Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Cię... Żale społeczne to w innym temacie. Jeśli ktoś pisze orientacyjna cenę jako "nieco wyższą" to +40% dla mnie przekracza pojęcie nieco. I tyle. Kogo stać to kupi. Kogo nie to nie. Proste. Odnośmy się do faktów.

Zapewne miał na myśli cenę za Grey Seal w kopercie z brązu, który kosztuje 2700 PLN.

Z ciekawosci - ma skrecana branse z szybka regulacja czy mesha?

Pasek wygląda na tekstylny. Metalowa to przy tym pasku będzie zapewne sprzączka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Emocje opadły. Odnalazłem dokładnie to przewidywane info o cenie i odnosiło się do star dust, więc faktycznie "A bit more" mieści się w cenie 2990. Zwracam honor. Dokładając do tego bransolete i dwa paski... No cóż, chyba trzeba dodrapać te 500 zł i zakupić. Strasznie mi się podoba projekt i od dwóch miesięcy wstrzymuje się z zakupem divera właśnie dla tego cuda. Dla mnie rodzime rzemiosło na dobrym poziomie jest warte > niż np. Zelos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Emocje opadły. Odnalazłem dokładnie to przewidywane info o cenie i odnosiło się do star dust, więc faktycznie "A bit more" mieści się w cenie 2990. Zwracam honor. Dokładając do tego bransolete i dwa paski... No cóż, chyba trzeba dodrapać te 500 zł i zakupić. Strasznie mi się podoba projekt i od dwóch miesięcy wstrzymuje się z zakupem divera właśnie dla tego cuda. Dla mnie rodzime rzemiosło na dobrym poziomie jest warte > niż np. Zelos.

Która wersję planujesz zakupić?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieską

Poczekaj, będzie jeszcze jedna opcja w niebieskim ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poczekam. Skarbonke w miedzy czasie dopełnię.

 

Co do rzemiosła. Może trochę górnolotnie poleciałem, ale w dzisiejszych czasach pomysł też w jakimś sensie rzemiosłem jest. Zresztą jeśli dobrze śledzę temat to jednak precyzyjna część pracy odbywa się u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek, ale dużo kosztuje. Mnie na dniach ma przyjść tough tytanium hamtun, ceramiczny bazel, z sellitą SW200 elabore, na bransolecie, z dodatkowym gumowym paskiem i skórzaną sakwą na dwa zegarki za 339 funtów. Przy tym balticus drogo wygląda. Rozumiem, że za montaż w Polsce trzeba extra zapłacić i jestem gotowy na to, ale nie aż tyle. Pomimo ceny jeszcze raz napiszę, że zegarek bardzo fajny, szczególnie szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś w Krk lub okolicach Helmet Diver

Bardzo chętnie bym przymierzył.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się...  ;)

Balticus Deep Water

Cena: jedyne... 2990 PLN

https://www.facebook.com/balticuspolska/posts/2507476432857586

 

Oczywiście, biznes trzeba utrzymać i musi to mieć sens, ale z perspektywy miłośnika zegarków, cena jest absurdalna. Te zegarki nie są warte ceny z metek. Jeśli już to tylko używka, bo nowy traci na wartości szybciej niż siła nabywcza 500+. ;)

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena niestety nie jest atrakcyjna. W tym zegarku nie ma nic co by uzasadniało taką cenę. Zwłaszcza że w granicach 3.000 PLN konkurencja jest już silna nie tylko wśród uznanych producentów ale i micro-brandów. Mimo wszystko myślę, że ten zegarek i tak znajdzie nabywców wśród fanów Balticusa... Choć obawiam się, że ich liczna nieco zmaleje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie wystawiany w sklepach na półkach obok np. Orisa to jego cena będzie atrakcyjna bo przynajmniej 2-3 razy tańsza. Będzie się sprzedawał. Cały czas macie w głowie, że Balticus jest micro, ale to już nie jest micro pod pewnymi aspektami i nie chce być micro! to ostatnie jest szczególnie ważne. Klienci to nie będzie wąska grupa pasjonatów ale odwiedzający salony w galeriach także przypadkowi kupujący którzy nie ślęczą całymi dniami na Alliexpress roztrząsając ile kosztują poszczególne elementy zegarka i czy ich suma daje sumę z metki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie wystawiany w sklepach na półkach obok np. Orisa to jego cena będzie atrakcyjna bo przynajmniej 2-3 razy tańsza. Będzie się sprzedawał. Cały czas macie w głowie, że Balticus jest micro, ale to już nie jest micro pod pewnymi aspektami i nie chce być micro! to ostatnie jest szczególnie ważne. Klienci to nie będzie wąska grupa pasjonatów ale odwiedzający salony w galeriach także przypadkowi kupujący którzy nie ślęczą całymi dniami na Alliexpress roztrząsając ile kosztują poszczególne elementy zegarka i czy ich suma daje sumę z metki :-)

Jako kupujący prosimy Cie nie idź ta drogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujacy kierują się przeróżnymi przesłankami, marketing też swoje robi, czasem kupuje sie pod wplywem chwili. Pewnie więc zegarek sie sprzeda, bo jest ładny, ale wydaje mi się, że bez wielkiego sukcesu ze względu na cenę właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie wystawiany w sklepach na półkach obok np. Orisa to jego cena będzie atrakcyjna bo przynajmniej 2-3 razy tańsza. Będzie się sprzedawał. Cały czas macie w głowie, że Balticus jest micro, ale to już nie jest micro pod pewnymi aspektami i nie chce być micro! to ostatnie jest szczególnie ważne. Klienci to nie będzie wąska grupa pasjonatów ale odwiedzający salony w galeriach także przypadkowi kupujący którzy nie ślęczą całymi dniami na Alliexpress roztrząsając ile kosztują poszczególne elementy zegarka i czy ich suma daje sumę z metki :-)

Tez żartobliwy ton skierowany jest chyba nie do mnie. Zaznaczyłem przecież, że jest biznes do utrzymania, a to wcale nie takie proste. Myślę, że wszyscy tutaj to znakomicie wiemy.

 

Ale, jeśli mam dać 3000 zł... Tyle chyba dałem za Fortisa w znakomitym stanie. Po prostu Balticus to nie jest zegarek dla miłośnika, który wie, co można dostać w danym budżecie. I, jak sam słusznie zauważyłeś, targetem jest nieświadomy klient lub osoba dopiero zaczynająca przygodę z zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też zaznaczyć, że Balticus nie jestem jedynym micro który ustawił ceny nieco powyżej standardów dla micro. Jest przynajmniej kilkanaście marek micro ze stanów które sprzedają już naprawdę spore wolumeny zegarków, są dostępne także w sklepach niezależnych i ceny mają na poziomie właśnie ok 3000zł w przeliczeniu. Są to bardzo proste zegarki! nawet prostsze niż Balticus. Ale są konsekwentni w designie i mają dobry marketing. Ludzie kupują!

Te marki jednak nie są hejtowane mimo że są w 100% wytwarzane w Chinach. Nikt im nie wypomina pochodzenia na każdym kroku i nie liczy hurtowych kosztów części.

 

PS. Nie nie odnoszę się jakoś szczególnie do postów w tym temacie ale ogólnie do opinii w internecie i na grupach bo podobne liczenie kosztów widywałem już setki razy.

 

PS2. Na rynku można kupić zegarki z 9015 poniżej 1000zł to fakt ale jak coś ulegnie uszkodzeniu to możecie powąchać dyszel :-) bo to są zwykle zegarki pochodzące od szemranych grup kapitałowych w których znalezienie gwaranta i właściwego podmiotu do realizacji gwarancji wymagałoby zatrudnienia CBŚ, KGB, Stasi i tym podobnych organizacji.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Te zegarki nie są warte ceny z metek.

 

W zasadzie nie te, a wszystkie i w zasadzie nie zegarki tylko praktycznie wszystko od ciuchów zaczynając, na autach kończąc. Nie mniej dla mnie ten tok myślenia to droga do nikąd.

 

 

 

Ale, jeśli mam dać 3000 zł... Tyle chyba dałem za Fortisa w znakomitym stanie.

 

 

Fortis zasadniczo też niczym specjalnym się nie wyróżnia to raz, a dwa porównywanie ceny nowego zegarka marki X z używanym zegarkiem marki Y to chyba też trochę bez sensu. Przyjdzie trzeci i Ci powie, że ten Twój Fortis za 3000zł to słaby zakup bo on ma za to wiadro Perfectów z placu.

 

Panowie, rynek cenę zweryfikuje. Kto nie chce niech nie kupuje, kto będzie chciał i tak kupi. Ja bym za niego tyle nie zapłacił, ale nie dlatego, że uważam, że cena jest przesadzona, tylko dla mnie ten zegarek jest zwyczajne średnio atrakcyjny wizualnie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie te, a wszystkie i w zasadzie nie zegarki tylko praktycznie wszystko od ciuchów zaczynając, na autach kończąc. Nie mniej dla mnie ten tok myślenia to droga do nikąd.

 

 

Fortis zasadniczo też niczym specjalnym się nie wyróżnia to raz, a dwa porównywanie ceny nowego zegarka marki X z używanym zegarkiem marki Y to chyba też trochę bez sensu. Przyjdzie trzeci i Ci powie, że ten Twój Fortis za 3000zł to słaby zakup bo on ma za to wiadro Perfectów z placu.

 

Panowie, rynek cenę zweryfikuje. Kto nie chce niech nie kupuje, kto będzie chciał i tak kupi. Ja bym za niego tyle nie zapłacił, ale nie dlatego, że uważam, że cena jest przesadzona, tylko dla mnie ten zegarek jest zwyczajne średnio atrakcyjny wizualnie ;)

 

 

Nie mogę się zgodzić, że szukanie maksymalnej jakości do wydanej złotówki to drogą donikąd. Robi tak bardzo wielu ludzi, m.in. szukając przecen, czy innych dropów. Jest to w pełni uzasadnione i słuszne. Zwłaszcza, że, jak sam stwierdzasz, mało co jest warte tyle, ile widnieje na metce.

 

Twoja opinia, choć niewątpliwie ją cenię, jest daleka od mojej. Uważam Fortisa za jednego z liderów jakości ze średniego segmentu, a jeśli jeszcze uznać zegarek używany, to wcale nie łatwo o konkurenta. Nie daj Bóg, aby zestawić go jeszcze z Baltucusem, który jest, przynajmniej na razie, zwykłym "entry".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep Water niebieski jest dostępny u Terpiłowskiego w CH Galaxy w Szczecinie. Rabat praktycznie od ręki 10%, więc marża widocznie jest solidna. Może ktoś się skusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy 42 milimetrowy stardusrt bez daty był składany w Polsce czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek od Balticusa "Wiślak"

post-109857-0-55749600-1580977773_thumb.jpg

Edytowane przez barcafan888

Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek od Balticusa "Wiślak"

Fajny. Pokaż więcej zdjęć.

 

 

W krk strach nosić taki..

Na szczęście Wisła ma fanów nie tylko z samym Krakowie ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy 42 milimetrowy stardusrt bez daty był składany w Polsce czy nie?

Zakładam, że nie. 

Zegarki składane w Polsce, Balticus (zgodnie z prawem jakby nie patrzeć) oznacza napisem "made in Poland". Taki napis posiadają na swojej tarczy chociażby Gray Seale, czy Volansy. Gwiezdny pył już nie co każe zakładać, że produkowany i składany jest od w cieniu wielkiego muru  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.