Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie ten gradient default_sad.png
Mieni się jak foka ;)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucił mi się w oczy Balticus Grey Seal II Brąz. Duży, ale łapkę mam sporą (19-19,5). Pytanie o mechanizm, czyli Miyotę 9015. Szukałem informacji i generalnie jest dość pozytywnie oceniany, ale... wolę tutaj dopytać 😀

Warto za nim pochodzić, czy po prostu to słaby produkt w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, NoobPro napisał:

Pytanie o mechanizm, czyli Miyotę 9015.

 

Może i nie jest to słaby punkt zegarka w tej cenie, ale na pewno nie jest to wspaniały mechanizm.

 

Mam dwa zegarki z Miyotą 9015 (w tym Balticusa). Rzuciły mi sie w oczy dwie sprawy:

  • względnie niska dokładność - w obu zegarkach plus 20-30 sek. dziennie. jeden z nich wyregulowałem u zegarmistrza i było znacznie lepiej, ale po kilku miesiącach powrót do dawnych niedokładności
  • nie jest zbyt przyjemny w nakręcaniu - ciche zgrzytanie, takie wrażenie maleńkich ziarenek piasku

No i rotor naciaga mechanizm kreceniem tylko w jedną stronę. Wobec tego czuć jak "na luzie" fruwa w zegarku. Ale to akurat mi osobiście nie przeszkadza i lubię to odczucie. 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam dwie 9015 i żadna w ciągu ~5-6 lat się nie rozregulowała, jedna robi -4s ±1s, druga +5s do +7s. Jest to dość nowoczesny mechanizm, wywodzący się z linii niezwykle solidnych. Jest na rynku od ~10 lat więc wielkich historii o wytrwałości nie mógł się jeszcze dorobić i jak narazie spotykam się raczej z pozytywnymi opiniami.

 

Rotor faktycznie naciąga w jedną stronę i naciąga się nieco wolniej od np dwukierunkowego 2824 ale nie jest to nie wiadomo jak duża różnica i raczej trudna do zauważenia przy normalnym użytkowaniu, za to ma parę godzin więcej rezerwy. Nie są to różnice robiące różnicę ;)

 

Myślę, że w klasie ogólnodostępnych, masowo produkowanych mechanizmów, jest jednym na lepszych wyborów. Posiada komplet podstawowych funkcjonalności jak 28kbph co daje ładny, płynny ruch sekundnika czy stop sekundę a w połączeniu z relatywnie niską ceną łatwo tłumaczy jego dużą popularność w microbrandach

 

ps

nigdy nie zastanawiałem się nad dźwiękiem przy nakręcaniu, po co nakręcasz automaty? 2-3 ruchy żeby ruszył rozumiem, ale więcej?

 

Edytowane przez trez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podnoszę automat nieużywany od paru dni i wiem, że będę prowadził samochód dłuższy czas chciałbym mieć pewność, że mi się zatrzyma bo ruchy ręki na kierownicy to trochę za mało, dlatego zawsze zakręcę kilka razy koronką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez dokrecania nie powinien się zatrzymać, zawsze jest jakiś ruch ręką, chyba że żartujesz od razu z autostrady i jedziesz nią kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2020 o 19:17, NoobPro napisał:

...

Pytanie o mechanizm, czyli Miyotę 9015. Szukałem informacji i generalnie jest dość pozytywnie oceniany, ale... wolę tutaj dopytać 😀

Warto za nim pochodzić, czy po prostu to słaby produkt w tej cenie?

A ja powiem tak. Jest to chyba najlepszy obecnie mechanizm dostępny na rynku. 6R jest odrobię lepszy, jednak ciężko go kupić na rynku. Babcia ETA jest dużo słabsza, a przede wszystkim nie dostępna. Dlatego Miyota jest obecnie w prawie każdym zegarku. I bardzo dobrze.

 

20200706-175400.jpg

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Dorian06 napisał:

Jest to chyba najlepszy obecnie mechanizm dostępny na rynku.

 

Szok i niedowierzanie 😄

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 12:50, trez napisał:

nigdy nie zastanawiałem się nad dźwiękiem przy nakręcaniu, po co nakręcasz automaty? 2-3 ruchy żeby ruszył rozumiem, ale więcej?

 

To miałem na mysli, kilka, kilkanaście obrotów, zeby załadować przed założeniem. I jak krecę ETĄ albo Sellitą to jest przyjemny "miękki" opór i klikanie. A w Myiocie takie szurające ziarnka piasku. To nie jest nic strasznego, ale zmniejsza to moją przyjemność z obcowania z zegarkiem, dlatego o tym wspomniałem.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że chyba nie o tym samym myślimy, nie staram się załadować zegarka a kilkanaście obrotów koronką to prawie że nakręcony, mi chodziło raczej o dosłownie pojedyncze obroty, aż sekundnik ruszy, ale to nie jest istotne, kręć ile ci potrzeba :) ja w każdym razie piaskowego tarcia w swoich 9015 nie zauważam, ustawia mi się je bardzo przyjemnie. Różnice w odczuwaniu pracy naciągu są dla mnie o wiele większe pomiędzy samymi zegarkami i ich kopertami niż mechanizmami. Wręcz po dwóch skrajnych stronach mam dwie implementacje 2824, w jednym wogóle nie czuć żeby tam jakiś mechanizm był, prawie nic nie słychać, w drugim mam wrażenie, jak bym wyrywał sprężynę.

 

A jako ciekawostkę powiem, że najlepiej startującym mechanizmem jaki kiedykolwiek miałem jest miyota 8215, mam jedną sztukę i rusza jak się tylko na nią spojrzy :) Do wyciągnięcia jej z pudełka, żeby nie wystartowała to sapera potrzeba ;) Mi się jeszcze nie udało :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - miał może ktoś z was kontakt z Deep waterem? Zegarki wyglądają bardzo fajnie, ale jak wyglada komfort noszenia i użytkowania?

 

 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci jak oszalały. :D

20200706-175443.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jadex napisał:

 

Ale masz świetny zegar.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2020 o 15:06, Dorian06 napisał:

Ale masz świetny zegar.  

i świeci jak oszalały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ośmielam się przypomnieć o konkursie fotograficznym organizowanym tu na Naszym forum.

 

Widząc Wasze fotki wydaje mi się że dużo z nich ma szansę na 1 miejsce.

 

ZAPRASZAM - zostało tylko kilkadziesiąt godzin - nagrody są super  -  zabawa super 🙂

 

Pozdrawiam Leszek

 

ps. mam nadzieję że nie zostanie to potraktowane jako spam 🙂

 

 

W dniu 1.07.2020 o 17:51, Carrot napisał:

Cześć!

Przed nami ostatni temat tej edycji konkursów fotograficznych. Oto on:

 

"Zegarkowy freestyle"

 

k78qPVZ.jpg

 

...czyli temat dowolny. Na pewno podczas poprzednich konkursów przychodziły wam do głowy różne pomysły na zdjęcia, ale trudno było je dopasować do podawanych przez nas tematów. Dlatego teraz dajemy wam szansę na ich zrealizowanie🙂 Jednym zdaniem - robicie, co chcecie, byleby zegarki były głównymi bohaterami fotografii.

 

Termin nadsyłania prac: 19.07.2020 godz. 22:00

Limit rozdzielczości prac został zniesiony!

 

Zdjęcia wysyłamy na adres: [email protected], w temacie podajecie tytuł konkursu oraz forumowy nick.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tu

 

Nagrodą dla zwycięzcy lipcowego konkursu będzie tarcza autorstwa @Grawermen

 

Już niedługo zwycięzcy punktacji ogólnej będą mogli cieszyć się wspaniałymi upominkami ufundowanymi przez:

 

Bartosza Knopa, właściciela marki Balticus. Nagrodą główną będzie zegarek😀

7ERVHE9.png

 

Jakuba Filipa Szymaniaka, twórcę ręcznie robionych skórzanych pasków zegarkowych oraz akcesoriów. Filip zafundował nam skórzany brelok z inicjałami zwycięzcy oraz zegarkowe skarpetki😁

RBlBKIz.png

 

Mateusza Piechnika, autora książek dotyczących zegarków do nurkowania. Mateusz przeznaczył zwycięzcy drugie wydanie swojej książki "Czas na Głębokości"😀

s96kTV5.jpg

 

Jak widzicie, jest o co powalczyć. Zatem aparaty w dłoń i do dzieła! Z niecierpliwością czekamy na wasze prace:-)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na foty w tym dziale obawiam się, że jest to spam. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem

20200716-192905.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dorian06 napisał:

Patrząc na foty w tym dziale obawiam się, że jest to spam. :D

 

Wystawiacie piękne zdjęcia zegarków Bartka to będzie takie ukoronowanie konkursu i wkładu firmy Balticus w zabawę na Naszym forum

 

13 godzin temu, Inferno77 napisał:

Trochę się rozpędziłeś z tym miejscem na podium :)

 

Na końcu oceniają koledzy z tego forum - zawsze warto zaryzykować - tym bardziej że sponsorem jest firma z tego wątku.

 

Ja w konkursie miesiąc temu miałem 16 miejsce a i tak się cieszyłem 🙂

 

Mam nadzieje że nie zaśmiecam wątku - niestety nie mam zegarka firmy Balticus by wstawić fotki.

 

Miłego dnia.

Leszek

 

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Inferno77 napisał:

Nie ma problemu choć dobrych zdjęć na Forum jest sporo. Jednak warto spróbować :)

 

Brawo - zawsze jest to zabawa a nagroda firmy Balticus szczodra 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 17:51, Carrot napisał:

Cześć!

Przed nami ostatni temat tej edycji konkursów fotograficznych. Oto on:

 

"Zegarkowy freestyle"

 

k78qPVZ.jpg

 

...czyli temat dowolny. Na pewno podczas poprzednich konkursów przychodziły wam do głowy różne pomysły na zdjęcia, ale trudno było je dopasować do podawanych przez nas tematów. Dlatego teraz dajemy wam szansę na ich zrealizowanie🙂 Jednym zdaniem - robicie, co chcecie, byleby zegarki były głównymi bohaterami fotografii.

 

Termin nadsyłania prac: 19.07.2020 godz. 22:00

Limit rozdzielczości prac został zniesiony!

 

Zdjęcia wysyłamy na adres: [email protected], w temacie podajecie tytuł konkursu oraz forumowy nick.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tu

 

Nagrodą dla zwycięzcy lipcowego konkursu będzie tarcza autorstwa @Grawermen

 

Już niedługo zwycięzcy punktacji ogólnej będą mogli cieszyć się wspaniałymi upominkami ufundowanymi przez:

 

Bartosza Knopa, właściciela marki Balticus. Nagrodą główną będzie zegarek😀

7ERVHE9.png

 

Jakuba Filipa Szymaniaka, twórcę ręcznie robionych skórzanych pasków zegarkowych oraz akcesoriów. Filip zafundował nam skórzany brelok z inicjałami zwycięzcy oraz zegarkowe skarpetki😁

RBlBKIz.png

 

Mateusza Piechnika, autora książek dotyczących zegarków do nurkowania. Mateusz przeznaczył zwycięzcy drugie wydanie swojej książki "Czas na Głębokości"😀

s96kTV5.jpg

 

Jak widzicie, jest o co powalczyć. Zatem aparaty w dłoń i do dzieła! Z niecierpliwością czekamy na wasze prace:-)

 

 

 

 

 

Do 22 godziny w niedzielę oczekuję kilkudziesięciu zdjęć zegarków Naszego Kolegi i Sponsora.

 

Nie rozumiem - Bartek ufundował super nagrodę a jakoś mało zdjęć zegarków Balticus widzę ( 19 szt)

 

Panowie i Panie podziękujmy koledze wstawiając dużo zdjęć.

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.