Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablito

allegro -moje subiektywne wrażenie a może i przestroga

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam takie subiektywne wrażenie, że na allegro ostatnio nasiliła się fala kradzieży kont.

z opcji wysyłki do rpa, nigerii złodzieje przerzucili się na szybką aukcję, wpłatę payu, brak możliwości odbioru (bo dużo pracuję i nie mam czasu).

bądźcie ostrożni.

ja ostatnio prawie naciąłem się na lombard (gdzie właściciel nie żył od roku) oraz trafiłem na pana który był pośrednikiem (forma stażu w firmie która nie istniała) a gostek podpisał umowę stażu na sprzedaż produktów których nie widział poprzez swoje konto (także bankowe). zgroza i głupota.

 

moja lista fraudów rośnie a allegro ma to głęboko gdzieś.

 

pozdrawiam

P.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie czasy

allegro jest nastawione na zysk i już przestaje się liczyć od czego ten zysk dostanie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeszcze reagowali w sprawie oszustw, podróbek, czy nagminnego odwoływania aukcji. Albo wystawiania towaru którego się jeszcze nie posiada (lokalizacja: internet, hutrownia, etc) 

 

Dziś mają to totalnie gdzieś- zgłoszę - po 3 dniach informacją że skontaktowali się w tej sprawie z wystawiającym aukcję - i dalej jak niby nic się nie działo. Za to jak miałem niedopłatę na rachunku 1.10 zł i wyjechałem na wakacje, to dostałem powiadomienie, drugie powiadomienie, zablokowanie konta i przedsądowe wezwanie do zapłaty. 

 

Byle kasa się zgadzała. 


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Venm

no właśnie, łatwiej jest nękać istniejącą osobę za 1,1 niż sprzedawcę widmo za 3 tys. i to praca i to praca. "widzi szef ile mamy roboty nie mamy czasu nawet załadować teczek"

 

@CIESLUT - nie sądzę, by allegro liczyło na zapłacenie prowizji przez oszustów.

 

a najgorsze jest to, że już każdy do każdego podchodzi jak pies do jeża a z pewnym i oryginalnym, nowym zegarkiem klienci chcą weryfikacji u tego za rogiem, on wymienia baterie więc się zna. a ten fachowiec myśli i sapie jak zdjąć dekielek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizje zaplaci po calej zadymie wlasciciel konta zeby miec juz swiety spokoj.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plagą jest też od dłuższego czasu wystawianie aukcji ze zdjęciami kradzionymi gdzieś z netu. Zgłaszanie niewiele daje.

 

Tu aktualny przykład, w razie gdyby ktoś się napalił na dobry interes:

 

http://allegro.pl/omega-seamaster-diver-300m-41mm-automatic-black-i6154498293.html

 

https://uhrforum.de/omega-seamaster-300m-diver-co-axial-212-30-41-20-01-003-schwarz-wie-t207053

 

Myślę że to robi jedna osoba lub nieduża grupa osób, tylko "pożycza" różne konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plagą jest też od dłuższego czasu wystawianie aukcji ze zdjęciami kradzionymi gdzieś z netu. Zgłaszanie niewiele daje.

Ale się uśmiałem z tego chlubnego tekstu "Prawa autorskie zastrzeżone" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem z tego chlubnego tekstu "Prawa autorskie zastrzeżone" :D

Tak, to jest bardzo częste albo wstawiony nick w zdjęcie żeby uwiarygodnić sprzedawcę a zdjęcia często z uhrforum - dlatego podejrzewam że to zorganizowana działalność.

 

O przekrętach nigeryjskich szkoda wspominać bo jak ktoś się daje na to nabrać no to cóż, Darwin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz można się "nadziać" na każdym kroku (jakkolwiek by to nie zabrzmiało ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.