Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adjaro

Mondaine 25j automatic - poszukiwane części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w moim mondaine nie działa zmiana daty, trybik odpowiedzialny za to był popsuty i został usunięty. Niestety mój zegarmistrz nie może takiego znaleźć. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Zdjęcia zegarka i mechanizmy poniżej.
 
26423013631_b6e07a7961_c.jpg
26216302510_0dd1628f90_c.jpg
26489165795_a02bf5839e_c.jpg
25884302224_af82d75a2e_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie jaki trybik ;)  to jest kaliber AS  przypuszczam ze 2063 . ale było kilka modyfikacji w kołach przekładni wskażowkowej o kalendarza .

częsci sa ogólnie dostepne do tych mechanizmów , dziwie sie ze twój zegarmistrz ? nie ogarnia tematu 


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie jaki trybik ;)  to jest kaliber AS  przypuszczam ze 2063 . ale było kilka modyfikacji w kołach przekładni wskażowkowej o kalendarza .

częsci sa ogólnie dostepne do tych mechanizmów , dziwie sie ze twój zegarmistrz ? nie ogarnia tematu 

 

Mówił, że nie ma takiej części. Przepraszam za moją ignorancję i słowo "trybik" uznałem, że brzmi lepiej niż "dynks". Zabiorę go znów do zegarmistrza i napiszę sobie na kartce dokładnie o co to chodziło. Jest szansa na zdobycie takiej części? Bo powiem szczerze szkoda że taki fajny automat leży w szafeczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej habdulec wypał z osi szping dekla ;)

Żebyscie wiedzieli jak czasami mówia zegarmistrzowie między sobą  :)

 

jeżeli Twój macher ogarnie widok z góry widok jak baba rozłożony ( tak mawiał sp. mistrz Makurat )

to mamy duzo nawet za duzo gratów do tych AS.

Tu na przykładzie  AS dla Laco moze róznic sie tylko trybikiem szybkiej przekładni przesówu kalendarza 

post-22241-0-58569100-1461089123_thumb.jpg


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie jaki trybik ;)  to jest kaliber AS  przypuszczam ze 2063 . ale było kilka modyfikacji w kołach przekładni wskażowkowej o kalendarza .

częsci sa ogólnie dostepne do tych mechanizmów , dziwie sie ze twój zegarmistrz ? nie ogarnia tematu 

 

Jak powiedziałeś tak zrobiłem. Poszła sprężynka dźwigni datownika tak jak na focie. Masz może taką :) ?

27637876121_0c67f460f0_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.