Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Recommended Posts

Pewnie ryczałtowo go liczą jako zegarek z komplikacjami i tyle. Mój ośmiodniowy z komplikacjami kosztuje tyle samo a jest dużo bardziej skomplikowany. 

Posted (edited)
11 godzin temu, Verbal napisał(-a):

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić dlaczego mechanizm JLC cal 938 (Reserve DeMarche) jest taki drogi w serwisowaniu ?  790 Euro full serwis. Na przykład tyle samo liczą za Amvox Chrono 2 który ma ruchomą szybkę i chronograf z column wheel . Dla kontrastu serwis polarisa albo master date to 590 Euro. 

Jest wiele dziwnych wycen usług serwisu topowych marek, szczególnie prostych mechanizmów bez komplikacji. Serwis IWC z werkiem bazującym na Sellicie to 600-700 EUR czyli 2800-3200 PLN. Tyle samo co serwis Rolexa 31xx/32xx. Panerai nie odróżnia cenowo OP X (Unitas) od P.9000 (automat in-house) i serwis każdego z nich to 500 EUR. Prawdopodobnie wynika to z tego, że jak już ten zegarek trafi na stół zegarmistrza w centrali to czasowo czy to inhouse czy popularny werk wychodzi na to samo. Co innego komplikacje, tu już ceny się różnią.

Edited by memento mori

6 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Pewnie ryczałtowo go liczą jako zegarek z komplikacjami i tyle. Mój ośmiodniowy z komplikacjami kosztuje tyle samo a jest dużo bardziej skomplikowany. 

Właśnie o tym pisałem. Nie jestem zegarmistrzem ale czy ten mechanizm jest dużo trudniejszy do serwisu niż 899 ?

No jest o tyle trudniejszy że ma dwa bębny sprężyny, plus wiecej komplikacji, poza tym jest dużo więcej pracy z kopertą bo Reverso ma kopertę która ma bardzo dużo części. 

Posted (edited)
19 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

No jest o tyle trudniejszy że ma dwa bębny sprężyny, plus wiecej komplikacji, poza tym jest dużo więcej pracy z kopertą bo Reverso ma kopertę która ma bardzo dużo części. 

To wiem ale pytałem o 938 vs 899 :) czy ta rezerwa chodu czy data na wskazówkach tyle komplikuje serwis ?

Edited by Verbal

Posted (edited)

Tego nie wiem, ale na zdrowy rozum na pewno jak masz trzy osie niecentralnie więcej i każdą musisz zasilić to części i komplikacji pracy jest więcej niż w trzywskazówkowym zegarku z datownikiem. 

Edited by eye_lip

Musiałem wyguglać, bo samo nazwisko, jak również twarz - nic mi nie mówiły.

Teraz, mario1971 napisał(-a):

Musiałem wyguglać, bo samo nazwisko, jak również twarz - nic mi nie mówiły.

Łoj, twoja strata😄.

W dniu 21.07.2021 o 09:04, memento mori napisał(-a):

Jest wiele dziwnych wycen usług serwisu topowych marek, szczególnie prostych mechanizmów bez komplikacji. Serwis IWC z werkiem bazującym na Sellicie to 600-700 EUR czyli 2800-3200 PLN. Tyle samo co serwis Rolexa 31xx/32xx. Panerai nie odróżnia cenowo OP X (Unitas) od P.9000 (automat in-house) i serwis każdego z nich to 500 EUR. Prawdopodobnie wynika to z tego, że jak już ten zegarek trafi na stół zegarmistrza w centrali to czasowo czy to inhouse czy popularny werk wychodzi na to samo. Co innego komplikacje, tu już ceny się różnią.

Taki zegarmistrz w siedzibie te 35-40 franków pewnie ma, rozebranie, serwis, złożenie takiego zegarka pewnie dniowke niecałą mu zejdzie, przy 150zl na godzinę to koszt się robi. 

Dla nas się robi dużo, dla Szwajcara, Niemca jest już lżej

Nie mierzylem Reverso bo bylo malo czasu, ale byl czas na fotke ekspozycji 

619F2F98-981A-47FB-8C8E-130A18F32A3D.jpeg

D8D662D3-4969-4235-9011-63294045E5DE.jpeg

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

W dniu 22.05.2021 o 12:37, Saint napisał(-a):

To i ja zgłaszam akces i pokażę pięknego klasyka :)

12CF7C6F-4AF3-4891-9D3E-5E23209B95EF.jpeg

A tutaj mechanizm:

C0AC312A-34C5-42A7-9D2F-0D68B04D2CA9.jpeg

Jakiej firmy pasek ? Czy ociera się przy kopercie ? Gratuluję ! 

@Verbal jak masz oryginalnie gięte teleskopy to zrobienie paska pod nie nie stanowi problemu, często to robiłem np do Daniela Rotha czy Girard Perregaux które mają tak jak niektóre JLC bliską odległość teleskopów od krawędzi koperty i fabrycznie taki design. 

_MG_2919.jpg

Master Compressor Memovox. Pojawił się i pezpardonowo zajął tron w mojej małej kolekcji. Raczej na dłuuugo.

F12DE1AD-A84E-4182-AC31-AAA8B1E39E31.jpeg

Tomku, świetny! To jest midi? Ten brązowy pasek idealnie pasuje do tego zegarka. 

Gratuluję! Kiedyś o nim myślałem, ostatecznie kupiłem używane Reverso 1931. 

Dzięki. Tak, to wersja mniejsza, 42,9 x 25,5 mm, ostatnio polubiłem mniejsze zegarki.

Swietny jest! Gratulacje! Cieszy co raz więcej członków klubu JLC ;) 

Dzięki Koledzy.
Świetny jest. Dekiel pełny? Czyli jak pamiętam wygrał z Tankiem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Pełny. Cartiery jednak nie dla mnie, ani Tank ani Santos.