Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tu nie chodzi o konkretny egzemplarz, tylko o parametry fabryczne werków JLC z ręcznym naciągiem w ogóle.

Mój został właśnie wyregulowany i za parę dni zrobię tygodniowy test precyzji chodu.

Mój bez serwisu zrobił 40 sekund ale sumarycznie i w 6 dniu. Początkowo trzymał kilka sekund od początku testu.. Nawiasem mówiąc  w tym zegarku przez większą część doby trudno odczytać czas z dokładnością większą niż pół minuty a zegarek i tak trzeba dzień w dzień dokręcać więc raz na tydzień można mu skorygować ustawienie. No ale nie jest to propozycja dla rozpieszczonych werkami COSC jednozegarkowców 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario ty go nie męcz serwisami , lepiej raczej nie będzie,mojego szefa duoface "odlatuje" chyba kilka minut tygodniowo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając swojego JLC Reverso Duoface ponad rok, zawsze miałem wrażenie że on za bardzo dokładności nie trzyma. No ale zakładałem go rzadko, nakręcałem i sobie chodził - dokładności nigdy mu nie sprawdzałem. Jak piszą Desmo i syneq powyżej, Reverso chyba nie należy do zegarków kupowanych dla dokładności chodu. Oczywiście, właściciel czasomierza może wymagać od niego dokładności, ale nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tylko bez histerii proszę! Przed serwisem robił mi 2 minuty w ciągu 5 dni. Zrobiłem mu pełen serwis i kazałem wyregulować. Za parę dni ruszę z testem. Będę go nakręcał codziennie rano, po tygodniu będę miał wynik. Wiem, że to nie Rolex czy chociażby Omega, jak zmieści poniżej zakładanej średniej 8s na dobę, będę więcej jak usatysfakcjonowany. 

A jak się nie zmieści, to prześlę wyniki i raz jeszcze poproszę o regulację.

 

Wg serwisanta, odchyłki w tych werkach są różne w przeciągu rozwijania się sprężyny. Po pełnym nawinięciu ma robić ok. -12s/d, po pracy 24h ok. +/-0s/d, a po 42/45h powinien spieszyć ok. +4~8s na dobę. Tak mi go ponoć wyregulowali.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zegarek ustawiony w punkt o 20:00, zaczynamy test. 9cc08bb14602413e98eb0bf07db746da.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

I tak od razu 14 minut spieszy?

Zdążyłem w tym czasie dojść do lodówki, otworzyć sobie piwo, wypalić papierosa, zrobić ze 30 fotek, wybrać dwie najlepsze, obrobić je troszeczkę i wstawić. 

 

Robert - nie kąsaj, bo d*pę mam twardą ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo, ale jak piwo...wino chyba...nic dziwnego że JLC wierzga 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że w GalMoku będą jakieś fajne Jaegery do pooglądania, a tam bida z nędzą.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JLC po cichu wypuściło najnowszy model MUT Moon 1368430. Wyrównali indeksy i prawdopodobnie wsadzili nowy werk z dłuższą rezerwą chodu. 

Master Ultra Thin Moon JLC 1368430 (Front ) Medium size 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A JLC po cichu wypuściło najnowszy model MUT Moon 1368430. Wyrównali indeksy i prawdopodobnie wsadzili nowy werk z dłuższą rezerwą chodu. 

Master Ultra Thin Moon JLC 1368430 (Front ) Medium size 

 

Okurde, ale fajny...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - bardzo ladny model - ciekaw jestem jak sie bedzie ukladac na reku? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kombinowali noc z kopertą, to mniej więcej tak.

20180905_164045-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawienie indeksów zupełnie zmienia mój odbiór tego zegarka. O ile wcześniej to była „patelnia”, teraz jest świetnie!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pierwsze fotki na żywo nowego MUTa Moon z WUSA, co prawda słabej jakości, ale są. Koło fazy księżyca zostało także lepiej udekorowane.

 

80942A63-627D-4422-A014-270F8AF6BD24.jpeg

EF75281D-E803-4A64-AA55-F2362538271F.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2021 o 20:22, mario1971 napisał(-a):

No dobra, zegarek ustawiony w punkt o 20:00, zaczynamy test. 9cc08bb14602413e98eb0bf07db746da.jpg

Piękny... Jest na liście "must have"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i gratulujemy - dzis odebrany? 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, artme napisał(-a):

Witamy i gratulujemy - dzis odebrany? 😊


Dziękuję, tak, dziś odebrany, choć przymierzałem się do niego już od dłuższego czasu :) Dostał od razu klasyczny, czarny pasek, bo w zestawie był jasnobrązowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2021 o 12:37, Saint napisał(-a):

Tę klasykę u żeżerka lubię najbardziej, w połączeniu z tradcyją, brakiem nachalności i kunsztem werkmaistrów.

 Pięknie, gratuluję.

 

W dniu 22.05.2021 o 12:37, Saint napisał(-a):

To i ja zgłaszam akces i pokażę pięknego klasyka :)

 

12CF7C6F-4AF3-4891-9D3E-5E23209B95EF.jpeg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to był właśnie powód zakupu tego konkretnego modelu, spodobało mi się połączenie ponadczasowej klasyki, skromnie i bez udziwnień, ze świetnym mechanizmem i kunsztem tej zacnej manufaktury. 
 

JLC zdetronizował nawet mojego dotychczasowego garniturowca numer jeden, Omegę de Ville :)

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.