Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

nakarmie trolla

 

image.thumb.png.cba4d68c5277518b98a4cefda937b184.png


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

nakarmie trolla

 

image.thumb.png.cba4d68c5277518b98a4cefda937b184.png

 

To jest jeden z lepszych kwiatków jakie wyszły w tej dyskusji na grupkach fecebookowych.  Ciężko mi zweryfikować ich prawdziwość ale jak widać ktoś napisał do Avaxa i zadał kilka pytań o zegarki Balticusa w ich ofercie. 

Mi osobiście rzuciło się w oczy to, że Pan Chińczyk od Avaxa sprzedał co najmniej dwa Balticusy Grey Seal - tak wnioskuję po sekcji z komentarzami/ocenami sprzedającego. 

image.thumb.png.ddf32e98dac152fb8fd97e0310b333cf.png

image.thumb.png.3981cd33c0ba6fe713121bd1f6f5e70e.png

 

bronze_automatic_watch__1655720036_ca23333b_thumbnail

 

Na zdjęciach może tego nie widać, ale na tarczy tych modeli z tego co pamiętam było dumne "Made in Poland".

Skąd Pan Chińczyk miał te zegarki na sprzedaż? Raczej złożone. Mogę się tylko domyślać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd miał mieć, żadna rewelacja. Przecież Baltcus nigdy nie ukrywał gdzie są produkowane zegarki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

A skąd miał mieć, żadna rewelacja. Przecież Baltcus nigdy nie ukrywał gdzie są produkowane zegarki. 

 

Ja łudziłem się, że zegarki z "Made in Poland" były u nas chociaż montowane/składane. 

Wiadomo, że mechanizm czy jakikolwiek inny element w małej ilości i przy zachowaniu przystępnej ceny jest niemal niemożliwy do produkcji w Polsce. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcin Pawlak napisał(-a):

 

Ja łudziłem się, że zegarki z "Made in Poland" były u nas chociaż montowane/składane. 

Wiadomo, że mechanizm czy jakikolwiek inny element w małej ilości i przy zachowaniu przystępnej ceny jest niemal niemożliwy do produkcji w Polsce. 

 

A jaki to problem żeby Chińczyk sobie sam złożył zegarek z części które sobie wyprodukował? Najczęściej nasze mikrobrandy produkują w PRC a składają u nas (a przynajmniej tak się chwalą). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcin Pawlak napisał(-a):

 

Ja łudziłem się, że zegarki z "Made in Poland" były u nas chociaż montowane/składane. 

Wiadomo, że mechanizm czy jakikolwiek inny element w małej ilości i przy zachowaniu przystępnej ceny jest niemal niemożliwy do produkcji w Polsce. 

 

Specyfika produkcji, szczególnie w tym budżecie jest taka że te złożone zegarki i tak trzeba otworzyć, wyregulować, sprawdzić wskazówki i wiele innych elementów ( możesz popytać Marcina z Vratislavii), więc  tak były u nas składane. 

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, alleck napisał(-a):

A jaki to problem żeby Chińczyk sobie sam złożył zegarek z części które sobie wyprodukował? Najczęściej nasze mikrobrandy produkują w PRC a składają u nas (a przynajmniej tak się chwalą). 

Tajemnica niektórych naszych firm tkwi w tym, aby u jednego dostawcy nie zamawiać wszystkiego, bo wtedy chińczyk nie ma z czego złożyć całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że to ja kiedyś pisałem do avaxa (okolice lipca) i takie wiadomości od niego uzyskałem. Czy prawdziwe to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vidi napisał(-a):

Tak się składa, że to ja kiedyś pisałem do avaxa (okolice lipca) i takie wiadomości od niego uzyskałem. Czy prawdziwe to nie wiem :)

 

To ciekawe jakie jeszcze kwiatki wyjdą i na ile będą miały pokrycie w rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych linków co na tych grupach zostały podane nic nie da się kupić, nie wiem czy się kiedyś się dało. Prosiłem panów, którzy rozkręcali te dyskusje o linki do zakupu, chętnie bym zamówił i sprawdził ale nikt nie jest w stanie nic podrzucić. Jedynie te zrzuty ekranów i lnkowanie do awaxa. Myślałem, że może uda mi się kupić moonfisha za tysiaczka :) No ale zawsze przy gównonurzy z Balticusem przewijają się te same, leciwe już modele, podejrzewam że dlatego iż były klepane u jednego chinola. Te nowe typu deepwater, moonfisch czy ten z olejem, czy koperta cała z szafiru się nie pojawiają. Obstawiam, że te nowe są składane z elementów od wielu dostawców, żeby se chinol nie mógł wyprodukować dla własnej dystrybucji posiadając, podany na tacy kompletny projekt. Właściciel nie komentuje sprawy i na pewno nie będzie tego robił. Odkąd są na rynku cyklicznie jest gównoburza na tych grupkach FB - na zmianę z Seiko :D . Osobiście uważam, że mocno chybionym pomysłem było umieszczanie na tarczach MADE ID POLAND, stąd bierze się cała wylewana markę żółć. 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avax zdjął sprzedaż z karuzeli jak zaczęli do niego pisać ludzie z Polski grupowo. Wg tego co avax twierdzi to współpracowali między 2016 a 2019. Jeszcze raz dodam - ile w tym prawdy to nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kosma napisał(-a):

Z tych linków co na tych grupach zostały podane nic nie da się kupić, nie wiem czy się kiedyś się dało. Prosiłem panów, którzy rozkręcali te dyskusje o linki do zakupu, chętnie bym zamówił i sprawdził ale nikt nie jest w stanie nic podrzucić. Jedynie te zrzuty ekranów i lnkowanie do awaxa. Myślałem, że może uda mi się kupić moonfisha za tysiaczka :) No ale zawsze przy gównonurzy z Balticusem przewijają się te same, leciwe już modele, podejrzewam że dlatego iż były klepane u jednego chinola. Te nowe typu deepwater, moonfisch czy ten z olejem, czy koperta cała z szafiru się nie pojawiają. Obstawiam, że te nowe są składane z elementów od wielu dostawców, żeby se chinol nie mógł wyprodukować dla własnej dystrybucji posiadając, podany na tacy kompletny projekt. Właściciel nie komentuje sprawy i na pewno nie będzie tego robił. Odkąd są na rynku cyklicznie jest gównoburza na tych grupkach FB - na zmianę z Seiko :D . Osobiście uważam, że mocno chybionym pomysłem było umieszczanie na tarczach MADE ID POLAND, stąd bierze się cała wylewana markę żółć. 

Właściciel się w końcu wypowiedział. Po całość zapraszam na grupy fb. Moim zdaniem smaczkiem jest, ze strona nie działa bo dystrybutor nawiązał współpracę z Paul Richem xd Śmieszno 

 

9208C13F-8B74-4941-A62B-920516C1296F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za foczka.... 😉

Ale minusy sa.....

Mialo byc turbo za***iste pudelko... - jest takie sobie... ale ok.

Miala byc fajna guma... - nie bylo wogole, ale to juz kwestia sklepu chyba akurat w ktorym kupowalem...

Reszta rewelka, morda sie cieszy.... 😉

 

20221219_201044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kazek78 napisał(-a):

Co za foczka.... 😉

Ale minusy sa.....

Mialo byc turbo za***iste pudelko... - jest takie sobie... ale ok.

Miala byc fajna guma... - nie bylo wogole, ale to juz kwestia sklepu chyba akurat w ktorym kupowalem...

Reszta rewelka, morda sie cieszy.... 😉

 

20221219_201044.jpg

 

A jak praca wewnętrznego bezela? Lekko chodzi,? Sam się przestawia czy trzyma pozycję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Balticus w kolekcji. Prezent pod choinkę sobie sprawiłem 😁

IMG20221224225231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Callahan napisał(-a):

 😁

Tutaj też pogratuluję fajnego zakupu 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, paul221 napisał(-a):

Tutaj też pogratuluję fajnego zakupu 😍

I tutaj też podziękuje 😁👍.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2022 o 06:54, Kosma napisał(-a):

 Osobiście uważam, że mocno chybionym pomysłem było umieszczanie na tarczach MADE ID POLAND, stąd bierze się cała wylewana markę żółć. 

Zdecydowanie. Powinniśmy wymagać podobnego poziomu jak przy "Swiss Made" - połowa kosztu zegarka ma być poniesiona w kraju. Niech będzie to pudełko, pasek, kontrola jakości, montaż, itd. 

A jeśli nie to można dać "Designed in Poland/Zaprojektowano w Polsce", jak Vratislavia Conceptum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arek314 napisał(-a):

Zdecydowanie. Powinniśmy wymagać podobnego poziomu jak przy "Swiss Made" - połowa kosztu zegarka ma być poniesiona w kraju. Niech będzie to pudełko, pasek, kontrola jakości, montaż, itd. 

A jeśli nie to można dać "Designed in Poland/Zaprojektowano w Polsce", jak Vratislavia Conceptum.

W Polsce nie ma przepisów określających przesłanki posługiwania się oznaczeniem Made in Poland.

Zwyczajowo przyjęte jest, że takie oznaczenie można nadać jeśli w Polsce doszło do ostatniego, istotnej i ekonomicznie uzasadnionej modyfikacji/obróbki/przetworzenia.

 

Czy wystarczy samo złożenie w Kraju zegarka z części? W pewnych przypadkach pewnie tak, temat dość dyskusyjny, bo słabo wsparty legislacyjnie/orzeczniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2022 o 13:08, sanik napisał(-a):

Czy wystarczy samo złożenie w Kraju zegarka z części? W pewnych przypadkach pewnie tak, temat dość dyskusyjny, bo słabo wsparty legislacyjnie/orzeczniczo.

 

Nie widzę realnej przestrzeni na jakiekolwiek problemy prawne związane z potencjalnym nadużyciem oznaczenia Made in Poland przez Balticus, zakłądając że zegarek jest składany i regulowany w Polsce. Mówiąc prostacko - jedyny kto móglby się przyczepić to UOKiK. Jakoś nie sądzę by oni zajmowali się takim drobiazgiem, a nawet jeśli, to  po pierwszych wyjasnieniach o montażu pewnie by umorzyli postępowanie.

 

Ja z ostatnich czasó wkojarzę tylko jedno postępowanie z zakresu złego oznaczenia made in Poland. W 2021 roku UOKiK wlepił 13 mln PLK (sic!) kary Kauflandowi za uporczywe oznaczanie owoców i warzyw jako "polskie", podczas gdy pochodziły niewątpliwie z zagranicy. Więc to totalnie inna skala i inny charakter naruszenia (raczej nie ma miejsca na interpretację, bo nie da się chyba połowicznie uprawiać ziemniaka w Hiszpanii a dokonczyć w Polsce? a może....?).

 

Ja bym się nie bał na miejscu Balticusa :) i rozumiem, i nawet popieram ich Made in Poland na tarczy, jeżeli idzie za tym otwarta postawa w mediach co do rzeczywistego pochodzenia cżęści kompentów.

 

To oczywiście tylko moje amatorskie bajdurzenie, ja się w zasadzie na tym nie znam :) 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2022 o 11:47, arek314 napisał(-a):

Powinniśmy wymagać podobnego poziomu jak przy "Swiss Made" - połowa kosztu zegarka ma być poniesiona w kraju.

Ale "my powinniśmy wymagać" - czyli kto? ;)  Powinniśmy wymagać wielu rzeczy na wielu płaszczyznach - ale nie robimy tego bo brak jest świadomości, bo nam się nie chce, bo tak nam wygodnie.

Gdyby (i tutaj jest sfera głębokich marzeń) każdy był świadom tego co kupuje, ogląda, komu wierzy - to wszystko byłoby piękne i wspaniałe... ;) A schodząc na ziemie - nie kupuj produktów z podejrzanym "made in poland" i odradzaj taki zakup innym - tyle możesz zrobić... Całą reszta to walka z wiatrakami ;) :D

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawianie oraz oznaczanie produktu jako made in Poland,w sytuacji, w ktorej żadna z jego części nie jest wykonana w Polsce  jest wg mnie niedopuszczalne i wprost wprowadza klienta w błąd.

Edytowane przez MDCPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.