Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agnq

Damski zegarek do 1000 zł dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Bardzo proszę o pomoc w doborze zegarka damskiego do 1 000 zł. Chciałabym aby był on dość elegancki, na skórzanym pasku. Będzie to mój pierwszy zegarek i zależy mi przede wszystkim na wysokiej jakości oraz na tym, abym mogła nałożyć go zarówno na eleganckie wyjście jak i na codzień. Jestem osobą o drobnej posturze, dlatego szukam zegarka, który nie będzie się rzucał w oczy wielką tarczą.

Kompletnie nie znam się na rodzajach mechanizmów, szkieł czy firmach produkcyjnych, dlatego zupełnie zdaję się na Wasze opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże początkującej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w tej kwocie powinnaś oczekiwać naprawdę dobrej jakości, a marek odpowiadającym temu argumentowi jest sporo. Druga sprawa...musisz sama ocenić czy wolałabyś zegarek kwarcowy czy z naciągiem automatycznym. Różnica między nimi jest taka, że kwarc nosisz, nie martwisz się, kiedy chcesz zakładasz i zdejmujesz nawet na kilka tygodni zapominając o nim. W przypadku automatu by mógł on pracować potrzebuje ruchu, ruchu Twojej ręki lub rotomatu w przypadku gdy odpoczywa od Twojego przegubu lub Ty od niego ;) Trzecia sprawa to szkło...szafir (nierysujące się), daje poczucie komfortu i swego rodzaju bezpieczeństwa. Tyle na początek, dalej chętnie pomogę więc pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew :)

Myślę, że w moim przypadku lepszym wyborem będzie kwarc, ponieważ nie będę go nosiła codziennie. Szkło szafirowe brzmi super.

Czy mógłbyś polecić mi kilka sensownych marek z których powinnam wybierać? Takiej, która ma dobre kwarcowe zegarki na skórzanym pasku, delikatne. Dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwarców to najlepiej Seiko, Citizen. Ja ewentualnie od siebie mogę zaproponować Longines DolceVita L5.158.4.16.6  bo mam na zbyciu używany (subtelny, delikatny, szkło szafirowe, i marka uznana. Na pasek można zmienić w każdej chwili, kwestia czy nie za mały) :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Seiko czy Citizenem, które kolega wymienił jest ten problem, że do mniej więcej 1000 stosuje się hardlex a nie szafir...moim zdaniem możesz pójść w marki Tissot, Doxa, Atlantic, czy chociażby skandynawski Bering lub azjatycki Orient z linii Scarlett, które z pewnością spełnią wszystkie warunki wymienione wcześniej. Oczywiście pozostaje kwestia gustu no i gabarytów Twojego nadgarstka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, wybiorę kilka modeli i pozwolę sobie znowu zwrócić się o radę, który z nich jest najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.