Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączyłem do klubu, spełniając jeden z zegarkowych celów. Wydaje mi się, że zostanie ze mną na zawsze :)

Zrzut ekranu 2021-03-24 o 23.09.40.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gratulacje, został na forum, to fajnie - najlepszy duoface jaki powstał:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pdb napisał(-a):

Dołączyłem do klubu, spełniając jeden z zegarkowych celów. Wydaje mi się, że zostanie ze mną na zawsze :)

 

To ten od @beniowski - super! Gdybym nie miał swojego 1931, to sam bym na niego zapolował.

 

Gratuluję, bo jest świetny! :) 

 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

No i gratulacje, został na forum, to fajnie - najlepszy duoface jaki powstał:) 

Dzięki :)

I zdaje się, że ma super pasek 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh duoface, to aktualnie mol plan. Gratulacje!


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duoface, może kiedyś 😊

 

Na razie pozostaje cieszyć się jedną tarczą 🧐

OI000560.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Reverso wrócił z serwisu. Werk umyty, nasmarowany i wyregulowany - gotowy do dalszej służby.4d7770b24a672c396a2c222ec9fb81bf.jpg681114b680168f76c58d3c659b0f3f34.jpg6a2a52b43f1489c04ee8d1e5180b2c1c.jpgcd71f797ffa9b83cfff7ddc2e4074794.jpg54e6d91a3d50f21b4c5cb0397308b51b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze.

Interesuje mnie Wasze zdanie na temat wymiany MC RDM na nowego MC date. Dopłata pewnie z  10K:). Nie chcę teraz pisać dlaczego o tym myślę, ponieważ interesuje mnie czy Wy znajdziecie jakiś powód aby to zrobić. Po lewej RDM. Pozdrawiam

1ef553d2-891c-4ee6-9847-21d4d70b075b.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, masz świetnego klasyka z fajnymi komplikacjami, nie warto. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć czystą tarczę to są inne modele JLC, jak chcesz czystą tarczę i datę to też są lepsi kandydaci ( data na „6”) a jak chcesz mieć coś nieoczywistego i praktycznego na tarczy to Twój aktualny zegar robi to z wielką klasą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Chodzi o wielkość. Mój ma 37 mm a MC Date 40 mm. Tak jak ja na niego patrzę to jest OK ale patrząc z innej perspektywy, to  ktoś może określić go jako ciut za mały. Oczywiście twierdzę że zegarki garniturowe nie powinny być zbyt duże. Patrząc na nowego MC wydaje się nawet zbyt duży i taki pusty na tarczy, ale z perspektywy innej osoby nie jest za duży. Czy ktoś rozumie o czym mówię ?:) Macie tu zdjęcię nowego Longines Spirit 42 mm obok.

IMG_4320.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tym rozmiarem, przecież jak go nosiłeś do tej pory to jest ok, 37mm to bardzo fajny klasyczny rozmiar. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie jak Filip, taka zamiana to nie jest dobry pomysł.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Kolege @Verbal rozumiem 😎

Jak ma sie 150 cm wzrostu i przykrotka koszule/spodnie, to nigdy nie wyglada sie tak idiotycznie, jakby sie mialo 2m wzrostu i tez cos przykrotkiego, wiec jesli ktos czuje, ze cos na nim lezy nie do konca fajnie, to ma prawo myslec o zmianie i nie ma co mu tlumaczyc, ze jak cos nosil do tej pory, to musialo byc ok. Podobne rozterki ludzie maja w dziale R, Omegi czy Cartiera i zawsze to samo tlumaczenie, ze 36mm idealnie lezy i, ze to swietny rozmiar a wieksze zegarki, to wyglup czasow itd. Tak - moda sie zmienia i gdybysmy sie z nia nie zmieniali, to do dzis chodzilibysmy np. w rajtuzach i ponczochach...

Verbal - moim zdaniem masz swietny zegarek i nie wymienialbym go na nowy, bo zwyczajnie Twoj jest o niebo ladniejszy i ciekawszy, ale na Twoim nadgrarstku RDM wyglada slabo i nie sadze tez, ze wymiana na MC Date cos zmieni, wiec szukalbym raczej czegos innego nawet z innej stajni i przede wszystkim, abys czul sie z nim dobrze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za Wasze opinie. Artme, to nie jest tak ze on jest malutki i muszę go wymienić. Nowy nie ma takich proporcji, mniej się dzieje na cyferblacie, generalnie widać że RDM to wyższa seria. Nowy ma znowu większa  rezerwę chodu, krzemowy wychwyt, gwarancje 8 lat, jest minimalnie bardziej większy i casualowy, pewnie serwis będzie tańszy od mojego :) ale trzeba sporo dołożyć. Pokaże fotę z mojej Wam teraz perspektywy. Czy nadal jest mały ? Wielkość to ciekawy i kontrowersyjny temat. Zachęcam do zrobienia 2 zdjęć ( takich jak ja) Jestem ciekaw jak się nosicie :)

4FC3A011-6488-41FF-92B7-F60EEED2C98D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda OK, w razie czego późniejszy model miał 39 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Verbal napisał(-a):

Artme, to nie jest tak ze on jest malutki i muszę go wymienić. Nowy nie ma takich proporcji, mniej się dzieje na cyferblacie, generalnie widać że RDM to wyższa seria. Nowy ma znowu większa  rezerwę chodu, krzemowy wychwyt, gwarancje 8 lat, jest minimalnie bardziej większy i casualowy, pewnie serwis będzie tańszy od mojego :) ale trzeba sporo dołożyć. Pokaże fotę z mojej Wam teraz perspektywy. Czy nadal jest mały ?

No z tej perspektywy lepiej niz z poprzedniej.

Co do zegarka, to ja bym w zyciu nie zamienil, bo Twoj o niebo fajniejszy/ciekawszy 😎 a jeszcze cos dokladac??? W zyciu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał(-a):

Wygląda OK, w razie czego późniejszy model miał 39 mm

Wiem, ale 39 jest dla mnie za bardzo "garniturowy" i stracił na proporcjach. Załączam fotkę.

 

IMG_2607-3.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłeś się do swojego modelu I jego proporcji. Dla mnie w modelu 39 proporcje są ok. Inna sprawa że nie zmieniłbym Twojego modelu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 23:10, pdb napisał(-a):

Dołączyłem do klubu, spełniając jeden z zegarkowych celów. Wydaje mi się, że zostanie ze mną na zawsze :)

 

Dopiero teraz zauważyłem tego posta - jeśli to ten mój, to gratulacje, to jest wspaniały zegarek. Niech się nosi.

 

A tu coś bardziej skomplikowanego:

https://www.jaeger-lecoultre.com/eu/en/chronicles/new-hybris-mechanica.html?utm_campaign=JLCHQ-GL-PROL-CO-4-21-V0-WW21-KEYNOTE-WK13-EMA-DIR-SHOTBR-INM-SFMC-WAT-REVERSO&utm_source=SFMC&utm_medium=EMA&utm_id=64853&sfmc_id=0031i00000VvDnsAAF

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pikny 🥰 - ale snoopiego od dekla nie przebil 😜

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale którego dekla? bo ma 2 albo 3 zależy jak patrzeć :D


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz siły...jakby jeszcze rozwiązali jakoś bardziej dyskretnie obsługę tych wszystkich funkcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.