Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

George22

Wybór zegarka ok.2.5 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze automatu (może być też nakręcany koronką,dokręcany) na codzień. Ma być dobry mechanizm i takie tez wykonanie.

Myślę o EPOSIE ,TISSOCIE ,CERTINIE , Atlantic, 53754.41.93R ,ZENO ,DEVOSA,NB YAEGER.Radował by mnie klasyczny przyciagający wzrok ciągle wspaniały.Co byście mi z tego zestawu polecali i sami dla siebie jako jedyny wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów. Jasna czy ciemna tarcza, jaki WR, bransoleta czy pasek. Wymieniasz marki szwajcarskie, a japoński zegarek (SEIKO, OS) może być? 2,5k to ciut mało, żeby coś ciekawego znaleźć w Eposie. Tissot, Certina tak. Bazarek przeglądałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś co mnie zakręci będzie za ok3PLN to może przeżyję.Jednak w podanym przezemnie przedziale mieszczą sie myslę dobre zegarki jak :Tissot_Bridgeport_Gent_Powermatic_80_T0974071105300,TISSOT PR 100

POWERMATIC 80 czy  Certina, DS-8 Powermatic 80 

 

i pozostałych też coś znalazloby się.Co do Seiko otwarty na propozycje jednak tylko dostępne w Polsce .Kolor tarczy Biały raczej bransoletka ale pasek przy super zegarze przeżyję.Nie wiem czemu tak wszyscy promują OSY gdy te sa na co drugim nadgarstku i dlatego mnie nie kręca.Mój nadgarstek 19 a szer.zegarka więc optymalna ok42mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze Hamiltona Jazzmaster albo IntraMatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSy są polecane, bo są dobre. Wszystko w temacie. Żaden z podanych przez Ciebie zegarków nie ma 42mm. Zobacz Chemina des Tourelles w Tissocie. Ten ma 42mm, Luxury Automatic ma 41mm, Certina DS First ma 40mm, ale długie uszy i fajnie się układa na nadgarstku. W wymienionych przeze mnie modelach są podstawowe wersje werków. Jeśli chcesz coś więcej, to nie w tym budżecie.

 

Jeśli SEIKO ma być dostępne w ZIBI, to nie było tematu :). OSy z polskiej dystrybucji też nie mieszczą się raczej w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przewrotnie coś Polskiego świetnie wykonanego

 

http://xicorr.com/pl/kolekcja

 

http://gerlach.org.pl/lista_zegarkow_gerlach.html

 

Świetne napędy, niebanalna stylistyka, świetna jakość wykonania.

 

Inna opcja to DB

 

http://www.atomictime.pl/index.php?cPath=41_43_45

 

Model Light Blue wygląda obłędnie, tyle że to kawał solidnej roboty, znaczy się będzie ciężki (bransoleta swoje waży, patrz grubość ogniw), zegarek przyciąga uwagę hehe.

 

Posiada wszystko co najlepsze  ofc w tej cenie.

 

Pozdrawiam


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissoty też przyznaję rację o Seiko też można to powiedzieć. Ponieważ zegarki te cenowo trafiają do mniej zasobnych klijentów i stąd prze niezłej jakości ich wielka popularnośc. Dlatego że poszukuję coś podchodzącego pod niszowe klasyczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Intra-matic 42mm na bransolecie. Full Bauhaus.

5016459_FMG_4731.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze automatu (może być też nakręcany koronką,dokręcany) na codzień. Ma być dobry mechanizm i takie tez wykonanie.

Myślę o EPOSIE ,TISSOCIE ,CERTINIE , Atlantic, 53754.41.93R ,ZENO ,DEVOSA,NB YAEGER.

 

Ale jak mechanizm ma być dobry i wykonanie dobre to w tej cenie raczej żaden z wymienionych się nie nadaje - bo wszędzie podstawowa ETA 2824-2 albo jej pochodne - czyli mocno "taki se" mechanizm,  a wykonanie... w sumie można porównać z Seiko 5 czy tańszymi Orientami...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mechanizm ma być dobry i wykonanie dobre to w tej cenie raczej żaden z wymienionych się nie nadaje - bo wszędzie podstawowa ETA 2824-2 albo jej pochodne - czyli mocno "taki se" mechanizm,  a wykonanie... w sumie można porównać z Seiko 5 czy tańszymi Orientami...

Trochę pojechałeś, ale coś w tym jest :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPSSSSSSSSSS no teraz mam dopiero problem!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechałeś, ale coś w tym jest :).

 

Oj oj tam... zaraz "pojechałeś" - nigdy nie miałem problemów z żadnym Japończykiem, niezależnie od mechanizmu jaki w środku siedział, a z ETA 2824-2 kilka razy - efekt był taki ze "prestiżowy" "szwajcarski" mechanizm zastępował chiński ST2130 i problemy się rozwiązywały...

 

Lubię zegarki więc oprócz tego że mam ich "kilka" staram się "przyglądać" tym których nie mam ilekroć mam taką okazję...

Moim skromnym zdaniem jakby nie "wykuty" przez lata w europejskich i nie tylko umysłach mit o "lepszości" szwajcarskich zegarków ich dokładności oraz precyzji wykonania - to takie marki jak wymienione w pierwszym poście dawno już poszły by z torbami...

Szwajcarskie zegarki z dobrymi mechanizmami zaczynają się od 10-20 tysięcy - i może i można od biedy do nich zaliczyć te z mechanizmem ETA ale od wersji TOP...

 

Dlatego jeśli mógłbym coś doradzić założycielowi tematu to raczej pójście w stronę OS, czy jakieś Seiko - które na ręce "ludka" na ulicy można spotkać zdecydowanie rzadziej niż Tissot'a, Epos'a Certine, Davos'e czy Atlantic'a - bądź nie wymienioną Doxe ... 

 

Edit:

No chyba że któraś z wymienionych marek oferują jakiś model który Ci się podoba to go kupuj - bo to Ty masz być zadowolony z zakupu, reszta jest nieważna...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z innej beczki

STEINHART

TRITON 100 ATM DLC

Ja mam i polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie Eposa ,Atlantica  werki  ETA 2824-2 są uważam są niezle a co sądzice o Powermatic80 bo nikt nie skomentowal podobnie jak Zeno ,NB YAEGER.Czy  Intra-matic 42mm na bransolecie. Full Bauhaus jest fostepny u polskich dystrubutorow?


No zgoda powiedzmy ,że skierowalem się w kierunku Seiko ,Orienta ( z tym budżetem) co wobec tego byście mi polecali i gdzie móglbym je zobaczyc a może i nabyc. Będac spokojny że dobrze wydałem moje oszędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  werki  ETA 2824-2 są uważam są niezle

 

Są "niezłe" bo są najtańsze :D To mechanizm prosty konstrukcyjnie i mam wrażenie że wersja Standard i Elabore są stosowane bo koszt ich wytworzenia jest niski, a zastosowane do produkcji materiały tanie - najsłabsze punkty to min sprzęgiełko, wałek naciągu, łożysko wahnika... spora zagadką jest też to gdzie właściwie są produkowane te mechanizmy  ;)   

Plus jest taki że za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz kupić zegarek o którym można powiedzieć, od biedy, że jest "swajcarski" a "marka" jest umieszczona na "entym" miejscu w "piramidzie prestiżu" - cokolwiek to znaczy, drugim plusem jest to że chińskiego "klona", który jest mechanizmem mniej delikatnym, a przez to bardziej trwałym, można kupić za około 100$... Czyli w cenie serwisu ETA  można mieć nowy mechanizm.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarskie zegarki z dobrymi mechanizmami zaczynają się od 10-20 tysięcy - i może i można od biedy do nich zaliczyć te z mechanizmem ETA ale od wersji TOP...

 

A od ilu zaczynają się dobre mechanizmy japońskie? I co to znaczy "dobry mechanizm"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę ,że znajdzie się ktoś kto ma rozeznanie w dobrych Seiko ,Orient które mozna by nabyć ciesząc się ich nabyciem i walorami przez kilka lat. (zanaczam ma to byc zegarek bez zbędnych bajerow ,chronometru ,na codzień ,klasyczny ,i reszta jak pisałem wcześniej co by mnie zadowoliło).


Proponowany Steinhard jest w rozmiarach 38,albo 44,45 to dlamnie  za duże tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie modele Seiko z serii SARB

 

Na bazarku masz Citizena Grand Classic Signature w Twoim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od ilu zaczynają się dobre mechanizmy japońskie? I co to znaczy "dobry mechanizm"?

 

pewnie od Grand Seiko ;)

 

a tak poważniej w temacie.

Orient Star obejrzysz w PL. kupować zwykle nie warto.

Seiko warto patrzeć na serię SARB/X/G/W itp. 6r15 to dobry mechanizm w tym budżecie. gorzej, że ciężko będzie je obejrzeć w polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od ilu zaczynają się dobre mechanizmy japońskie? I co to znaczy "dobry mechanizm"?

 

Relacja między Seiko i innymi zegarkami japońskimi a zegarkami swiss made to (jak można wyczytać min na tym forum) 3:1 - czyli zegarek japoński za 1000PLN może spokojnie konkurować z swiss made za 3000PLN. Podstawowa różnica miedzy "tanimi szwajcarami" a  Seiko, Orientem czy Citizenem polega na tym że w tych ostatnich "tykają" mechanizmy Seiko, Orient'a czy Citizena a nie jakieś obce wynalazki.

A dobry mechanizm, moim zdaniem, to niezawodny i punktualny mechanizm - takie kryteria spełnia, w/g mnie, już np. caliber 46943 Orienta czy bardziej skomplikowany caliber 6R15 Seiko (niższe modele również nie są złe) , sprawdzona i długowieczna Miyota 2815 bądź nowsza i nie do końca, ze względu na wiek, sprawdzona Miyota 9015 - aczkolwiek ma ten mechanizm w kilku zegarkach i nie narzekam.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja między Seiko i innymi zegarkami japońskimi a zegarkami swiss made to (jak można wyczytać min na tym forum) 3:1 - czyli zegarek japoński za 1000PLN może spokojnie konkurować z swiss made za 3000PLN. Podstawowa różnica miedzy "tanimi szwajcarami" a  Seiko, Orientem czy Citizenem polega na tym że w tych ostatnich "tykają" mechanizmy Seiko, Orient'a czy Citizena a nie jakieś obce wynalazki.

A dobry mechanizm, moim zdaniem, to niezawodny i punktualny mechanizm - takie kryteria spełnia, w/g mnie, już np. caliber 46943 Orienta czy bardziej skomplikowany caliber 6R15 Seiko (niższe modele również nie są złe) , sprawdzona i długowieczna Miyota 2815 bądź nowsza i nie do końca, ze względu na wiek, sprawdzona Miyota 9015 - aczkolwiek ma ten mechanizm w kilku zegarkach i nie narzekam.

Co sądzisz o napędach sellita sw200 ?


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o napędach sellita sw200 ?

To klon ETA 2824  różnica to łożyskowanie SW200 ma 26 kamieni a 2824 na 25 - są też jakieś drobne różnice w budowie bo części wzajemnie nie są zamienne, ale "filozofia działania" i ogólna budowa taka sama. Nie mam pojęcia z jakich materiałów jest zbudowany SW200 a to jest dość istotne, bo np może się okazać że jakaś różnica materiałowa elementów istnieje, a to ma zdecydowany wpływ na trwałość mechanizmu - tak jest np w przypadku ETA 2824-2 Standard i TOP - niby ten sam mechanizm a jednak dzieli je przepaść. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja między Seiko i innymi zegarkami japońskimi a zegarkami swiss made to (jak można wyczytać min na tym forum) 3:1 - czyli zegarek japoński za 1000PLN może spokojnie konkurować z swiss made za 3000PLN. .

 

Zastanawia mnie skąd wziąłeś tę relację 3:1. Któryś raz widzę, że się nią posługujesz, a nadal nie wiem dlaczego. Rynek jest przecież tak bogaty, zarówno w szwajcarskie zegarki, jak i japońskie, że stawianie równie odważnych tez może wprowadzać w błąd. Nie sądzisz?

 

Seiko Turtle - nówkę można dostać za 1200 zł. Idąc Twoją logiką, powinien być on lepiej wykonany niż, np. Glycine Combat Sub (bo nowy kosztuje jakieś 3500). Tymczasem, popularny Żółw jest poziom niżej i na pewno nie jest to czasomierz z tzw. "średniego segmentu".

 

Przykłady w drugą stronę także się znajdą. Mój SARB065 kosztował wielokrotnie mniej niż dajmy na to Epos na wystawie sklepowej. Biorąc pod uwagę, jak wiele daje Cocktail Time w relacji do szwajcarskich konkurentów, przebicie nie będzie 3:1, a 6:1.

 

Powiedz, nie lepiej dać sobie spokój z takim podejściem i cieszyć się zarówno jednymi, jak i drugimi zegarkami? Ja tak zrobiłem i na ten moment mam pięć czasomierzy takich i cztery takie. Przecież po obu stronach znajdą się udane konstrukcje.

 

A dobry mechanizm, moim zdaniem, to niezawodny i punktualny mechanizm - takie kryteria spełnia, w/g mnie, już np. caliber 46943 Orienta czy bardziej skomplikowany caliber 6R15 Seiko (niższe modele również nie są złe) , sprawdzona i długowieczna Miyota 2815 bądź nowsza i nie do końca, ze względu na wiek, sprawdzona Miyota 9015 - aczkolwiek ma ten mechanizm w kilku zegarkach i nie narzekam.

 

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ETA miałaby nie być niezawodnym i niepunktualnym werkiem. Szczególnie pamiętając, że tak wiele uznanych marek budowało kultowe wzornictwo na tym mechanizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd wziąłeś tę relację 3:1. [...]

Sam sobie tego nie wymyśliłem - jak poszperasz to na forum znajdziesz to porównanie dość szeroko omówione :) W moim przypadku porównania opierały się o Seiko Sumo, oraz SARB033 - choć porównując wywołane przez kolegę poiuyt SKX007 do np Steinhart'a O1 ... no nie wiem... ;)

 

 

Co do dalszej części wypowiedzi - mnie tzw "szwajcarskie zegarki" z dolnej pułki absolutnie nie parzą... jednak nie do końca wiem co to jest "szwajcarski zegarek"... Czy jest nim Davosa, Doxa, Tissot - których "szwajcarskość" polega w zasadzie na tym że to Szwajcarskie marki które projektują dizajn i zlecają składanie zegarków z wyprodukowanych "gdzieś tam" części - Czy jest to Atlantic i Adriatica? - o których mało który Szwajcar słyszał a jeśli słyszał to w kontekście "jakiejś wschodniej marki"... :)

Czy może szwajcarskie zegarki to te z  Breguet, Jaeger-LeCoultre, Piaget, Vacheron Constantin, Girard-Perregaux i Baume & Mercier, na tarczy - o których przeciętny posiadacz "szwajcarskiego" Tissot'a, Certiny, czy Doxy nawet nie słyszał...??


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.