Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma ktoś może ochoty nabyć nowego modelu Gwiezdnego Pyłu w automacie ? Stan jakoś 9/10 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany zastanawiam się czy nie rozstać się z gwiezdnym pyłem w tej ładniejszej i bardziej męskiej - pierwszej wersji 😀.

U mnie stan 9.5/10, za o ile mnie pamięć nie myli skróconą przez zegarmistrza bransoletę (oczywiście wszystkie ogniwa w komplecie).

 

Z drugiej strony obawiam się, że jak teraz sprzedam, to za jakiś czas sam będe szukał I wersji, żeby odkupić - jak większość z nas przerabiałem juz ten temat przy innych zegarkach , zwłaszcza klasyki od seiko. Potem "ból d*py" i słynne  " ... Paaaaaanie, tyle  "piniędzy" za zwykłego skx'a, żółwia, alpinista itp.  🙂

Nie mam specjalnego parcia na sprzedaż, nigdzie go nie wystawiam itd., ale mój gwiezdny pył jednak w sumie jedynie leżakuje w pudełku, wieć może faktycznie nalezałoby umożliwić komuś innemu cieszenie się nim...

 

Gdyby ktoś szukał, to zapraszam do kontaku, ostatnio sporo jeżdze po kraju, więc mogę się umowić na spotkanie, oględziny i rozmowę, gdyby się ktoś zastanawiał nad tym modelem i chciał obejrzec na żywo. 

 

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odebrałem swój Gwiezdny Pył bez datownika. Z całą pewnością jest to jak na razie mój ulubiony zegarek na co dzień.

Pozdrawiam 

Edytowane przez kolodzierr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kolodzierr napisał(-a):

Ja wczoraj odebrałem swój Gwiezdny Pył bez datownika. Z całą pewnością jest to jak narazie mój ulubiony zegarek na co dzień.

Pozdrawiam 

A zdjęcie gdzie? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formuła zegarka jest świetna- styl genty, niebanalna tarcza. Jeśli kwestia mojego modelu zostanie rozwiązana, podzielę się dalszymi przemyśleniami nt. balticusa.

Odnośnie moich wcześniejszych postów w kwestii „wadliwego” spasowania zegarka:
Jestem po rozmowie bezpośrednio z Bartoszem Knopem. Po ustaleniach, poproszono mnie o odesłanie zegarka do Państwa Ogrodowicz. Zakład ma popracować nad tematem. Być może wkrótce się czegoś dowiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kolodzierr napisał(-a):

A zdjęcie tutaj :)

Dobrze wygląda. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy wie ktoś może jaki jest L2L wersji 40mm Gwiezdnego Pyłu? Zgaduję, że zegarek nadal za duży jako EDC na nadgar około 16,8? 

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem na 16,5 - duży, niby w granicach akceptowalności ale nie dla mnie. Muszę zobaczyć gdzieś tdgo 37 ;)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formuła zegarka jest świetna- styl genty, niebanalna tarcza. Jeśli kwestia mojego modelu zostanie rozwiązana, podzielę się dalszymi przemyśleniami nt. balticusa.

Odnośnie moich wcześniejszych postów w kwestii „wadliwego” spasowania zegarka:
Jestem po rozmowie bezpośrednio z Bartoszem Knopem. Po ustaleniach, poproszono mnie o odesłanie zegarka do Państwa Ogrodowicz. Zakład ma popracować nad tematem. Być może wkrótce się czegoś dowiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I po sprawie. Po odesłaniu zegarka do Gdyni i kilku dniach oczekiwania została podjęta decyzja o wymianie zegarka na nowy egzemplarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nononame - świetny ten pasek (luzem); gdzie można taki kupić ? :)

 

Dzisiaj przymierzałem DeepWater czarny; po przeczytaniu opinii oczekiwałem duzego zegarka, a te 42mm to za mało jak dla mnie sie okazało; więc Grey Seal II trzeba kupić :)

@nononame - świetny ten pasek (luzem); gdzie można taki kupić ? :)

 

Dzisiaj przymierzałem DeepWater czarny; po przeczytaniu opinii oczekiwałem duzego zegarka, a te 42mm to za mało jak dla mnie sie okazało; więc Grey Seal II trzeba kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, marwol napisał(-a):

@nononame - świetny ten pasek (luzem); gdzie można taki kupić ? :)

 

To oryginalny pasek od Volansa. Nigdy nie używany. Możesz kupić z tym zegarkiem ;-), bo wygląda na to, że zapadła decyzja o sprzedaży. Ten zegarek z tyłu kupiłem zaraz po Volansie. Zdominował nadgarstek na tyle, że reszta zegarków wiecznie grzeje szufladę rezerwowych. Ustępuje jedynie kwarcakom przy pracach fizycznych. Volans był zegarkiem numer 1 może przez 2-3 dni. Teraz jest królem szuflady.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się,

 

Chciałem podzielić się z Szanownym gronem moją krótką i niemiłą przygodą z marką Balticus i jej produktami. Ku przestrodze, rzecz jasna, aby oszczędzić Wam tego, czego sam obecnie doświadczam - niemałego zawodu. Otóż dwa tygodnie temu kupiłem 2 Gwiezdne Pyły w wersji 40 mm (jeden na prezent i jeden dla siebie) i 1 Gwiezdny Pył w wersji damskiej, tj. 37 mm. Z zakupem zwlekałem od stycznia tego roku, oczekując szczotkowanych bransolet (te z polerowanymi centralnymi ogniwami wyglądają, w mojej ocenie, tandetnie i szybko łapią rysy). Jakież było moje rozczarowanie, gdy w modelach męskich lunety nie pokrywały się z kopertą, w jednym przypadku bardzo wyraźnie a wersja damska nosiła rysę na uchu. Odesłałem więc 2 z 3 zegarków do sklepu, pocieszając się, że opisany na forum przypadek został pomyślnie załatwiony przez producenta. Niestety, nie miałem tyle szczęścia, co Kdb1. W pierwszym rzucie dystrybutor dostarczył do sklepu zegarki, w których (w obydwóch - damskim i męskim) nacięcia na bezelu nie pokrywały się z odpowiadającymi im indeksami godzinowymi. I to mocno. Sam sklep stwierdził, że się nie nadają i je odesłał. Super... Miałem jeszcze nadzieję. Po kilku kolejnych dniach oczekiwania dowiedziałem się, że "Zegarki Balticus są ręcznie składane z należytym pietyzmem i są przykładem zegarmistrzowskiego rzemiosła", lecz marka nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom klienta. Klękajcie narody i podziwiajcie ten kunszt. Tak wygląda, wg marki i jej oficjalnego stanowiska "przykładanie należytej uwagi do szczegółów". Naprawdę? 

 

Nie ukrywam mojego rozczarowania. Balticus to jedyna polska marka, której produkty podobają mi się na tyle, abym chciał je mieć w kolekcji. Chciałem nosić je z dumą i już szykowałem się do zakupu kolejnego modelu, Deep Water. Niestety, dla Balticusa "oczekiwania klienta" to za dużo, gdy ten chce zwyczajnie dostać poprawnie zmontowany zegarek. Dogranie 2 elementów, jak widać, przerasta "zegarmistrzowskie rzemiosło". Co ciekawe, ponoć są składane ręcznie. Mimo tego, nikt nie zauważył ewidentnych uchybień. Dziwi wreszcie podejście do klientów - takie same przypadki są różnie traktowane. Najwyraźniej, zabrakło mi szczęścia albo w magazynach zostały same buble. Pan Bartosz zdaje się być osobą bardzo miłą, jednak sądząc po Gwiezdnych Pyłach, jego produkty są zwyczajnie niegotowe do sprzedaży. Trudno mi sobie wyobrazić entuzjastę zegarków mechanicznych, który zaakceptowałby niedoróbki sygnowane są logo tej marki. Zwłaszcza za te pieniądze, choć osobiście, tak spasowanego GP, nie nosiłbym i za darmo. Ambicje i aspiracje marki są bardzo wysokie, szkoda tylko, że jakość legła na przeciwległym biegunie.

 

Co do kontaktu z producentem, jak już ktoś uprzednio raczył zauważyć, jest bardzo utrudniony, zwłaszcza w ramach wiadomości e-mail i Messenger'a. Odpowiedzi najczęściej w ogóle nie nadchodzą.

 

Pozdrawiam,

 

Dienekes

 

Ps. Zdjęcie może tego nie oddawać, jednak w przypadku "geometrycznej" z natury koperty, nie da się tego "odzobaczyć". Patrząc od góry, zegarek jest wyraźnie nierówny.

20210612_130016.jpg

Edytowane przez Dienekes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki trafiły się jakie trafiły - nie jest napisane czy zostały poprawione lub wymienione? 

Zdjęcie z boku niczego nie pokazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Zegarki trafiły się jakie trafiły - nie jest napisane czy zostały poprawione lub wymienione? 

Zdjęcie z boku niczego nie pokazuje. 

Jak nie, nierówno spasowane są kanty koperty i bezela, no chyba, że zdjęcie przekłamuje 😜

18 minut temu, Dienekes napisał(-a):

Kłaniam się,

 

Chciałem podzielić się z Szanownym gronem moją krótką i niemiłą przygodą z marką Balticus i jej produktami. Ku przestrodze, rzecz jasna, aby oszczędzić Wam tego, czego sam obecnie doświadczam - niemałego zawodu. Otóż dwa tygodnie temu kupiłem 2 Gwiezdne Pyły w wersji 40 mm (jeden na prezent i jeden dla siebie) i 1 Gwiezdny Pył w wersji damskiej, tj. 37 mm. Z zakupem zwlekałem od stycznia tego roku, oczekując szczotkowanych bransolet (te z polerowanymi centralnymi ogniwami wyglądają, w mojej ocenie, tandetnie i szybko łapią rysy). Jakież było moje rozczarowanie, gdy w modelach męskich lunety nie pokrywały się z kopertą, w jednym przypadku bardzo wyraźnie a wersja damska nosiła rysę na uchu. Odesłałem więc 2 z 3 zegarków do sklepu, pocieszając się, że opisany na forum przypadek został pomyślnie załatwiony przez producenta. Niestety, nie miałem tyle szczęścia, co Kdb1. W pierwszym rzucie dystrybutor dostarczył do sklepu zegarki, w których (w obydwóch - damskim i męskim) nacięcia na bezelu nie pokrywały się z odpowiadającymi im indeksami godzinowymi. I to mocno. Sam sklep stwierdził, że się nie nadają i je odesłał. Super... Miałem jeszcze nadzieję. Po kilku kolejnych dniach oczekiwania dowiedziałem się, że "Zegarki Balticus są ręcznie składane z należytym pietyzmem i są przykładem zegarmistrzowskiego rzemiosła", lecz marka nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom klienta. Klękajcie narody i podziwiajcie ten kunszt. Tak wygląda, wg marki i jej oficjalnego stanowiska "przykładanie należytej uwagi do szczegółów". Naprawdę? 

 

Nie ukrywam mojego rozczarowania. Balticus to jedyna polska marka, której produkty podobają mi się na tyle, abym chciał je mieć w kolekcji. Chciałem nosić je z dumą i już szykowałem się do zakupu kolejnego modelu, Deep Water. Niestety, dla Balticusa "oczekiwania klienta" to za dużo, gdy ten chce zwyczajnie dostać poprawnie zmontowany zegarek. Dogranie 2 elementów, jak widać, przerasta "zegarmistrzowskie rzemiosło". Co ciekawe, ponoć są składane ręcznie. Mimo tego, nikt nie zauważył ewidentnych uchybień. Dziwi wreszcie podejście do klientów - takie same przypadki są różnie traktowane. Najwyraźniej, zabrakło mi szczęścia albo w magazynach zostały same buble. Pan Bartosz zdaje się być osobą bardzo miłą, jednak sądząc po Gwiezdnych Pyłach, jego produkty są zwyczajnie niegotowe do sprzedaży. Trudno mi sobie wyobrazić entuzjastę zegarków mechanicznych, który zaakceptowałby niedoróbki sygnowane są logo tej marki. Zwłaszcza za te pieniądze, choć osobiście, tak spasowanego GP, nie nosiłbym i za darmo. Ambicje i aspiracje marki są bardzo wysokie, szkoda tylko, że jakość legła na przeciwległym biegunie.

 

Co do kontaktu z producentem, jak już ktoś uprzednio raczył zauważyć, jest bardzo utrudniony, zwłaszcza w ramach wiadomości e-mail i Messenger'a. Odpowiedzi najczęściej w ogóle nie nadchodzą.

 

Pozdrawiam,

 

Dienekes

 

Ps. Zdjęcie może tego nie oddawać, jednak w przypadku "geometrycznej" z natury koperty, nie da się tego "odzobaczyć". Patrząc od góry, zegarek jest wyraźnie nierówny.

 

Szkoda, że tak się trafiło ☹️

Ale potwierdzam, na maila kontakt zerowy.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, sanik napisał(-a):

Jak nie, nierówno spasowane są kanty koperty i bezela, no chyba, że zdjęcie przekłamuje 😜

Szkoda, że tak się trafiło ☹️

 

Dokładnie. Aż razi, ale wiem, że wrażliwość ludzka bywa różna. Tamten post to potwierdza... I nie, zdjęcie nie przekłamuje. W rzeczywistości, patrząc od spodu, rogi bezela wystawały poza obrys koperty.

 

Ja również żałuję, bo sam zegarek jest piękny i marzył mi się od dawna komplet "Dla Niej i dla Niego". Do tego montowany w Polsce. To wszystko składa się na grube rozgoryczenie.

 

37 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Ok doczytałem 

 

Producent uznał, iż nie ma takich, które spełnią moje "oczekiwania", tj. będą poprawnie złożone. Nie wiem skąd to rozpasanie. Czy potencjalny klient łyka każdy bubel i kłania się w pas? Do czego to doszło?

Edytowane przez Dienekes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zdalnie


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Kupiłeś zdalnie

 

Tak, w sklepie internetowym. Naturalnie, od umowy ostatecznie odstąpiłem. Moją wolą był jednak zakup 3 pełnowartościowych zegarków, a nie przelewanie moich środków z konta na konto ;)

 

Gdybym miał możliwość zakupu w sklepie stacjonarnym, od razu widziałbym z czym mam do czynienia i nawet nie wyciągnąłbym karty z kieszeni  ;)  Wadliwe spasowanie widać na pierwszy rzut oka. Niestety, mimo uczulenia sprzedawcy na potencjalną możliwość wystąpienia usterki i powołania się na przypadek z tego wątku i tak dostałem buble. Zdjęć kolejno przesłanych owoców "zegarmistrzowskiego rzemiosła" nie publikuję, gdyż są własnością sklepu, ale nacięcia uciekają tam o dobrych kilka milimetrów względem indeksów godzinowych. Zgroza.

 

Aha, w tym i poprzednim poście cytowałem oficjalne stanowisko producenta...

 

 

 

 

20210612_130042.jpg

Edytowane przez Dienekes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej edycji miesięcznego konkursu fotograficznego polskie marki w natarciu 🙂 Zerknijcie bo warto.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 09:10, kolodzierr napisał(-a):

A zdjęcie tutaj :)

IMG_1558.jpg


Kolorystyka otoczenia robi rewelacyjne kontrastowe tło do tego granatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus Gwiezdny Pył v2 w delikatnym zbliżeniu :)

7454B500-B609-49B4-B918-052ABDF65DC4.jpeg

A0AE016D-2D83-462D-8F24-17DC46EC5228.jpeg

9F3459F3-281A-4521-9395-0BAB061BB2F7.jpeg

2BD10513-66E2-45AE-9FFE-5D9D26135ED1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem gwiezdny pył, zegarek o magicznej tarczy i całkiem fajnie siedzi na ręce. 
Z minusów ? Bransoleta, jakoś wogole mi ona nie siedzi do tego zegarka.

Edytowane przez Sloniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.