Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Pokaz siły...jakby jeszcze rozwiązali jakoś bardziej dyskretnie obsługę tych wszystkich funkcji 

 

piszą ze każda z 10 sztuk jest wyposażona w specjalne pudełko, które pozwoli ustawić np ile dni nie nosiłeś zegarka, następnie odciągasz koronkę i pudełko ustawia wszystko up to date :D nie mozna niczego zepsuć. Magia!

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Pokaz siły...jakby jeszcze rozwiązali jakoś bardziej dyskretnie obsługę tych wszystkich funkcji 

 

Od dyskretnej obsługi tego typu informacji jest Apple Watch 😛 a to Reverso będzie pewnie lądowało głównie w szkatułach niż na nadgarstkach.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jan napisał(-a):

ale którego dekla? bo ma 2 albo 3 zależy jak patrzeć :D

Oczywiscie tego z latajacym snoopim 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut 🤯🤯


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieło sztuki. W komplikacjach nie ustępują VC czy PP. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 16:02, Jan napisał(-a):

 

20 minut 🤯🤯

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 21:07, mylof napisał(-a):

Dzieło sztuki. W komplikacjach nie ustępują VC czy PP. 

Racja - ale w cenie tez 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szybka sesyjka aligatora Taupe którego zrobiłem koledze do edycji Reverso Burgundy:

_MG_3250.jpg

_MG_3245.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Filip - usuń te zdjęcia, pliz. Staram się mieć 4 zegarki, mam 8, a ten ref mi chodzi po głowie!! 

BTW piękny pasek!

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh popieram przedmówce, @eye_lip powinien mieć bana na wrzucanie zdjęć Reverso. Mnie co prawda chodzi po głowie Duo face ale Reverso to Reverso - każdy jest świetny.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w zanadrzu niebieskiego Duoface tylko muszę foto zrobić ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😉wystarczy już ze zwykly 270.8.54 mi siedzi w głowie...

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do JLC zapytanie o parametry precyzji chodu w moim Reverso 1931 z werkiem 822. Odpowiedź producenta zamieszczam poniżej. 

 

Dear Mr. ...,
 
Thank you for your message and for your interest in Jaeger-LeCoultre.
 
I hope you are keeping well and am sorry to hear your timepiece may be gaining seconds.
 
As a Fine Watchmaking enthusiast, we understand your familiarity with the remarkable achievements of Jaeger-LeCoultre timepieces. We would like to thank you for your particular interest in the precision of our mechanical models, both hand-wound and automatic.

It was Antoine LeCoultre who, in 1844, invented the most accurate measuring instrument in the world, the Millionomètre. Capable of measuring the micron for the first time, this revolutionary invention crossed new frontiers in terms of accuracy and reliability.

The accuracy of the mechanical models is determined by the balance. This performs either 21,600 or 28,800 vibrations per hour depending on the model. The timepiece should be within +8 seconds daily and should not be reaching +30.

Despite all the care that our Master Watchmakers at the Jaeger-LeCoultre Manufacture apply to the construction and assembly of your timepiece, its accuracy can be affected by gravity, magnetic fields, impacts and deterioration of the oils. It is measured by the regularity of its operation in different positions.

The nature of your activities and of your temperament can be the cause of slight irregularities. If you notice a sudden marked change in your timepiece’s operation, we would advise you to entrust it to your Jaeger-LeCoultre Boutique or approved Jeweler who will carry out the necessary adjustments.

Since the invention of the Millionomètre, the Grande Maison has continually improved the performance of its timepieces. The manufacture of calibers with complications and the implementation of the rigorous 1000 Hours Control program of tests are thus landmarks in this uninterrupted 180-year quest for accuracy.
 
 
I hope this information finds you well and if there is anything else we can do for you then please do let us know.
 
I wish you a lovely day ahead.
 
Sincerely,

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grasz za często w polo ...stąd drobne niedoskonałości chodu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

The timepiece should be within +8 seconds daily and should not be reaching +30.

Dla mnie dramat. 😒

W czasach, gdy kluczowi gracze luksusowych zegarkow (a JLC dla mnie takowym jest) walcza o zminimalizowanie dobowych odchylek o sekundy, pisanie oficjalnej informacji, ze JLC dopuszcza +30s na dobe w dodatku w kultowym dla siebie modelu nie pozostawia suchej nitki... niestety.

 

Moze Panowie konstruktorzy czas sie wziac za szkolenia i udoskonalania swoich umiejetnosci, bo ja bym sie wstydzil jako dobry zegarmistrz takiej manufaktury tego, ze nie umiem zapewnic dokladniejszego chodu 🥵

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich szefów kupił sobie kiedyś marzenie z młodości - Harleya. Jak mu zaczął cieknąć olej z silnika w nowym modelu, wkurzył się i napisał do firmy. H-D mu odpisał coś jak @mario1971: bla bla, kupiłeś legendę, dali mu miniwykład z historii firmy po czym napisali, że niestety wycieki oleju i drobne awarie to... naturalna rzecz i w sumie nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis ja odbieram jako przyznanie się, że skoro "osiąga 30 sekund", to coś z tym egzemplarzem "nie tak" - powinien mieścić się w ośmiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, beniowski napisał(-a):

Jeden z moich szefów kupił sobie kiedyś marzenie z młodości - Harleya. Jak mu zaczął cieknąć olej z silnika w nowym modelu, wkurzył się i napisał do firmy. H-D mu odpisał coś jak @mario1971: bla bla, kupiłeś legendę, dali mu miniwykład z historii firmy po czym napisali, że niestety wycieki oleju i drobne awarie to... naturalna rzecz i w sumie nie ma się czym przejmować.

I tutaj pelna zgoda - od zawsze Harley byl usterkowy a to, ze zrobil swiatowa kariere, to raczej nie dzieki bezawaryjnosci. I jesli kupowalbym starego, to bym to łyknął i nie wybrzydzal, jednak takie tlumaczenie przy nowych modelach pokazuje tylko stosunek firmy do potencjalnych nabywcow, ktorych traktuje sie jak bogatych frajerow i tyle - ale to moje zdanie. Jak widac sa tacy, ktorzy to łykają, wiec po co to zmieniac? 😂

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... +30s/d? Wprawdzie nie oczekuję od zegarka mechanicznego punktualności, ale przy tym bym się wkurzył... I co planujesz z tym zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mroova napisał(-a):

Ten zapis ja odbieram jako przyznanie się, że skoro "osiąga 30 sekund", to coś z tym egzemplarzem "nie tak" - powinien mieścić się w ośmiu.

Tu nie chodzi o konkretny egzemplarz, tylko o parametry fabryczne werków JLC z ręcznym naciągiem w ogóle.

2 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Wow... +30s/d? Wprawdzie nie oczekuję od zegarka mechanicznego punktualności, ale przy tym bym się wkurzył... I co planujesz z tym zrobić? 

Mój został właśnie wyregulowany i za parę dni zrobię tygodniowy test precyzji chodu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

 

Mój został właśnie wyregulowany i za parę dni zrobię tygodniowy test precyzji chodu.

Daj proszę znać, jaki masz wynik... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał(-a):

Daj proszę znać, jaki masz wynik... 

Ok. Daj mi parę dni.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.