Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK...

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze raz-wytlumacz mi słowa "teraz (2016) w Lublinie krążą bojówki neonazistowskie w poszukiwaniu żydów"

Czemu, i w jakim celu Żydzi mówią tak o Polakach?-znaczy kłamią bezczelnie.

Kto i gdzie tak mówi? Wskaż mi proszę publikację na którą się powołujesz.

Ja znalazłem artykuł na temat całkiem przeciwny:

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19839294,antyfaszysci-patroluja-ulice-lublina-to-odpowiedz-na-zagrozenie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z Tobą rozmawiać jak Ty nie czytasz uważnie!?

Cały wątek w temacie opiera się o tą i inne wypowiedzi....

 

Artykuł który podlinkowaleś też pewnie nie czytaleś...

Ja go nazwę -'Parodia Westernu"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z Tobą rozmawiać jak Ty nie czytasz uważnie!?

Cały wątek w temacie opiera się o tą i inne wypowiedzi....

 

Artykuł który podlinkowaleś też pewnie nie czytaleś...

Ja go nazwę -'Parodia Westernu"

Czytam uważnie. Nie widzę jednak postu, w którym wskazujesz autora słów na temat bojówek w Lublinie.

 

Z artykułem, do którego link wkleiłem się zapoznałem. Dlaczego twierdzisz, że go nie czytałem? Tym razem oczekuje odpowiedzi na moje pytanie.

Reakcja faktycznie nieco głupawa, ale jest to zawsze przejaw pozytywnej odpowiedzi na kroki ONR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 Dywizja Grenadierow SS Dirlewanger w skład której wchodziło 268 Żydów podczas mordów na Powstańcach Warszawskich i Ludności Cywilnej Warszawy bestialsko zamordowała około 60 tys. Polaków.

Wydawało mi się,że unikniemy licytacji, proponuję zakończyć ten wątek, ani to potrzebne ani nic dobrego z tego nie wyjdzie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem oczekuje odpowiedzi na moje pytanie.

.

 

Bo nie sądziłem że takie bzdury możesz 'promować', widać, myliłem się.

 

 [quote name="STARUSZEK" post="1774085" timestamp="1467569345")

Wydawało mi się,że unikniemy licytacji, proponuję zakończyć ten wątek, ani to potrzebne ani nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Zgadzam się.

To moj ostatni wpis w temacie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem 6 ostatnich postów, bo piszący usunęli swoje wpisy, widoczne jedynie w cytatach odpowiadających. Jest to przyczynek do stwierdzenia, że powinno się pisać rzeczy, których nie ma potrzeby potem usuwać, a co do silnika forum - możliwość edycji powinna być blokowana po kolejnym wpisie. Inaczej dyskutanci wychodzą na idiotów.

 

 

 

Ed. 8 . Nawet liczyć nie potrafię.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać, że komunistyczny aparat bezpieczeństwa tworzyli  żydzi i  mordowali Polaków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gwoli ścisłości dodam, że wycieczki ochraniane są na 100%, w stosunku jeden ,,ich'' dwóch naszych. Taki podział stosowany jest na jeden rzut wycieczki. Czasami bywa, że jest jeden nasz na jeden autokar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zgłosić do swojego dostawcy wody dodatkowy wodomierz i po sprawie nie ma nad czym się zastanawiać ;)

 

Też o tym myślałem, ale brat wkręcił  8-metrową rurę ze świdrem i siatką w ziemię, do tego kupił taki maleńki hydrofor i wody ma prawie za darmo ile chce.

Ja też się przymierzam do takiego rozwiązania, tylko u mnie jest dość twardy grunt i będę musiał zlecić wkręcenie rury firmie, sami z synem chyba tego nie zrobimy. 

To wszystko oczywiście wiąże się z tym, że przy okazji trzeba by było zrobić nawodnienie ogródka, a to z kolei wiąże się z większym zakresem prac i jakoś nie mogę się do tego zmobilizować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać, że komunistyczny aparat bezpieczeństwa tworzyli żydzi i mordowali Polaków.

Według dostępnych danych administracyjnych, 37,1% kierowniczej kadry Resortu Bezpieczeństwa Publicznego i Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w latach 1944–1954 w Polsce stanowiły osoby pochodzenia żydowskiego.

 

Inną kwestią jest, że gdyby komuniści nie chwycili za pysk bezprawia z lat 1945-1949 to...nie wiadomo co by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie miałem ochoty się włączać. Obejrzałem  wszystko co wkleiliście. Nie jestem ani żydem ani antysemitą. Uważam że każda wojna uwalnia w normalnych ludziach bestie ze względu na bezkarność. Od II wojny przez Jugosławię po współczesną Afrykę gdzie przemoc jest skrajna i nie wiem czy nie gorsza. Jeśli nie, to tylko ze względu na gorsze zorganizowanie niż nawet Europa lat 40-tych.

Polacy w czasie II wojny nie byli bez grzechu, ale uogólniać że 50% było antysemitami to myślę że za dużo powiedziane. Tak jak można przytoczyć setki przykładów bohaterskiego ratowania Żydów tak pewnie można przytoczyć przykłady odwrotne. I nic z tego nie wynika . Nie jeden naród już przeprosił za dawne czasy i MY też.

Ale teraz utrwalać w młodych Żydach lęk przed Polakami jest mocno nie fer. Owszem zdarzają się incydenty antyżydowskie ale one zdarzają się wszędzie. Nie jesteśmy ani bardziej ani mniej tolerancyjni od reszty  Europy.

Może niektórych przekona prowokacja Betlejewskiego kiedy wszyscy ujęli się za modlącym się Żydem:

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/czy-polacy-pozwola-na-nietolerancje-religijna,163398.html

 

Niestety uważam że przez tę traumę którą Żydzi przeszli w czasie wojny teraz są uprzywilejowani. i prawdą jest to co mówią czarnoskórzy Amerykanie w IV części "Zniesławienia",

zresztą ten film naprawdę pokazuje wiele ułomności w stosunku do Żydów. Ich cierpienia były wielkie i różne narody się do tego przyczyniły ale utrwalanie błędnych  stereotypów jest niedopuszczalne i wychowywanie młodzieży w formule ogólnego zagrożenia nawet ze strony krajów które są przyjazne jest tragiczne i nieakceptowalne.

Myślę że ten temat nie ma końca i dobrej puenty, ale swoje myśli wypowiedziałem i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

Szalom i dobrej nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem 6 ostatnich postów, bo piszący usunęli swoje wpisy, widoczne jedynie w cytatach odpowiadających. Jest to przyczynek do stwierdzenia, że powinno się pisać rzeczy, których nie ma potrzeby potem usuwać, a co do silnika forum - możliwość edycji powinna być blokowana po kolejnym wpisie. Inaczej dyskutanci wychodzą na idiotów.

Zgadzam sie z Piotrem.

Czasami mozna palnac cos ,,glupiego,, i wyedytowac, ale zauwazylem, ze niektorzy wszedzie wtykaja swoj nos, a pozniej pozostaja po nich tylko kropki.

Badzmy powazni!!!


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa wygladała nieco inaczej, nikt nie palnął czegoś głupiego.

Z kolegą @Cyrlha przenieśliśmy dyskusję na prywatne tory, ponieważ nie miała dużej wartości merytorycznej dla pozostałych czytelników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem 6 ostatnich postów, bo piszący usunęli swoje wpisy, widoczne jedynie w cytatach odpowiadających. Jest to przyczynek do stwierdzenia, że powinno się pisać rzeczy, których nie ma potrzeby potem usuwać

 

Czysta hipokryzja przez Ciebie przemawia. Może moderatorom odebrać możliwość usuwania własnych postów? Już wiesz co mam na myśli czy może potrzebujesz przypomnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, nie napisalem ze kolega napisal cos glupiego. (Nie wiem co napisal).

Napisalem, ze kazdy, czasami moze napisac cos glupiego i wtedy mozna (Wrecz trzeba) wyedytowac.

Pisalem ogolnie i zgadzam sie z Piotrem, by starac sie pisac tak, by

edycja nie byla potrzebna.


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko żydom bo byli po obu stronach barykady, ale prawdą jest, że nawet na własnej tragedii potrafili zrobić interes.

Wszyscy to widzą i większość wie, ale nie mówi  się o tym głośno. Polacy nie są ani o procent większymi antysemitami niż Francuzi czy dzisiejsi Niemcy, ale być może częściej mają odwagę coś odszczeknąć, podczas gdy obywatelom innych nacji języki rozwiązują się tylko "w pewnych okolicznościach" .

Każdy naród powinien bronić swojego dobrego imienia i ciągnąć linę w swoją stronę na arenie międzynarodowej, a w duszy wiedzieć "swoje" - to podstawa istnienia państwowości. Rosjanie ciągną tylko w swoją stronę, Niemcy tylko w swoją, Żydzi też w swoją ( dzięki temu cementują swój patriotyzm ) my też musimy bo inaczej nas zjedzą razem z podeszwami szczególnie, że mamy fatalne położenie geograficzne.

Na brak nacjonalizmu może sobie pozwolić Nowa Zelandia. Minimum nacjonalizmu jest potrzebne do utrzymania państwowości, nie mówię tutaj o szaleńczym i głupim nacjonalizmie ale to jest zdrowe. Ten balans w Polsce jest zachowany i nie ma póki co powodów do niepokoju. Sa u nas organizacje narodowe/faszyzujące podobnie jak są one w innych krajach a do pobić na zlecenie tak jak ma to miejsce w Rosji jeszcze nam sporo brakuje. We Wrocławiu wczoraj an rynku chyba nikt nie rozmawiał po Polsku, czy kogoś zaczepiano? bito ? Jesteśmy bardzo tolerancyjnym społeczeństwem a jednocześnie nie pozwalającym sobie wejść na głowę tak jak to się stało we Francji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta hipokryzja przez Ciebie przemawia. Może moderatorom odebrać możliwość usuwania własnych postów? Już wiesz co mam na myśli czy może potrzebujesz przypomnienia?

 

Wiesz co? Ale się chociaż staram. A ty zostaniesz z niezmienną mentalnością ormowca.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moderatorem i reagujesz na zgłoszenia użytkowników o łamaniu regulaminu- to jak Ciebie nazwać w takim wypadku? To był jedyny screen jaki zrobiłem na tym forum z myślą o temacie jaki założyłem (z resztą niesłusznie usuniętym), ale jak już zachciało Ci się napisać PW to stwierdziłem, że dam sobie siana z tematem. Wychodzi na to, że niesłusznie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moderatorem i reagujesz na zgłoszenia użytkowników o łamaniu regulaminu- to jak Ciebie nazwać w takim wypadku? To był jedyny screen jaki zrobiłem na tym forum z myślą o temacie jaki założyłem (z resztą niesłusznie usuniętym), ale jak już zachciało Ci się napisać PW to stwierdziłem, że dam sobie siana z tematem. Wychodzi na to, że niesłusznie... 

 

Piszemy zresztą :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Ale się chociaż staram. A ty zostaniesz z niezmienną mentalnością ormowca.

 

Zresztą Ty też byś się mógł wysilić i zwracać do mnie z dużej litery bo o ile możesz mnie nie lubić/ szanować to dobre wychowanie tak nakazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Ty też byś się mógł wysilić i zwracać do mnie z dużej litery bo o ile możesz mnie nie lubić/ szanować to dobre wychowanie tak nakazuje.

 

Przepraszam. To nie była zamierzona oznaka braku szacunku. Nie wiem, czy Cię nie lubię. Doświadczenie pokazuje, że kontakt z realnym bytem daje częstokroć zupełnie odmienne wrażenia od tych, które mamy na podstawie lektury forumowych wpisów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Usunąłem 6 ostatnich postów, bo piszący usunęli swoje wpisy, widoczne jedynie w cytatach odpowiadających. Jest to przyczynek do stwierdzenia, że powinno się pisać rzeczy, których nie ma potrzeby potem usuwać, a co do silnika forum - możliwość edycji powinna być blokowana po kolejnym wpisie. Inaczej dyskutanci wychodzą na idiotów.

Panie Moderatorze, bardzo proszę nie nazywać mnie idiotą. Dyskusje przeniosłem na prywatną ścieżkę i postanowiłem usunąć wpisy, które od początku powinny stanowić jej część.

 

Czy każdego edytującego wpis również nazwie Pan idiotą, bo zmienił zdanie, chciał coś dodać ale był takim kretynem, że nie pomyślał o tym od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.