Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eye_lip

Amfibia 120512

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zostałem zarażony wirusem amfibii. Jednymi z ciekawszych są modele w kopercie 120 która jest trochę większa (40mm) od klasycznej amfibii, ma większy bezel i dłuższą odległość od ucha do ucha. Mimo 18mm w pasku zegarek wygląda ok i jest proporcjonalny. To co jest najfajniejsze to wypukłe grube szkło pleksi dające sporo radości przy zabawie kątami patrzenia. Bezel ma fenomenalny talerzowaty kształt i przywodzi na myśl speedmastera. Razem ze szkłem i deklem tworzą bardzo charakterną całość oldschoolowego nurka. Dodatkowo mój model ma tarczę której inspiracją jest jedna z pierwszych amfibii. Bezel w tym modelu (ogólnie cała seria 120) również jest inspirowany zabytkowym egzemplarzem.

 

Warto dodać, że tarcza jest fenomenalnie matowa i czarna. Wielu producentów ma z tym problem, i niby czarne tarcze są szare, a tutaj mamy czerń i przyjemny mat. Jakość nadruku jest bardzo dobra i odbiega in plus od tego co znamy ze starych amfibii.

Od razu po zakupie zamówiłem waniliowy pasek Bonetto z przelicznikami jednostek i alfabetem Morse'a - świetnie komponuje się z klimatem zegarka i taki był cel. Oryginalny pasek silikonowy jest zadziwiająco dobrej jakości jak na cenę zegarka i spokojnie można go nosić, jest wygodny i fajnie wykonany.

Z racji, że jest to w moim przypadku zegarek wakacyjno - biurkowo - nurkowy, zamówiłem do niego customowy dekiel ze stali nierdzewnej, ze szkłem z antyrefleksem - produkcji One Second Closer - świetna polska firma robiąca w Azji super części mod-owe, głównie do Seiko. Dekiel ładnie się komponuje i fajnie podwyższa zegarek, zwiększając stopień bezużytecznej narzędziowości - o to chodziło :D Dekiel jest tak skonstruowany, że zegarek trzyma nadal deklarowaną wodoszczelność 20ATM.

Oryginalny bezel (mosiężny chromowany) został zastąpiony bezelem ze stali nierdzewnej, od rosyjskiego dilera Vostoka produkującego limitowane amfibie - Meranom. Nowy bezel jest troszkę mniejszy, ma lumę, i wzorniczo jest najbardziej zbliżony do pierwowzoru z lat 70 tworząc z tarczą spójny komplet.

hbgOKdi.jpg

Klasyczny bezel (z prawej) w porówaniu z Meranom

QHIyQDi.jpg

Pleksi dające fajne wrażenia:

i3ghCdK.jpg

jac8r8U.jpg

Dekiel OSC:

GKaBGez.jpg

hLR2MNM.jpg

oyLpkyS.jpg

Dekiel fabryczny:

RINU6yW.jpg

Porównanie dekli:

4Tg81uq.jpg

Nowy dekiel znacznie pogrubia zegarek, ale nosi się świetnie:

vD6VeMc.jpg

Mechanizm Vostoka nie należy do najpiękniejszych, ale zawsze miło popatrzeć na życie zegarka:

4TcCLKI.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, a i sam zegarek ma ciekawy wintydżowy charakter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Amfibia to rasowy zegarek jest ( szczególnie  te " stare " ) .

Często zbyt łatwo dyskwalifikowana ze względów ideologicznych ( ? ) czy też kompromitująco niskiej ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Super artykuł i recenzja, bardzo przyjemnie się czyta!

Zdjęcia oczywiście miazga! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, widziałeś kiedyś 120-ke w wersji SE?

 

Zastawiam się nad jej zakupem, ale nie wiem, czy jest sens dopłacać ponad 100%, jeśli wykonanie jest na podobnym poziomie, a dekielek z nurkiem mogę zamówić za kilka dol.

Którą konkretną wersję masz na myśli?

 

Dzięki koledzy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te nowe Amfibie, choć starym też ;) ...........mają swój klimat.

Zdjęcia typowo reklamowe, oglądam z przyjemnością/nie to co na stronie producenta.

Jest klimat.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko kwestia zdjęć. Na pewno warto kupić dla fajnej tarczy kanapki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie, tym razem nie dam się zarazić. Wystarczy mi wirus Seiko, choć i z nim walczę.

 

Racka świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaraziłem. Dziś dojechala druga 120 i prosto z Czistopola termicznie barwione wskazówki wypełnione Noctiluminą. Dodam, że oryginalna luma to nie Seiko ale całkiem daje radę. Na pewno lepsza niż Hydroconquest :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Wostok Amfibia (Восток Амфибия) to faktycznie niezmiernie interesująca linia rosyjskich czasomierzy, których inspiracja radzieckimi zegarkami wojskowymi jest nader wyraźna... :rolleyes:

 

Pozwolę sobie załączyć poglądowe rysunki, które przedstawiają recenzowaną Amfibię oraz całą serię "nurkowych" kopert:

 

post-89266-0-86577400-1461325661_thumb.png

 

post-89266-0-75423000-1461325674_thumb.gif

 

PS.

Mam nadzieję, że nie powielam informacji zawartych we wcześniejszych wątkach dotyczących Amfibii... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć się nie liczy ;)

PhJ8oCO.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdzony mechanizm nic tu nie odkryję ;)

 

Mój zrobił z 1,5 min na tydzień, czyli ok jak na te klasę.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kolego... Twoja recenzja oraz zdjęcia powtórnie  rozbudziły we mnie chęć zakupu Amfy...

Porządna  robota ! 


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "specjalne edycje" robione dla Meranoma w koncu przywróciły Amfoibiom status prawdziwego, poważnego zegarka, ze tak się wyrażę. Stalowe, gustowne bezele, eleganckie i ładnie wykończone tarcze, ogólnie wygląda to bardzo dobrze. Sam się na jedną zasadzałem, ale kasy brakło...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna recenzja, dotycząca moich ulubionych zegarków. Oprócz kilku amfibii "made in ussr", posiadam również jedną nową amfibie, noszę ją od pół roku i na razie sprawuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja  :) Nigdy nie sądziłem, że jakakolwiek Amfibia mi się spodoba, a teraz mocno mnie korci aby nabyć taki egzemplarz ze stalowym bezelem ;) Niezwykle atrakcyjnie wygląda na Twoich zdjęciach  ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taka jest. Mam ją już ponad dwa tygodnie i niezmiernie cieszy, świetny zegarek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem taką Amfibię 120512 - już do mnie jedzie :D . Martwi mnie tylko jedna rzecz - na stronie Meranoma wysokość to 46 mm, na innej stronie piszą o wysokości 48 - 49 mm. Na mój nadgarstek pasowałaby taka mniejsza.


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostok_Amphibia_SE_120359NB-01-max-1800.Najbardziej podobał mi się ten model - SE 120359NB z tarczą typu "kanapka". Niestety model jest już niedostępny.

Twoja Amfibia to koperta 120-ka?


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja. Świetny zegarek - szkoda, że części zamienne nie są już dostępne, bo chętnie też bym coś takiego złożył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.