego JLC, ale po jakimś czasie opatrzył mi się - chyba zgadzam się z tym co pisał o nim Filip. Poza tym po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że w takim zegarku wolę właśnie małą sekundę. U mnie stanęło ostatecznie na Reverso, ale gdyby Zenith Elite był mniejszy w średnicy to pewnie ten by u mnie wylądował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małą sekundę mam w Tissocie Petite Seconde, chociaż to kompletnie inny zegarek od rzeczonego Zenitha - Tissot ze względów sentymentalnych na pewno ze mną zostanie. Za to bardzo spodobał mi się Zenith Elite z wskaźnikiem rezerwy chodu. Przypomnę tylko, że nie szukam garniturowca, a po prostu ciekawy zegarek nieco wyższej klasy niż dotychczas na okrągłe urodziny 😉

Chyba powoli zaczynam robić OT z wątku JLC, ale bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi. Na szczęście mam jeszcze sporo czasu i już widzę, że same poszukiwania też mogą być przyjemne 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wojtek91 napisał:

Małą sekundę mam w Tissocie Petite Seconde, chociaż to kompletnie inny zegarek od rzeczonego Zenitha - Tissot ze względów sentymentalnych na pewno ze mną zostanie. Za to bardzo spodobał mi się Zenith Elite z wskaźnikiem rezerwy chodu. Przypomnę tylko, że nie szukam garniturowca, a po prostu ciekawy zegarek nieco wyższej klasy niż dotychczas na okrągłe urodziny 😉

Chyba powoli zaczynam robić OT z wątku JLC, ale bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi. Na szczęście mam jeszcze sporo czasu i już widzę, że same poszukiwania też mogą być przyjemne 😉

Tego typu poszukiwania bez presji czasu są niezwykle emocjonujące. Tutaj masz moją historię ;)

 Zenith Captain Central Second - Jaki zegarek... - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Teraz posiadam w swojej kolekcji już dwa koszulowe zegarki; Monblanca i czarne Reverso 1931 :) 

e1af225893a5404b4b088da7dd306e71.jpg

363da0006b53bf32f3f173e6def6553d.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, desmo napisał:

Reverso jest do polo, nie do koszuli -  neofito 😉 

Popijam whisky, ale wcale nie walczę ze swoim uzależnieniem ;) A w kwestii zegarkowej, markę JLC zawsze miałem pod serduchem :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skeliłem na chwilę taki zabawny zestaw:) pasek wykonałem do innego modelu ale pod ręką był 1931 i wyszło całkiem letnio. 

OI000368.jpg

OI000369.jpg

OI000371.jpg

OI000366.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, eye_lip napisał:

Wczoraj skeliłem na chwilę taki zabawny zestaw:) pasek wykonałem do innego modelu ale pod ręką był 1931 i wyszło całkiem letnio. 

OI000368.jpg

OI000369.jpg

OI000371.jpg

OI000366.jpg

 

Faktycznie zabawny i w mojej ocenie zupełnie nie pasujący do zegarka. 


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nosił, na co dzień coś podobnego charakterem noszę na swoim Reverso 😝


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nosił - fajnie "każualuje" tego jlc. A pasek na pewno najwyższej jakości, jak wszystkie Twoje Dzieła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał:

Do jasnej tarczy byłby lepszy, najlepiej jakiegoś Cartier 

Ogólnie jasne tarcze więcej unoszą. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 20:02, eye_lip napisał:

Prawdę mówiąc jak uwielbiam JLC to ten Master Control jest dosyć nijaki imo i wolałbym kupić pięknego Zenitha Elite którego można trafić bez problemu za 7 - 8k.

@eye_lip no więc zacząłem czytać o mechanizmie, przejrzałem masę fotek w internecie oraz filmików na yt i muszę powiedzieć, że coraz bardziej podoba mi się Elite. Skierowałeś mnie na dobry trop i chyba będę musiał się do Ciebie skierować po ciekawy pasek do niego 😉 Muszę tylko zdecydować między wersją z datą, a power reserve i znaleźć egzemplarz w dobrym stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.