Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Na szafce - tak

Na ręce... no, jakoś się z nim nie widzę ;)

 

Ale to chyba kwestia gustu, nie?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mc9 napisał:

Co myślicie o tym zestawieniu kolorystycznym deep watera? Przejrzałem sporo stron wstecz i nikt na forum się jeszcze nim nie pochwalił. Miałem dziś na ręku czarnego i sam zegarek wręcz mnie zachwycił. Nie planowałem nic nowego kupować, ale ta wersja jest tak oryginalna, że choć pewnie bym jej nie nosił to na szafce mogłaby oko cieszyć.

Zastanawiam się właśnie nad nim i bynajmniej nie do trzymania na szafce. ;)

Widziałem na żywo - wygląda jeszcze lepiej, niż na zdjęciach. Ale na pasku mu lepiej niż na bransie.

Muszę jeszcze gdzieś podjechać, by obejrzeć zielonego stalowego dla porównania.

 

Tak przy okazji @koorchuck, jak wrazenia po miesiącu użytkowania? Wygodny w codziennym użytkowaniu? Zauważyłeś jakieś wady?

Na razie, chyba tylko Ty masz Głeboką Wodę na tym forum.

 

Jedno, co mi na razie niezbyt pasuje, to rozmiar paska. Bardziej by mi odpowiadało, jakby miał 22 mm.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję to, co pisałem. Wg mnie wygodny, ale jeśli ktoś nie lubi takich dużych i ciężkich zegarków, może będzie uważał inaczej. Podoba się znajomym, zwraca uwagę.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to koronka. Może i wygląda fajnie, ale jest niewygodna podczas używania przez swoje ostre krawędzie. Na nadgarstku to jednak nie przeszkadza.

Dokładności chodu nie mierzyłem, nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo i tak codziennie zakładam inny zegarek.

Pasków na razie nie używałem, ale mam zamiar sprawdzić.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go wczoraj mierzyłem i wizualnie na ręce zdecydowanie mniejszy się wydaje niż na fotkach, czy wynikałoby to z jego rozmiaru. Dzieje się tak chyba dlatego, że kontrastowy bezel powoduje, że zanika to co pod nim, uszy i ich okolice. Fajnie przylegał do ręki, wyjątkowo wygodnie. Bransoleta też ciekawa "przyjemna" w odczuciu. Dobrze układała się na ręce. Koronka faktycznie, dość specyficznie i ciężko się odkręcała, a dostęp do niej nie należy do najłatwiejszych. Zegarek na żywo robi super wrażenie, a ilość wersji kolorystycznych nie ułatwia wyboru. Świetnie wygląda czarny, zielony i niebieski. Do tego wersja z niebieskim meteorytem też robi robotę. A na przekór wszystkiemu podszedł mi też ten złoty z zielonym, jako oryginalne zestawienie i pewna wyjątkowość, no i parę zegarków mam tylko do oglądania ich, a nie noszenia, także taki złoty mógłby taką rolę właśnie pełnić. Plus czasem pod koszulą z długim rękawem można by go do biura przemycić 🤷‍♂️

 

IMG_1568.thumb.jpg.bbce38eca6d180c3626da64f8f9f0206.jpg

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał kupować, to na Zegarowni cały czas działa kod sport7, zawsze te 2-2,5 stówki zaoszczędzone. Ale o dziwo złotego już nie mają, musiał się sprzedać, bo wcześniej był.

A był jeszcze okres, gdzie cena bazowa podstawowych modeli (czarnego, szarego i niebieskiego) była obniżona do chyba 2690 i od tego też można było jeszcze odjąć te 7% w.w. kodem.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 20:08, PiotrSzmidel napisał:

Nie razi Was w oczy napis Made in Poland?Mnie to skutecznie odstrasza od tej marki.Co do zegarkow od majfrendow nic nie mam,wiekszosc zegarkow jest stamtad,ale ten napis to chyba tylko u Balticusa...Wedlug mnie to jest nieuczciwe,pan Bartosz podaje nieprawdziwe dane na temat pochodzenia produktu.

A na śfajcarach napis Made in Swiss Cię nie razi?

21 godzin temu, mc9 napisał:

Co myślicie o tym zestawieniu kolorystycznym deep watera? Przejrzałem sporo stron wstecz i nikt na forum się jeszcze nim nie pochwalił. Miałem dziś na ręku czarnego i sam zegarek wręcz mnie zachwycił. Nie planowałem nic nowego kupować, ale ta wersja jest tak oryginalna, że choć pewnie bym jej nie nosił to na szafce mogłaby oko cieszyć.

Gdyby tarcza nie była zielona byłoby lepiej. Dużo lepiej.

A tek jest qpa po jagodach. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejną wadę. Pasek nylonowy, który jest źle zaprojektowany i nie nadaje się do użytku.

Założyć go, to już jest spore wyzwanie. Nie jest to nato, tylko zwykły, dwuczęściowy pasek z końcówkami owiniętymi na teleskopach i suwakiem do szybkiej zmiany. Co czyni go zbyt grubym i nie mieszczącym się w krótkich uszach, szczególnie w części, gdzie jest ten skobelek.

Pokombinowałem i udało mi się go włożyć na siłę, ale odstaje prostopadle do koperty, bo tylko pod takim kątem wszedł, nie obraca się na teleskopie, co oczywiście skutkuje złym układaniem na nadgarstku. Całość sprawia wrażenie, że zaraz coś się rozleci. Najprędzej teleskop, oby nie kawałek ucha.

Za to guma bardzo fajna, mięsista, gruba, nadaje wakacyjnego looku. Na szczęście na zwykłe teleskopy. Tylko wydziela intensywny zapach, mam nadzieję, że to minie.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych przymiarkach zmieniam nieco zdanie. Złoty na zdjęciach raz wyglądał na ciemny, raz na jasny. Bezel i tarcza raz były jasno zielone, raz ciemno. W rzeczywistości zieleń jest nieco ciemna, przygaszona i matowa. Wrzucam 2 zdjęcia, jednak to pierwsze  bardziej oddaje rzeczywiste wrażenie z obcowania z tym zegarkiem. Złoty kolor także jest dość "neutralny", lekko matowy, nie rzucający się w oczy i nie robiący blink blink. Przez co myślę, że nadawałby się nawet do założenia i nie zwracania na siebie tak dużo uwagi. Ostatecznie jednak zrobił mniejsze wrażenie niż zakładałem, a tym bardziej że przymierzyłem jednocześnie srebrnego, o czym poniżej.

 

image.thumb.png.b173d40919101a3c168d321a85e7295c.png

 

Inne światło i wydaje się jaśniejszy, ale tutaj była celowa ekspozycja na doświetlenie go

 

image.thumb.png.203c3d2a3e0565b3c74c9dc36e9ab33d.png

 

Srebrny z zielonym za to petarda. Tak jak ostatnio spodobał mi się czarny, a i niebieski wpadł mi w oko, tak zielony pozamiatał. Coś pięknego. Zgrabny, dobrze zaprojektowany zegarek z super odcieniem zieleni. W zależności od padania światła ta zieleń nieco się zmieniała, od butelkowej po jasno-matową. Dodatkowo odniosłem wrażenie (pewnie złudzenie spowodowane kolorem tła), że zieleń srebrnego jest nieco ciemniejsza od zieleni w złotym.

 

image.thumb.png.cb5b33eb075bc0d9c72e429babcecb64.png

 

dla równowagi także zdjęcie w pełnym świetle

 

image.thumb.png.30187787f143ecfbf6289e150f165bb6.png

 

Reasumując - piękny zegar! a ja nadal nie wiem co z tym faktem zrobić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to nie ma się co wahać.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony ze srebrną kopertą  IMO jest najładniejszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja 😁

balticus-dep-water.jpg

 

Złoty na żywo jest świetny, ale srebrny wymiata.

Zastanawiam się, czy zieleń w tych dwóch modelach ma inny odcień, czy to kwestia złudzenia przez różne kolory kopert.

No i rozumiem, że budżet trzeba było jakoś dopiąć, przy kalkulowaniu ceny, ale zwieńczenie całkiem przyzwoitej, skręcanej bransolety, tak tandetnym zapięciem, to nieporozumienie. Trzeba będzie rozejrzeć się za jakimś solidniejszym.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200908-175539.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200923-103640.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moja Szara Foka.  Jest ze mną już od 2,5 roku. Ostatnio wymieniony sekundnik na wersję z fluorescencyjnym grotem oraz wstawione nowe szkiełko szafirowe😜 

IMAG0022~2.jpg

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego pożegnałem.  :(

20200727_185549.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu zegarka Balticus Gwiezdny Pył o naciągu automatycznym. W związku z tym mam pytanie dotyczące drugiej generacji tego modelu. Jakie są różnice w zegarku pierwszej i drugiej generacji? Wizualnie ten sam zegarek, może chodzi o wprowadzenie jakiś poprawek? Różnica cenowa 150zł dlatego wolałbym wiedzieć czy jest sens dopłacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starej wersji już od dawna nie ma, czasem tylko jakaś używka wypłynie tu i tam, natomiast jeśli dobrze rozumiem przekaz właściciela marki to ma się niebawem pojawić nowa, udoskonalona, z chyba 1mm mniejszą kopertą. Nie wiem czy miałeś kiedyś Gwiezdny Pył na ręku, ale jest to kawał zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadawałem już kiedyś to pytanie, ale nie doczekałem się dopowiedzi. Może teraz ktoś się zlituje? :)

 

Bardzo chciałbym dobrać jakąś bransoletę do mojej Grey Seal II.

 

Jak do tego podejść? Modeli dedykowanych oczywiście nie ma. Może wiecie czy pasuje z innego popularnego zegarka (np z któregoś Seiko...).

 

Bardzo zależy mi na zaokrąglonych end-linkach. Nie musi pasować do koperty jak ulał, wystarczy żeby nie kłuło w oczy. 

Nie chcę mesha, sharka, ani tego typu z płaskim end-linkiem (już próbowałem i nie pasuje mi wizualnie).

 

DCsM20f.jpg

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj coś dobrać z aliexpress. Nawet jeśli nie podejdzie, to nie będzie tragedii. Bransolety z pełnych ogniw są już w okolicy 10 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł. Tak, jest opcja Ali Ekspress.

 

Moje doświadczenie jest jednak takie, że zazwyczaj jak kupujesz tanio to kupujesz dwa razy.

 

Stąd drążę pytanie, bo aż mi się nie chce wierzyć, że nikt nigdy nie miał pomysłu żeby wrzucić Grey Seala na bransoletę ;)


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 00:01, MichTheOne napisał:

(...)

Bardzo chciałbym dobrać jakąś bransoletę do mojej Grey Seal II.

 

Jak do tego podejść? Modeli dedykowanych oczywiście nie ma. Może wiecie czy pasuje z innego popularnego zegarka (np z któregoś Seiko...).

(...)

 

 

A to nie jest czasem taka sama koperta, jak w modelu Helmet Diver? Może warto by zapytać producenta, czy nie została mu gdzieś w magazynie bransoleta do tego modelu.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jogi napisał:

 

A to nie jest czasem taka sama koperta, jak w modelu Helmet Diver? Może warto by zapytać producenta, czy nie została mu gdzieś w magazynie bransoleta do tego modelu.

 

I to jest fajny trop, dzięki.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.