Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno cygaro z Kuby i chociaż nie palę papierosów to na wiosnę je wypalę w tamtym roku nie wyszło.

 

 

MkQWUZo.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Drogie to rumisko, 40 peso, chcialem kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też niedawno zacząłem swoją przygodę z cygarami. To hobby jest przepełnione fajnymi, pełnymi klasy gadżetami, których jakość z łatwością jest w stanie porwać miłośnika zegarków. Wczoraj kupiłem od kolekcjonera swoją pierwszą zapalniczkę premium od S.T. Dupont. Posłuchajcie ich słynnego clingu w 14:30:

 

 

A kolegom, których rodziny protestują przed paleniem nawet poza domem wyślijcie to:

 

 

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bawiłem się w bycie afficionado. Mam pół humidoru porządnych cygar, ale teraz jakiś mi przeszło. Nie było okazji. Ale może dziś cohibkę popykam? Dla przypomnienia😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2021 o 19:32, loco50 napisał(-a):

 Ale może dziś cohibkę popykam? Dla przypomnienia😁

To możesz się czuć jak Saddam Husajn 😉 , ostatnio oglądałem wywiad z jego córką , zapytali ją jakie cygaro palił jej ojciec , właśnie mówiła że Cohiba , nie znam się na cygaro , ciekawy jestem jak oceniasz tą markę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

W pracy będziemy kupować na prezent zapalniczkę oraz obcinaczki. Myślimy o S.T. Dupont lub Cartier, to dobry kierunek? Polecacie jakiś sprawdzony sklep on-line?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cigarro. pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątek, bo szukam humidora dla siebie, ale najpierw zapytam doświadczonych kolegów, bo ja palę okazjonalnie, kilka cygar w roku - czy ma sens kupowanie humidora? Oczywiście pewnie po zakupie częstotliwość się zwiększy, ale nie gwałtownie na pewno. Budżet - do 500 zł, znajdę coś ładnego i sensownego Waszym zdaniem?

Czy jedynie Adorini, ale musiałbym zwiększyć budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam… kolega dostał od rodziców duże, kubańskie cygaro…

Wypalilismy na pół - masakra, wstać się nie dało. Tzn było bardzo dobre, ale za dużo.

 

Ja źle reaguję na tytoń. Lubię sobie czasem zapalić fajkę, ale nawet małej fajeczki nie mogę nabić do pełna, bo potem mam mdłości i mi się kręci w głowie…

Pół małej fajki to absolutne maksimum, żeby nie żałować ;) .

 

Takze cygara odpadają i… nie wiem, czy to źle, czy dobrze :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że potrzebujesz ładnego... Ja swoje trzymam u kumpla w... Pojemniku spożywczym, w którym są woreczki (zapomniałem nazwy) zapewniające właściwą wilgotność 👍

 

Taki protrip.

 

Dla kilku cygar rocznie, to jak masz dostęp do świeżych profesjonalnie przechowywanych, nie warto. Chyba, że brakuje ci takiego elementu ozdobnego koło np. barku. Wtedy inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Christo napisał(-a):

Odświeżę wątek, bo szukam humidora dla siebie, ale najpierw zapytam doświadczonych kolegów, bo ja palę okazjonalnie, kilka cygar w roku - czy ma sens kupowanie humidora? Oczywiście pewnie po zakupie częstotliwość się zwiększy, ale nie gwałtownie na pewno. Budżet - do 500 zł, znajdę coś ładnego i sensownego Waszym zdaniem?

Czy jedynie Adorini, ale musiałbym zwiększyć budżet?

Warto. Cygara dobrze się przechowują. Poza tym ładny humidor dobrze wygląda na biurku. Zajrzyj na cigarro. pl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Warto. Cygara dobrze się przechowują. Poza tym ładny humidor dobrze wygląda na biurku. Zajrzyj na cigarro. pl. 

Oglądałem na tej stronie i innych i wybiorę coś podatawowego na 20 cygar, żeby ładnie się prezentowało 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki. Dobrze, że temat padł bo zobaczyłem, że za mało na higrometrze-musiałem dolać glikolu do nawilżacza. 

 

 

DSC_1284.JPG

DSC_1287.JPG

DSC_1286.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podziękowaniu za przypomnienie należy się prezent 😜

Kupiłem na allegro lokalnie taki vintage - jak przyjdzie to zrobię zdjęcia.

Byłem dziś w klubie Aficionado w Katowicach - szef - pasjonat wprowadzał mnie w tajniki cygar - od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy za sztukę. Jutro tam jadę po cygara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Takie pytanie laika kompletnego który szuka w sumie zamiennika od papierochów, a przy okazji bardzo lubi tabakę (mam tu określone smaki) - jakie polecacie cygara na początek, najlepiej z aromatem kawy / wanilii / ciut ziemiste lub te okolice? Od czego zacząć - czy warto próbować od najtańszych i "badać" smaki czy lepiej iść w polecone/polecane i krok za krokiem na zasadzie na nóż widelec to jest to?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2023 o 09:04, Wamo napisał(-a):

Takie pytanie laika kompletnego który szuka w sumie zamiennika od papierochów, a przy okazji bardzo lubi tabakę (mam tu określone smaki) - jakie polecacie cygara na początek, najlepiej z aromatem kawy / wanilii / ciut ziemiste lub te okolice? Od czego zacząć - czy warto próbować od najtańszych i "badać" smaki czy lepiej iść w polecone/polecane i krok za krokiem na zasadzie na nóż widelec to jest to?

 


nie bardzo wiem co jest polecane, ale to co mi odpowiada (a nie jestem koneserem cygar), to Kubańskie „smaki” 🤗

czyli - UPMANN, MONTECRISTO, ROMEO Y JULIETA… ale ja mam świra odnośnie Kuby😂
 

Zresztą rumu, cygara i pacierza, nie odmawiam 🤗😂😜

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2023 o 21:54, Christo napisał(-a):

No i chyba połknąłem bakcyla…

 

IMG_1502.jpeg

IMG_1503.jpeg

 

Nie tam żebym się znał, ale mnie uczyli że do humidora to raczej bez worka ;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi @loco50 zwracał uwagę, to nie worek tylko przepuszczalny celofan, w klubie gdzie kupowałem cygara polecono mi je zostawić w opakowaniu - zachowują lepszą wilgotność, ale wolniej się starzeją. Zresztą te, które czekają na to,

aż ktoś je kupi, też przecież są przechowywane w celofanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Christo napisał(-a):

Już mi @loco50 zwracał uwagę, to nie worek tylko przepuszczalny celofan, w klubie gdzie kupowałem cygara polecono mi je zostawić w opakowaniu - zachowują lepszą wilgotność, ale wolniej się starzeją. Zresztą te, które czekają na to,

aż ktoś je kupi, też przecież są przechowywane w celofanie.

Skoro zostałem wywołany do tablicy wtrącę swoje 3 grosze. Christo życzliwie 😀 się z Tobą trochę nie zgodzę i popolemizuję. Te tworzywa sztuczne są znakiem naszych czasów, zdecydowanie ułatwiają transport i przechowywanie w sklepach cygar przy ich praktycznie przemysłowej i masowej produkcji. Winston Churchill czy też inni dawni aficionados celofanu nie używali bo go po prostu nie było. Cygara były transportowane w prawdziwych cedrowych skrzynkach każde owinięte w cedrową owijkę dodatkowo pogłębiającą walory smakowo- zapachowe. Wracając do współczesności- pełna zgoda co do zasadności zabezpieczenia cygar na czas transportu i oczekiwania na sprzedaż w folijki. Trzymają odpowiednią wilgotność, zabezpieczają przed wpływem środowiska, zapachami etc. Natomiast moim skromnym zdaniem przetrzymywanie zafoliowanych cygar w humidorze z nawilżaczem utrzymującym odpowiednią wilgotność t.j. 70 % ( różne źródła podają od 65 do 74% , te ostanie to chyba jednak za dużo) mija się trochę z celem posiadania tegoż humidoru i jest przerostem formy nad treścią. Oczywiście Christo nie bierz tego do siebie, to nie jest przytyk😀 tylko takie moje przemyślenia.Z kubańskim pozdrowieniem😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 oczywiście że to biorę do siebie ale wyłącznie z ogromną sympatią! Tak naprawdę nie wiem kto ma rację, podejrzewam że są dwie szkoły przechowywania i każda ma swoje wady i zalety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Christo napisał(-a):

@loco50 oczywiście że to biorę do siebie ale wyłącznie z ogromną sympatią! Tak naprawdę nie wiem kto ma rację, podejrzewam że są dwie szkoły przechowywania i każda ma swoje wady i zalety.

 

Zady i walety😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.