Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze chcę dodać, że okienko daty w Balticus Grey Seal I wcale nie jest za małe. Wg mnie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz, a jak cieszy :)

Nie taka mała

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek wygląda jak za 5 zł na odpuście - tutaj jest niestety przerost formy nad treścią :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek wygląda jak za 5 zł na odpuście - tutaj jest niestety przerost formy nad treścią :-(

 

Nie ładne to co ładne tylko to co się komu podoba ;)

Nie ma sensu komentować tego jak zegarek wygląda bo to kwestia gustu i upodobań osób zainteresowanych kupnem... Nie podoba się to sobie poszukaj innego "obiektu westchnień" - nie ma przymusu kupna. ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinie i tyle - nie ma potrzeby pouczać mnie jak dzieciaka

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek wygląda jak za 5 zł na odpuście - tutaj jest niestety przerost formy nad treścią :-(

 

 

Z zegarkami często tak jest, że zupełnie inaczej wyglądają na żywo niż na zdjęciu. Nigdy nie napiszę, że coś mi się masakrycznie nie podoba dopóki nie zobaczę zegarka na żywo. Człowiek nie raz by musiał mocno przepraszać. 

To jest zegarek casualowy. On ma sie odróżniać. Zabawa z zegarkami jest fajna, ponieważ są tysiące wzorów. 

Ja osobiście nie lubię diverów. Połowa z nich wzbudza we mnie efekt wymiotny. A takie Rolexy to w znakomitej większości wywołują chęć pogrzebania w oku śrubokrętem. Ale nigdy nie napiszę, że są odpustowe, nowobogackie. Po pierwsze primo, każdy ma swój gust. Jeden lepszy, drugi gorszy. Po drugie primo: nie kazdego stać na Hublota czy nawet Orisa. Po trzecie primo, ultimo: trzymaj poziom. 


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się hejt hehehehe - a najwiekszy od 2 postowców hehehe - myślę że temat wyczerpany. Pozdrawiam wszystkich ! :-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez watchmeen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się hejt hehehehe - a najwiekszy od 2 postowców hehehe - myślę że temat wyczerpany. Pozdrawiam wszystkich ! :-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Odezwał się ten co ma tych postów w cholerę. Nie piszę często gdyż na ogół myślę zanim zacznę pisać.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się ten co ma tych postów w cholerę. Nie piszę często gdyż na ogół myślę zanim zacznę pisać.

Po co człowieku się męczysz ? Podziękowałem i skończ swoje wypociny albo zacznij myśleć nad następnym wybitnym postem :-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co człowieku się męczysz ? Podziękowałem i skończ swoje wypociny albo zacznij myśleć nad następnym wybitnym postem :-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

ok. przepraszam  :D


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy balticus gwiezdny pył dla pań występuje na automacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy balticus gwiezdny pył dla pań występuje na automacie ?

 

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Szkoda bo chciałem żonie sprezentować pierwszego automata

Wiec pewnie zostanie certina tez kwarcowa z tarcza podobna do gwiezdnego pylu tez w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo chciałem żonie sprezentować pierwszego automata

Wiec pewnie zostanie certina tez kwarcowa z tarcza podobna do gwiezdnego pylu tez w podobnej cenie

Ale to chyba już lepiej mino wszystko wziąć tego Balticusa :)

 

Przynajmniej bardziej oryginalnie no i ta tarcza na żywo dziewczynom bardzo się podoba :)

 

PS. Dokładnie tak samo żałuje, że to nie automat bo córce albo żonie bym kupił...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba już lepiej mino wszystko wziąć tego Balticusa :)

 

Przynajmniej bardziej oryginalnie no i ta tarcza na żywo dziewczynom bardzo się podoba :)

 

PS. Dokładnie tak samo żałuje, że to nie automat bo córce albo żonie bym kupił...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

certina jednak wyższa pólka jeśli w tej cenie do wyrwania co balticus to nie ma się co zastanawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 tygodni Balticus Diver Helmet jest moim podstawowym zegarkiem codziennym. Nadal jestem bardzo zadowolony z zakupu. Moim zdaniem stosunek jakości do ceny wypada bardzo dobrze, zwłaszcza że kupiłem go za 1200 zł. W tej cenie dostałem zegarek z Miyota 9015, szafirowym szkiełkiem, WR300, paskiem gumowym oraz bransoletą metalową (na bransolecie zegarek nabiera innego charakteru). Co do wyglądu mi się podoba, trochę nie rozumiem stwierdzenia, że jest odpustowy (ale co ma powiedzieć gość, który kupił ten zegarek  :D ). Podtrzymuje stanowisko, że zegarek wyglądałby lepiej bez datownika, lub po przesunięciu go na godzinę trzecią. Luma fajna, ale dość szybko słabnie. 

To chyba tyle. 

post-90069-0-56407400-1521829031_thumb.jpg

Edytowane przez Tomek8484

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

certina jednak wyższa pólka jeśli w tej cenie do wyrwania co balticus to nie ma się co zastanawiac

Czy ja wiem...

 

Tzn. jasna sprawa, że Certina to solidna firma z grupy Swatch’a ;) ale jakoś tak się, przynajmniej w PL tak pozycjonują, że w co drugiej zegarkowej sieciówce w Centrum Handlowym Auchan albo Bonarka można je kupić :) Więc czy to taki super prestiż...

 

A, żeby w ogóle wiedzieć, że jest coś takiego jak Balticus czy inne polskie brandy, to trzeba mieć już wyższą zegarkową świadomość czy kulturę czy jak to tam nazwiemy :)

 

Choć absolutna zgoda, że Certina to fajne zegarki z historią i bdb jakością.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem...

Tzn. jasna sprawa, że Certina to solidna firma z grupy Swatch’a ;) ale jakoś tak się, przynajmniej w PL tak pozycjonują, że w co drugiej zegarkowej sieciówce w Centrum Handlowym Auchan albo Bonarka można je kupić :) Więc czy to taki super prestiż...

A, żeby w ogóle wiedzieć, że jest coś takiego jak Balticus czy inne polskie brandy, to trzeba mieć już wyższą zegarkową świadomość czy kulturę czy jak to tam nazwiemy :)

Choć absolutna zgoda, że Certina to fajne zegarki z historią i bdb jakością.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mimo wszystko certina choć już trochę pospolita bo to tzw.pierwszy krok na drodze do coraz lepszych zegarków ,ale jakościowo to wyższa półka imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko certina choć już trochę pospolita bo to tzw.pierwszy krok na drodze do coraz lepszych zegarków ,ale jakościowo to wyższa półka imo

 

Droga do coraz droższych a nie coraz lepszych zegarków, a droższy wcale nie znaczy lepszy  ;) 

 

To kwestia czysto subiektywna jest, czy wolisz iść w stronę "fanu" czy oryginalności... Jeśli chodzi o jakość wykonania to moim zdaniem Balticus nie ma się czego wstydzić, szczególnie w porównaniu do takich marek jak Certina Tissot, czy Doxa. Gorzej jest z kwarcami - bo tutaj to średniej jakości Casio, czy Citizen zżera zarówno wymienionych szwajcarów jak i Balticus'a  i "prestiż" tego raczej nie zmieni... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga do coraz droższych a nie coraz lepszych zegarków, a droższy wcale nie znaczy lepszy  ;) 

 

To kwestia czysto subiektywna jest, czy wolisz iść w stronę "fanu" czy oryginalności... Jeśli chodzi o jakość wykonania to moim zdaniem Balticus nie ma się czego wstydzić, szczególnie w porównaniu do takich marek jak Certina Tissot, czy Doxa. Gorzej jest z kwarcami - bo tutaj to średniej jakości Casio, czy Citizen zżera zarówno wymienionych szwajcarów jak i Balticus'a  i "prestiż" tego raczej nie zmieni... ;)

Na 10osob 8 wybierze certina czy tissota zamiast balticusa tak to jest

Co do kwarcow 100% zgoda japońskie są najlepsze ale to każdy średnio obeznany już wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10osob 8 wybierze certina czy tissota zamiast balticusa tak to jest

 

 

Racja - ale to wynika z faktu że zegarki Certina, Tissot'a czy Doxa możesz znaleźć w każdym centrum handlowym - są to marki popularne, każdy wie o ich szwajcarskim pochodzeniu, powszechnie panujący mit "swiss made" i "gderanie" o prestiżu też swoje robi - dlatego ludzie wybierają te marki płacąc słoną kasę za "legendę". Rzadko kto się zagłębia w tematykę i podejrzewam że jakbyś zapytał 100, albo nawet 1000 osób które spotkasz na ulicy i które maja zegarek na ręce to dowiedziałbyś się że nikt z nich o Balticus'ie nie słyszał :)

Powyższe nie zmienia jednak faktu że mikrobrandy, bardzo często, robią świetniej jakości zegarki które niczym nie ustępują "legendzie" a bardzo często ją przerastają jakością i starannością wykonania.

Pytanie jakie należało by sobie postawić przed zakupem zegarka; Czy chcę mieć zegarek taki jak wszyscy, czy wolę się odróżniać  :) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - ale to wynika z faktu że zegarki Certina, Tissot'a czy Doxa możesz znaleźć w każdym centrum handlowym - są to marki popularne, każdy wie o ich szwajcarskim pochodzeniu, powszechnie panujący mit "swiss made" i "gderanie" o prestiżu też swoje robi - dlatego ludzie wybierają te marki płacąc słoną kasę za "legendę". Rzadko kto się zagłębia w tematykę i podejrzewam że jakbyś zapytał 100, albo nawet 1000 osób które spotkasz na ulicy i które maja zegarek na ręce to dowiedziałbyś się że nikt z nich o Balticus'ie nie słyszał :)

Powyższe nie zmienia jednak faktu że mikrobrandy, bardzo często, robią świetniej jakości zegarki które niczym nie ustępują "legendzie" a bardzo często ją przerastają jakością i starannością wykonania.Pytanie jakie należało by sobie postawić przed zakupem zegarka; Czy chcę mieć zegarek taki jak wszyscy, czy wolę się odróżniać :)

 

No wiesz tak to jest ze nie tylko kupuje się zegarki ze są dobre ale znaczna cześć tych osób kupuje po to by moc się pochwalić :)) wzbudzić podziw taka nasza próżna natura. Oczywiście są to osoby mające małe pojęcie o zegarkach słyszeli z reklam a zapewne slyszeli o tissot czy certina wiec pójdą i kupią

:)) a o takim AP czy zenith itp nie maja pojęcia

Ja kiedyś tez słyszałem tylko o tissot, citizenie czy seiko i uważałem ze to najlepsze sikory :))

Zreszta temat należy zamknąć by wątku nie zaśmiecać :))

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus akurat obrał drogę ekspansji na butiki, podobnie jak Certina czy Tissot, oczywiście wciąż ma mniej punktów ale niszowość nie jest chyba celem tej marki. Myślę, że przy tej dynamice za parę lat nie będzie można mówić o tej marce, że jest micro :-). Balticusa różni sporo elementów strategii sprzedażowej od klasycznych micro.

- rzadko prowadzi zapisy przedprodukcyjne

- wprowadza gotowe modele zaprojektowane w ciszy bez większej konsultacji społecznej

- idzie na szeroką dostępność swoich produktów co trochę się odbija na konkurencyjności cenowej

- nie trzyma się ścisłych limitacji przy większości modeli

 

Strategia dla mnie ryzykowna i wymagająca bardzo dużych nakładów finansowych ale jak na razie się sprawdza więc czemu nie ?

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticusa różni sporo elementów strategii sprzedażowej od klasycznych micro.

- rzadko prowadzi zapisy przedprodukcyjne

- wprowadza gotowe modele zaprojektowane w ciszy bez większej konsultacji społecznej

- idzie na szeroką dostępność swoich produktów co trochę się odbija na konkurencyjności cenowej

- nie trzyma się ścisłych limitacji przy większości modeli

 

 

Jak widać chcą robić biznes jak normalny producent na większą skalę .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.