Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nic na temat tego modelu ani na forum ani w Internecie, a to moim zdaniem całkiem fajna wariacja na temat Gwiezdnego Pyłu. Ktoś miał może okazję oglądać go na żywo i może podzielić się wrażeniami?

Nomad-600x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem nic na temat tego modelu ani na forum ani w Internecie, a to moim zdaniem całkiem fajna wariacja na temat Gwiezdnego Pyłu. Ktoś miał może okazję oglądać go na żywo i może podzielić się wrażeniami?
Nomad-600x600.jpg&key=283035d2142bda3d77f4916f4438214528e414e2d812514bb18e170e3bbd58ea
Info jest na stronie Balticus. Ogólnie są dwie wersje. Z polskimi dniami tygodnia dla inwestorów powyżej 8 progu, angielskie na rynek. Cena na stronie.

https://balticus-watches.com/sklep/nomad/

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dudak napisał:

Info jest na stronie Balticus. Ogólnie są dwie wersje. Z polskimi dniami tygodnia dla inwestorów powyżej 8 progu, angielskie na rynek. Cena na stronie.

https://balticus-watches.com/sklep/nomad/

 

No toś mnie rozbawił do łez... :) :) powody dwa, pierwszy to cena... wiem, wiem... "zegarek musi kosztować", druga to nazwa modelu; mam nadzieję że "ojciec chrzestny" zegarka wie że "nomad" to w wolnym tłumaczeniu "wędrujący w poszukiwaniu pastwisk" (i chyba, choć ręki sobie uciąć nie dam, powinno być napisane "Nomada")  - co by sugerowało że to zegarek raczej dla rolników z profilem hodowca bydła...

 

Przez grzeczność i w obawie o przed banem nie napiszę co powiedziała moja Szanowna na widok w/w zegarka - powiem tylko że wyjątkowo się z nią zgadzam... ;)

 

Coś na rozweselenie było mi cholernie potrzebne bo dzisiaj w pracy strasznie dął mi w kość  "duch nadchodzących świąt" tak że serdecznie dziękuję @dudak   :) :) 

 

Edytowane przez Daito
literówka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Daito napisał:

 

No toś mnie rozbawił do łez... :) :) powody dwa, pierwszy to cena... wiem, wiem... "zegarek musi kosztować", druga to nazwa modelu; mam nadzieję że "ojciec chrzestny" zegarka wie że "nomad" to w wolnym tłumaczeniu "wędrujący w poszukiwaniu pastwisk" (i chyba, choć ręki sobie uciąć nie dam, powinno być napisane "Nomada")  - co by sugerowało że to zegarek raczej dla rolników z profilem hodowca bydła...

 

Przez grzeczność i w obawie o przed banem nie napiszę co powiedziała moja Szanowna na widok w/w zegarka - powiem tylko że wyjątkowo się z nią zgadzam... ;)

 

Coś na rozweselenie było mi cholernie potrzebne bo dzisiaj w pracy strasznie dął mi w kość  "duch nadchodzących świąt" tak że serdecznie dziękuję @dudak   :) :) 

 

 

@Daito szkoda mi czasu na polemikę. Skwitować mogę tylko tak: Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dudak napisał:

 

@Daito szkoda mi czasu na polemikę.

A szkoda bo to w sumie forum dyskusyjne  jest ;)

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomadami byli Tuaregowie od nazwy których VW nazwał jeden ze swoich samochodów. 

Zegarek ma dobrą nazwę - pustynia, gwiezdziste niebo, Nomadzi, przygoda. 

Z wyglądu też całkiem fajny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się koperta. Pierwsze skojarzenia z VC Overseas albo Zenith Defy. Nosiłbym.

Ale cena bardzo wysoka. Mam nadzieję, że Balticus wie co robi, bo życzę im sukcesów i lubię ich projekty. Ale aż chce się powtórzyć za innymi - czy w tej cenie będzie sukces komercyjny?

 

A może ktoś wie skąd taki skok w stosunku do poprzednich modeli? Nie pytam prowokacyjnie, jestem po prostu ciekawy. 

 

Bo np moja skromna foka na metce miała 2150 zł. To w porónaniu znacznie prostszy projekt, ale Nomad jest ponad trzy razy droższy.

 

8jOVExu.jpg


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:  albo może nic nie powiem bo wyjdzie że się czepiam... Ewidentnie Nomad - czy Nomada  nie trafił w mój gust wizualnie, o cenie się nie wypowiadam bo w sumie nie ma o czym gadać... :)

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daito napisał:

Z tego co pamiętam to VW nazywa się Touareg a nie Tuareg,

 

 

 

Screenshot_2020-12-22 Volkswagen Touareg – Wikipedia, wolna encyklopedia.png

Mniejsza o to jak się nazywa - wizualnie podoba mi się

Cena faktycznie wysoka ale raczej się sprzeda - właściciel marki dobrze jak na razie celuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podoba mi się koperta. Pierwsze skojarzenia z VC Overseas albo Zenith Defy. Nosiłbym.
Ale cena bardzo wysoka. Mam nadzieję, że Balticus wie co robi, bo życzę im sukcesów i lubię ich projekty. Ale aż chce się powtórzyć za innymi - czy w tej cenie będzie sukces komercyjny?
 
A może ktoś wie skąd taki skok w stosunku do poprzednich modeli? Nie pytam prowokacyjnie, jestem po prostu ciekawy. 
 
Bo np moja skromna foka na metce miała 2150 zł. To w porónaniu znacznie prostszy projekt, ale Nomad jest ponad trzy razy droższy.
 
8jOVExu.jpg&key=70f2756d6e91a40815afe42fe29fce6ffebf88d35325770f1aeff07377bf118d
Co do ceny nie dyskutuje, nie pierwszy zegarek Bartka i nie pierwsza kalkulacja. Na pewno na cenę wpływa swiss made mechanizm o którym braku w Balticusie tak wielu płakało (a może trolowało), limitacja do 150szt (łącznie z polskim dniem dla inwestorów), bransoleta, jeden lub dwa paski i inne elementy robione pod ten model (tym razem z tego co wiem nie da się powiedzieć, że coś wybrane z katalogu skośno okich).

Ja (będąc również inwestorem) się nie zdecydowałem, miko, że wizualnie jest ok. Czekam obecnie na moją sztukę GP 40mm.

Pozdrawiam

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prezent rozpakowany. 4f7a97765ccbe8b45a1b29e2b3c585df.jpgfe367019cf4b44183cf6df5266da188b.jpgd2abe706b784f6d48d6296724fe4e5eb.jpgb04c124624ae8c43ae4760dbfab30ccd.jpg7422a2e6898c12783bb5f5a53fa5bf92.jpgc48de1bd55e91e7686bc338d9620b98c.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiezdny pył na zdjęciach wyżej wygląda o niebo lepiej niż na stronie producenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiezdny pył na zdjęciach wyżej wygląda o niebo lepiej niż na stronie producenta.
 
A dzięki, jakby co to ten sam zegar :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek. Jak wygląda zestawienie wielkości Gwiezdnego Pyłu nowej i starej wersji?

Mierzyłem pierwszą wersję i niestety musiałem zrezygnować z zakupu z uwagi na rozmiar zegarka.

Czy nowa wersja będzie mieścić się pod mankietem koszuli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękny zegarek. Jak wygląda zestawienie wielkości Gwiezdnego Pyłu nowej i starej wersji?
Mierzyłem pierwszą wersję i niestety musiałem zrezygnować z zakupu z uwagi na rozmiar zegarka.
Czy nowa wersja będzie mieścić się pod mankietem koszuli?
Ja zmienilem właśnie 42mm chrono na nową 40mm. Mam nadgarstek 16,5cm. Jest o niebo lepiej. Jeśli chodzi o grubość to też niebo a ziemia, teraz około 12mm jakoś.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławek W

zdjęcia Bartosza Knopa z fb /mam nadzieję że nie będzie miał mi za złe/

132860094_3084347325125778_7427639890464958719_n.jpg.a03e53c7f30e3cc12441a7eb5c9d4ffc.jpg

132873850_3084347391792438_7473075013610469966_n.jpg.219f242a37d0ea31c950dbc181afaad7.jpg

 

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@subarist  Dziękuję!

 

Porównanie wypada bardzo na plus nowej wersji. Ładne proporcje, dobre spasowanie bransolety, lepsze wskazówki. Szkoda tylko, że sekundnik zakończony jest tym dziwnym grotem... Ogólnie wygląda bardzo zachęcająco. Udany zegarek. Trzeba udać się na przymiarki 🙂

Edytowane przez Sławek W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, surovy77 napisał:

A czy luma to jakaś jest w tym zegarku?

Jest i nawet przyzwoicie świeci.

spacer.png

 

Mamy gotową recenzję tego modelu, jeszcze tylko poprawki i  niedługo będzie gotowa do przeczytania. Jakość nowego modelu w porównaniu z poprzednikami jest jak niebo a ziemia.

spacer.png


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, jimmibaton napisał:

Już jest! https://2gwatchblog.com/pl/balticus-gwiezdny-pyl-40mm-recenzja/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dziwnie się czyta , chyba jakiś kolega pisał 😄 

Co do zegarka jeśli mogę napisać co mi się nie podoba :

 

1) Mieniąca się tarcza

2) data , chyba nie centruje

3) zapięcie , za grube , za wielkie , nie pasuje do charakteru zegarka . 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozmiar to krok w dobry kierunku, ale po co ten grot w sekundniku? Nie wygląda to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że zegarek został od nowa przemyślany, a nie tylko pomniejszony.

Teraz można myśleć o kupnie wersji z datą :)

Zapięcie jest duże, ale ja już myślę o wygodzie mikroregulacji, gdy ręka nagle puchnie.

Grot sekundnika wydaje się zbędny, ale jest tak mały, że przeżyję.

Brawo Balticus!

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.