Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że nie. 

Zegarki składane w Polsce, Balticus (zgodnie z prawem jakby nie patrzeć) oznacza napisem "made in Poland". Taki napis posiadają na swojej tarczy chociażby Gray Seale, czy Volansy. Gwiezdny pył już nie co każe zakładać, że produkowany i składany jest od w cieniu wielkiego muru  ;)

 

Fala nie ma napisu "Made in Poland", a była montowana w Polsce (informacja od samego prezesa), więc nie jest to regułą.

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie.

Zegarki składane w Polsce, Balticus (zgodnie z prawem jakby nie patrzeć) oznacza napisem "made in Poland". Taki napis posiadają na swojej tarczy chociażby Gray Seale, czy Volansy. Gwiezdny pył już nie co każe zakładać, że produkowany i składany jest od w cieniu wielkiego muru ;)

To żeby było made in Poland to nie trzeba czegoś wyprodukować w Polsce?

Wystarczy chińskie części złożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy powinno być chyba assembled in Poland. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ostatnia czynność, która nadaje produktowi właściwą funkcjonalność/postać jest wykonana w Polsce to jak najbardziej taki produkt może mieć napis "Made in Poland". Ale spokojnie, z tego co kojarzę to nasi prawodawcy w tym wypadku wzorowali się bardzo mocno na zapisach prawa niemieckiego. Nasze "Made in Poland" jakoś nie specjalnie odbiega od dumnego "Made in Germany".

Świetnie to widać w innych branżach, zwłaszcza w motoryzacyjnej. Niemcom jakoś nie przeszkadza mówić o BMW, Volkswagenie czy Mercedesie, że są to niemieckie samochody, wyprodukowane w Niemczech mimo, że zdecydowana większość komponentów do nich została wyprodukowana w europie środkowo-wschodniej (w dużej mierze u nas). 

 

Niestety (albo i nie) zegarkowi entuzjaści bardzo mocno są skrzywieni definicją znaku handlowego "Swiss Made", który jest bardzo mocno obwarowany wieloma warunkami, które musi spełnić zegarek, by móc nosić to miano. Ma to swoje uzasadnienie i pewne umocowanie historyczne czy kulturowe. Nie przeszkadza to oczywiście producentom szwajcarskim pchać do swoich zegarków części wyprodukowanych w Chinach  ;)

Edytowane przez Marcin Pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy powinno być chyba assembled in Poland. 

 

Takie oznaczenie stosuje się raczej wtedy gdy producent chce zaznaczyć, że produkt był tylko zmontowany w jakimś kraju, a najważniejsza część, czyli projekt i cała technologia powstała w kraju posiadającym większą renomę. Czyli w przypadku Balticusa takie oznaczenie nie ma absolutnie racji bytu - został zaprojektowany w Polsce przez polską firmę, podzespoły zostały wyprodukowane gdzieś na świecie i całość została zmontowana oraz skontrolowana w Polsce. Raczej nic innego oprócz Made in Poland nie pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay uk jest nowy stardust no date w dobrej cenie. Od jakiegoś czasu chcę polski zegarek do kolekcji, a stardust mi się podoba. Dla mnie nieważne skąd są podzespoły, jeśli składsne w Polsce to już wystarczy. Super smaczkiem są dla mnie polskie napisy na zegarku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w cenie około 3 k wolę boldr odyssey na sw200 czy zelos hammerhead 2 na eta 2892 bo na nh35 około 2k.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po namyśle i kilku porównaniach, skłaniam sie do stwierdzenia że dla mnie niestety cena nowego Balticusa jest problemem :(

 

z jednej strony wszysycy rozumiemy, że koszty prowadzenia działalności są ogromne i cena jest pochodną tego. I nie ma się co obrażać na rzeczywistośc, bo tak to po prostu wygląda.

 

Ale niestety na tym poziomie cenowym konkrencja ma po prostu silniejsze propozycje, i to jest problem. Życzę Balticusowi jak najlepiej, ale z punktu widzenia kupującego na poziomie ~2 tys zł widziałem sens w kupowaniu ich zegarka. Na poziomie 3 tysiące już nie. I mówię to z żalem.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś się zmieniło i nie można już negocjować ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś się zmieniło i nie można już negocjować ceny?

 

a możesz rozwinąć co masz na myśli?


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz rozwinąć co masz na myśli?

 

Nigdy nie kupiłem zegarka po cenie "z metki". Negocjowanie ceny to codzienność w przypadku tego typu produktów. Na zegarki Balticus wiele sklepów często udziela rabatów 15-20%, więc podobnie powinno być w przypadku tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupiłem zegarka po cenie "z metki". Negocjowanie ceny to codzienność w przypadku tego typu produktów. Na zegarki Balticus wiele sklepów często udziela rabatów 15-20%, więc podobnie powinno być w przypadku tego modelu.

 

Rozumiem, oczywiście masz rację. I tak samo jest z produktami konkurencji, do której ofertę Balticusa porównujemy.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słyszeliście, że w najbliższym czasie Balticus planuje debiut na platformie Beesfund. Planujecie zainwestować w jakiś pakiet? Wiem, że rozmowa trochę w ciemno, bo nie znamy szczegółów, ale ciekawi mnie wasze zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, oczywiście masz rację. I tak samo jest z produktami konkurencji, do której ofertę Balticusa porównujemy.

A do czego porównywałeś tego Balticusa?

 

Pewnie słyszeliście, że w najbliższym czasie Balticus planuje debiut na platformie Beesfund. Planujecie zainwestować w jakiś pakiet? Wiem, że rozmowa trochę w ciemno, bo nie znamy szczegółów, ale ciekawi mnie wasze zdanie.

W sumie nie widzę przeszkód by coś zainwestować, ale tak jak mówisz - trzeba poczekać na szczegóły.

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wczoraj przyszedł.

20200213-102754.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Ciebie tutaj od wczoraj Michał ;) Diver - jest , biały - jest . Gratulacje . Może zdążę zobaczyć na żywo .

Edytowane przez gunit82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę Ci obiecać jak dlugo zagości.

Jak będziesz w domu to pisz.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra cena. Gdyby nie inne plany zegarkowe to bym się mocno nad nim zastanowił:)


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://beesfund.com/wkrotce/balticus

 

Balticus ma niebawem wystartować na platformie Beesfund. Chcielibyście zostać "współwłaścicielami" tego polskiego brandu?


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię jakiś pakiet :)

Mam podobny plan - ciekawe co będą dawać na określonych progach:). Może jakiś limitowany sikor tylko dla akcjonariuszy? 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny plan - ciekawe co będą dawać na określonych progach:). Może jakiś limitowany sikor tylko dla akcjonariuszy? 

 

Pewnie będą zniżki na zegarki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.