Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie do użytkowników Gwiezdnego Pyłu...

Czy jak pokręcicie koronką minimalnie w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek to zatrzymuje się Wam sekundnik? U mnie się zatrzymywał przy pierwszym ustawianiu po zakupie (2 dni temu) a teraz chcąc go zsynchronizować z wzorcem czasu nie da się wstrzymać biegu sekundnika w ten sposób... Czy już zdążyłem coś zepsuć? Choć póki co leżał na półce od dnia zakupu praktycznie nie używany.

Druga rzecz to jaka jest u Was dokładność chodu w tym zegarku? U mnie na chwilę obecną spieszy o 30sek na dobę. Czy tak wygląda to u Was czy lepiej trochę?

Będę wdzięczny za pomoc w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

A gdzie na Dolnym Śląsku, poza Wrocławiem ewentualnie, można zobaczyć Balticusy na żywo..? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ PsiKot; Skoro nie możesz podjechać, to najlepiej kupić online i zwrócić w razie czego - to chyba najlepsza opcja, gdy nie ma w pobliżu możliwości przymiarki. W ostateczności będziesz stratny o koszt wysyłki (zwrotu). Są sklepy, które na zwrot dają aż 100 dni , to wystarczająco dużo aby przemyśleć zakup:P

@ Piano079; mechanizm w tym zegarku nie ma stop sekundy - nie da się go zatrzymać podczas ustawiania godziny. +30s jest w tolerancjach mechanizmu Miyota 8215 - pewnie trochę się jescze ułoży - ustawiaj go zgodnie z ruchem wskazówek - nie kręć nim w przeciwną stronę

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zaczekam z miesiąc i zobaczę jak to będzie wyglądało. To mój pierwszy automat więc muszę się go trochę "nauczyć" :)

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy automat to przede wszystkim wg mnie wyzbądź się ciągłego porównywania i sprawdzania z czasem źródłowym, na podstawie którego ustawiałeś (przy okazji to nawet to samo źródło może mieć niezły bangladesz we wskazaniach - było nawet wczoraj przypomniany wątek przez użytkownika MasterYoda).

Pomyśl sobie w ten sposób, w ciągu dnia zegarek musi ogarnąć w ryzach 86400 sekund, z czego ucieknie mu 30 to oznacza, że ten malutki mechanizm ma niedokładność 0,05% dziennie - nieźle co? :D

 

Wiem jak jest, bo jak przechodziłem z kwarca to miałem to samo. U mnie szybko przeszło. oczywiście dokładność zegarka jest ważna, ale ja uznaję, że jak w tydzień mi kilka minut nie robi to jest akceptowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do właścicieli( w sumie to nie tylko ;) ) gwiezdnego pyłu.

Czy Waszym zdaniem ta mieniąca tarcza nie wydaje się "kobieca"?

 

 

Jest zdecydowanie piękna i tajemnicza dlatego pasuje kobiecie   :wub:  Jednocześnie prostota i surowość przemawia za mężczyzną.  Kto by to nie kupił to kupi jedną z najładniejszych które widziałem. Brawo dla pomysłodawcy.

 

 

 

Tak moze być :)

 

 Jak najbardziej  :)  :)  :)

Edytowane przez leskias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy automat to przede wszystkim wg mnie wyzbądź się ciągłego porównywania i sprawdzania z czasem źródłowym, na podstawie którego ustawiałeś (przy okazji to nawet to samo źródło może mieć niezły bangladesz we wskazaniach - było nawet wczoraj przypomniany wątek przez użytkownika MasterYoda).

Pomyśl sobie w ten sposób, w ciągu dnia zegarek musi ogarnąć w ryzach 86400 sekund, z czego ucieknie mu 30 to oznacza, że ten malutki mechanizm ma niedokładność 0,05% dziennie - nieźle co? :D

 

Wiem jak jest, bo jak przechodziłem z kwarca to miałem to samo. U mnie szybko przeszło. oczywiście dokładność zegarka jest ważna, ale ja uznaję, że jak w tydzień mi kilka minut nie robi to jest akceptowalne

Tak muszę zdecydowanie dać sobie spokój z ciągłym sprawdzaniem ile sekund na godzinę, ile na 2 czy dwie i pół, itd :) To jakaś masakra jest ;)

A Gwiezdny Pył i jego tarcza są piękne. Faktycznie jak by się na ręku posiadało coś co żyje. Zdecydowanie polecam Wszystkim zastanawiającym się. Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. I jak najbardziej widać że jest to męski zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam i mam pytanie do użytkowników Gwiezdnego Pyłu...

Czy jak pokręcicie koronką minimalnie w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek to zatrzymuje się Wam sekundnik? U mnie się zatrzymywał przy pierwszym ustawianiu po zakupie (2 dni temu) a teraz chcąc go zsynchronizować z wzorcem czasu nie da się wstrzymać biegu sekundnika w ten sposób... Czy już zdążyłem coś zepsuć?

Fachowo to się nazywa "backhacking". :) Często działa tylko przy małej rezerwie chodu. Nie miałem nic z tym mechanizmem, ale w niektórych mechanizmach procedura jest nawet w instrukcji. Sprawdź, czy ta Miyota ma taki zapis, jeśli tak to można bezstresowo ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jak pisze Arek. Wiele mechanizmów bez "stop sekundy" ma taką "przypadłość, że lekkie cofnięcie koronką gdy jest odciągnięta do pozycji ustawiania czasu zatrzymuje pracę - ale własnie zazwyczaj przy niewielkim poziomie rezerwy chodu. W pełni nakręcony mechanizm potrafi pokonać ten opór i nie zatrzyma się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dlatego wczoraj rano mogłem to zrobić, bo zegarek był "uruchomiony" z całkiem stojącego tylko kilkoma ruchami nadgarstka. Od tamtej pory noszony normalnie na ręku więc i rezerwa chodu większa. Ok to rozwiewa moje obawy i wątpliwości.

Jeszcze tylko jedyna rzecz która mnie niepokoi to że leżał całą noc ok 20-30cm od głośnika. Zupełnie wyszło mi z głowy żeby go nie kłaść w pobliżu, jak robię z dotychczasowymi kwarcami. Mam nadzieję że mu to bardzo nie zaszkodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to może mu faktycznie nic nie jest. Szkoda że nie patrzyłem na dokładność przed tą nocą przy głośniku bo wtedy miał bym pewność.

Tak czy tak zegarek sam w sobie jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !!!!!  do tego handmade i polski. Piękna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że nowy Volans trafia w gust, nie jest łatwo stworzyć zegarek który będzie różnił się od milionów modeli które były na rynku lub są i jeszcze żeby trafiał w gusta :)

Bardzo dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie, ale miło byłoby gdybyście jeszcze odpowiadali na pytanie zadane przez formularz kontaktowy na Państwa stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Balticus - Bartosz

Czy na dolnym śląsku jest możliwość obejrzenia zegarka Grey Seal (niebieskiego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie, ale miło byłoby gdybyście jeszcze odpowiadali na pytanie zadane przez formularz kontaktowy na Państwa stronie...

Wybacz, bardzo prze[raszam, czasem mi coś umyka i nie odpowiadam na czas jak by wszyscy chcieli. Jak widzisz jest 00:50 a nadal pracuję....... Postaram się odkopać z tego co jeszcze mam zaległe........ Tu nie ma korporacji, rączki moje, żony, ksiegowej i grafika ot cała firma, jeszcze mała, ale nie od razu........

Cierpliwości i zrozumienia, proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam tą recenzję Volansa i muszę przyznać, że w czerwieni ten zegarek mógłby nieźle kosić. Wersje kolorystyczne jakie są też ładne, ale to zdjęcie przykuwa najbardziej moją uwagę:

15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.