Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arbito

500+ poprawi dzietność?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wam się wydaje, 500+ poprawi dzietność? Pytam, bo moja koleżanka będzie odchodziła z pracy. Ma 3 dzieci i na wszystkie chce brać po 500 zł. Mówi, że jedno w drugie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno do drugiego? Może chodzić do pracy i też brać po 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą po 1000 to myślę że poprawi, 500 może być mało.

Do tego po 20.000 za eutanazję emeryta i tyle samo za obłożnie i nieuleczalnie chorych i mamy najzdrowsze i najmłodsze społeczeństwo na świecie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i drugą Grecję w przeciągu roku :)

Przy 500zł może dopiero za 2 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprawi to trzeba zmienić stare polskie przyslowie:

Za pieniądze to ksiądz się pomodli, dziewczyna pokocha i dziecko przyjdzie na świat.

Następnie można snuć wywody na temat wartości etycznych w życiu :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie poprawi dzietności, mam 3-kę , poprawi za to budżet domowy  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się wydaje, 500+ poprawi dzietność? Pytam, bo moja koleżanka będzie odchodziła z pracy. Ma 3 dzieci i na wszystkie chce brać po 500 zł. Mówi, że jedno w drugie wejdzie.

To się jej chyba nie uda :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzietności nie poprawi nawet 5000 zł.

Chyba żebym się rozwiódł i ponownie ożenił z jakąś młodą laską.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic nie zmieni, no chyba tylko podwyżki cen. A tak poza tym to ten program to do końca roku podziała może do końca 2017, a później go wygaszą ogłaszając że był świetny rozwiązaniem ale coś tam, coś tam  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawi dzietność wśród beneficjentów MOPS-u, od wielu lat niepracujących i żyjących z zasiłków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS musiał mieć jakiś haczyk żeby mieć jeszcze większe poparcie wyborcze. Jak program 500+ zostanie wygaszony np. w 2017 (bo by byl nieopłacalny dla budżetu) to program wyborczy zostanie w tym punkcie zrealizowany. Lepszego programu dla wsparcia rodzin jak dotąd nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno do drugiego? Może chodzić do pracy i też brać po 500 zł.

 

Niekoniecznie, bo jak nie będzie wykazywała dochodów z pracy, to wtedy łapie się na 3x 500 zł. Gdyby wykazywała, to może być 2x 500 zł.

 

Sam pochodzę z wielodzietnej rodziny, państwo nie wspierało i udało się wychować na porządnych ludzi.

 

Druga sprawa- czy faktycznie są na to pieniądze i jak długo będą? Pomoc rodzinom szczególnie tym wielodzietnym widzę całkiem inaczej. Najlepiej za pośrednicwem organizacji pozarządowych. Coś jak szlachetna paczka, tylko bardziej rozwinięty.

 

Poza tym ile to urzędników trzeba zatrudnić do jego obsług? Tutaj piszą, że ponad 7 tys: http://centrumwielodzietnosci.pl/500-zl-na-dziecko-350-mln-zl-rocznie-na-7-tys-urzednikow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie założyć się o przysłowiowe 5 zł że programu 500+  nikt już nie wygasi.

Kwota 500 zł wejdzie już na stałe w finansowanie rodzin i moim zdaniem rodzinom wielodzietnym taka pomoc ze strony państwa się należy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jest zły... Państwo zamiast dawać powinno mniej zabierać. Ja np jestem wkurzony ponieważ moje pieniądze które państwo mi kradnie będą szły na patologiczne libacje a dzieci w tych rodzinach jak nie widziały chleba tak nie zobaczą. Co gorsza taki patol może wpaść na pomysł zrobienia kolejnych dzieci tylko po to żeby dostać 500 zl

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jest zły... Państwo zamiast dawać powinno mniej zabierać. Ja np jestem wkurzony ponieważ moje pieniądze które państwo mi kradnie będą szły na patologiczne libacje a dzieci w tych rodzinach jak nie widziały chleba tak nie zobaczą. Co gorsza taki patol może wpaść na pomysł zrobienia kolejnych dzieci tylko po to żeby dostać 500 zl

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Czyli jak rozumiem, zakładasz że wszystkie wielodzietne rodziny to patologia? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program 500+ będzie kosztować w pełnym roku jego funkcjonowania ok 10% budżetu państwa. Nie zanosi się, aby strona dochodowa budżetu miała aż o tyle wzrosnąć, więc finansowanie będzie się odbywać kosztem deficytu lub cięciem wydatków elastycznych, którymi są inwestycje, programy rozwojowe.

 

Program ten nie posiada instrumentów, dzięki którym można spodziewć się wzrostu dzietności. Jeżeli będzie więcej dzieci to raczej jako efekt uboczny programu oraz innych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie raczej zakłada(jak większość rozsądnych ludzi), że nikt w miarę poukładany

nie uzależni czy zrobić sobie kolejne dziecko w związku z pojawieniem się tego programu.

W patologii zaś mogą mieć tak nasrane w głowie, że jak sobie wyobrazi kolejne 5 stówek na każde dziecko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem, zakładasz że wszystkie wielodzietne rodziny to patologia?

Tego nie powiedziałem, ale jest spory procent.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Kolega pewnie raczej zakłada(jak większość rozsądnych ludzi), że nikt w miarę poukładany

nie uzależni czy zrobić sobie kolejne dziecko w związku z pojawieniem się tego programu.

W patologii zaś mogą mieć tak nasrane w głowie, że jak sobie wyobrazi kolejne 5 stówek na każde dziecko...

Dokładnie. Mają bo znam takie rodziny. Od rana na maszynach, potem upojenie alkoholowe a jak ich dziecku dasz kanapkę to dziecko dostanie łomot za to że wzięło. Nie pytajcie gdzie jest opieka społeczna...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jest zły... Państwo zamiast dawać powinno mniej zabierać. Ja np jestem wkurzony ponieważ moje pieniądze które państwo mi kradnie będą szły na patologiczne libacje a dzieci w tych rodzinach jak nie widziały chleba tak nie zobaczą. Co gorsza taki patol może wpaść na pomysł zrobienia kolejnych dzieci tylko po to żeby dostać 500 zl

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

 

Narracja godna Gazety Wyborczej i Onetu. Czyli wielodzietność = patologia.

Wstyd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narracja godna Gazety Wyborczej i Onetu. Czyli wielodzietność = patologia.

Wstyd...

Wstyd to czytanie bez zrozumienia...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Narracja godna Gazety Wyborczej i Onetu. Czyli wielodzietność = patologia.

Wstyd...

Logika godna Gazety Polskiej. I innych "niezależych" mediów.

Niestety, część "rodziców", ktorych dzieci wychowywane jest w rodzinach zastępczych i domach dziecka wystapiła o przywrócenie praw rodzicielskich. Po podpisaniu 500+.

To nie jest patologia?

Program pewnie zostanie, nikt nie odważy się go już ruszyć.

A żlobków i przedszkoli nie przybywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wojną był taki dekret Prezydenta RP ,że jak się komuś siódmy syn urodził to chrzestnym zostawał Prezydent Mościcki.,Taki chrześniak miał zagwarantowane liczne przywileje,pod warunkiem ,że rodzice dali mu na imię Ignacy.,Mogli by teraz takie prawo wprowadzić -rodzi się siódmy dzieciak w rodzinie do chrztu podaje Prezydent Duda,albo nawet jego szef .,Tego typu działanie na pewno zagwarantowało by znaczny przyrost urodzin ,gdyż każdy by chciał mieć w rodzinie Andrzejka albo Jarasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd to czytanie bez zrozumienia...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Również polecam mój post jeszcze raz - ale ze zrozumieniem...

 

Logika godna Gazety Polskiej. I innych "niezależych" mediów..

Niestety nie prezentowałem w moim poście ani poglądów na temat 500+, ani logiki na ten temat, chyba, że czytasz między wierszami.

Ale może przedstaw nam przemyślenia wspomnianych przez Ciebie mediów nt. tego programu.

 

Nie ma programu społecznego, który byłby w 100% sprawiedliwy, docierał tylko do tych najbardziej potrzebujących, nakładał podatki sprawiedliwie itd.

Nie ma i nie będzie. Czy wszyscy płacą PIT? No nie. Czy wszyscy płacą składki ZUS - ditto.  Można ciągnąć w nieskończoność.

Program społeczny tego zasięgu i zakresu niestety nie może być oceniany krótkoterminowo.

Nie wiem, czy projekt ten jest dokładnie "oindeksowany" w jakikolwiek sposób, ale dopiero długi termin (jak dla mnie > 1 rok/2 lata) pokaże skutki. Oby pokazał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie dyskutujemy na tematy polityczne a tym bardziej nie zakładamy tematów które prowadzą bezpośrednio do takich dyskusji.

Kłódka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.