Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK...

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt z was nie kumplował się ze spinaczem z Office'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną kwestią jest, że gdyby komuniści nie chwycili za pysk bezprawia z lat 1945-1949 to...nie wiadomo co by było.

 

 

Ja staram się zwrócić uwagę na coś zupełnie przeciwnego - czyli obecność aprobaty wielu Polaków dla nazizmu.

 

O matko, lata czerwonej propagandy, podtrzymywanej przez funkcjonariuszy niektórych redacji po roku 1989, zrobiły widać swoje... Ale w "amerykańską stonkę" nie wierzysz?

 

Co do "aprobaty dla nazizmu", to zapewne właśnie z niej wynika na przykład powstanie struktur Polskiego Państwa Podziemnego (wrzesień 1939), czy też fakt, że najwięcej tytułow Sprawiedliwy..., przyznano Polakom, mimo że to w Polsce za JAKĄKOLWIEK pomoc Żydom groziła śmierć. Na pewno też dzięki wspomnianej aprobacie zniszczono doszczętnie stolicę Państwa oraz wymordowano miliony Polaków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by napisać bardzo wiele, ale już te dwa przytoczone przez Ciebie cytaty odbierają skutecznie chęć do jakiejkolwiek polemiki. W pewnym sensie Cię podziwiam, Rafi, że chciało Ci się na to odpowiadać. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, lata czerwonej propagandy, podtrzymywanej przez funkcjonariuszy niektórych redacji po roku 1989, zrobiły widać swoje... Ale w "amerykańską stonkę" nie wierzysz?

 

Co do "aprobaty dla nazizmu", to zapewne właśnie z niej wynika na przykład powstanie struktur Polskiego Państwa Podziemnego (wrzesień 1939), czy też fakt, że najwięcej tytułow Sprawiedliwy..., przyznano Polakom, mimo że to w Polsce za JAKĄKOLWIEK pomoc Żydom groziła śmierć. Na pewno też dzięki wspomnianej aprobacie zniszczono doszczętnie stolicę Państwa oraz wymordowano miliony Polaków...

 

 

Propaganda nadal robi swoje, np  Applebaum sugeruje w amerykańskiej prasie, że PiS wprowadza w Polsce... narodowy socjalizm. Wiadomo skąd Clinton czerpie natchnienie.  :lol:  http://wpolityce.pl/polityka/294543-niebywale-applebaum-sugeruje-w-amerykanskiej-prasie-ze-pis-wprowadza-w-polsce-narodowy-socjalizm-wiadomo-skad-clinton-czerpie-natchnienie Takie głupoty od razu trzeba tępić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propaganda nadal robi swoje, np  Applebaum sugeruje w amerykańskiej prasie, że PiS wprowadza w Polsce... narodowy socjalizm. Wiadomo skąd Clinton czerpie natchnienie.  :lol:  http://wpolityce.pl/polityka/294543-niebywale-applebaum-sugeruje-w-amerykanskiej-prasie-ze-pis-wprowadza-w-polsce-narodowy-socjalizm-wiadomo-skad-clinton-czerpie-natchnienie Takie głupoty od razu trzeba tępić.

:) Ja tej kobiecie się nie dziwię. Okrutne "pisiory" jej chłopa jedynego żywiciela rodziny zrzucili z wysokiego stołka, chłop spadając poturbował się psychicznie, roboty znależć nie może, no i w takim przypadku do kogo ta kobiecina ma mieć pretensje jak nie do PiS-u. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pół żartem, pół serio - "nieugiętość" Ławrowa nie może dziwić - ma za sobą sporo "argumentów". ;) Co do bezczelności - cóż, tu można by się dłużej zastanowić. :)

 

Ale pewnie przemawia przeze mnie nacjonalizm, Radio Maryja, kaczyzm i rusofobia w jednym - w dodatku w rytmie "Panik Attack" Plastikmana. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, lata czerwonej propagandy, podtrzymywanej przez funkcjonariuszy niektórych redacji po roku 1989, zrobiły widać swoje... Ale w "amerykańską stonkę" nie wierzysz?

 

Co do "aprobaty dla nazizmu", to zapewne właśnie z niej wynika na przykład powstanie struktur Polskiego Państwa Podziemnego (wrzesień 1939), czy też fakt, że najwięcej tytułow Sprawiedliwy..., przyznano Polakom, mimo że to w Polsce za JAKĄKOLWIEK pomoc Żydom groziła śmierć. Na pewno też dzięki wspomnianej aprobacie zniszczono doszczętnie stolicę Państwa oraz wymordowano miliony Polaków...

Być może źle się wyraziłem. Chodziło mi o zwrócenie uwagi, że przy okazji komunistycznego zamordyzmu unicestwiono "dziki zachód" na ziemiach polskich.

We wczesnych latach pięćdziesiątych mój Ojciec był przesłuchiwany i więziony przez UB. Ja sam w okresie komunizmu spędziłem kilkanaście miesięcy w więzieniu za działalność opozycyjną. Moje stanowisko nie uległo zmianie, zatem proszę o nie posądzanie mnie u uległość wobec czerwonej propagandy.

 

Nie twierdzę, że nie da się znaleźć przykładów humanitaryzmu Polaków wobec Żydów. Sam jestem przykładem tego, że ta pomoc była zjawiskiem spotykanym. Pamiętajmy jednak, że wiązała się ona ze środowiskiem inteligenckim, konsekwentnie tępionym przez okupantów.

Niewyedukowani chłopi, stanowiący coraz większy procent ludności mieli do Żydów wrogi stosunek, na który musiały złożyć się różnice religijne, społeczne czy historyczne. Zauważmy rownież, że zwłaszcza na terenie dawnego zaboru rosyjskiego przykłady pogromów były częstsze; wiąże się to ze znacząca rolą Kościoła połączoną z zaniedbaniem oświaty. Inaczej sytuacja wygladała na dawnych ziemiach Prus, czy Austrii - gdzie nauka stała na wyższym poziomie. Tam przykładów pomocy dla Żydów było więcej.

W 1945 roku inteligencja stanowiła nie więcej niż 10% całej populacji naszego kraju. Polska była zatem społeczeństwem postchłopskim, złożonym z wielu analfabetów. Łatwo się więc domyślić jak nieegzekwowanie prawa może wpłynąć na prostych ludzi. A przedwojenna propaganda sprawiała, że znienawidzoną burżuazję łączono głównie ze środowiskami żydowskimi.

post-63245-0-74797800-1467748102_thumb.jpeg

Mam nadzieję, że teraz jasno opisałem swój punkt widzenia.

 

Propaganda nadal robi swoje, np Applebaum sugeruje w amerykańskiej prasie, że PiS wprowadza w Polsce... narodowy socjalizm. Wiadomo skąd Clinton czerpie natchnienie. :lol: http://wpolityce.pl/polityka/294543-niebywale-applebaum-sugeruje-w-amerykanskiej-prasie-ze-pis-wprowadza-w-polsce-narodowy-socjalizm-wiadomo-skad-clinton-czerpie-natchnienie Takie głupoty od razu trzeba tępić.

Nie jestem wielkim miłośnikiem Pani Clinton, jednak w zestawieniu z Donaldem Trumpem wydaje się być ona uosobieniem ideału. Jej rywal to bowiem komediant i megaloman, w dodatku człowiek zupełnie niekompetentny.

Odnosząc się do przywoływanego artykułu - PiS-owi zdecydowanie bliżej mu do narodowego socjalizmu, niż do zdrowego centrum. Retoryka posłów partii rządzącej przypomina mi retorykę polityków niemieckich lat trzydziestych, a pojmowanie gospodarki to jakaś synteza przedwojennej ekonomii i ideałów okresu Gomułki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propaganda nadal robi swoje, np  Applebaum sugeruje w amerykańskiej prasie, że PiS wprowadza w Polsce... narodowy socjalizm. Wiadomo skąd Clinton czerpie natchnienie.  :lol:  http://wpolityce.pl/polityka/294543-niebywale-applebaum-sugeruje-w-amerykanskiej-prasie-ze-pis-wprowadza-w-polsce-narodowy-socjalizm-wiadomo-skad-clinton-czerpie-natchnienie Takie głupoty od razu trzeba tępić.

Gorszej głupoty nie słyszałem.,Jakim trzeba być ignorantem i durniem żeby twierdzić ,że Applebaum jest natchnieniem dla Hilary? Przecież zona Radka nawet nie ociera się o pierwsza setkę Most Influential American Political Journalists.,w żaden sposób nie ma wpływów na amerykańska scenę polityczną,gdyż tutaj zawodowo jest nikim., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laurearka Nagrody Pulitzera jest zawodowo 'nikim"?

Pytam poważnie, bez podtekstu....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszej głupoty nie słyszałem.,Jakim trzeba być ignorantem i durniem żeby twierdzić ,że Applebaum jest natchnieniem dla Hilary? Przecież zona Radka nawet nie ociera się o pierwsza setkę Most Influential American Political Journalists.,w żaden sposób nie ma wpływów na amerykańska scenę polityczną,gdyż tutaj zawodowo jest nikim., 

 

''Lepiej mieć usta zamknięte i wydawać się głupim niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości''. W podanym  linku jest mowa o Billu Clintonie, wystarczyło kliknąć to raz i wiedzieć, że Bill odnosił się do Polski i Węgier, to dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulitzera Applebaum dostała za książkę "Gulag A History"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyedukowani chłopi, stanowiący coraz większy procent ludności mieli do Żydów wrogi stosunek, na który musiały złożyć się różnice religijne, społeczne czy historyczne. Zauważmy rownież, że zwłaszcza na terenie dawnego zaboru rosyjskiego przykłady pogromów były częstsze; wiąże się to ze znacząca rolą Kościoła połączoną z zaniedbaniem oświaty. Inaczej sytuacja wygladała na dawnych ziemiach Prus, czy Austrii - gdzie nauka stała na wyższym poziomie. Tam przykładów pomocy dla Żydów było więcej.

W 1945 roku inteligencja stanowiła nie więcej niż 10% całej populacji naszego kraju. Polska była zatem społeczeństwem postchłopskim, złożonym z wielu analfabetów. Łatwo się więc domyślić jak nieegzekwowanie prawa może wpłynąć na prostych ludzi. A przedwojenna propaganda sprawiała, że znienawidzoną burżuazję łączono głównie ze środowiskami żydowskimi.

 

 

Nie chcę nikogo usprawiedliwiać. Lecz ten, kto zna odrobinę historii i zaczyna ją analizować - stwierdzi, że zazwyczaj za makabryczne zbrodnie, to nie sprawcy odpowiadają. W Jedwabnem zaczęto kopać i znaleziono łuski w ogromnych ilościach. Wiadomo, że chłopi zawsze nosili w tamtych latach broń ze sobą. Nawet izraelska gazeta Haarec w czerwcu 2001 pisała o tym, że jednak tej zbrodni nie można przypisać Polakom. Ekshumacja została jednak przerwana. Również w Kielcach większość zamordowanych zginęła od broni palnej (zob. Krzysztof Kąkolewski), nie od ciosów siekierami, czy kijami. Takie przykłady można mnożyć i mnożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując rozmowę, najważniejsze że :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kosza

 

No nie wiem. Usunę - źle. Nie usunę - też niedobrze. Nie jest OK.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolekcji...


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, współczuję.

Co się stało?

Do odzyskania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,przymusowa inwestycja,,

Nie do odzyskania.

Zostaly tylko dwa.

Takie zycie :)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa to i tak o jeden za dużo ;) Dasz radę!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenujący (czyli NIE OK) jest moderator, który po żarcie (zresztą dotyczącym dwóch moich prywatnych znajomych) zasugerował analogię między moją wypowiedzią, a hitleryzmem, a następnie, kiedy mu odpowiedziałem delikatnym żartem, usunął moją odpowiedź, ale swoją bezsensowną uwagę zostawił. Funkcja moderatora chyba nie zwalnia od myślenia? Bo że powoduje nadmierny ucisk zwieracza, to chyba nader oczywiste.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś chociaż potwierdzić, że to nie ja zrobiłem. Bo jak zwykle będzie na mnie :(

Ostrzeżenia za powyższy tekst także nie dostaniesz, ale ręczę tylko za siebie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa to i tak o jeden za dużo ;) Dasz radę!

Musze dac rade, ale jest dziwnie bez moich zabawek.

Niestety, ale faktycznie dwa to chyba za duzo :(

Jesli sytuacja bedzie wymagala ,,poswiecen,,, to nie zostanie nawet jeden. Jedynie wtedy bedzie Sub i to bedzie moj jedyny zegarek.


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.