Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK...

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty chyba nie zrozumiales o co biega :)

Po takich edycjach... wyglada jakby ludzie sami do siebie gadali :D

 

Albo ja zle to zdanie rozumiem?


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko żydom bo byli po obu stronach barykady, ale prawdą jest, że nawet na własnej tragedii potrafili zrobić interes.

Wszyscy to widzą i większość wie, ale nie mówi  się o tym głośno. Polacy nie są ani o procent większymi antysemitami niż Francuzi czy dzisiejsi Niemcy, ale być może częściej mają odwagę coś odszczeknąć, podczas gdy obywatelom innych nacji języki rozwiązują się tylko "w pewnych okolicznościach" .

Każdy naród powinien bronić swojego dobrego imienia i ciągnąć linę w swoją stronę na arenie międzynarodowej, a w duszy wiedzieć "swoje" - to podstawa istnienia państwowości. Rosjanie ciągną tylko w swoją stronę, Niemcy tylko w swoją, Żydzi też w swoją ( dzięki temu cementują swój patriotyzm ) my też musimy bo inaczej nas zjedzą razem z podeszwami szczególnie, że mamy fatalne położenie geograficzne.

Na brak nacjonalizmu może sobie pozwolić Nowa Zelandia. Minimum nacjonalizmu jest potrzebne do utrzymania państwowości, nie mówię tutaj o szaleńczym i głupim nacjonalizmie ale to jest zdrowe. Ten balans w Polsce jest zachowany i nie ma póki co powodów do niepokoju. Sa u nas organizacje narodowe/faszyzujące podobnie jak są one w innych krajach a do pobić na zlecenie tak jak ma to miejsce w Rosji jeszcze nam sporo brakuje. We Wrocławiu wczoraj an rynku chyba nikt nie rozmawiał po Polsku, czy kogoś zaczepiano? bito ? Jesteśmy bardzo tolerancyjnym społeczeństwem a jednocześnie nie pozwalającym sobie wejść na głowę tak jak to się stało we Francji.

Marcin, obserwując to co dzieje się wokół pewnych środowisk można dojść do wniosku, że problem z antysemityzmem leży w zdecydowanej większości przypadków zupełnie w innym miejscu.

 

post-28411-0-39698600-1467644845.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderatorze, bardzo proszę nie nazywać mnie idiotą. Dyskusje przeniosłem na prywatną ścieżkę i postanowiłem usunąć wpisy, które od początku powinny stanowić jej część.

 

Czy każdego edytującego wpis również nazwie Pan idiotą, bo zmienił zdanie, chciał coś dodać ale był takim kretynem, że nie pomyślał o tym od razu?

 

Absolutnie nie chodziło mi o nazwanie Ciebie idiotą. Angelo już to wyjaśnił.

Dzisiejszy dzień nie jest OK.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie juz dajcie spokuj z tymi Zydami, Polakami i innymi Arabami.

 

 

Ja, Momentami nienawidze wszystkich :P


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień nie jest OK.

No jest ;)

Taka się zerwała z haczyka na rybach ;)post-48316-0-80104800-1467646791.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku!  :blink:

Za szybko na "prosty" haczyk ;)  

chciałeś sztukę nadziać!  :lol:

A i buty trochę ważą.... :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie szprotki plywaja? :o


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, nie napisalem ze kolega napisal cos glupiego. (Nie wiem co napisal).

Napisalem, ze kazdy, czasami moze napisac cos glupiego i wtedy mozna (Wrecz trzeba) wyedytowac.

Pisalem ogolnie i zgadzam sie z Piotrem, by starac sie pisac tak, by

edycja nie byla potrzebna.

Wiem. Wyjaśnienie złożyłem prewencyjnie - nie chciałem aby ktoś pomyślał, że ja lub @cyrhla urządziliśmy piaskownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek siekierkę:

post-6402-0-84343100-1467650767_thumb.png

na kijek:

post-6402-0-74527200-1467650795_thumb.png

 

Gdzie jest leśniczy, który wywali jednych i drugich z lasu?

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie szprotki plywaja? :o

W Kanałku Bródnowskim..:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

 chcesz, to szepnę komu trzeba, co na forum będziesz się marnował ;)

Na początku myślałem, że takie rusałki pływają w tym baseniku co zdjęciu wrzucałeś, ale nie mogłyby nóg wyprostować, więc odrzuciłem tę hipotezę.

Tak tak, wiemy wiemy wszyscy kim to Ty jesteś i że masz kontakty w MI6 i Scotland Yard, ale jednak polecać mnie nikomu nie musisz  ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ulubiony dowcip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Żeby nie było. Mój kawał był dedykowany MY i bart8 ex aequo.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

:D

Żeby nie było. Mój kawał był dedykowany MY i bart8 ex aequo.

A mi szkoda jest tej kozy, dlatego zamieściłem to wideo w temacie "nie jest ok"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polscy_Sprawiedliwi_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata

 

 

Przywracanie pamięci, ilośc uhonorowanych "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". (stan na luty 2016)

Polska: 6620

Holandia: 5516

Francja: 3925

Ukraina: 2515

Belgia: 1707

Litwa: 889

Węgry: 837

Włochy: 671

Białoruś: 618

Niemcy: 587

Słowacja: 558

Grecja: 328

Rosja: 197

Łotwa: 135

Serbia: 135

Chorwacja: 115

Czechy: 115

Austria: 106

Mołdawia: 79

Albania: 75

Norwegia: 62

Rumunia: 60

Szwajcaria: 47

Bośnia i Hercegowina: 42

Armenia: 24

Dania: 22

Wielka Brytania: 21

Bułgaria: 20

Macedonia: 10

Szwecja: 10

Słowenia: 7

Hiszpania: 7

Stany Zjednoczone: 4

Estonia: 3

Portugalia: 3

Brazylia: 2

Chiny: 2

Indonezja: 2

Chile: 1

Czarnogóra: 1

Egipt: 1

Ekwador: 1

Gruzja: 1

Irlandia: 1

Japonia: 1

Kuba: 1

Luksemburg: 1

Peru: 1

Salwador: 1

Turcja: 1

Wietnam: 1

 

 

Przy okazji - jest coś niestosownego w tym, iż instytut Yad Vashem nadaje taki sam medal Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Polakom i Francuzom. Jednemu groziła kara śmierci, drugiemu co najwyżej grzywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kanałku Bródnowskim..:)

Ooo kurnia :o

Czystosc tego cieku wodnego zawstydza Ganges :D


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem.....

 

:)

 

Ja też pomyślałem i rozgryzłem 'zagadkę" :) poza automatem kasującym który jest botem nie masz kolegów na forum :) ( tak jest w profilu)

Postanowiłem wspaniałomyślnie dodać Cię jako "znajomego"-jestem altruistą, wiem....ale co zrobić, dalej masz się 'motać w rozpaczy"? :)

Never! :)

Edit

No chyba ze odrzucisz moją wspaniałomyślną oferte i kupisz kota ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem altruistą,)

Marek, tak naprawdę działasz dla własnego dobra, altruizm to mit minionej epoki :D

Zwiększasz swoją wartość przystosowawczą.

 

"Podwaliny pod teorię altruizmu wzajemnego położył w 1971 r. Robert L. Trivers. Zgodnie z jego koncepcją, tego rodzaju zachowania altruistyczne mogą wyewoluować w sytuacjach, gdy istnieje duże statystyczne prawdopodobieństwo, że odbiorca korzyści odwzajemni je w przyszłości. Obrazowo wyjaśnia to Wilson w Socjobiologii: „Powiedzmy, że jeden człowiek tonie, a drugi skacze do wody, by go ratować, chociaż nie są spokrewnieni, a nawet nigdy wcześniej się nie spotkali. Reakcja ta jest typowym przykładem zjawiska określanego przez ludzi jako „czysty" altruizm. Jednak po zastanowieniu można dostrzec korzyści, jakie z tego odniósł samarytanin. Przypuśćmy, że gdyby nie udzielono pomocy tonącemu, miałby on szansę jedną na dwie, że zginie, podczas gdy prawdopodobieństwo śmierci ratownika jest jak jeden do dwudziestu. Wyobraźmy sobie też, że gdy utonie ratownik, pociągnie za sobą ofiarę, lecz gdy samarytanin przeżyje, ocali również tonącego. (...) Populacja, która przyjmuje na siebie takie moralne zobowiązania do aktów wzajemnego altruizmu, będzie populacją osobników o ogólnie podniesionej genetycznej wartości przystosowawczej” [ 4 ]. Na podstawie przedstawionego wyżej przykładu widać, jak dobór naturalny może zwiększać wartość przystosowawczą osobnika, a więc także i jego genów, poprzez wartość przystosowawczą grup (społeczeństw, narodów, gatunków itp.). Dzięki wzajemnej współpracy następuje wzrost „sumy niezerowej”, czyli wszyscy współpracujący ze sobą osobnicy odnoszą korzyść [ 5 ]. Tak więc w interesie każdego członka grupy o odpowiednio mocno rozwiniętych więzach społecznych leży działanie dla jej dobra."


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jestem altruistą, wiem....

 

A ja myślałem, że chodzi o to, że wszystkich zagada na śmierć...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.