Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

😀

F506FF25-F992-4C16-A11C-40EC9A1F69AF.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wrócił z regulacji. Wynik po tygodniu obserwacji jest do przełknięcia, +12s na dobę. Będę go dalej obserwował...d165c14f3f20cdb2f48254131b8c9814.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zegarek wrócił z regulacji. Wynik po tygodniu obserwacji jest do przełknięcia, +12s na dobę. Będę go dalej obserwował...d165c14f3f20cdb2f48254131b8c9814.jpg

Piękny zegarek, choć dla mnie z 16,8 cm za duży.

+12s/d dla mnie byłoby za dużo, ale przy braku wskazówki sekundowej pewnie bym przeżył 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szuwi napisał(-a):

Piękny zegarek, choć dla mnie z 16,8 cm za duży.

+12s/d dla mnie byłoby za dużo, ale przy braku wskazówki sekundowej pewnie bym przeżył 🙂

Z tego wychodzi, że jest to bardzo ciężki do wyregulowania werk. Wg zegarmistrza, u którego spędził na obserwacji i regulacji ostatnie 6 tygodni został ustawiony na -4/+6s, u mnie na apce z telefonu wynik jest troszkę gorszy, choć i tak dwa razy lepszy od normy, jaką stosuje w tej materii producent. ;)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Z tego wychodzi, że jest to bardzo ciężki do wyregulowania werk. Wg zegarmistrza, u którego spędził na obserwacji i regulacji ostatnie 6 tygodni został ustawiony na -4/+6s, u mnie na apce z telefonu wynik jest troszkę gorszy, choć i tak dwa razy lepszy od normy, jaką stosuje w tej materii producent. ;)

 

 

Lepiej +12 niż -12 i takiego podejścia należy się trzymać 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Z tego wychodzi, że jest to bardzo ciężki do wyregulowania werk. Wg zegarmistrza, u którego spędził na obserwacji i regulacji ostatnie 6 tygodni został ustawiony na -4/+6s, u mnie na apce z telefonu wynik jest troszkę gorszy, choć i tak dwa razy lepszy od normy, jaką stosuje w tej materii producent. ;)

 

 

bardzo mnie rozczarował JLC w tym względzie. Takie cuda produkują, a nawet przynajmniej COSC nie są w stanie zagwarantować dla każdego jednego mechanizmu... Aż dziw bierze.

Piękne reverso!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
bardzo mnie rozczarował JLC w tym względzie. Takie cuda produkują, a nawet przynajmniej COSC nie są w stanie zagwarantować dla każdego jednego mechanizmu... Aż dziw bierze.
Piękne reverso!
A widziałeś, co tam w środku siedzi? Ponoć mechanizm 822 wytrzyma spokojnie 100 lat przy odpowiednim serwisowaniu. A to dla JLC jest ważniejsze od precyzji chodu.
9d96ea3a55cd203b7ad07cdaa657e0d7.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A widziałeś, co tam w środku siedzi? Ponoć mechanizm 822 wytrzyma spokojnie 100 lat przy odpowiednim serwisowaniu. A to dla JLC jest ważniejsze od precyzji chodu.
 

 

jak stare seiko? 

 

od takiej firmy jak JLC (co najmniej TOP 10 ever w świecie zegarmistrzowskim, a może i TOP5 dla kogoś) oczekiwałbym od mechanizmu zarówno trwałości i pięknego wykończenia, jak i dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

jak stare seiko? 

 

od takiej firmy jak JLC (co najmniej TOP 10 ever w świecie zegarmistrzowskim, a może i TOP5 dla kogoś) oczekiwałbym od mechanizmu zarówno trwałości i pięknego wykończenia, jak i dokładności.

Szczerze powiedziawszy, to zarówno Patek, jak i AP nie są pod względem precyzji chodu nic lepsi od Jaegera, a obaj wyżej pozycjonowani.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Szczerze powiedziawszy, to zarówno Patek, jak i AP nie są pod względem precyzji chodu nic lepsi od Jaegera, a obaj wyżej pozycjonowani.  

No ale to jest argument w stylu "A u was biją murzynów"😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

jak stare seiko? 

 

od takiej firmy jak JLC (co najmniej TOP 10 ever w świecie zegarmistrzowskim, a może i TOP5 dla kogoś) oczekiwałbym od mechanizmu zarówno trwałości i pięknego wykończenia, jak i dokładności.

No to niestety tak nie działa, mechanizmy JLC jak i często same zegarki nie są wykończone tak jak ich koledzy z wyższej półki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

No ale to jest argument w stylu "A u was biją murzynów"😆

Chciałem w ten sposób tylko podkreślić to, co już wyżej napisałem, iż precyzja chodu nigdy nie była mocną stroną JLC, a sam producent nigdy zbytnio nie starał się tego aspektu w swoich projektach poprawiać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Chciałem w ten sposób tylko podkreślić to, co już wyżej napisałem, iż precyzja chodu nigdy nie była mocną stroną JLC, a sam producent nigdy zbytnio nie starał się tego aspektu w swoich projektach poprawiać. 

W zegarkach bez sekundnika trudno przejmować się precyzją chodu. Jak w moim Ellipse to w ogóle się tym nie przejmuję. Choć muszę nadmienić że jak miałem przez jakiś czas Reverso to tytanem precyzji chodu to on nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Szczerze powiedziawszy, to zarówno Patek, jak i AP nie są pod względem precyzji chodu nic lepsi od Jaegera, a obaj wyżej pozycjonowani.  

 

Patek ma bardzo dobrą dokładność:

Patek Philippe Seal. This special seal found on the movement means that their watches are accuracy within -3/+2 seconds per day.

 

Jak nie spełnia - do reklamacji.

Nie wiem jak to jest z AP, Lange, czy u Vacherona. 

 

33 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

No to niestety tak nie działa, mechanizmy JLC jak i często same zegarki nie są wykończone tak jak ich koledzy z wyższej półki. 

 

to wiedziałem, różnica w cenie za jakie mozna nabyt JLC vs. Patek czy AP usprawiedliwia pewien niedobór w wykończeniu. 

IMO w JLC jest lepiej niż np. w Zenith, czy nie gorzej niz w GP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Patek ma bardzo dobrą dokładność:

Patek Philippe Seal. This special seal found on the movement means that their watches are accuracy within -3/+2 seconds per day.

 

Jak nie spełnia - do reklamacji.

Nie wiem jak to jest z AP, Lange, czy u Vacherona. 

 

Mój Lange także sporo spieszył (+9s/d). Odesłałem do regulacji na gwarancji. Od tego czasu trzyma -2/+2s/d. Jakie mają wewnętrzne normy, tego mi niestety mimo moich zapytań nie chcieli powiedzieć.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A widziałeś, co tam w środku siedzi? Ponoć mechanizm 822 wytrzyma spokojnie 100 lat przy odpowiednim serwisowaniu. A to dla JLC jest ważniejsze od precyzji chodu.

No tu juz Mario chyba sam siebie nie slyszysz... 😂

Zegarek (rzecz do ODMIERZANIA CZASU) niewazne jak chodzi, tylko wazne, ze 100 lat wytrzyma - takie zalozenie przypisujesz jednej z najbardziej cenionych manufaktur??? 😬🤔😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

No tu juz Mario chyba sam siebie nie slyszysz... 😂

Zegarek (rzecz do ODMIERZANIA CZASU) niewazne jak chodzi, tylko wazne, ze 100 lat wytrzyma - takie zalozenie przypisujesz jednej z najbardziej cenionych manufaktur??? 😬🤔😉

To tak trochę jak ze starszymi Merolami. Nie ważne ile palą, jak przyspieszają, ważne, że ich silniki są nie do zajebania. 🙉 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To tak trochę jak ze starszymi Merolami. Nie ważne ile palą, jak przyspieszają, ważne, że ich silniki są nie do zajebania. 🙉 

Ale ich glowny cel (przemieszczanie sie) jest zaspokojony. A tutaj po miesiacu patrzac na zegarek moze sie okazac, ze do pracy o 6.00 rano przyjechales a nie o 9.00 😂🤪

 

ps

nie zmienia to faktu, ze zegar mega fajny 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hotelowym pokoju dzwoni telefon.

- Halo? Zamawiał Pan budzenie na siódmą?  

- Yyy... tak - odpowiada zaspany facet.  

- To szybciutko, bo już dziewiąta.

😉

 

Mario to ma akurat tyle egzemplarzy najdokładniejszych na rynku zegarków, że może sobie spokojnie pozwolić na zabawę w niedokładne Lange czy JLC. Pewnie wszystkie Rolki razem wzięte mają mniejszą dzienną odchyłkę niż Reverso.  😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność PP zależy chyba od typu i wielkości mechanizmu - nie ma jednego przedziału dla wszystkich werków z pieczęcią. A z tym wykończeniem vs JLC to nie wiem czy jest przepaść. Przynajmniej w bazowych modelach. ( pierwsze dwa zdjęcia to JLC caliber 849 sam mechanizm i ekspozycja w zegarku , dalej PP cal.215PS , bez ekspozycji  😞 )

Przepaść jest na pewno w cenie.

 

60AD46E3-C528-4D28-9A65-F7647A8ED82D.jpeg

D60F5B9D-AA68-406E-B77C-8EC2708426C3.jpeg

FE96307F-B56C-44FF-A82C-F8095F0C46E1.jpeg

C7E0DA7C-C068-4CF7-B226-63E493AB6B77.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, desmo napisał(-a):

FE96307F-B56C-44FF-A82C-F8095F0C46E1.jpeg

 

 

Mega słabo wygląda taki tyci mechanizm w tak dużej kopercie. W zegarku za ~1k EUR to czepialstwo, ale tu to badziewie straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie. JLC czy Zenith Elite pokazują że można ładnie pochwalić się eleganckim mechanizmem który jest wyraźnie mniejszy niż koperta. Szkoda że PP woli w tym modelu wciskany dekiel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo ależ jest przepaść między tymi mechanizmami:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.