Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze tak od strony technicznej. Opracowanie własnego zapięcia czy nawet wzoru bransolety jest bardzo czasochłonne, drogie i trudne. Wiem bo sam próbowałem, znam koszty nawet chińskie. To wymaga niebywałego wysiłku, testów itd w dodatku nikt nie chce tego wykonać w małej skali. Dlatego 90% zegarków od micro ma typowe 4 rodzaje bransolet ( najczęściej kopie bransolet Rolexa ) i 2 rodzaje zapięć które chińczyk napierdala w milionach sztuk. Jak chcesz coś innego to krew i pot i hałda pieniędzy. Jak jestes duzym dokapitalizowanym producentem to się na to szarpiesz dla małego jest to problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie w branży zegarkowej, ale z racji zawodu, tworzyłem/rozwijałem dziesiątki produktów z azjatyckimi producentami, więc kosztów i nakładów pracy jestem świadomy. Podsumuję to po prostu "wydanie kasy i włożenie pracy, nie gwarantuje otrzymania udanego produktu".

 

@Jogi

Moonfish jest dopiero w pre orderze, więc ciężko żeby ktoś go miał w rękach, stąd porównanie do flagowego produktu marki. Dyskusja, którą ta cena wywołuje nie tylko tutaj, pokazuje raczej spore zaskoczenie jak wysoko jest ona ustalona i co może być tego powodem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

 

@Jogi

Moonfish jest dopiero w pre orderze, więc ciężko żeby ktoś go miał w rękach, stąd porównanie do flagowego produktu marki. Dyskusja, którą ta cena wywołuje nie tylko tutaj, pokazuje raczej spore zaskoczenie jak wysoko jest ona ustalona i co może być tego powodem.

 

Doskonale sobie zdaję z tego sprawę. Jednak to Moonfish wjechał z ceną na terytorium Orisa i Balla, jak sam wspomniałeś, a nie dotychczasowe modele. Dlatego porównywanie Aquisa do innych modeli Balticusa (2-3 razy tańszych) to nieporozumienie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny zegarków Balticus dla mnie to jakaś abstrakcja właściciel liczy sobie jak za własne mechanizmu inhausowe a nie ma facet pojęcia o własnym mechanizmie co nie uzasadnia ceny komponentowi kupowanych również z Chin. Przykład cen po 6 tys złotych za składają w stosunku do np weźmy reaktywowanej rosyjskiej Rakety - tam za 6 tys (1,5tys) Euro mamy zegarek którym ma historie z eksploracja kosmosu własny mechanizm i komponenty z kraju Rad! To uzasadnienienie ale Balticus ha ha ha 
Powyższy wpis ciężko jest przeczytać, zrozumieć nawet nie próbuję. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2022 o 00:11, Kalinka napisał(-a):

Nie wiem co robia ale wiem ze Balticus nie ma swojego mechanizmu

 

A to ci nowina. Mnóstwo droższych zegarków od droższych brandów nie ma inhousowych mechanizmów. Tańsze Tudory i Tag Heuery, większość Orisów, Sinn... i masa innych. A to są potentaci. Natomiast na rynku microbrandów to jest norma. Popatrz na ceny i na to jakie mechanizmy serwuje Serica, Monta, Zelos, Formex. A sprzedają się grubo powyżej tysiąca euro. Bo zegarek to nie tylko mechanizm, ale tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

 

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem serię pasków dla szafirowego Balticusa (jako ciekawostka - cena trzydzieści kilka tysięcy złotych - wszystkie już sprzedane) i przy okazji nakręciłem krótki film z produkcji:

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hecke napisał(-a):

Szanowni,

dyskutujecie czy ceny zegarków polskich producentów są zbyt wysokie w stosunku do jakości jaką oferują. Mam wrażenie, że mamy wolny rynek i nikt nie zmusza nikogo do kupowania zegarków polskich producentów. Jeśli ktoś chce kupować nowe rosyjskie produkcje - proszę bardzo, sam mam kilka. Jeśli gustujecie w szwajcarskich, niemieckich, francuskich czy brytyjskich - nic prostrzego, internet, sklep i masz. A co do polskich zegarków, to ja osobiście cieszę się, że wreszcie się pojawiły i nie musimy wiecznie wracać do kilku lat polskiej produkcji zegarków Błonie, jak do meczu Polska-Anglia na Wembley. Dajmy im się rozwinąć. Działają na trudnym konkurencyjnym rynku, na który ciężko wejść, czego dowodem jest między innymi ta dyskusja. W tak krótkim okresie i tak sporo zdziałali. Trzymam za nich kciuki i mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia doczekam się zegarków z polskim mechanizmem. Takie marzenie. I nawet jak będzie taki zegarek kosztował kilkanaście tysięcy złotych czy więcej, to wezmę kredyt i go kupię i bez znaczenia będzie czy jest lepszy, czy gorszy od szwajcarskiego zegarka. Jak dla mnie będzie ważne, że jest i mogę go kupić, ponieważ cały czas żyjemy tylko marzeniami i wspomnieniami. Cieszmy się, że ktoś działa i ma odwagę walczyć. 

Warto też dodać, że trudnością działania firm zegarkowych w Polsce jest też to, że tu nie ma zbyt dużej tradycji wytwarzania czegokolwiek z zegarkami związanego.

Obecnie też jest słabo, z wyjątkiem może pasków 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest wolny rynek to i jest wolność oceny produktu z owego rynku .
A prezentowanie patriotyzmu na podstawie zdarzeń które mają znikome prawdopodobieństwo jest słabe .
Ja też obiecuję , że jak wygram w Eurojackpota 500mil to wyłożę kasę na stworzenie polskiego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nieosiągalne w ekonomicznie zasadnej i powtarzalnej serii jest stworzenie polskiej koperty, tarczy, czy wskazówek więc z tymi mechanizmami bym się nie zapędzał ☺


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Brzoza2 napisał(-a):

Skoro jest wolny rynek to i jest wolność oceny produktu z owego rynku emoji847.png.
A prezentowanie patriotyzmu na podstawie zdarzeń które mają znikome prawdopodobieństwo jest słabe .
Ja też obiecuję , że jak wygram w Eurojackpota 500mil to wyłożę kasę na stworzenie polskiego mechanizmu. emoji23.png

Wszystko można oceniać jak się chce.

Kupowanie polskich zegarków nie nazwałbym patriotyzmem. 

Wiele osiągnięć, wynalazków i odkryć miało znikome prawdopodobieństwo a jednak  się zdarzyło.

Życzę wygranej, może to moje marzenie wtedy się spełni.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki chronograf (Valjoux 7750) wkrótce trafi do sprzedaży.

 

271812676_3065135020425055_6398919739055437106_n.jpg

Zdjęcie pochodzi z materiałów promocyjnych producenta.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie coś podobne do mojej foki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subtarcze i wskazówki do nich jak u taniego chińczyka.

Skoro to zdjęcie z materiałów promocyjnych, to dziwi spasowanie indeksów 🤔

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sanik napisał(-a):

(...) Skoro to zdjęcie z materiałów promocyjnych, to dziwi spasowanie indeksów 🤔

Też się nad tym zastanawiałem. Nie wiem z czego to wynika. Może to kwestia zdjęcia, a może byli na jakimś kursie organizowanym przez Seiko.😜

Okaże się, gdy pojawi się więcej zdjęć i będzie można obejrzeć na żywo.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy 10 i 11 to jest dramat jakiś, ale może pozazdrościli Zenithowi i ich promocyjnych zdjęc Chronomastera, gdzie Zenith zamontował indeks odwrotnie. Choć dla mnie największym problemem jest to co pisze Sanik, okręgi na subtarczach i wskazówki wyglądaja jak z Chińczyka za kilka $, a nie zegarka, który pewnie spokojnie będzie miał cenę 5k+ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jogi napisał(-a):

Też się nad tym zastanawiałem. Nie wiem z czego to wynika. Może to kwestia zdjęcia, a może byli na jakimś kursie organizowanym przez Seiko.😜

Okaże się, gdy pojawi się więcej zdjęć i będzie można obejrzeć na żywo.

Indeksy to nie kwestia zdjęcia.

Wklejam nowe, sprzed minuty z profilu firmy na FB. 

FB_IMG_1643045203928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sanik napisał(-a):

Indeksy to nie kwestia zdjęcia.

Wklejam nowe, sprzed minuty z profilu firmy na FB. 

 

Tak po prawdzie, to na tym zdjęciu indeksy są jeszcze mniej widoczne (w całości). Póki co, to nie chce mi się wierzyć, że odwaliliby taką kukułkę w zegarku za ~10k. Szczególnie, że dopiero wchodzą na ten poziom cenowy ze swoimi produktami.

 

  

15 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

(...) który pewnie spokojnie będzie miał cenę 5k+ .

W tym wypadku 10k+. ;)

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 05:00, Kalinka napisał(-a):

Ceny zegarków Balticus dla mnie to jakaś abstrakcja właściciel liczy sobie jak za własne mechanizmu inhausowe a nie ma facet pojęcia o własnym mechanizmie co nie uzasadnia ceny komponentowi kupowanych również z Chin. Przykład cen po 6 tys złotych za składają w stosunku do np weźmy reaktywowanej rosyjskiej Rakety - tam za 6 tys (1,5tys) Euro mamy zegarek którym ma historie z eksploracja kosmosu własny mechanizm i komponenty z kraju Rad! To uzasadnienienie ale Balticus ha ha ha 

 

Komponenty ma przypuszczam jednak raczej z Rosji.

 

 

Moonfish wygląda bardzo dobrze. Z mojego punktu widzenia są tylko dwie wady: nie ma wersji z czarną tarczą, a szara jest tak blado szara, ze (przynajmniej na renderach) prawie nie kontrastuje z niczym. Jeśli ktoś potrzebuje czytelnej tarczy, będzie wprost zmuszony kupić granatową wersję, nawet jeśli wolałby zegarek bez koloru. I po drugie: indeksy godzinowe. To nie są indeksy nurkowe, przypominają mi te, które mam w Squale Onda. Są bardzo ładne, ale znacznie mniej czytelne niż typowe (prostokątne w Seiko czy okrągłe Roleksach). To samo dotyczy cienkich wskazówek. Zdaję sobie sprawę, że to ma być tylko ładny desk diver, ale może ktoś wolałby kilka procent więcej tool.

No i cena, cholera, ta Księżycoryba jest droższa od zegarków paru uznanych marek na szwajcarskich werkach, a znacznie droższy od zegarków na japońskich. Za 2/3 tej ceny mam Squale z ETA, za pól tej ceny powiedzmy Le Forbana z Miyotą. Seiko 62mas z linii Presage też jest nieco tańszy. To nie za dobrze rokuje.

Pomimo to, gdyby preorder przewidywał zapłatę 50-50, zamówiłbym.

 

Korekta: właśnie zobaczyłem, że czarna wersja też jest dostępna.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale w squale czy seiko nie masz stali 904, a tutaj to raczej wpływa na większą cenę.

 

Ja kupiłem wersję z niebieskim meteorytem i nie mogę się doczekać, aż go założę. Wyglądowo zdecydowanie najlepszy zegarek balticusa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent dla żony. Gwiezdny pył 37mm.
Tak się prezentuje na moim 16,5cm nadgarstku. Nie jest żle moim zdaniem. A że żona lubi duże zegarki więc na jej mały nadgarstek i jej upodobania będzie jak znalazł default_smile.png

117ddbd24a239159bb06f22847c2e5a0.jpg&key=d1664a0b3c75459f552227b75c1e77ca98fd9fb19b00ce8afee4e3bd2ec3c9a1

e8757cc930c2dad45c269956806bfd98.jpg&key=47ca6b95c490c0bc3d0e1a92b1bb769cbe5263acd12472f907a46691230088b5

f64d2a3ba0fa181751d8741578e448e9.jpg&key=fd1fb4a6559a7bbed1388bff52da7ad88d57f3709c3312bbe209cb2445e2168c

edb8b5813c6d3a534676e2e9ad3fc587.jpg&key=5b3f6980349f2d5483a60fb497530ab87783c5eccce3a53016f117941ad1ae96

5575ed44a1fd76ceaf52584fce7906f2.jpg&key=acc7a89d4e49ade8a07847ef8da00defd30a24cde0a29ae4fc94015da0b36f12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego jak jednak Żonce nie siadzie to Ty będziesz nosił. Leży ok.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mógł być chytry plan od początku 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.